gyermektartásdíj fizetési kötelezettség megszüntetése


Immaculata # 2017.01.25. 08:38

Micimedve51

A kiskorúról a gyámhivatalnak intézkednie kellett.
Vagy te kaptad a szülői felügyeleti jogot, akkor a tartásdíj értelmezhetetlen, vagy gyámot rendeltek ki a kiskorú mellé, akkor a gyámhivatal az illetékes, vagy egy csomó más, amit az érzékeny téma miatt nem sorolok fel, de mindenben a gyámhivatal az illetékes.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.25. 06:23

Ugyanaz e jogutódlási probléma elő fog jönni a peren kívüli eljárásban is.

lajcsó # 2017.01.24. 21:20

A legjobb, ha lányod elmegy bírósági panasznapra és ott előadja a tényállást!

Micimedve51 # 2017.01.24. 20:57

Tisztelt Fórumozók!

2007-ben, közös kiskorú lányunkra tekintettel a bíróság volt feleségem javára gyermektartásdíjat állapított meg.

Volt feleségem 2010 áprilisában meghalt.
A tartásdíjat tovább vonták.

Lányom 2012. március 3-án nagykorúvá vált.
Szakképzettséget nyújtó felsőfokú tanulmányait 2016. júliusában befejezte. Október közepétől munkaviszonnyal rendelkezik, jövedelme biztosítja megélhetését.

Megegyeztünk, kezdeményezzük -március 1-i hatállyal- a tartásdíj fizetési kötelezettségem megszüntetését.

Keresetet nyújtottam be lányommal szemben, mivel más lehetőségről akkor nem tudtam. Az eljáró bíró felszólított az alperes személyének pontosítására, mert az eredeti ítélet szerint a volt feleségemnek kellene lennie az alperesnek, ő azonban elhunyt. Okiratok nem állnak rendelkezésemre.

Nem rég olvastam olyan lehetőségről, hogy a kedvezményezett bejelentésére (kérelmére) a bíróság, tárgyalás mellőzésével, illeték fizetése nélkül dönt a tartásdíj fizetési kötelezettség megszüntetéséről.

Kérdésem:
Lányomnak milyen iratokat kell benyújtania a bírósághoz annak érdekében, hogy elhunyt édesanyja helyett, nagykorúként, a bíróság által elfogadható félként kezdeményezhesse a tartásdíj fizetési kötelezettség megszüntetését?

A választ előre is köszönöm.

mayernora # 2017.01.20. 06:50

Köszönöm. Remélem a bíró is így gondolja majd.

ObudaFan # 2017.01.20. 05:48

Ha te tartod el természetben a gyermeket, akkor annak a követelésnek te vagy a jogosultja, így bár kellemetlen, hogy ezt nyilatkozta a gyermek, én nem tartom perdöntőnek.

mayernora # 2017.01.19. 20:36

A per még nem folyik. Jelenleg egy végzésem van, miszerint a komáromi bíróság a győrihez rendelte áttenni a keresetlevelet illetékesség hiányában. (Az exem Komárom megyei, én győri) A kérelmet még aug.01-én írta, arról, hogy kéri szept.1-től a tartásdíj megszüntetését, mellékelve a gyerekkel kötött rokontartási egyezséget. Megjegyzem, a megállapodást nem ügyvéd előtt kötötték, tanú nincs. Vállalta benne, hogy szept. 1-től fizet havi 35000ft-t utalással, de még nem fizetett semmit.
Mellékesen megjegyzem, hogy a váláskor minden nála maradt, a gyerekeket hoztam el. Akkor nem akartam vérre menni, meg nem feltételeztem, hogy nagymenőként képes minimálbéren bejelentve lenni, csakhogy minél kevesebb tartásdíjat kelljen fizetnie. A közös gyerekekből 1 felnőtt már, a kisebb miatt megy most a harc. Nekem azóta született még egy gyermekem, aki súlyos fogyatékos, és a főiskolással együtt egyedül nevelek.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.19. 19:05

Már folyik a per? Akkor meg kell idéztetni tanúként, aztán majd elmondja, hogy nem úgy gondolta. Kicsit égő, de hátha segít.

mayernora # 2017.01.19. 18:55

Tisztelt Ügyvéd Úr!
A fiam utólag már felfogta, mit íratott vele alá az apja. Lehet még valamit tenni? Vissza lehet vonni? Előre, vagy a tárgyaláson, ha tanúként meghallgatják?
Válaszát köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.01.16. 21:20

Ha a gyerek azt nyilatkozza, hogy elég a 35 ezer meg amit tőled természetben kap, akkor nem sok esélyed van szerintem.

mayernora # 2017.01.16. 20:31

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Gyermekem 21 éves, nappali tagozatos főiskolás, kollégista. Az apja bírósághoz fordult az eddig fizetett gyermektartási díj megszüntetéséért. Eddig 46000 forintot fizetett. Aláíratott a gyerekkel egy rokontartási megállapodást 35000 forintról, melyben vállalta, hogy 2016 szeptembertől fizet, persze nem utalt semmit.Hozzáteszem, jelenlegi feleségével kettesben él,ötszobás, kétszintes házban, jóformán még reggelizni is étterembe járnak, évente többször üdülnek,autójukat 2-3 évente cserélgetik, tehát jóval jobb anyagi körülmények közt él, mint én, aki a főiskoláson kívül, egy autista, súlyosan értelmi fogyatékos gyermeket nevelek egyedülállóként. A főiskolás közös gyerek jól tanul, apjával jó kapcsolatban van, rendszeresen látogatja.
Kérdésem, lehetőségem van-e ez ellen tenni? Az apja 46000 forintjából minimum havi 400000-t kézhez kapott a gyerek hó elején, étkezésre, utazásra, zsebpénzre. Ezen túl biztosítottam a lakhatást, ételt, ruhát, beiskolázáshoz szükséges dolgokat, gyógyszert, stb.
Válaszát előre is köszönöm.

tartási kötelezettség # 2016.12.09. 06:27

Jaj, valamiért a válaszom nem ment el, bocsánat!
A munkáltató utalja az immár 20 éves, önálló jövedelemmel rendelkező (ösztöndíj, szinházi fellépések) fiatalembernek a gyerektartásdíjat. A fiú a kapcsolattartástól különböző kifpgásokkal, elzárkózik, ahogyan a bíróságon a meghallgatásán elmondta, nem ér rá. Csak a tartásdíjat akarja.
Van egy jogszabály, az érdemtelenségről. Úgy vélem, ezt kimeríti az eset.
Másodfokon fellebbezni? Tud valaki egy jó ügyvédet, aki képes az ügyfele érdekeit képviselni? Vagy birka módon, fizessen a fiam még évekig?

Burn Out # 2016.12.08. 12:52

fizessetek rendszeresen időben, évente kérjetek igazolást, hogy jár-e egyetemre a gyerek

tartási kötelezettség # 2016.12.08. 12:46

Kétségbe vagyunk esve.
Fiam első házassága rövid idő múlva, felbontásra került. A házasságból származó kisfiú szülői és nagyszülői láthatásáért évekig küzdöttünk, eredménytelenül, a fiam kénytelen volt beletörödni, hogy az anya így bünteti. Teltek az évek, a fiúról semmmi hír, a tartási kötelezettséget rendben utalta a fiam munkáltatója.
Amikor a fiú nagykorú lett, kérelmezte a tartási kötelezettség megszüntetését, azzal az indokkal, hogy semmilyen kapcsolata nincs az immár nagykorú fiatalemberrel. Második házasságában él, kiskorú gyermeket nevelnek, az ingatlan deviza-hitellel terhelt. Ekkor a meglepetés: az anya tájékozatta a fiam, hogy a fiatalember elkezdte orvosi tanulmányait. A tartásdíjra szükség van, mert hobbijait (!) ebből finanszírozza.A fiam által indított per, elsőfokon, továbbra is elrendelte a tartásdíj fizetését.
találkozásra az apjával.
Mit tegyünk?

ObudaFan # 2016.12.02. 17:16

Pert indithatsz és a perben a jogosult köteles bizonyítani, hogy még továbbtanul.

Gret49 # 2016.12.01. 18:05

Tisztelt Ügyvéd Úr!

22 éves lányom 2016 júniusában leérettségizett. Úgy tudom nem tanult tovább. Nem tudok kapcsolatba lépni vele-de a testvérei és más rokonok sem. Ha nem tanul meg szeretném szüntetni a tartásdíjat amit a mai napig fizetek. Hogyan győződjek meg róla jár-e még neki? A bíróság utánanéz hogy tanul-e -megvizsgálja jogos-e a kérelmem mielőtt megszünteti

Válaszát tisztelettel megköszönöm

ObudaFan # 2016.11.29. 16:52

Illetve fogalmazzunk úgy, hogy nem kotelezo a jogi képviselet, mert hogy szukseges-e, az a fél felkészültségen és az ügy bonyolultságan múlik.

szit # 2016.11.29. 16:45

Köszönöm!

ObudaFan # 2016.11.28. 15:26

Nem szükséges a jogi képviselet. szabályszerű keresetlevelet adj be, amiben a tartásdíjat megállapító határozat ügyszámát is tüntesd fel.

szit # 2016.11.28. 11:42

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Leányom f. év december 27-én betölti a 25. életévét,
valamint felső foku képesítést nyújtó idegenforgalmi szakmenedzser (OKJ-s képzésben) végzettséget szerzett évekkel ezt megelőzően.

A gyermektartásdíj megszüntetését szeretném kezdeményezni
2017 január 1-től.

A kérelmet magánszemélyként jogi úton vagy csak jogi úton
jogász közvetítésével lehetséges benyújtan?

Mit kell becsatolnom a jelen esetben a Pesti Központi Kerületi Bírósághoz?

Köszönettel.

limma # 2016.11.17. 12:41

Sőt a csp-t is..

limma # 2016.11.17. 12:40

De a gyerek kérheti saját magának a gyerektartást, amíg tanul, nem?

ObudaFan # 2016.11.16. 16:56

Igen, írásban, a vegrehajtast foganatosito birosagon.

ObudaFan # 2016.11.16. 16:56

Igen, írásban, a vegrehajtast foganatosito birosagon.

sinkapera # 2016.11.16. 14:10

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Három gyermeket nevelünk közösen, de a legnagyobb 19 éves lány a férjem előző házasságából született. Az édesanyja bírósági letiltással a jövedelméből fizeti a gyerektartást. Most a nagy lány gondolt egyett és össze akar költözni barátjával. Jelenleg még iskolába jár, 2017 májusában érettségizik. Ilyenkor mi a teendő, hogy kikerül a gondozásunkból? Azt tudom, hogy a családi pótlékot le kell hogy mondjuk, hisz nem egy háztartásban él velünk. A gyerektartást le kell mondani? Illetve milyen formában tudjuk ezt meg tenni?
Köszönöm válaszát!