Gyerekláthatás


ObudaFan # 2013.10.26. 08:31

Csabees6639

Valószínűleg nem.

misszy # 2013.10.26. 08:09

Tisztelt Jogi Fórum! Az lenne a kérdésem,hogy vonható e bérből gyerektartás ha rendszeresen fizetve van,ill. kérhető e bírósági letiltó végzés?

szoporty # 2013.10.26. 05:05

Hasonló "cipőben" járok én is! A bíróság sem család centrikus! Azt hajtja közösen kell megegyezni a két szülőnek! Na de ha nem lehet, nem értik meg? Az én gyerekem 1 éves, 10 perc autóval és nem engedi az anyuka elhozni! csak 3 éves korában!! Erre a bíróság rábólintott!!! akinek kedvezőbb döntést kellett volna hozni. Heti egy alkalom láthatás teljesen elfeledteti a gyerekkel az apukát!!! Pedig lehetőségem megengedné hogy elhozhassan először akár fél órára is!

Csabees6639 # 2013.10.24. 11:14

Tisztelt Jogi Fórum!

A kapcsolattartással kapcsolatban lenne kérdésem! Anya kérte a gyámhivataltól a kapcsolattartás újraszabályozását a párom miatt. Van-e hozzá joga bármilyen - nem veszélyeztető, hanem un szimpátián alapuló - okból kifolyólag ezt kérni?

A gyámhatóság ezt hogy kell, hogy minősítse?

Köszönettel!

Toncsi1980 # 2013.10.22. 06:18

ObudaFan, Monalisa
Nagyon köszönöm a válaszokat.
Az a baj, hogy múltkor is magával kellett vinnie a gyerek anyukáját is kirándulni, hogy a gyereket elvihesse, és anyuka pokollá teszi azokat a perceket. Szó szerint ellehetetleníti azt a heti-kétheti 2-3 órát, amit apuka a gyerekkel tölthetne. Ráadául anyuka gyógyszereket szed az elméjére, mert szorongásos, üldözési mániája, valamint tömegiszonya van. Ráadásul igyekszik apuka és a köztem kialakult kapcsolatot is tönkretenni, és az ilyen közös kiruccanások remek alkalmak erre.
Tudom, hogy másnak sokkal nagyobb problémája van, és aláírom, hogy mi még szerencsések vagyunk, de olyan rossz látni a páromon, hogy hiányzik neki a kisfia, menne hozzá, foglalkozna vele, de anyuka minden téren keresztbe tesz neki. :(

monalisa1 # 2013.10.21. 15:35

Az nem állapot hogy a családja minden alkalommal szítja köztetek a tűzet, ezt nektek kell tudni rendezni.

Amúgy egy ennyi idős babát már simán elvisznek otthonról 2-3 órára levegőztetni - megfelelően felöltöztetve. (Ebből majd az időjárás késöbbi romlásával lesz külön probléma.) Probléma lehet amiatt is, ha történetesen alszik amikor mennél érte - az emiatt meghíusult láthatást nem köteles pótolni.

A gyermeknek biztonságot jelent ha az első időkben az anyukája is elkiséri...

ObudaFan # 2013.10.21. 15:02

A gyámhatósághoz kellene fordulni, hogy szabályozzák a kapcsolattartást.

Toncsi1980 # 2013.10.21. 13:48

Az alábbi dologban szeretnék segítséget kérni:

Párom 4 éves kapcsolata tönkrement. Szétváltak, nem voltak házasok. Van egy 10 hónapos gyerekük. Párom szeretné látni a gyereket, amit lehetővé is tesz neki az anyuka hetente 1x, de amint belép a házba az egész család anyukával együtt nekiesik és szinte elüldözik őt onnan, így ellehetetlenítve, hogy a gyerekével foglalkozhasson.

Az lenne a kérdésünk, hogy van-e joga hetente, vagy akár kéthetente egyszer elhozni a gyereket 1-2 órára, hogy nyugodt körülmények között vele lehessen, vagy mondjon le teljesen az egészről, és forduljon bírósághoz? Természetesen gyerektartást fizet, kéthetente adja oda az édesanyának, mert így állapodtak meg.
Mit tehetne ez esetben?

groszfater@gmail.com # 2013.10.16. 15:16

ez Téged biztosan fog érdekelni...

ez Téged biztosan érdekelni foghttp://www.origo.hu/tudomany/20101228-szulogyerek-kapcsolat-a-stresszkezeles-es-a-harmonikus-parkapcsolat-fontosabb-

Dream35 # 2013.10.16. 11:04

Tisztelt fórumozók!
A problémám eléggé bonyolult, de vázolom az esetet.
Az élettársammal a kapcsolatom megromlott, és idestova 1 hónapja külön költöztem tőle a közös gyerekünkkel.A bírósági kereset el lett indítva, de azóta az életem gyötrelem.Az apuka azt hiszi hogy én nállam kollégiumban van a gyerek, ugyanis rendszerint péntekenként délután már az iskolából viszi a gyereket, és vasárnap esténként hozza haza.Amit tudni kell én egyedülálló vagyok, és az volt élettársamnál az apukánál eléggé nagy nyomásnak van kitéve a gyerek,(általános iskolás első osztályos) érzelmileg befolyásolják, zsarolják a nagyszülők, és a közeli rokonok.Az új iskolába való beilleszkedést válogatott módszerekkel igyekeznek megakadályozni.A mai napon Szombaton is lett volna egy iskolai összejövetel, ami a beilleszkedését hivatott volna elősegíteni, de megtagadta a gyermek hazahozatalát, sőt mi több botrányosan viselkedett ott az ex anyósommal karöltve.Azzal érvelnek hogy a végzésig 50-50 % a láthatási jog.Kérdem én:a gyermek hétfőtől péntekig 16 óráig iskolában van.20 órakor mindig fektetés hogy kipihenten érkezzen másnap reggel az iskolába, na és ugye pénteken 16 órakor már viszi magával.tehát ha durván számolok 4x4 az az 16 órát tudok együtt lenni a gyermekemmel, mint anya.Mellékesen még hétköznap is hívogatja telefonon, és telebeszéli az fejét, és olyankor másnap kín szenvedés az iskolába már ha sikerül egyátalán . Semmit nem hajlandó venni a gyermekének, minden költség engem terhel ugyanakkor ha hétvégén elviszi lekenyerezi.
Kérdem én, ezt megteheti valóban? Esetlegesen milyen jogi lehetőségeim vannak, és nem utolsó sorban lehet-e valamilyen formában sürgetni az elhelyezési per kitűzését?
Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm:egy aggódó anyuka.

szoporty # 2013.10.14. 17:11

Tisztel Hozzáértők!
Van e olyan törvény, hogy a gyereket láthatásra csak 3 éves kor betöltése után hozhatom el azt is úgy, hogy egy hétvégén 2 nap, de minden nap haza kell vinnem este! Ugyan 15 perc autóval a másik város, de jelenleg csak ott látogathatom heti 2 órát! de miért nem lehet elhozni láthatásra! A gyerek 1 éves!

tsandor # 2013.10.08. 16:00

Olyan kérdésem lenne hogy 4 éve váltunk el a kisfiam 7 a kislányom 5 éves mult.Nála maradtak a gyerekek de közös felügyeleti joggal,és én füzetem a gyerektartást!Így egyeztünk meg a bíróságon.A gond: van hogy havonta jó ha egyszer látom a piciket,az exnek köszönhetően,nyári szünet jó ha egy hetet sikerül elérnem stb.A gyerekekkel nem foglalkozik annyit mint kéne,elkezdett a kisfiam 1hónapja suliba járni és már most gondok vannak,és a kis lelkivilága is kivan "apahiánytól" Röviden-tömören. MIT TEGYEK,MIT TEHETEK????? tsandor1978@gmail.com Nagyon megköszönném ha egy hozzáértő felvilágosítana,előre is köszi

vigyorgó # 2013.10.07. 16:39

"Hétközbeni fix napi láthatást is megítélhetnek pluszban a 2heti 2 nap mellé?

Egyezség nélkül nem túl valószínű."

Na itt a baj! Ismét csak azt mondom: Ha a szülők nem tudnak megegyezni, ezért lenne a bíróság!! hogy aki kéri a több láthatást, annak ítéljék meg!!!

ObudaFan # 2013.10.04. 14:09

Hétközbeni fix napi láthatást is megítélhetnek pluszban a 2heti 2 nap mellé?

Egyezség nélkül nem túl valószínű.

csemigabi # 2013.10.04. 06:49

Kedves Óbudafan!

A vadállat persze idézőjelesen értendő, azokra az anyákra, akik minden eszközzel próbálják akadályozni a kapcsolattartást, mert ezzel akarnak alávágni az exnek. Sokszor erre meg is van minden okuk... Én korrekt próbálok lenni, de ez nem elég. Én egyszerűen nem akarom, hogy vele hétről hétre egyeztetnem kelljen, hogy ezen a héten a hétfő jó, a kedd nem, de a jövő héten jó a szerda is de a csütörtök még nem biztos... Fix napokat akarok, hogy magától működjön a dolog, vagy semmit, csak ami a határozatban szerepel. Most közölte a gyerekekkel, hogy pert indít. Kikényszerítheti a bíróságon, hogy hetente változó módon, összevissza, amikor ő ráér,akkor elvihesse őt? És nekem még évekig vele kell napi kapcsolatban lennem? Ha ezt akarnám, nem váltam volna el...

monalisa1 # 2013.10.03. 13:36

Miért is ne, pl. hétközben x napokon az apa megy érte az oviba és mondjuk 6-ra hazaviszi.

Tündérbogár # 2013.10.03. 08:52

Hétközbeni fix napi láthatást is megítélhetnek pluszban a 2heti 2 nap mellé?

ObudaFan # 2013.10.03. 08:32

csemigabi

Akkor definiáld, mi az a vadállat. Amit írsz, az mindenesetre a szokásosnál bővebb kapcsolattartás.

ObudaFan # 2013.10.03. 08:31

Maximális az nincs. De egy három évesnél már nem elképzelhetetlen az ott alvás sem hétvégén.

Tündérbogár # 2013.10.03. 07:25

Tisztelt Szakértő!

Szeretném megkérdezni, hogy 3 éves kislányom esetében mi lehet a maximális láthatás, amit megigényelhetek? Hétvége? 1 vagy 2 nap? Hétközbeni fix napot is ítélhet a bíróság? Vagy csak esetit?
köszönöm

csemigabi # 2013.10.02. 19:05

Köszönöm a választ, de igazából arra irányult a kérdésem, hogy a minden második hétvége-ünnepek-szünetek, kötelező láthatáson felül heti 2 délutánt is adok neki, akkor nem vagyok az a vadállat-ex, mint amilyenekre itt az apák panaszkodnak?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.10.01. 13:14

De akkor az autóé is. :)

ObudaFan # 2013.10.01. 10:58

Azt is lehet rendezni egy perrel. De ennek a tartozásnak a fele valóban a tiéd.

csemigabi # 2013.09.30. 14:25

Vett egy autót, az én nevemre, elvitte a bank, 1,3 milliót kell rá fizetni, azzal zsarol, hogy az én nevemen van... havi 50 000 Ft.

ObudaFan # 2013.09.30. 14:12

Milyen pénzügyi megszorítások? Ha nem fizeti a tartásdíjat, végrehajtást kérhetsz, rendőrségen feljelentést tehetsz.