gondnokság alá helyezés


ObudaFan # 2013.02.12. 11:58

Na akkor ennek a "levélnek" legalább a rendelkező részét kellene ismerni.

ObudaFan # 2013.02.12. 10:53

Rendben, akkor tehát mégiscsak van valamilyen határozat, hiszen ha a gyámhivatal döntött, akkor az határozat formájában kellett, hogy megjelenjen. És akkor annak a tartalmát kellene ismerni a válaszhoz.

De amíg a kérdésed értelmezhetetlen, addig ne számíts hasznos válaszra.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.11. 21:09

Ketten jeleztük gondnoki szándékunkat a Hivatal felé, így kettőnkkel kapcsolatosan fog tárgyalni a Bíróság.
A gondnok személyéről nem a bíróság dönt.

ObudaFan # 2013.02.11. 21:06

Tényleg nem érted, hogy mi történik, mert ha a gyámhatóság döntött, akkor valamilyen határozat van. Ha meg nincs, akkor a gyámhatóság nem döntött semmiről.

Ha most azt akarod mondani, hogy a gyámhatósági ügyintéző a szerinted cselekvőképes Józsinak azt mondta, hogy menjen el B-vel, és a szerinted cselekvőképes Józsi ment minden további nélkül, akkor meg ez Józsi döntése, nem a gyámhatóságé.

ObudaFan # 2013.02.11. 11:31

Milyen határozattal, milyen formában küldte az illetőt bárhova a gyámhivatal? Mert ez a kérdés így értelmezhetetlen.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.11. 11:21

Szerintem te nem érted, mi történik. Ami nem akkora baj, de nem is ok a hőzöngésre.
(Nincs olyan, hogy "gondnokjelölt".)

ObudaFan # 2013.02.11. 09:18

Hogy mi történt?

ObudaFan # 2013.02.03. 10:19

Nem kötelezheted, hogy átadja a kulcsokat, egyelőre nem a tiéd az ingatlan és a tulajdonos gondnoka sem vagy.
Meghatalmazás nélkül viszont sok mindnet ő sem tud tenni.

Moira # 2013.02.03. 09:34

Tisztelt Fórumozók!
Kedden (jan 29.) értesített apám élettársa (tudtommal jelenleg nem éltek együtt), hogy apám életveszélyes állapotban, kórházban van. Csak másnap tudtam meglátogatni, nincs magánál, és kétséges, hogy valaha is magához tér-e. Az élettárs nem igazán örül a látogatásainknak, és folyamatosan olyan megjegyzéseket tesz, hogy ő intézi az apámmal közös "ügyeiket", illetve, hogy csak az örökségünk miatt aggódunk. Édesapám 2001-ben költözött el tőlünk (és ekkor költözött össze ezzel a nővel), de anyámtól nem vált el, és a nő is férjnél van, a férje nevét is viseli.
A kérdésem az lenne, hogy van-e bármiféle joga ennek a nőnek, hogy apámmal kapcsolatban bármiféle "ügyet" intézzen? Természetesen, ha mutat egy meghatalmazást, akkor igen, de anélkül? Holnap szeretnénk a gyámhivatalnál kérni a testvéremmel apánk gondnokság alá helyezését. Tudom, hogy ez nem megy valami gyorsan, és félek, hogy addig ez a nő bármit megtehet, hiszen nála van apám lakáskulcsa, iratai, stb. Tudtommal nincs végrendelete apámnak, így a testvéremmel mi vagyunk az örökösei és vér szerinti rokonai (a szülei nem élnek már). Kötelezhetem-e bármilyen formában a nőt, hogy átadja nekünk (ügyvéd jelenlétében természetesen) apám lakásának kulcsait?
Mint kiderült, apám már két napja a kórházban volt, mire ez a nő felhívott. Nem kellett volna minket, mint rokonokat azonnal értesítenie, vagy a kórházban meghagyni a mi elérhetőségünket?
Válaszaikat előre is köszönöm: Moira

ObudaFan # 2013.02.01. 17:57

Viszont akkor már a keresetindításkor van egy szakvélemény.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.01. 15:32

de kérheted a gyámhatóságot is, hogy indítsa el.
Azt nagyon nem szeretik, és fél év is beletelik, mire a keresetet benyújtják. Ha egyáltalán.

ObudaFan # 2013.02.01. 14:32

Költségmentes az eljárás. Te is elindíthatod, de kérheted a gyámhatóságot is, hogy indítsa el.

hborbely # 2013.02.01. 12:51

Tisztelt Szakértők!

Nagyon hosszú a fórum, és sajnos nem tudom végig olvasni, hogy a kérdésemre választ találjak.

Édesanyám 71 éve és 1 éve Alzheimer kórt állapítottak meg. A pszichiáter javasolja a gondnokság alá vételét, és ezt írásban is megerősítette.
Édesapám 80 éves, nagyon beteg, és úgy döntöttünk, hogy elindítjuk az eljárást és én leszek édesanyám gondnoka, (gyámja?). Nem ismerem a pontos kifejezést.

Van ahol azt írják a neten, hogy első lépésként a gyámhatósághoz kell, máshol meg azt, hogy a bírósághoz kell benyújtani a kérvényt.
A kérvényben mit kell előterjesztenem? Létezik-e a kérvényhez nyomtatvány, vagy elég, ha egyszerűen megírom, hogy miért kérem a gondnokság alá helyezést és csatolom a születési anyakönyvi kivonatát, és a szakorvosi véleményt?
Mennyibe kerül az eljárási illeték?

Válaszukat előre is köszönöm. B.H.

ObudaFan # 2012.10.08. 08:46

Próbálkozni lehet, de attól, hogy valaki okkult dolgokban hisz, még nem feltétlenül cselekvőképtelen. És hogy a gondnokság alá helyezés után béke lesz-e a családban, az is kétséges szerintem.

wuki # 2012.10.06. 13:46

Tisztelt Ügyvéd úr,
a segítségét szeretném kérni. Édesapám 4 évvel ezelött meghalt, egyke volt. Nagyszüleim 87 évesek és azóta furcsán viselkednek. Feltünt a szinen apukám unokatestvére és családja, nagyon kedvesek voltak a nagyszüleimmel, de azóta velünk /testvéremmel/ nagyon furcsák lettek a nagyszüleink. Teljesen kicserélődtek,rosszindulatuak és nem akarnak nagyon látni minket. Kiderült, hogy 3 lábú szék /asztaltáncoltatást/ csinálak a rokonoknál és így befolyásolják a papámékat. Szerintem csak a vagyon érdekli őket, hisz miért pont apukám halála után jelentkeztek intenzíven és miért uszították ellenünk a nagyszüleinket?! A mai nap folyamán közölték, hogy nem akarnak már látni engem illetve növéremet se sűrűn. A mamám nem beszámítható, hisz 4 év után a fényképről nem ismeri fel a fiát illetve megkérdezi, hogy van apu, szóval szellemileg nem beszámítható már. A papám szellemileg épp, de befolyásolva van / asztal táncoltatás/ és mindent ugy csinál ahogy a rokonok mondanak, hisz ő hisz ebben a szellem idézésben. arra gondoltunk a testvéremmel, hogy beszámíthatatlansági vizsgálatot csináltatnánk, de a papámmal is meglehetne csinálni? Átmenne rajta? Vagy mit lehetne tenni,hogy a rokonokat eltávolítsuk és megint béke legyen a családba?

Előre is köszönöm a segítségét!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.28. 15:48

Az más. Akkor lehetsz gondnok.

rita0210 # 2012.08.28. 14:55

ja és nem ő jelentkezett hanem beidézte a gyámhatóság

rita0210 # 2012.08.28. 14:46

De nem kikoruról van szó hanem egy 22 éves fogyatékosról akinek az apa volt a gondnoka!És mi volt az ezer ok?1994 óta nem dolgozik az anyja nyugdíjjából élnek,és telefon sem létezik?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.28. 14:41

Ezer oka lehet. Most jelentkezett.

rita0210 # 2012.08.28. 14:04

csakhogy a kedves anyuka nem gyakorolta a szülői jogait semenyire!meg miért nem verte az asztalt rögtön a gyerekért!8 éven át egy telefonja nem volt hogy él-e a gyermeke?Ugyan már a Bíróságon lehet érvelni az anya ellen aki 2szer akart öngyilkos lenni férfi miatt pl.ilyennek odaadni egy autistát?me a volt férje halála után miért nem jelentkezett a gyerekért?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.28. 13:29

Ha van szülő, övé a felügyeleti jog.

rita0210 # 2012.08.28. 13:25

kérdésem a következő lenne!élettársam sajnos elhunyt ..fiát aki szellemi fogyatékos 8 éven keresztűl 2 en neveltűk.természetesen párom halála után én rögtön bementem a gyámhatóságra hogy továbbra is nálam maradhasson a gyermek..Édesanyját beidézték,és ő is igényt tart rá!ilyenkor azt nem nézik ,hogy 8 éven keresztűl nem foglakozott a gyermekével a kedves anyuka?az ő jegyzőkönyvét nem ismerem a gyámhatóság felé.de be vagyunk idézve szeptember 7re!

ObudaFan # 2012.08.06. 09:45

Azt neki kellene, de meg lehet próbálni a biztosítótól a megtérítését kérni.

vassagi # 2012.08.03. 19:17

Köszönöm.
Sajnos nyaktól lefelé jelenleg béna, úgyhogy nem tud aláírni. Szellemileg nincs gond vele.
A közjegyzőt kifizeti?

Dr.Attika # 2012.08.03. 11:39

Ha csak aláírni nem tud az orvosolható. Közjegyzőt kell hívni a kórházi ágyhoz.Megteszi a nyilatkozatot, amit kér a biztosító, a közjegyző meg írásba foglalja.