gondnokság alá helyezés


Szandi 03 # 2013.03.05. 12:53

A gyámhatóság a kezelő orvoshoz küld! a kezelő orvos a gyámhatósághoz! Igy aztán teljesen össze vagyok zavarodva.A gyámhatóság közölte velem hogy ki kérheti a gondnokság alá való kérését, én ezzel tisztában vagyok. De az elinditását nem tudom hol kezdjem el? Egy 62,éves beteges perfüggő férfiról van szó aki a volt férjem volt, és már 12,éve perel. Én már egy vagyont költöttem, a sorban elbukott, tárgyalásaira. Legutóbbi perben 116, keresetet adott be ellenem, amit sorozatosan elbukik. Szenvedély betege lett a bírósági beadványok irásának, amit a T, biróság elfogad és le is tárgyal, mellette illeték és költség mentességet is kap. Ettől szeretnék már meg menekülni, hogy ne tudjon semmit sem alá írni.Igy érvénytelen lenne a beadványai, és meg szünne ez a rettenetes pereskedései, velem szemben.Ehhez kérném a segítségeteket! Hol kezdjem el?

ObudaFan # 2013.03.05. 11:29

Lehet kérni a gyámhatóságtól, hogy indítson pert a gondnokság alá helyezése iránt.

Szandi 03 # 2013.03.05. 10:21

Köszönöm Kovács Béla ügyvédúr a válaszodat, de gondolom hogy a rengeteg peres dolgaitól,mivel már perfüggő, azok alá írásaitól meg mentenek, és a továbbiakban már nem adhat be ellenem semmilyen keresetet!Na de hol inditsam el, ezt az egész folyamatot? Erre kérném a tanácsodat! Légy kedves két mondatban írd meg nekem. Már azzal is sokat segitesz.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.05. 08:56

Valóban lehetséges olyan, hogy valakit a perindítás tekintetében korlátozó gondokság alá helyezzenek. De te nem indíthatsz ilyen pert, és ha eredményes, az sem véd meg a kővel fejbe veréstől.

Szandi 03 # 2013.03.05. 07:39

Tisztelt Ügyvédúrak!

Miért tesznek kivételt egyes kérdezők között? Előbb kérdeztem én mint akinek válaszoltatok! Vagy az én kérdésemre nem tudtok tanáccsal szolgálni?
AKKOR MINEK EZ A FORUM!!!!!!!!!!!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.05. 07:37

Hogyan lehetne egy kész tényről - arról, hogy ki az örökös gondnoka - utólag rendelkezni egy végrendeletben.
Egyébként nem jól érted. Már kizárta az egyik gyermekét az öröklésből, és most szeretné ki is tagadni.

valoapa # 2013.03.04. 22:09

KBS, arról nem lehet a végrendeletben nyilatkozni, hogy az örökös cselekvőképtelensége esetén ki legyen az örökölt vagyon kezelője? Ha jól értem, a kérdező a gyermekének a (várható) gondnoka miatt aggódik.


  • laikus fórumlátogató
Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.04. 20:23

Nem, ez nem kitagadási ok. Kizárni pedig már kizártátok a köteles részre szorítással.

majmi # 2013.03.04. 19:59

45 éves 3 diplomás fiúnk sajnos teljesen összeomlott. A házassága, a munkája és az egész élete bip. depr. miatt több kórházi kezelés után hivatalból anyagi korlátozó gondnokság alá akarják helyezni. A volt feleség és a 20 éves fia is ezt látja jónak. Mi szülők nem akarunk az egészben részt venni. Tragédia ez nekünk és nem akarjuk, hogy minket okoljon, amikor jól van. Van egy másik gyermekünk is, ő sem akar ebbe beleavatkozni.Az a konkrét kérdésem, több évvel ezelőtt készült már egy végrendelet a két gyermekünk közül a beteget /! / köteles részre tettük, különböző okok miatt. Tehetünk-e olyan kiegészítést a végrendelet mellé, hogy teljesen kizárjuk az örökségből, mert ezek után az az érzésünk, hogy idegenek fogják a másik gyermekünket meghurcolni és kifosztani. Milyen humánus lépéssel védhetjük meg 2 generáció összerobotolt házát ?? Szülőnek ez a legszörnyűbb dolog, ami történt, legalább 1 gyermekünk életét szeretnénk biztonságban tudni.
Köszi előre a választ!

Szandi 03 # 2013.02.28. 11:34

Tisztelt szakértők! kérem segítsetek a kérésemre adjatok választ!A gondnokság allá való helyezésre kértem a tanácsaitokat. Köszönöm. További szép napot

Szandi 03 # 2013.02.28. 10:27

Szép napot mindenkinek! Kérlek benneteket hogy segítsetek, egy problémám meg oldásának az elkezdésében. 12,éve elváltam a férjemtől, egy 3 hónapos házasság után. Atóta rendszeres ügy fele lettem, az általam soha nem ismert bírósági eljárásoknak. Sorra bukja el a pert, ennek ellenére illeték és költségmentességi ellátásokat kér és kap.Éjjel nappal írogat a bíróságnak, halomszámra értelmetlen beadványokat, amit persze a T, bíróság le is tárgyal és részére elutasító ítéleteket hoz. A kérdésem az lenne, mivel halottam, hogy az ilyen beteg hajlamu embert, akit még a szihiátrián is rendszeresen kezelnek, kérni lehet az önkormányzat gyámügyi hívatalától a gondnokság allá helyezését.
Aki tud kérem segítsen! Tavaly nyáron észrevétlenül megtámadott egy nyilt parkolóban és kővel fejben ütött. Nagyon félek tőle, mit tegyek mi a megoldás?
Üdv: Szandi

ObudaFan # 2013.02.26. 12:01

Ha nem teljesen cselekvőképtelen az illető, akkor meghatalmazás. Ha igen, akkor gondnokság alá helyezés.

peppa # 2013.02.26. 11:41

Szerintetek mi abban az esetben a teendő ha egy Angliában élő időskori elbutulásban szendvedő magyar állampolgárt az angol hatóság gondnokság alá helyezett, de Magyarországon az okmányirodán azt mondták a gondnok feleségnek, hogy ezt az angol határozatot nem tudják elfogadni akkor sem ha azt hivatolosan lefordítatja. A gondnokolt férj nevén lévő autót akarta kivonni a forgalomból, mert már a bácsi nincs abban az állapotban 3 éve, hogy hazautazzon Magyarországra és használja az autót. Van egy közös néven lévő házuk is Magyarországon amit most árulnak, így különösen fontos lenne, hogy valahogyan eljárhasson a feleség a férj helyett. Szerintetek mi a legegyszerűbb megoldás?

peppa # 2013.02.26. 10:03

Szerintetek mi abban az esetben a teendő ha egy Angliában élő időskori elbutulásban szendvedő magyar állampolgárt az angol hatóság gondnokság alá helyezett, de Magyarországon az okmányirodán azt mondták a gondnok feleségnek, hogy ezt az angol határozatot nem tudják elfogadni akkor sem ha azt hivatolosan lefordítatja. A gondnokolt férj nevén lévő autót akarta kivonni a forgalomból, mert már a bácsi nincs abban az állapotban 3 éve, hogy hazautazzon Magyarországra és használja az autót. Van egy közös néven lévő házuk is Magyarországon amit most árulnak, így különösen fontos lenne, hogy valahogyan eljárhasson a feleség a férj helyett. Szerintetek mi a legegyszerűbb megoldás?

peppa # 2013.02.26. 10:03

Szerintetek mi abban az esetben a teendő ha egy Angliában élő időskori elbutulásban szendvedő magyar állampolgárt az angol hatóság gondnokság alá helyezett, de Magyarországon az okmányirodán azt mondták a gondnok feleségnek, hogy ezt az angol határozatot nem tudják elfogadni akkor sem ha azt hivatolosan lefordítatja. A gondnokolt férj nevén lévő autót akarta kivonni a forgalomból, mert már a bácsi nincs abban az állapotban 3 éve, hogy hazautazzon Magyarországra és használja az autót. Van egy közös néven lévő házuk is Magyarországon amit most árulnak, így különösen fontos lenne, hogy valahogyan eljárhasson a feleség a férj helyett. Szerintetek mi a legegyszerűbb megoldás?

peppa # 2013.02.25. 14:25

Szerintetek mi abban az esetben a teendő ha egy Angliában élő időskori elbutulásban szendvedő magyar állampolgárt az angol hatóság gondnokság alá helyezett, de Magyarországon az okmányirodán azt mondták a gondnok feleségnek, hogy ezt az angol határozatot nem tudják elfogadni akkor sem ha azt hivatolosan lefordítatja. A gondnokolt férj nevén lévő autót akarta kivonni a forgalomból, mert már a bácsi nincs abban az állapotban 3 éve, hogy hazautazzon Magyarországra és használja az autót. Van egy közös néven lévő házuk is Magyarországon amit most árulnak, így különösen fontos lenne, hogy valahogyan eljárhasson a feleség a férj helyett. Szerintetek mi a legegyszerűbb megoldás?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.23. 09:22

A paranoia is komoly orvosi probléma ám...

deni # 2013.02.22. 21:53

Tisztelt Szakértők!
43-éves rokonomnál (Hölgy) tudathasadásos elmebetegséget állapítottak meg, mely miatt kórházban is többször ápolták. Gondnokság alá való helyezése akarata ellenére folyamatban van, vagyis Március közepén lesz még egy tárgyalás.
A rokonom mivel már egy fél éve nálam lakik azt akarja, hogy én legyek a gyámja ha már úgy akarják. De ezt a gyám hatóságtól megbízott Úr sehogyan sem akarja. Mindenben beleköt Pl. hogy mi mint Házastárs élünk együtt.
Van neki joga az én hálószobámban kutatni? Vagy akaratunk ellenére gyámba helyezhetik-e a rokonomat és jelölhetnek-e más személyt gyámnak? Nekem gyanús, hogy a rokonomnak van egy fél családi ház a nevén és az apjától is örökölt egy harmadot a házából. Nem-e ezeket akarják tőle lenyúlni?
Lehet-e nekem is beleszólásom mivel én hoztam ki öt Ludányhalásziból és vállaltam életvezetési segítségét, valamint a kontroll vizsgálatokra történő eljuttatását és a rendszeres gyógyszerek szedésének felügyeletét. Válaszukat előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.18. 17:27

Ilyen perek esetén indoklás nélkül lehet kérni a nyilvánosság kizárást.

hborbely # 2013.02.18. 15:56

Ez megnyugtató és köszönöm a választ.

Időközben még egy probléma fellépett, ami számomra nagyon kínos, de nem tudom mit tegyek.

Édesapámat érzékenyen érinti ez az egész gondnokság alá helyezés. Talán azért mert ő a kora és az egészségi állapota miatt nem lehet gondnok. 80 éves.
Beadtam a kérelmet a bíróságra, a netről letöltött formanyomtatvány alapján és ebből egy példányt oda adtam édesapámnak is, hogy olvassa el. Felháborodott a megfogalmazás miatt, ami egy minden érzelmet kizáró szakszöveg.
Követelte, hogy adjak be egy másik kérelmet,ami végül is ugyan az, csak egy egyszerű halandó megfogalmazásával lett írva. Ő írta. Mivel tudom hogy milyen, és hogy az egészségi állapota neki sem a legjobb, ezért nem vitatkoztam vele, beadtam egy szövegmódosítási kérelmet és egy kísérő levélben leírtam, hogy miért kérem ezt.
Biztosan hülyének néznek, de mit tudok tenni.
Édesapám kijelentette, ha a bíróságon édesanyámat "alperesnek", engem pedig "felperesnek" mernek majd nevezni, akkor ő bizony botrányt csinál.
Előre félek, mert tudom, hogy megteszi. Rendőr volt a drága apám és azt gondolja, még mindig az és mindent megtehet.
Tudom, hogy 46 évesen már nem kellene tartanom tőle, de nem szeretnék haragban lenni vele. A szüleim az egyetlen rokonaim, akikkel tartom a kapcsolatot.
Kérhetek-e olyat a bíróságtól, hogy a tárgyaláson kizárólag az idézettek jelenhessenek meg?
Feltételezem, hogy ő nem fog személyre szóló idézést kapni.

Köszömöm: hborbely

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.14. 18:27

Nem kell.

hborbely # 2013.02.14. 13:08

Köszönöm szépen a választ a gondnokság alá helyezés ügyben.
(Édesanyám Alzheimer kóros)
A kérelmet a pszichiátriai szakvélemény és a családorvos javaslatára benyújtottam az illetékes Bíróságnak és a Gyámügyet is értesítettem erről.

Már csak egy kérdésem lenne:
A családorvos megkért, hogy értesítsem, ha elindítom a gyámság alá helyezést. Ezt meg is tettem.
Azt mondta, hogy a Bíróság kötelezni fog, hogy el kell vinnem anyukámat egy igazságügyi elme-orvosszakértőhöz, aminek a költsége kb. 50 és 100 ezer forint között van és ezt az összeget ki kell fizetnem.
Viszont az interneten mindenhol azt olvasom ezzel kapcsolatban, hogy a perben a feleket jövedelmi és vagyoni viszonyaikra tekintet nélkül teljes költségmentesség illeti meg.
Akkor most nem értem, hogy kell majd fizetnem a vizsgálatért, vagy nem?

Köszönöm a választ. B.H.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.13. 07:40

Is-is.

Rendben, süketnéma. De miért nem ment el Önnel, ha egyszer el akart menni Önnel? (A hálón általános a tegeződés, de ha nem, hát nem.)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.12. 20:31

Pisztollyal kényszerítették a jóembert? Lefogták, hogy ne tudjon veled elmenni?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.12. 16:08

a Gyámhivatal megkérdezte őt hová akar menni, ő azt "mondta" hozzám. Majd a Gyámhivatal közölte Józsifal, hogy "B" két nap múlva jön érte, és oda megy. Nem Józsi döntése volt.
Nyilván nem voltál ott. Akkor honnan tudod, hogy ez és így történt?