Nyári szünidei láthatás


ObudaFan # 2012.07.16. 09:11

Az jár, ami az egyezségben van. Ha valaki változtatni szeretne, újraszabályozást lehet kérni.

pulsatilla # 2012.07.16. 07:54

Sziasztok!

A következő helyzetre kérek segítséget:

  • a váláskor a kapcsolattartást illetően heti egy délutánban, és heti egy hétvégi napban állapodtunk meg, ekkor a kisfiunk még csak 2 éves volt, tehát nem jutott eszünkbe hogy a nyári szünetekről is rendelkezzünk
  • most viszont már óvodás,és az apja szeretné elvinni a nyári szünet felére magához

Én 3-4 napra engedném csak el, mivel kicsi még hozzá szerintem, hogy 2 hetet nélkülem töltsön.
Ez az apának nem tetszik, fenyegetőzik, és a legutóbbi láthatásról nem hozta haza a megbeszélt esti időben, csak másnap reggel.
Mit tehetek, tényleg jár neki a fele szünet?
Mit tehetek, ha legközelebb sem hozza haza?

amazon2011 # 2012.06.21. 12:09

Nem jól számoltam az utolsó 2 hetet. A második 2 hét 2012.08.20-09.02-ig tart, benne az én hétvégémmel. Tehát 08.31-én kell visszahoznia. Így nekem nem jár a 08.16-19-ig tartó időszak, amiatt hogy 31-én visszahozza, tehát a 08.01-02., ami amúgy is az én hétvégém lenne az megmarad.

amazon2011 # 2012.06.21. 11:16

Következő a kérdésem:

2x2 hét az apának a láthatása. Az első 2 hét: 2012.06.16-07.01-ig tart (ami nem 14 nap, hanem 16), benne az én hétvégém. Ezután nekem jár a 2 hét. Majd csak 07.28-án viheti el megint.
A második 2 hét 2012.08.20-09.02-ig tart, benne az én hétvégémmel. Itt csak 12 nap jár. Tehát 08.31-én kell visszahoznia. Itt is jár a két hét, tehát 08.06-19-ig van nálam, ha jól számolom (16+12) kijön a 2x2 hét tehát 28 nap.
Így van??

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.17. 07:09

Semmi nem tiltja, hogy így egyezzenek meg a szülők.

sagit # 2010.08.17. 04:17

Nem hogy egyszerűen megfeleznék a nyáriszünetet és akkor mindenkinek jobb és kényelmes lehetne. 5hét itt 5 hét ott és kész. Nincs állandó ide oda rohangálás szegény gyereknek. Elég az neki iskolaidőben. :-)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.16. 12:40

Mondtam én...

Tordesillas # 2010.08.16. 12:24

A folyamatos kapcsolattartás a nyári szünet idejére is jár.
Nincs helye folyamatos kapcsolattartásnak az időszakos kapcsolattartás ideje alatt, tehát az időszakos kapcsolattartás idejére eső folyamatos kapcsolattartás nem számít elmaradtnak,azt nem lehet pótoltatni.
Vagyis az exnek igaza van: 2x2 hét + minden 2. hétvége.

beatam # 2010.08.16. 09:38

Sziasztok!
Az alábbi kérdésem, problémám lenne: nyári szünetre az alábbi megállapodásunk van 2x2 hét előzetes egyeztetés után. A folyamatos kapcsolattartást ez idő alatt nem rendeztük a válási papirokban (kéthetente hét végén péntektől vasárnap estig). Jár-e ilyenkor is a kéthetenti hétvégi láthatás, ebben az esetben nálam szinte nem is lennének hétvégén. Akkor az ügyvédnő nekem azt mondta, hogy nem, most viszont az exem állítja, hogy neki a szünetben is folyamatosan jár a hétvégi láthatás, plusz a 2x2hét.
Előre is köszönöm!

sagit # 2010.07.08. 05:28

Nagy általánosságban végig fizetni kell.. A végzésben le van írva hogyan ha nincs benne hogy nem kell fizetni akkor bizony akkor is kell ha egész nyáron nálad vannak a gyerekek. Természetesen ha az együtt élő szülő azt mondja hogy nem (írásban) akkor megteheted hogy nem fizetsz... persze ezt ritkán érik fel ésszel(!) hogy a másiknak is vmiből el kell tartani a gyereket ...

pazs # 2010.07.07. 14:20

Igen, hacsak a felek másképp nem állapodtak/állapodnak meg, esetleg a tartásdíjról rendelkező bírósági határozat mást nem tartalmaz.

pumbaalion # 2010.07.07. 13:51

Szeretném megkérdezni, hogy a tartásdíjat fizető szülő, ha nyári szünetben magához veszi gyermekét, arra az időre is a rendszeresített, teljes összeget kell fizetnie a gyermeket egyébként nevelő szülőnek, avagy az adott időre tekintettel részarányosan?
A választ előre is köszönöm.

hoppáréka # 2010.06.01. 05:46

Tommy74

A nyári szünet az óvódára is vonatkozik, ne legyél rest, hívd fel a gyermek óvódáját, és pontosan kérdezd meg.
Ez óvódánként változhat, hiszen ügyeletet általában tartanak, azon gyermekek számára, akinek szülei erre igényt tartanak.
A nyári időszakos kapcsolattartásnak általában 2 egybe függő hétnek kell lennie.
Bár az lenne a legjobb ,ha elővennéd,a kapcsolattartás szabályozását leíró végzést és pontosan leírnád, hogy mit is tartalmaz.
Könnyebben tudna bárki segíteni.

hoppáréka

sagit # 2010.06.01. 04:27

Tommy

Először is: Mit tartalmaz a válási papírotok??? Hogyan szabályozza a kapcsolattartást? Azért mondhatja hogy Júli 31ig tart az ovodai szünet mert már augusztusban van ovoda aki kéri. De a szünet itt iskolára értem: Junius 15- Augusztus 31 ig tart.

tommy74 # 2010.05.31. 19:25

Sziasztok,

a kérdésem a következő lenne- A bíróság a nyári szünet felét ítélte nekem. Mivel óvodás gyermekről van szó, érdekelne, mi a nyári szünet, 2010-ben mi számít annak? Az exem szerint jun. 16-tart-jul. 31-ig! Azaz picivel több mint 5hét, és ennek a felét kapnám én, amit Ő 4 naponta ad ki nekem. Tehát ha hétfőn elviszem csütörtökön vissza kell vinnem, és szombaton megint elvihetem. Mivel több mint 100km-re vagyunk egymástól, ez gyakorlatilag szinte kivitelezhetetlen, hogy heti szinten majd 300-600km utazgassak az exem kénye-kedve szerint. Tehát megteheti hogy csak így adja oda a gyereket???
A nyári szünet nem jun.11-től aug 31-ig tart??
Illetve ha a fele jár nekem a nyári szünetből, mekkora lehet a leghosszabb intervallum amíg a a gyerek nálam lehet??

tommy

hoppáréka # 2010.05.29. 12:13

Mikey

A nyári szünetben időszakos kapcsolattartás van, így a folyamatos kapcsolattartás(2hetente) nem jár.
Gondolom ezt fixáltátok a kapcsolattartás szabályozásakor.

Mikey™ # 2010.05.28. 13:17

Sziasztok!

Kérdésem a következő:

Bírosági végzésben foglaltak szerint a nyári szünetben 4 hét az enyém, ami megegyezés hiányában június, július utolsó hete, illetve augusztusban 2 hét.
Viszont az anya szerint ezen felül, a nyári szünetben nem jár a 2 heti láthatás.
Ez igaz?
Nyári szünetben csak a végzésben foglalt 4 hét jár?
Erről nincs határozat, abban az esetben mi az irányadó?

Köszönöm előre is!

ObudaFan # 2010.05.18. 20:07

ncs szabályozva a kapcsolattartás, sehogy. Ez lenne az első lépés.

monalisa1 # 2010.05.18. 19:49

Mivel halgatólagos beleegyezésével nálad van a gyermek, amíg ezt nem ellenzi békés a helyzet.

Azt hogy csak pár napra venné magához a nyári szünetre, nos az ilyen férfi nemigazán "apa".

A másik topicban bővebbet írtam.

ml.

gigimigi # 2010.05.18. 19:02

Kedves Mindenki. Volt párom a nyári szünetben 3 napra hajlandó vigyázni gyerekünkre, nekünk nincs hivatalos papírunk a gyerekelhelyezésről ilyenkor nem lehet valahogy kötelezni arra hogy a fele szünidőben elvigye a gyerkőcöt?

honeybear45 # 2010.05.15. 21:23

Ha nem jön létre az egyezség, akkor azonnal gyámhivatalhoz kell fordulni, én már picit hamarabb fordulnék a gyámhivatalhoz, mint május 31. Hiszen még beiktatódik a kérelem, ügyintézőhöz kerül, még az idézések kimennek, nem biztos, hogy mindketten meg tudnak rögtön jelenni, majd még utána dönt az ügyintéző, még jogerősnek is kell lennie, tehát ha az egyik fél megfellebbezi a döntést, így az egész herce-hurca hónapokba is telhet, az ügyintézési idő egyébként 22 nap elméletileg, gyakorlatilag...

nyusz66 # 2010.05.15. 20:29

Előásta az egyezséget, átolvasta, és a következő áll benne:

  • nyári időszakos láthatás megegyezés szerint, ha nem tudnak megegyezni, akkor a szünidő fele jár az apának
  • a pontos időpont megegyezés szerint, ha május 31-ig nem tudnak megegyezni, akkor az anya lakhelye szerint illetékes gyámhivatal dönt.

Akkor most, ha eljuttatja az anyának a saját javaslatát, és nem sikerül közös nevezőre jutni, akkor június 1-gyel adjon be kérelmet a gyámhivatalhoz, hogy döntsenek? Mennyi idő alatt születik egy ilyen döntés?

nyusz66 # 2010.05.15. 13:39

Sajnos nincs kikötve, hogy megegyezés hiányában mikor. Az van csak kikötve, hogy május 31-ig kell lefixálniuk.
Van arra valami kultúrált mód, hogy a "nem adom oda" féle huzavonát megelőzendő egy külső fórum előtt megegyezzenek?
(Én mondjuk a saját exemmel gyámhatóságon egyezkedtem, de ez sok évvel a válás után volt, és nem tudom, hogy 1-2 évvel válás után is ők illetékesek-e)

honeybear45 # 2010.05.15. 12:11

Kedves Nyusz66!
Az nincs lefektetve az egyezségben véletlenül, hogy „egyezség hiányában” mettől meddig tart az apai kapcsolattartás?
Általában tartalmazni szokta, pont az ilyen esetek elkerülése végett. Ha ez tartalmazza, akkor nincs gond van egy iránymutatás, mely egyezség hiányában kötelező, ha tetszik, ha nem. Hiszen a legtöbb esetben, ha a két különélő szülőre bízzák az egyezséget, az nem szokott létrejönni.

Javaslom, hogy az apuka is állítson fel egy általa a gyermek érdekét előtérbe helyezett ajánlatot a nyári szünet felére ezt közölje írásban, igazolható módon az anyukával. Az ajánlat tartalmazza minden pontos paraméterét részletesen a gyermek átvétel idejétől kezdve az átadás idejéig bezárólag azt is hogy egybefüggően öt hét vagy megszakításokkal stb.
Erre anyuka reagálni fog és valahol a kettő között próbáljanak meg kompromisszumot kötni, hogy ne végrehajtási eljárás legyen a vége. Ha anyuka nem reagál, akkor egyszerűen megjelenik az Ön által megadott időpontban a gyermekéért, ha esetleg nem jön létre a kapcsolattartás akkor jön a kellemetlen része a végrehajtási eljárás, reméljük nem kerül rá sor.
Öt hét jár az anyukának és öt hét az apukának ezt valahogy meg kell oldani és az, hogy ki van jelen és ki nincs az apai kapcsolattartásnál ahhoz az anyukának oly kevés köze van, mint ahogy az apának is fordított esetben.

Üdv. Honey

nyusz66 # 2010.05.15. 10:59

Köszönöm a választ. Még az a fontos kérdés maradt:
Hova fordulhatnak, ha nem tudnak megegyezni? Mi ennek a formája?