apaság, fiktív név


ObudaFan # 2008.04.15. 16:23

Azért senkit nem fognak bírságolni, mert nem ismeri el azt a gyermeket, akiről aztán bebizonyosodik, hogy az övé, mert amíg nincs meg az eredmény, ebben, ugye, nem lehet biztos. Az más eset, ha azt tagadja le, hogy volt kapcsolata az anyukával, és utána bizonyosodik be. Ekkor lehet bírságolni. Más kérdés , hogy kevés az a polgári ügyekben eljáró bíró, aki csak úgy bírságolna, akkor is, ha nem muszály, mert az értesítőlapokat nem nagyon szeretik kitöltögetni.

reker # 2008.04.15. 14:07

megszeretném tudni, hogy a Pp. 8. § mit fogalmaz magába. megbüntethető e az apa, ha tagadja, hogy övé a gyerek és DNS alapján bebizonyosodik, hogy mégis az övé???
Meglehet-e "bundázni" a dns eredményt?

ObudaFan # 2008.03.27. 16:59

Azt mondta, hogy ott meghallgatják apukát, minket meg majd a nálunk illetékes bíróságon. Ilyen van?

Vanni van, de hogy ebben az esetben is ez-e a helyzet, azt innen nem lehet megmondani.

monalisa1 # 2008.03.27. 13:39

Az ügyvédednek vélelmezhetően van "bojtárja", alkalmasint elküldhetné maga helyett.

Egyébként a keresetlevélben bizonyára le van írva minden szükséges - akár még az is, hogy a tárgyalást akár a távollétetekben is tarsa meg a bíróság -, most úgyis az apukát (?) hallgatja meg a bíróság.

reker # 2008.03.27. 06:38

Jó reggel kívánok!

Kérdésem a következő lenne a kérdésem. apasági per hétfőn lesz. Nem leszek ott, egyéb okok miatt. Az ügyvédem tegnap közölte, hogy jó, mert ő sem megy. Mi az, hogy az ügyvédem nem megy és nem képvisel ott minket. Azt mondta, hogy ott meghallgatják apukát, minket meg majd a nálunk illetékes bíróságon. Ilyen van? Ez nem mutat a bíró előtt érdektelenséget?
Köszönöm a választ

jégcsapretek # 2008.02.06. 14:45

nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!!

jégcsapretek # 2008.02.06. 14:45

nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!!

monalisa1 # 2008.02.06. 13:41

Örökbefogadás
Családjogi Törvény: Csjt. 46 - 59 §-ok, melyet itt balra a Törvénytár-ban megtalálsz.

monalisa1 # 2008.02.06. 13:37

A gyámhivatalnál.

jégcsapretek # 2008.02.06. 11:52

Tisztelt KBS!

Köszönöm a tanácsot. A jelenlegi családjogi tv-ek erre adnak lehetőséget? ( mármint hogy ha az apa beleegyezik, akkor a férjem örökbe fogadja a gyerekemet? ) Hol kell ezt az örökbefogadási kérvényt elindítani? a lakóhely szerint illetékes önkormányzaton vagy máshol?
köszönöm
Jégcsapretek

Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.01. 06:59

A keresetet nem "származásvizsgálatra" kell beadni, hanem apaság megállapítására. Ha nem így van, módosítsátok.
Az apa vagy bead egy ellenkérelmet, és akkor már nem nagyon kell kérdezgetni, mi az álláspontja - persze ettől még megkérdezi a bíró, fenntartja-e. Tőled is meg fogja kérdezni.
Ha tagad, akkor is a vércsoportvizsgálat az első. Az ugyanis olcsóbb, gyorsabb, és egyértelműen ki lehet vele zárni az apaságot. Bizonyítani viszont nem lehet vele.

reker # 2008.02.01. 06:24

Helyzetem a következő. Származás vizsgálatra be van adva a keresetlevél a bíróságra. Ott a bíróság megkérdezi e az apukát, hogy elismeri -e magának a gyermeket, vagy azonnal dns vizsgálatra küldenek minket? Köszönöm a választ

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.29. 11:14

Ha mindenki (az apa is) úgy gondolja, akkor a férjed örökbe fogadhatja a gyereket.

jégcsapretek # 2008.01.29. 10:22

Sziasztok,

Segítségre lenne szükségem. Elég faramuci a helyzet. 1999-ben született a kisfiam, de akkor nem volt párom, aztán a későbbi vőlegényem aláírta az apasági nyilatkozatot. Még két éves sem volt a fiam és különváltak útjaink, azóta nem tartjuk a kapcsolatot, de útlevél és egyéb hivatalos ügyekhez őt kell hívnom. Most férjnél vagyok, a párom neveli a gyermeket, mintha sajátja volna, és még az iskolában sem írhatom be gondviselőnek. Mivel a bejegyzett apával házasok sem voltunk, és bírósági végzésem sem volt arról, hogy egyedülálló vagyok, sok helyre kellen őt hívnom. Nem tudom, hogy van-e valami jogi lehetőség arra, hogy ezen a dolgon változtassunk? Nem szeretném, ha a jövőben az apai jogok és kötelességek a volt páromat illetnék meg.
köszi
Jégcsapretek

ObudaFan # 2008.01.23. 16:51

Ster

Nem is az a lényeg, hogy kinek a nevét viseli, mert viselheti az anya nevét is, de ha nem lesz még a születés előtt újabb házasságkötés, akkor csak apaság megdöntési perben lehet a korábbi házastárs vonatkozásában az apaság vélelmét megdönteni, és új apának megtenni az elismerő nyilatkozatot. (Itt a fórumon egy bizonyos Dr. Attika ettől eltérő tévtanokat terjeszt, amelyek azonban a jelenlegi Csjt. szabályozásával sajnos ellentétesek. )

Ster # 2008.01.23. 10:10

Köszi a választ hablea!

Kissé már tényleg "áttekinthetetlen" a fórum... Talán érdemes lenne valahogy "egységesíteni" a hasonló témával foglalkozó topicokat, valamit egy kis "összeállítást" készíteni a "leggyakrabban feltett kérdések-válaszokról"...
Szerkesztő Urak...hajrá! :)

Bocsi, hogy egy kicsit off voltam....

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.23. 09:46

Tehát az ügyvédileg hivatalosan kiállított papír, amit ha beadnak a bíróságra, elvileg semmis?

Miért kellene egyáltalán beadni a bíróságra?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.23. 09:45

Az anyakönyvbe senki nincs bejegyezve apaként mert a gyermek 4 hónap múlva születik.

O, pardon, átsiklottam felette. De akkor végképp nem értem, hogy a még meg nem született gyermek vitás apjának milyen szociális ellátáshoz kellene az aláírása.
Mert a kérdés, ha jól emlékszem, mégis csak ez volt.

hablea # 2008.01.23. 09:25

Névtől függetlenül apának minősül az illető.

hablea # 2008.01.23. 09:24

Igen a (volt) férj minősül apának. A leggyorsabb ha még a válás után van idő rá, még a szülés előtt házasságot köt az anyuka. Ha nem akkor per útján kell rendezni az apai státuszt.Egy haszonló című topikban kiveséztük a témát.(lusta vagyok megkeresni, de nagyjából a cím: apai elsimerő nyilatkozat megtagadása)

Ster # 2008.01.23. 08:49

Üdv mindenkinek!

Egy kis segítséget szeretnék kérni....

Az alapszituáció...
Válási papír beadva...közös megegyezés (ez az idő miatt lehet fontos). A feleség terhes - természetesen nem a férjtől...
A következő lenne a kérdésem: ha a válást kimondják, a gyerek pedig ez után születik, akkor is a (akkorra már) volt férj nevét kapja?

Van arra valami jogi megoldás, hogy ez ne így legyen?

Előre is köszi a segítséget!

tici # 2008.01.23. 08:35

ObudaFannak merészkedtem az e.mail címre kűldeni egy levelet, hogy tisztább legyen a dolog.Elnézést előre is!

tici # 2008.01.23. 08:32

Az anyakönyvbe senki nincs bejegyezve apaként mert a gyermek 4 hónap múlva születik. De ha az apa nem ismeri el a gyermeket és nem tesz nyilatkozatot akkor nem az apa nevét fogja viselni a gyermek, tudomásom szerint jogilag. De ha tévedek javítsanak ki mert nem vagyok jogász és tájékozódom a mai jogállásokkal kapcsolatban. Tehát az ügyvédileg hivatalosan kiállított papír, amit ha beadnak a bíróságra, elvileg semmis?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.22. 17:36

:) Csatlakozom a gratulációhoz!
Az anyakönyvbe ki van bejegyezve apaként?

ObudaFan # 2008.01.22. 16:54

ügyvédi papír van mindkét fél aláírásával, hogy az anya nem követel semmit a születendő gyermekkel kapcsolatban, apa meg nem vállal apaságot

Innen is gratulálok kitűnő kollégámnak, ha ez így van. Sajnos ezzel az apa nem menekült meg semmitől, mert ez így semmis.