Gyerekláthatás


kunyhó # 2015.06.24. 19:57

Tavaly ezt a kálváriát végigjártam, és a következőket tudtam meg.
Ha van időszakos láthatás, ezen idő alatt nincs rendszeres.
Ha az időszakos láthatás 14 nap, akkor a másik szülőnek is egyfolytában 14 napot kell biztosítani.
Tehát: júl. és aug. hóban rendszeres láthatás nem lesz. A GYámhivatalban a Ket. rendelkező részét is kifénymásolták.
Így leszek én is. Július 1-14, augusztus 1-14. Legközelebbi rendszeres láthatásom szeptemberben lesz.
Remélem jól írtam le, ha nem, javítsatok ki.

Marsa # 2015.06.24. 17:00

Sürgős segítséget szeretnék kérni a nyári időszakos és a rendszeres kapcsolattartással kapcsolatban! Próbáltam hasonló esetet keresni, de nem találtam.
A következő a problémám: 2010. júl. 01-én mondták ki a válást. Egy gyermekünk van. A Bírósági végzésben az van, hogy július hónap első két hetében és aug. első két hetében, plusz augusztusban 1 hétvége,amit a gyermekemmel tölthetek. (A rendszeres kapcsolattartás a hónapok páros hétvégei) A június második 2 hetének a hétvégéje miatt volt, vagy van az augusztusi plusz hétvége.
Kérdésem: Most is augusztusban kaphatom meg a június második páros hétvégét,a rendszeres kapcsolattartás, hogyan van szabályozva? Vagy csak akkor kaptam meg utólag, és most júniusban még jár nekem? Eddig is mindig probléma volt, rendszerint augusztusban maximum 10 nap jutott nekem. A volt feleségem mindig kitalált valamit, és soha nem volt idő pótlásra sem. A Gyámhívatal, meg olyan, mint amilyen.

MARS1919 # 2015.06.24. 16:40

Tisztelt Ügyvédnő / Úr!

Szeretném megkérdezni, hogy féltestvérnek van-e láthatási joga?

A történet dióhéjban: 16 éves a lányom.
Az édesapja új kapcsolatából született egy kishúga, aki most másfél éves. Sajnos a lányom és az édesapa élettársa között nagyon megromlott a viszony, ami odáig fajult, hogy az élettárs eltiltotta a lányomat ÖRÖKRE a kishúgától, akit egyébként imád! :-( Az apa nem szól bele, a "családi béke" érdekében.
A lányom és én külföldön élünk, lányom átlag 2x látogat haza 1 évben, ezalatt az idő alatt még jóformán az apjával sem találkozhat, mert az új élettárs még ezt is megakadályozza. Ez jelenleg a kisebbik gond. De a lányomat nagyon bántja, hogy a kishúga anélkül fog felnőni, hogy ismerhetnék egymást. :-(
Mivel csak féltestvérek, ezért a kérdésem az lenne, hogy van-e valamilyen törvényes lehetőség arra, hogy a két gyerek tarthassa valamilyen szinten a kapcsolatot?
Köszönöm szépen előre is a választ.

MARS1919

ObudaFan # 2015.06.20. 12:15

14 hónaposan azért ottalvást még nem biztos, hogy megítélne a bíróság/gyámhatóság.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.20. 11:35

Miért, ha együtt élnének, nem aludna nála?

Ancsipancsi # 2015.06.20. 10:12

Tisztelt Szakértők!

14 hónapos gyermek láthatása, kapcsolattartása hogy történik ? Amennyiben hétvégéről van szó akár ott is aludhat a másik szülőnél ?

Válaszukat előre is köszönöm.

ObudaFan # 2015.06.19. 20:54

földvári52

Ezt nem igazán értem. A hatóság a fiadtól vár arra megoldást, hogy kirendeljen-e szakértőt a vizsgálatodra? Mert ez nem a fiad dolga, hanem a hatóságé.

földvári52 # 2015.06.19. 01:44

Tisztelt Fórumozók

Különleges témával fordulok önökhöz! Válófélben vagyok a feleségemtől, igaz hogy a vagyon megosztásban nem egyeztünk meg az egyik gyerekem úgy gondolta hogy a törvényes és igazságos vagyon elosztás az nem megfelelő és az unokám láthatásának a megtiltásával akarja befolyásolni a per kimenetelét. Voltam a gyámügynél a fiam pszihiátriai véleményezést kért rólam, én természetesen ebbe belementem mert igen jó kapcsolatom volt a fiú unokámmal ezt szeretném is megtartani. A hivatalba lévő kezdő ügyintéző azt a határozatot hozta, hogy akkor a fiam nézzen utána a dolgoknak, hogy valósítható ez meg és akkor jelenkezzen a megoldással. Az ügyintéző javaslatára, hogy addig is szabályozzuk a láthatást a fiam teljesen ellenált! Mi a lehetőségeim és mi a kötelessége a gyámügyi előadónak, és meg lehet-e valamilyen formában akadályozni, hogy láthassam az unokám!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.18. 19:39

Pótolni kell. De régen rossz, ha ezen veszekedtek.

Fabyen82 # 2015.06.18. 19:05

Kedves Fórumozók!

Két hetente hétvégén van láthatásom, de a múlt hónapban nem tudtam elhozni a gyereket, mivel fertőző betegek voltunk (párom gyerekei és én is). Az anyukája szerint ezt nem kell pótolni, mivel nem az ő hibája. A törvény viszont, ha jól tudom, úgy szól, hogy pótolni kell, ha a jogosultnak fel nem róható okból maradt el, kérdésem, hogy az, hogy betegek voltunk, felróható nekem, vagy nem? Jár e a pótlás?
A másik kérdésem, hogy van még egy elmaradt nap, amikor a gyerek volt beteg, és 3 nap helyett csak kettőt tudott nálam lenni. A kérdésem, hogy az elmaradt egy napot hogyan kell pótolni, van e erre bármilyen törvényi előírás (nem találtam) 24 órát,reggeltől másnap reggelig vagy csak reggeltől estig lehet itt a gyerek?

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.05.04. 21:39

Kedves Johnny! Teljesen megértelek az óvodai anyák napjával kapcsolatban, azonban próbáld meg a gyermeked szemszögéből nézni a dolgokat. Ha mindenkinek ott lesz az anyukája, csak neki nem, akkor a gyermeked még jobban sérülni fog és ezt Te sem szeretnék, akármennyire is rossz alak az anyukája.

A járási gyámügy felettes szerve a megyei kormányhivatal gyámügyi és igazságügyi főosztály szociális és gyámügyi osztálya.

ObudaFan # 2015.04.20. 18:00

Zene Imadó

14 éves kortól nagyjából igaz, hogy a gyerek dönt. Az előtt erre nem is képes és nem is igazán szabad ezzel terhelni, hogy ő döntsön. Ha valóban úgy érzed, hogy a gyermeket veszélyezteti az édesanyja, akkor indíts pert az elhelyezés megváltoztatása iránt. De azért azt vedd figyelembe, hogy ilyen helyzetekben önmagában a gyermek elmondásából nem igazán lehet kiindulni, ha a gyerek még kicsi.

ObudaFan # 2015.04.20. 17:56

Anyi75

Kérd a gyámhatóságtól a kapcsolattartás újraszabályozását, hogy legyen benne a külföldre vitel joga is.

Zene Imadó # 2015.04.20. 10:57

Üdvözletem!!

Először is szeretném megköszönni az eddigi segítséget.
Viszont egy újabb problémával találtam szembe magam. A hétvégén itt volt a kisfiam, és egy csomó megdöbbentő dolog mesélt.. A kisgyermekem elmondta, hogy édesanyja többször is megüti a kis arcát. Amikor megkérdeztem, hogy miért teszi, akkor azt mondta, hogy van olyan nap amikor kész a leckéje és leszeretne menni a haverokhoz. Anyuka mivel nem akarja leengedi, így inkább beparancsolja a szobába tanulni, és ha a gyermek elmondja, hogy kész a leckéje, "és nem akar tanulni" ( nagyon jó tanuló a gyermek 4-esnél rosszabb jegye nincs) akkor anyuka két nagy pofont add az arcára. Volt olyan is, hogy azt mondta az anyjának, hogy velem szeretne élni, de ekkor is megütötte az arcát az anyuka. Így már nem nagyon meri ezt az anyjának mondani. Mivel hétvégén (vasárnap) dolgoztam, így az élettársam vitte vissza a kisfiamat az édesanyjához. Az élettársam elmondása szerint amikor haza felé mentek a kisgyermek reszketve - remegve ment haza felé. Párom megkérdezte, hogy mi a baj. Ekkor a gyermek döbbenetes válasz adott. Azt mondta félek, hogy anya megver azért mert te viszel haza. Élettársam megnyugtatta a picit, hogy nem lesz semmi gond. Azt is megbeszélték, hogy mindenképpen beszélnek még az nap. Amikor oda értek élettársam elszeretett volna beszélgetni a problémákról, de az exem ettől teljesen elzárkózott. A gyermek ismét kijelentette, hogy ide szeretne költözni hozzánk, mert mi többet foglalkozunk vele és mi nem bántjuk őt. Amikor ez így elhangzott az anyuka azt mondta a picinek. Idézem : - Nálam jobban nem szeret senki, még apád sem. Majd ezek után elmondta a gyermeknek az összes családtag nevét, és végezetül hozzátette. MIVEL ÉN SZERETLEK A LEGJOBBAN, EZÉRT NEKED MELLETTEM A HELYED!!!! A kisgyermek válasza azt volt, hogy ez így nem igaz, mert apa jobban szeret nálad és ha nem is jobban, de ugyan úgy.....az biztos!! Anyuka ezt megcáfolta, majd kitessékelte a páromat, de az ajtóban folytatódott a beszélgetés. A kisgyermek mondta az anyukájának, hogy két hét múlva mivel nem lesz pénteken tanítás, így már csütörtökön szeretne jönni hozzánk. De anyuka ettől is teljesen elzárkózik. Kb 1,5 óra után a páromat megkereste a kisfiam és közölte vele, hogy ő már a mamájánál van és reggel onnan megy suliba. Tudjuk, hogy az exem, csak a gyermektartás miatt tarja magánál a gyermeket. Hiszen volt idő amikor ezt kijelentette. A kérdésem az lenne, hogy a gyermeknek mikor van joga eldönteni, hogy hol lakjon. Hogyan tudnám kiszedni ebből a környezetből ahol most a gyermek él. Anyukának kb. 3 éve nincs munkahelye és csak az interneten hirdetett ruhák forgalmazásából él. ( jófogás, tesz-vesz, stb) Persze a megemelt családi pótlékot felveszi, mint egyedül álló anya (pedig életvitelszerűen együtt él a társával). Én pedig a kölcsönösen megbeszélt gyermektartást fizetem ami jelenleg több mint a fizetésem 20%-a. Azt hittem, hogy ez az összeg a gyermekre lesz fordítva, de a kisfiam lukas zokniban, kopott cipőben jön hozzánk, úgy hogy még egy alsó nadrágot sem csomagol az anyuka. Ez így jogszerű, vagy tudnék ez ellen tenni valamit.

Válaszukat előre is köszönöm.

Anyi75 # 2015.04.20. 09:43

Üdvözlök mindenkit!

Lassan 10 éve elváltunk a férjemmel, két fiunk van, egyik nálam él a másik nála.
A nála élő fiú 14 éves. Minden évben megkérdezem a volt férjemet, hogy elengedi-e külföldre nyaralni a gyereket, mindig nemleges a válasz.
A kérdésem az lenne, hogy valóban megtilthatja-e, hogy elvigyem a gyereket egy hetes külföldi nyaralásra vagy sem?
És ha nincs joga visszatartani, de akadékoskodik, akkor mit tehetek?

Olvastam nemrég egy fórumot ahol ezt írták:
Az új Polgári törvénykönyv szerint ezentúl a különélő szülő is elviheti külföldi üdülésre a gyermekét, ehhez pedig nem szükséges a másik szülő beleegyezése.

Ez valóban így van akkor?

Köszönöm szépen a választ előre is!

sanya078 # 2015.04.17. 12:37

Valaki tud a lenti ügyben segíteni, vagy akár ügyvédileg is képviselne engem.
üdv
Sádnor

sanya078 # 2015.04.17. 11:38

Természetesen a kártérítési pert nem azért akarom indítani hogy én gazdagodjak meg, nem, ezeknek a vádaknak meg sem szabadott volna történniük. De ha találok egy jó ügyvédet, és kártérítési pert tudunk eszközölni, a sok herce hurca miatt, isten látja lelkem, akkor nyitok egy számlát a lányomnak, és berakom neki oda, és ezt a pénzt ha nagy lesz megkapja, persze úgy hogy én is teszek hozzá, ez a minimum.

sanya078 # 2015.04.17. 11:24

Az alapján vádol, hogy Dec.7-én elvitel jogával elhoztam a lányomat Nagykőrösre, mikulásos buli minden volt, mindig mindenben a kislányom kegyeit keresem, mert sosem voltam még ilyen boldog mint az első szülött kislányomnál, vagy is ő az egyetlen gyermekem. Nos és amikor visszavittem, anyuka szerint, a lányom már zaklatott volt, ami nem igaz, és aztán az esti fürdetésnél, meg vérpöttyöt fedezett fel neki ott lent. Aztán elment dokihoz vele, aki nem zárta ki a sexuális abusus dolgot, hozzáteszem anyuka nem hívott, meg sem kísérelte ezt tudtomra adni.De az orvos után Dec.7.-én rögtön rohant feljelenteni engemet. És aztán még Dec.26.-án megkaptam karácsonyra a lányom, ami azért fura, mert ha én tudnám biztosra hogy ki volt, következőleg biztos nem adnám oda, de megkaptam a lányom karácsonyra, nagyszülőkkel voltunk. Ekkor sem tudtam semmit sem. Ezek után januárban jött a gyámhatóságtól a levél, amiben vázolták a dolgot, és hogy nyomozó hatóságra adják az ügyet, és max 3 hónapig, vagy ameddig a nyomozás tart, felügyelt láthatásom van kijelölt helyen, ahova anyuka cipeli a lányunkat kora reggel, gondolom ez biztos jó a kislánynak. :( És azóta semmi, pedig letelt a 3 hónap, rendőrség, meg ide oda pingpongozik velem, hogy átrakták ide, meg oda, de sehol semmi, személyesen voltam bent. De már kezd tele lenni a cipőm, itt a jó idő, vinném a lányomat, ide oda, boldogan, mint egy igazi apa, csak már nem tudom hova forduljak, kihez, mihez, és meddig lehet ezt húzni....

sanya078 # 2015.04.17. 10:55

Tisztelt fórumozók.
Olyan ügyről volna szó hogy a volt párom, gyermekem anyukája megvádolt tavaly decemberben azzal hogy a közös lányunk, aki 3,5 éves sexuálisan zaklattam, a feljelentése óta semmi, se a helyileg illetékes Törökszentmiklósi rendőrségen, se a lakhelyem szerinti Nagykőrösi rendőrségen nem tudnak mondani semmit. Az anya Törökszentmiklósi. A Törökszentmiklósi rendőrségen ma azt mondták áttették, még februárban Nagykőrösre, mivel ott van kijelölve elvitellel járó láthatásom. Nagykőrösön azt mondták semmi nem érkezett február óta, most mi lenne a helyes? Kit keresgéljek meg? Mert addig csak felügyelt láthatásom van Szolnokon 1 órai időtartamban, és nem tudok érdemben apa lenni, nem tudok sehova elmenni a lányommal, tanítani stb. Semmit nem követtem el, sőt, imádom a lányomat. És szeretném az önök segítségével ebben tiszta vizet önteni a pohárba, és anyukát egy kicsit helyben hagyni ha lehet, és ha beigazolódik az ártatlanságom, márpedig akár hazugság vizsgáló alá is megyek, kártérítési pert is odasózni. És nem utolsó sorban ha kifogásom van a rendőri, nyomozati intézkedéssel, gyámügyes intézkedéssel szemben kihez fordulhatok?
Köszönöm szépen.
Egy keserű szívű apa

Zene Imadó # 2015.04.15. 06:25

Tisztelt Ügyvédúr / Ügyvédnő!!

Azt már tudom, hogy hol kell bejelenteni, a jogtalanul felvett családi pótlékot, de szeretném megkérdezni, hogy a bejelentéshez milyen adatok kellenek, és hogy ANONIM is be lehet-e jelenteni. Illetve, ha megadom az adataimat, akkor értesítenek-e az ügy kimeneteléről.

Válaszát előre is köszönöm.

Tisztelettel: Zene Imádó.

Zene Imadó # 2015.04.13. 16:36

Tisztelt Ügyvéd Úr/ NŐ!!

Érdeklődnék, hogy a gyermek hány éves korától döntheti el, hogy melyik szülőnél szeretne lakni / élni és ennek milyen feltételei vannak?? ( jelenleg az édesanyjánál lakik, de a gyermek többször jelezte felém, hogy szeretne hozzám költözni.) .

Válaszát előre is köszönöm.

Tisztelettel: Zene Imádó.

hjh666 # 2015.04.11. 17:00

Kedves hozzáértők! :)
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a börtönbüntetés mennyire számít önhibának olyan esetben, mikor egy szülő, és nevelésben élő gyermeke kapcsolattartásáról van szó? A szülő szabadságvesztését tölti. A gyermek nevelőszülőnél. Fél évig, amennyiben a szülő önhibájából nem tart személyes kapcsolatot gyermekével a gyermek örökbeadhatónak nyilvánítható. Köszönöm a válaszokat!

Fabyen82 # 2014.10.22. 09:13

magus perde

És a gyermek születése előtt minden rendben volt a kapcsolattal? CSak mert elég furcsa ez így hirtelen, ha nem volt semmi előzmény. Próbálj neki időt adni, és tolerálni, de jó lenne, ha orvosi segítséget is igénybe venne, szerintem. A párterápia nem segített, vagy el sem jutottatok?
Talán valamiért nem bízik benned? Én nem értem, ha eddig minta apa és minta kapcsolat volt, mi változott? Talán le kéne ülni kettesben, beszélgetni vele, meghallgatni őt, mert valahogy úgy érzem, te sem érted ezt a pálfordulást. Elég fura, hogy csak úgy, minden előzmény nélkül így viselkedik..

groszfater@gmail.com # 2014.10.21. 13:45
groszfater@gmail.com # 2014.10.21. 13:44

Itt találsz ötleteket a problémádra...