Apai lemondás a gyermekről


milici # 2013.12.10. 12:31

pazs köszönöm a választ, bízok benne!!! :) nem kellemes a helyzet, de nem érzem hibásnak magam emiatt....és hát a baba semmiről sem tehet!

milici # 2013.12.10. 12:28

monalisa1 ne haragudj valamit félreolvastál.... pont hogy szeretném a vezetéknevét mindenképpen, mert úgy gondolom hogy az jár a gyereknek. Én arra lettem volna kiváncsi, hogy megtörténhet e az hogy mégsem mi nyerjük a pert hanem az apuka.... Kérlek olvasd vissza miket írtam az alapján érdeklődöm. Így is szégyellem magam a fennálló helyzet miatt, de becsületesen fel fogom nevelni a gyereket "apa" nélkül is!

ObudaFan # 2013.12.10. 11:59

akkor a szüléskor mond azt: bulin voltál és hát az alkohol...

Csak ha ez nem így van, és ezt mondja, akkor bűncselekményt követ el.

pazs # 2013.12.10. 11:53

Pont, hogy a gyerek apjának vezetéknevét szeretné a gyerekének.

monalisa1 # 2013.12.10. 11:19

Ha tényleg azt akarod, hogy a gyermek ne kapja meg xy családi nevét akkor a szüléskor mond azt: bulin voltál és hát az alkohol..., nem tudod kitől is fogant a gyermek. Ebben az esetben az apa ismeretlen., a babának adhatod a saját vezetéknevedet vagy kreálsz neki egyet.

Azt hogy a későbbiekben (= évek, évtizedek) múltával a gyermekednek emiatt problémái lehetnek - legfőbb hogy "az apa ismeretlen", az a te lelkedre van bízva...

----
  • laikus hozzászóló
pazs # 2013.12.10. 08:43

Nem valószínű.

milici # 2013.12.10. 08:05

Kedves Obudafan, még azt szeretném megkérdezni, hogy elképzelhető az alábbiak alapján amiket irtam hogy az apa nyeri meg a pert és nem kapja meg a baba a vezetéknevét?

milici # 2013.11.26. 18:13

Köszönöm mindkét választ! Drága ObudaFan neked külön köszönet az értelmezésért, mert tényleg nem értettem mi az hogy jogilag apa :) Így már világos! :)

milici # 2013.11.26. 18:13

Köszönöm mindkét választ! Drága ObudaFan neked külön köszönet az értelmezésért, mert tényleg nem értettem mi az hogy jogilag apa :) Így már világos! :)

ObudaFan # 2013.11.26. 14:00

Jogilag akkor lesz apa, ha elismerő nyilatkozatot tesz, vagy ha elindítod az apasági pert a gyámhatóságon keresztül.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.26. 11:43

Mondom, jogilag...

milici # 2013.11.26. 10:33

Hozzáteszem nem egy jómódú apáról van szó. Nincs sem felesége se kapcsolata se gyereke. Ezt csak azért írom mert itt visszamenőleg olvastam hogy többen a gyerektartásra mennek, és vannak feltételezések hogy apát meg akarta fogni a gyerekkel az anyuka. Hát itt nem ez a helyzet. Nem akarok magyarázkodni meg az nem is ide tartozik, de nem egyszerű dönteni ilyen helyzetben főleg ha napok alatt kell meghozni, hogy abortusz vagy sem.

milici # 2013.11.26. 10:26

Igen ő az apa. Nem volt sem férjem sem élettársam vele volt csak kapcsolatom. Én bármilyen vizsgálatot bevállalnék mert nincs félnivalóm. Csak ha időben elmondja hogy nem akarja, akkor még lehetett volna mit tenni, nem pedig húzni az időt, hogy megbeszéljük stb. De gondolom ha nem lesz apasági nyilatkozat, akkor a baba születése utána a bíróságon keresztül lehet csak a nevet intézni ugye? Köszönöm a választ!!! :)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.26. 09:27

Csak ha jogilag is az apja. Nyilvánvaló, hogy önkényesen nem adhatsz tetszőleges családnevet annak a gyereknek.

milici # 2013.11.26. 09:25

Üdvözlök minden Fórumozót! Azt szeretném megkérdezni hogy a születendő kisbabám minden esetben jogosult az apuka vezetéknevét megkapni? Terhesen maradtam magamra, apuka nem jelentkezett azóta sem.... előtte rendszeres kapcsolatunk volt. Szeretném ha az édesapja vezetéknevét megkapja a baba! Köszönöm szépen előre is a választ!

ObudaFan # 2013.11.20. 21:32

Az illeték a pervesztest fogja terhelni utólag. A DNS-vizsgálat költségét azt előlegezni kell, de próbálj meg rá költségmentességet kérni.

Encyke87 # 2013.11.20. 13:28

Gondolom ha apasági pert inditok még a gyermek megszületése elött akkor minden költség engem terhel ? a perköltség, a teszt költsége ?

ObudaFan # 2013.11.20. 12:57

Persze, ha a gyámhatóságon keresztül indítasz egy apasági pert.

Encyke87 # 2013.11.19. 17:53

Segítséget kérnék ! 6 hónapos kismama vagyok, apuka magunkra hagyott és sajnos odáig jutottunk, fajultak a dolgok , hogy apagási tesztet kér mert ugy érzi, hogy csak utána tudja elfogadni a kislányát . Nincs ezzel semmi probléma, belemegyek. Annyit kértem hogy most csináljuk meg még a születése elött. De ebbe nem akar hajlandó bele menni . Kérdem én mért nem akarja most tudni az ereményt ? Mért nem akar felelösséget vállalni most és nem csak a szülés után ? Mit tudok ilyenkor tenni ? Kötelezni tudom az apasági vizsgálatra ?
A választ előre is köszönöm !

ObudaFan # 2013.11.18. 09:55

Persze, van esély rá, szerintem a gyerek érdekében is áll, hogy ne az édesanyja születési nevét viselje.

lajcsó # 2013.07.30. 18:53

"az anya felkereste a páromat, hogy addig, amíg ő alá nem ír egy papírt, hogy ő az apa, addig a gyerek nem kapja meg a születési anyakönyvi kivonatát. Tudtommal ez nem így van, mert megkapja a gyerek csak képzelt apa neve szerepel benne."
Ez sem így van, mert a gyermeket apa adatai nélkül anyakönyvezték. A születési anyakönyvi kivonatot pedig egészen biztosan megkapta az anya. A képzelt apa még odébb van, ha erre egyáltalán sor kerül. Amennyiben a gyermeket apa adatai nélkül anyakönyvezik a gyámhivatal intézkedik az apasági per megindítása érdekében. A apasági elismerő nyilatkozattal meg lehet(ne) előzni a pert.

Egyjogász # 2013.07.30. 18:06

Szerintem nem az anyakönyvi kivonat itt a lényeg, hanem a fizetendő gyerektartás. Azt ugyanis az apának kell perkálni, ha szeretné, ha nem.

Lehet, hogy a mamának adott valaki egy tippet, hogy egyszerűbb így elismertetni az apaságot, mint perelni, viszont ha tényleg ő az apa, lehet, hogy egyszerűbb, mert az lesz, amit ObudaFan írt.

Egyébként meg kicsit ellentmondásos amit írsz, mert először tényként állítod, hogy "Páromnak volt egy kapcsolata, amiből fél éve született egy kisfiú", majd később már azt írod, hogy "nem biztos benne hogy az övé".

ObudaFan # 2013.07.30. 17:52

Kötelezni nem lehet senkit arra, hogy aláírja, de akkor majd viselheti az apaság megállapítása per költségeit is, ha ő az apa. Nem fog tudni lemondani a gyerekről.

tunderbogar # 2013.07.29. 18:10

A kérdésem a következő lenne:

Páromnak volt egy kapcsolata, amiből fél éve született egy kisfiú, igaz ő ezt a gyereket nem szerette volna. Az anya csak akkor mondta el a terhességet, mikor már nem volt más lehetőség csak megtartani a babát. Miután ez kiderült, megszakadt közöttük a kapcsolat. Megszületett a gyerek, az anya nevét kapta, most azonban az anya felkereste a páromat, hogy addig, amíg ő alá nem ír egy papírt, hogy ő az apa, addig a gyerek nem kapja meg a születési anyakönyvi kivonatát. Tudtommal ez nem így van, mert megkapja a gyerek csak képzelt apa neve szerepel benne. Apasági vizsgálat nem történt. Az lenne a kérdés, hogy ha a párom nem szeretné ezt a gyereket, nem akarja a nevére venni, nem biztos benne hogy az övé, akkor is kötelezhetik-e egy ilyen papír aláírására? Létezik- e olyan hogy lemond a gyerekről?

monalisa1 # 2013.07.29. 09:15

Ha az apa kiléte ismeretlen nincs kitől t.díjat kérni.

Továbbá mivel a jövőt senki nem látja adódhat olyan élethelyzet hogy az apára nagyon is szükség lesz.

Ettől függetlenül, a gyermeknek szüksége van az apjára, ergo tessék átlépni a jelen konfliktuson. (A láthatás, kapcsolattartás működhet állandó viták, veszekedések nélkül is - kultúráltan, csak akarni kell.)