gyermektartásdíj fizetési kötelezettség megszüntetése


drbjozsef # 2020.02.16. 16:38

Csáve,

Komolyan csak egy sor, uszkve 40 karakter a bíróság határozata? És ezt min adták oda, post it cédulán? Vagy elpazaroltak rá egy egész A4-es oldalt, és a közepére írták ezt?
Nehéz elhinni.

Csáve # 2020.02.16. 16:38

Az alperes számlájára /az én vagyok/minden hónapban köteles átutalni a meghatározott pénzt !

Csáve # 2020.02.16. 16:34

Csak annyit ,hogy a 2 gyermek után tartásdíjat köteles fizetni ! Ennyi

Kovács_Béla_Sándor # 2020.02.16. 16:23

A bírósági határozat mit ír?

Csáve # 2020.02.16. 16:16

Tisztelt Fórum ! Gyermekem betöltötte a 18. Életévét de a gimnáziumot még nem fejezte be ! Az édesapa úgy gondolta , hogy innentől fogva nem utalja a tartás díjat hanem esetlegesen a gyermeknek ! / eddig még senkinek sem utalta el , holott már rég esedékes / Lehetséges ez ha még az iskolát sem fejezte be ? Valamint ha felveszik egyetemre akkor kinek kell utalni a gyerektartást, nekem vagy a gyereknek? Köszönöm

csomati # 2020.02.13. 09:08

Tisztelt Fórum, Két gyermekem után fizetek tartásdíjat, nagyobbik gyermekem tavaly betöltötte a 18. életévét. Egyetemre jelentkezik, mely fizetős. Anyja kijelentette hogy ő nem hajlandó fizetni az iskoláját. Mit kell tennem ahhoz, hogy a 60 ezer forintos gyerektartást továbbra ne az anya kapja, hanem a gyermekem saját számlájára utalhassam a továbbiakban? Természetesen a kisebbik gyermek után járó szintén 60 ezret továbbra is az anyának fizetem.

drbjozsef # 2020.01.30. 06:18

Cselcsi,

Mielőtt pert indítasz, azért kérdezd meg a jogosultat, mi a helyzet, mert amit írtál, az szükséges, de nem elégséges feltétele a gyerektartás megszüntetéséhez. Az a kérdés, mit fog utána csinálni a gyerek.

ObudaFan # 2020.01.29. 22:34

Kell. Jó esetben a jogosult bejelenti a bíróságnak, hogy megszűnt a jogosultsága és akkor a bíróság megszünteti végzéssel, per nélkül. Ha ez nem történik meg, pert kell indítanod.

Cselcsi # 2020.01.29. 21:26

Tisztelt Jogi fórum!

Bíróság által megállapított, de önként havonta fizetett tartásdíjat milyen formában lehet befejezni, ha a gyermek júniusban megszerzi az első szakképesítését és betölti a 22.életévét? Egyszerűen hagyjam abba a fizetést vagy kell erről egy másik bírói döntés?

ObudaFan # 2020.01.27. 22:01

Megszüntetni nem, mérsékelni - bírói jóváhagyással - igen.
Majd ha nagykorú lesz a gyerek és akkor sem hajlandó a kapcsolatot tartani, akkor érdemtelenség miatt akarata ellenére, perben is jó eséllyel megszüntethető lesz.

bvmzs86 # 2020.01.27. 20:28

Tisztelt Hölgyem/Uram!

13 éves fiammal és anyjával 11 éve külön élünk, amikor is a bíróság megállapította a gyerektartást (20%, de min. 25e Ft.). Ezt azóta is fizetem, a fizetésemmel arányosan a tartásdíj meg is nőtt havi 90e Ft-ra, az elmúlt 2 évben viszont gyermekem már nem igényli a társaságomat, elhidegültünk egymástól. Édesanyja döntést hozott, hogy külföldön szeretnének élni, viszont én a jelenlegi feltételek mellett ebbe nem egyezem bele.
A kérdésem, hogy közös megegyezéssel lehet-e (és ha igen, milyen úton) megszüntetni a gyerektartást, ha nem, akkor közös megegyezéssel lehet-e minimalizálni (pl. fix havi 25e Ft.).

Válaszukat előre is köszönöm,
Tisztelettel:
BVMZS

Kovács_Béla_Sándor # 2020.01.26. 12:57

A házastárs megelőzi a szólőt a tartásra kötelezettek sorában.

Zsu9020 # 2020.01.26. 07:44

Tisztelt Jogiforum

A kérdésem az lenne...21 éves fiam nappali tagozaton kezdte az éretségit szeptemberben utána novembertől átkérte magát esti tagozatra. Így is köteles vagyok tovább fizetni a gyerektartást vagy kezdeményezhetem a megszüntetését? Illetve a fiam házasságot is kötött és a felesége dolgozik. Köszönettel !Zsu

Timot # 2020.01.21. 09:47

ObudaFan, köszönöm szépen a választ!

ObudaFan # 2020.01.14. 11:21

margareta0324

Elég jó eséllyel lehet indítani a pert a tartásdíj megszüntetése iránt.

margareta0324 # 2020.01.13. 21:50

érdeklödnék férjem elözö hzasságából született lánya ebben az évben tölti a 21 éltévét elvégzett egy szakács iskolát majd leéretségizet és mint kiderült elment egy cukrász szakiskolába a kérdésem hogy jogosult e még a tartás díjra ,mennyi szakmát köteles apuka fizetni?

margareta0324 # 2020.01.13. 21:50

érdeklödnék férjem elözö hzasságából született lánya ebben az évben tölti a 21 éltévét elvégzett egy szakács iskolát majd leéretségizet és mint kiderült elment egy cukrász szakiskolába a kérdésem hogy jogosult e még a tartás díjra ,mennyi szakmát köteles apuka fizetni?

ObudaFan # 2020.01.10. 11:08

Ha az apa indít egy pert a mérséklés iránt, akkor befolyásolhatja.

pancimancika # 2020.01.10. 08:43

Tisztelt Szakértő,kérdezni szeretném, hogy nagyobbik gyermekem után is kapom a gyermektartási díjat.Egyetemista és kap 39 e Ft ösztöndíjat. Ez befolyásolja a gyermektartást, amit kapok utána vagy sem.
Köszönöm megtisztelő válaszát

ObudaFan # 2020.01.09. 13:44

Nincs jelentősége ennek az időszaknak, ha folytatja a mesterképzésen, akkor jár tovább.

Timot # 2020.01.06. 11:57

Elnézést kérek, úgy tűnik, az alábbi kérdésemhez félig fals információ vezetett, nagyon úgy fest, hogy mégsem járt le a jogviszony az abszolutórium kiadásával (régebben volt ilyen), hanem a félév végéig tart, ez esetben nincs problémám. :)

Timot # 2020.01.06. 09:11

Kedves Jogtudósok!
Nagykorú gyerekem után egyetemi tanulmányaira, továbbá arra tekintettel kapok tartásdíjat a másik szülőjétől, hogy természetben a gyereket én tartom el. A gyerek most államvizsgázott BSc-n, én pedig kicsit késve eljutottam addig az információig, hogy a jogviszonya már december 20-án lejárt. Egyúttal sikeresen felvételizett MSc-re, ahol kb. február elsején megkezdi tanulmányait. (7 féléves képzésre járt, ezért történik mindez most és nem nyáron.) A tartásdíjat letiltással kapom, a másik szülő magától soha nem fizetett semmit. A kérdésem, hogy jelezzem-e a másik szülő munkáltatója felé, hogy a gyereknek kb egy hónap kiesett/kiesik a jogviszonyából, vagy ez különösebben nem számít, mert csak a bírósági végzés számít? A gyerek ez alatt a négy hét alatt, ami az államvizsga és a következő képzés megindulása között van, nem fog pénzkereső tevékenységet folytatni, vagyis nem tartja el saját magát, erre hivatkozva nem indíthat új pert a másik szülő a kieső hónapra, de végül is jogviszonya sincs épp, magánvéleményem szerint a jól megérdemelt szabadságát tölti (mellesleg az államvizsgája lehetett volna egy-két héttel később is). Köszönöm szépen.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.12.17. 21:57

Nem.

drbjozsef # 2019.12.17. 05:52

KBS,

Lehet, hogy én értem félre, de a

beadtuk a megszüntetésre a papirokat

kitételből én úgy értelmezem, hogy valamilyen ítélet szerint JÁR neki a gyerektartás, és annak feltételei NEM szűntek meg, egyszerűen csak azt kérdezi, hogy megállapodtak a megszüntetésben, és beadták a papírokat, és hogy már ettől az indőponttól nem kellene hogy elfogadja a gyerektartást. De amíg ítélet van róla, és a feltételek fennállnak, addig az jár neki, nem?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.12.16. 22:02

amit kapunk, vissza kell fizetni az Édesapának?
Célszerű lenne. Az még inkább, ha leállítanád a végrehajtást. Már rég meg kellett volna tenned.