Válás utáni közös ingatlan és annak eladása


Kozmi25 # 2017.10.01. 09:31

Köszönöm. Így fogok eljárni, és bizva a jogrendszerben, pert inditok. Remélem eselyem van a "győzelemre".

  • az összes hitelt a házassági életközösségünk alatt vettük fel.Sok esetben elég voltam en is, de nem egy-kettoben ő is szerepel mint adóstárs.
  • valaskor erről szólt az egész tárgyalás, hitelek felsorolása, illetve annak elismerése (részéről) hogy ezek közös hitelek és annak visszafizetése fele fele arányba történik azok lejártáig
  • azóta én tisztessegesen, becsületesen fizetek minden törlesztőt.

Ennek ellenére őt semmi nem érdekli!

Benefactis pensare delict # 2017.10.01. 08:46

@Kozmi25

Így minimalizálhatód a bukódat

> fizetési meghagyás kérése
> Per. (megnyered)
> a bírósági határozattal végrehajtás kérése

A végrehajtáson pedig megveszed az ő 1/2 tulajdonrészét.
(nyomott áron)
Ezt a pénzt a végrehajtó a zálogjogostaknak pl. bank - a kielégítési sorrend szerint- kifizeti. Neked ebből már nem fog maradni, de tiéd lesz a ház 100% és csőkken a törlesztőd. kvázi mintha előtörlesztettél volna.

Kozmi25 # 2017.10.01. 07:37

Tehat ha jo értem, fizessem ki a havi 150.000 ft hitelt, ugye ez a teljes törlesztő részlet, és még a házba se költözzek be, holott a teljes házat én fizetem. Mivel hiteles ház az állapotát fent kell tartani. Ha üres a ház, főleg télen is keletkezik rezsi, azt is én fizetem. És még pluszba költözzek egy másik házba, lakásba és fizessek ott is bérleti díjat csak azert mert a volt nejem mindent le...r. Ő tud mindenről, és nem érdekli...., csak a fél házra tart igényt úgy hogy én fizetem az ő részét. Ja és jóval többet fizetek havonta helyette mint az egész ház reális bérleti dijjanak a fele.

nonolet # 2017.09.30. 21:47

"Én és az új családom használjuk a házat, jelenleg is benne lakunk"

"Fizetek nem kevés hitelt, nem fogok még pluszba albérletet fizetni. "

Jaaaaa, akkor egész más helyzet!

Szóval, nem fizettek a volt feleségnek
az ő fél házrészének a használatáért?

Pedig ő

  • jogosan
  • kérheti tőletek
  • az egész ház
  • reális bérleti díjának
  • a felét

Ezt is számold bele a matekodba!!!!

Kifutja a törlesztő részlet fele a bérleti díj felét?

Kozmi25 # 2017.09.30. 13:24

Én és az új családom használjuk a házat, jelenleg is benne lakunk. Fizetek nem kevés hitelt, nem fogok még pluszba albérletet fizetni. Ja és januárban babánk fog születni. A ház egy elég nagy családi ház. ...szeretnénk megtartani. Tudom hogy sokat fogok rajta veszíteni, de ez engem nem érdekel. Most azt kellene elintezni valahogy, ha már én (a parommal együtt) fizetek mindent akkor ne mást, jelen esetben a volt nejem "vagyonát" gyarapítsam. Hajlando vagyok tőle minden hitelt átvállalni de pénzt nem adok neki. Így is ha ugy nézzük en vállalok még a nyakamba nem kevés hitelt, és teszek szívességet neki. De ez természetes dolog a részéről. ....

nonolet # 2017.09.30. 13:06

Hááááát, ha a ház ennyire piacképtelen...

Akkor nincs jó megoldás.
Mindenképpen sokat fogsz bukni még rajta.

1.
Ha vevő nem várható.
Akkor a bukta teljes.
Lesz egy-egy fél házatok az ügy végén ÉVEK MÚLVA!
Amivel nem tudtok mit kezdeni... mert eladhatatlan.

Egymástól megvenni a felét meg nem akarja egyikőtök sem.
Mert nem éri meg ezért is fizetni a másiknak.

2.
Ha vevő akadna ugyan, de csak NAGGGGGGYON nyomott áron.
Az már sokkal jobb eset.

A minimum elérendő (tiszta) eladási ár
ugyanis ANNYI
amennyiből a hitel már lezárható!!!

Ekkor az árból kifizethető a bank.
Nem kell tovább törleszteni.
Szabad vagy végre :-)

Persze a a volt felség helyett
általad fizetett félrészleteket
még be kell majd gyűjtened tőle.

Amit a házra költöttek az mind bukta lesz.
De végre vége az ügynek.

Neked esetleg bukta lesz még pluszban a félrészletek is.
(ha nem hajtod be tőle)

3.
HA Többért lehet eladni RÖVID!!! időn belül,
mint a tartozás, az már királyság !!! lesz.
Hisz a többlet csökkenti a buktát...

Ekkor többletből a bank kifizet.
A volt feleséggel elszámolás.
Ami még így is marad azt elfelezitek.

EZ a LEGJOBB ESET, erre kéne törekedni.
Mert ez jár legkisebb buktával.
Ami persze így is méretes lesz, de mégis a legkisebb.

-

Egymásnak fizetni vagy átvállalni a hitelt
az egészért cserébe nem nagy biznisz,
HA!!!

  • nem adható el normálisan

vagy

  • nem akar valamelyikőtök beleköltözni

Hisz csak a bukta mérete nő így, miközben nem kell a ház.
Mert lakni nem akar senki benne, eladni meg nem lehet...

-

Az biztosnak látszik, hogy méretes buktát kell lenyelni.
Ezért a REÁLIS!!! cél csak a bukta méretének a csökkentése lehet.

Amire csak az megoldás, hogy

  • el kell adni, GYORSAN
  • legalább a banknak elég pénzért, de persze minél többért....
  • aztán elszámolni mindenkivel

és elfeledni a múltat, ami sokba került a semmiért.

-

Pusztán azért, merta felépített ház egyszerűen
nem ér meg annyit másoknak!, amennyibe nektek kerül.

Az ilyen esetek ára pedig >> a pénzügyi bukta.
Ha nem használjátok ti magatok ...

Kozmi25 # 2017.09.30. 12:28

Köszönöm. Ahogy korábban is irtam ugye az ingatlan eladása után is maradna bőven fizetni való. Meg sajnos nalunk, ahol a ház van nem tudnám gyorsan eladni, több évbe is tartana, addig meg a hitelt fizetni kell. En felajánlottam neki hogy átvállalom az összes hitelt, cserébe mondjon le a tulajdoni részéről. Erre ő benyögte hogy vallaljam át az összes hitelt (6millio) és még adjak neki 3 milliot. Ha nem akkor ő továbbra sem hajlandó fizetni a hitelbe egy forintot sem. Én ebbe nem mentem bele. Jelenleg ott tartunk hogy közjegyzőnel kértem a fizetés meghagyast, ő ebbe nem ment bele, úgyhogy pereskedni fogunk. Bár ő nagyon biztos abban hogy nem érek el vele semmit, ő szerinte ez teljesen normális hogy a közös hazunk után ő egy forintot nem fizet, én fizetem a teljes ház után mindent, de közben csak a fele ház az enyém, holott valaskor lefektettunk minden hitelt és ő elismerte hogy azok közös hitelek, annak visszafizetese fele fele aranyba fog történni. Ennek fejében én bele mentem azonnal a válásba.

nonolet # 2017.09.30. 06:38

...hajtsd be a pénzed tőle.

  1. felszólítás írásban, határidővel.
  2. fizetési meghagyás közjegyzőnél (3% illeték)
  3. per, ha kell ...

-

A másik út a közös tulajdon felszámolása.
Meggyezéssel vagy per útján.

Az eladás is egy megoldás erre.
Csak marad még utána IS fizetni valótok.

Vagy, ha neked kell és fizetnéd tovább.

1.
Akkor tegyél rá "hivatalos"
hitel átvállalási ajánlatot a tulajdonjogért cserébe.
(ehhez a bank előzetes engedélye is kell !)

2.
Ha kitudod fizetni a hitelt, akkor fizesd ki.
Szintén a tulajdon jogért cserébe.

Az ajánlatot: írásban, határidővel add át.

-

Nyilván a legjobb lenne eladni és elszámolni.

Kozmi25 # 2017.09.29. 21:29

Mit tegyek?

2006-ban megnősültem, majd családi ház építésébe kezdtünk a volt nejemmel. A teljes építést kölcsönből fedeztük. Állami cégnél dolgoztam és így igen kedvező feltételekkel jutottunk hitelhez. Sajnos nagy fába vágtuk a fejszénket, a ház befejezéséhez még több hitelt kelett felvenni. Több hitelben is szerepelunk mint adós és adóstárs, sőt megelőlegező kölcsönt is vettünk fel 2 gyerekre. 2015-ben elváltunk, gyerek nem született. A válóperes tárgyaláson mindössze egy óra alatt megegyeztünk. Ő elismerte és kijelentette hogy minden a házasságunk alatt felvett hitel közös hitel, azoknak a visszafizetése fele-fele arányban történik. Sajnos ez csak pár hónapig működött. Ő külföldön él, ritkan jön haza. A hiteleket 2 eve én fizetem, van egy közös tulajdonú hazunk, ami teljesen, 100%ban hitellel terhelt. En fizetem minden hitelt, ő nem.hajlandó egy forintot sem fizetni, de a ház részéről sem mond le. Közöltem vele hogy átvállalom az összes hitelt, cserébe mondjon le a tulajdoni részéről és felejtsuk el egymást. De ő se nem fizet, se nem mond le a haz részéről!! De nekem új csaladom van, szeretnék végleg megszabadulni tőle. A ház eladása nem megoldas mivel jelenleg több hitel tartozás van mint a ház forgalmi értéke.Jelenleg úgy áll a történet hogy én fogom kifizetni az ő hitelét, és 0 forintért lesz neki egy 7 milliót érő tulajdona (1/2 házrésze) Mit tanácsolnak, mit tegyek?

ObudaFan # 2017.09.26. 16:07

Ha kellően pontosan és jól van megfogalmazva az egyezség és valóban az egész bírói egyezségben van, akkor elég végrehajtási eljárást indítani.

Zsuukka # 2017.09.26. 14:15

A Bírósági záradékban az szerepel: Az ítélet jogerős és végrehajtható.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.26. 12:16

Látni kellene azt a bírósági végzést. Mert vagy végrehajtható vagy nem.

Zsuukka # 2017.09.26. 11:52

Segítséget kérnék.

Válási szerződésben rögzítettük, melyet a Bíróság jogerőre emelt, hogy a közös ingatlanunkat eladjuk.
Az ingatlanból mindketten kiköltöztünk. A feleség már több éve akadályozza az ingatlan eladását, mely időponthoz volt kötve, meddig kell eladi, ami már lejárt. A szerződésbe az ingatlan eladási értéke is meg lett határozva.
A feleség az ingatlanba albérlőket költöztetett be a férj engedélye nélkül.

Hogyan tudok fellépni, és a jogaimat érvényesíteni?

lajcsó # 2017.09.13. 20:58

"Ehhez a szerződéshez is kell előzetes értékbecslést csináltatni?"
Elegendő a felek nyilatkozata az ingatlan forgalmi értékéről.

nonolet # 2017.09.13. 19:54

Alkudj vele fix összegre...

30-50 eFt elég lesz annak, aki nem akar lehúzni.

Lilly_30 # 2017.09.13. 18:57

Köszönöm szépen. Még egy kérdés lenne:

Amennyiben ügyvéd írja az ingatlanok közös tulajdon megszüntető szerződését, akkor ugye ő az ingatlanok értékének kb: 0,5-2% közötti díjért fog szerződést írni. A kérdésem, hogy ő mi alapján állapítja meg ilyenkor az ingatlanok értékét, ezzel együtt az ügyvédi munkadíját? Ehhez a szerződéshez is kell előzetes értékbecslést csináltatni?

lajcsó # 2017.09.12. 21:08

"Illeteke nincs."
A szerződésből mindenképpen tűnjön ki az, hogy házastársi vagyonközösség megszüntetéséről van szó!

ObudaFan # 2017.09.12. 16:17

Olcsóbb, ha ezt ügyvéddel intézitek és nem a bírósággal. Illeteke nincs.

Lilly_30 # 2017.09.12. 14:12

Kedves Fórumozók!

Az alábbi kérdésre keresnék választ:

Válás esetén a felek mindenben megegyeztek. A közös ingatlanok (1-2 vagy több ingatlan esetén) sorsát hogyan ésszerű rendezni?

Amennyiben a felek megállapodnak az ingatlan sorsát illetően, akkor azt a házassági bontókeresetben kell részletezni? Mert hivatalosan, csak a közös házastársi lakás használatáról kell nyilatkozni a keresetben. Tehát pl. a felek egymás közt megállapodnak abban, hogy majd válás után eladják az ingatlant. Akkor a bontókeresetben elég azt kérni a bíróságtól, hogy közös lakáshasználatot állapítson meg? Kell-e beleírni, hogy ők majd azt válás után eladják, vagy ehhez a bíróságnak már nincsen köze amennyiben nem indítanak külön vagyonmegosztási pert? Ehhez kapcsolódik a kérdés, hogy válás után milyen költségekkel jár nekik az ingatlan eladása vagy egymásra való átírása?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat és az időtöket. :)

nonolet # 2017.08.30. 20:33

Nézzük előbb az ingatlant.

Vásárláskor:

2 millió a barátnő külön vagyona
8 millió a közös vagyon azaz 4+4

Az idők során az arányok megmaradnak.
Ezért most a 20 milliót kell ugyanígy felosztani.

Most:
4 millió a barátnő külön vagyona
16 millió a közös vagyon azaz 8+8

Vagyis 8/20=2/5 (40%) és 12/20=3/5 (60%) a tulajdoni hányaduk.

-

Nézzük végül a hátralévő hitelt.
Az közös tehát a fele-fele: 4 millió ég fejenként.

...és akkor a teljes elszámolási egyenleg.

Barátnő
külön vagyoni rész +4 millió
közösen szerzett rész +8 millió
közös hitel rész -4 millió
Egyenleg +4+8-4=8 millió nettotiszta vagyon.

Barát
külön vagyoni rész +0 millió
közösen szerzett rész +8 millió
közös hitel rész -4 millió
Egyenleg ++8-4=4 millió nettotiszta vagyon.

Vagyis 8/12=2/3 (66,67%) és 4/12=1/3 (33,33%) a nettotiszta vagyoni hányaduk.

Miközben tartoznak még 4/8=1/2 (50%) és 4/8=1/2 (50%) hitellel mindketten.

Szerintem.

apafej40 # 2017.08.30. 19:55

Üdvözlet!
Ezt valaki levezetné nekem?

Adott egy fiatal pár, közösen vásárolnak egy lakást.
Tulajdoni hányad 1/2-1/2, de az adásvételiben rögzítésre kerül a (z akkor még csak reménybeli feleség) barátnő
örökségből származó, különvagyoni hozzájárulása.

Vásárláskor:
Lakás értéke: 10 millió
Hitel: 6 millió (közösen, adóstársként felvett hitel)
Barátnő hozzájárulása: 3 millió (ebből 2 millió örökség)
Barát hozzájárulása: 1 millió

Ugorjunk az időben 15 évet, házasság, válás, vagyonmegosztás.

Eladáskor:
Lakás értéke: 20 millió
Fenálló hitel: 8 millió
Volt feleség része: ?
Volt férj része: ?

Mi itt a matek?
Köszönöm.

drbjozsef # 2017.08.23. 06:26

pruzsifarkas,

olyan hogy egyik adós, a másik adóstárs, olyan nincs, mindketten adósok vagytok, egymás adóstársai. (Ahogy olyan sincs, hogy valaki házas a másik meg a házastárs. Ők házasok, és házastársai egymásnak)

Mivel mindketten egyetemleges adósok vagytok (tudod mit jelent az egyetemleges?) a hitelszerződésben, ezért a Fundamenta mindkettőtöktől egyformán követelheti AZ EGÉSZ TARTOZÁST is. Ugyanúgy vérehajthatnak Téged is, ha nem fizetitek a hitelt, a Fundát meg nem érdekli melyikőtök nem fizeti. Végső esetben árverezhetik a Te részed is, letilthatják a fizetésedet, lefoglalhatják az autódat, ingóságaidat, és inkasszózhatják a bankszámládat.

Rendezzétek el ketten azt a hitelt nagyon gyorsan, legalább egymás között, mert baj lesz belőle, és évekig tartó pereskedés.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.22. 17:27

Nem.

pruzsifarkas # 2017.08.22. 16:51

Tisztelettel szeretnék információt kérni. Volt élettársammal 50-50 % tulajdonjoggal vettünk egy ingatlant,2 Fundamenta hitelszerződéssel. Ahol én vagyok az adós,ő az adóstárs,és viszont. Mi történik,ha nem fizeti tovább a hitel részét,illetve ha más adósságokat is felhalmoz,mint pl.diákhitel,személyi kölcsön tartozás. Ezáltal csak az ő tulajdoni hányada kerülhet árverezésre? Illetve csak az ő tulajdonrészének felbecsült értékéig terhelhetik le az adósságok az ingatlant? Köszönettel

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.16. 16:49

Keress meg egy ügyvédet!