gyermekelhelyezés apánál


Rexor # 2017.02.10. 11:36

Bevallom nem értem, hogy miért gondolod hogy rossz esélyeid vannk. Nálad van a gyerek elhelyezve, feltételezem alkalmas vagy a nevelésre, megvan az anyagi háttered is hozzá, ráadásul ha az anyáank ítélnék, akkor a gyerek megszokott életkörülményei is megváltoznának (plusz ennyi idős korban meghallgatják a gyermeket is).Tehát sokkal több érv szól melletted mint ellened.

lajcsó # 2017.02.10. 11:23

Nekem pártfogó ügyvédként egy bontóperért 37 500 Ft-ot (munkadíj+költségátalány) fizet az állam.

facsiga77 # 2017.02.10. 11:12

Feléért vállalom, csak várj 8 évet amíg ügyvéd leszek...

Gyerekelhelyezés # 2017.02.10. 11:10

Szerinted én nem találtam túlzónak őket???

kaméleon. # 2017.02.10. 11:06

nem túlzod el egy kicsit az árakat????

Gyerekelhelyezés # 2017.02.10. 10:42

A gyerek velem lakik.
Próbáltam ügyvéddel(mindig női ügyvéddel) de a horribilis költségek végett nem bírtam.
Szó szerint rablás a válóperes ügyvéd gyermekelhelyezésnél.
Három ügyvédnél próbálkoztam, mindhárom értelemszerűen ígért fűt fát és minden jóval kecsegtetett, de mindháromnak szinte ugyanaz volt az anyagi vonzata.
300-500 ezer ft előre, tárgyalásonként 60-100eft (eddig 5 tárgyalás volt), és a végén sikerdíjnak 1,2-1,5millió!
Nem tudom emberek hogy bírják ezt, de ez vicc kategória.
Én tartom a gyereket, minden költségét én állom, az anyja meg semmit!
Biztos nem vagyok egyedi eset - sajnos...

kaméleon. # 2017.02.10. 09:41

Sándor, melyik országban élsz??? Miért hülyeség, mire alapozod?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.10. 09:17

Ez hülyeség.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.10. 09:09

Hát most hol van az a gyerek? Hogy került oda?

Gyerekelhelyezés # 2017.02.10. 09:03

Tisztelt fórumozók!

Tanácstalan apa vagyok, segítő tanácsokat kérnék.
Házasság felbontása kapcsán 11éves gyermekünk elhelyezése körül megy a vita majd 3éve.
Gyermekem hozzám húz, anyját nem szereti, nem hajlandó még találkozni sem vele, és be kell vallani, az anya is inkább csak a szavak mintsem a tettek útján próbál jóban lenni vele.
A kálvária elején anya kijelentette, hogy kizárólagosan a nála történő elhelyezés elfogadható számára, én pedig csak havonta két alkalommal láthassam a gyereket, melyet természetesen nem fogadtam el. Mondanom sem kell, anya pénzzel erőteljesen zsarol már évek óta, mondván "ha nem adsz pénzt, elperelem mindened".
Kezdődtek a részéről rágalmazások, gyámhatósági, bírósági és rendőrségi feljelentések ELLENEM, minden esetben nekem mint apának adtak igazat.
Bíróségi döntésre várunk, de úgy érzem, a bírónő erősen elfogult.
Egy cégnél dolgozom, biztos megléhetésem van, rendezett anyagi hátterem.
Nyilván a tapasztalatok és statisztikák azt mondják, esélytelen vagyok hisz a hazai bíróság úgyis anyapárti, hacsak nem pszihopata tömeggyilkos, úgyis neki ítélik gyermekünk.
Volt már pszichológusi meghalgatás, mediáció, tanúmeghalgatás, otthoni szemle, iskolai szemle stb, amit csak el lehet képzelni.
Kérdésem, hogy mégis mit tehetnék.
Nem akarom a gyerekünket kisajátítani, azt szeretném, ha közös nevelés alatt lenne, csak amíg kiskorú, ne kelljen elszakadnia otthonától és környezetétől, addig nálam lakhasson. Anya persze hallani sem akar róla.
Segítő hsz-eket előre is köszönöm.

drbjozsef # 2016.12.22. 07:58

segitseg11,

a lathatas szabalyozasaban benne szokott lenni az idopontokon tul a konkret helyszin is, ahol az atadasnak meg kell tortennie. Ha ez nalad van, akkor nem kell elvinned sehova a gyereket, es a masik fel mulaszt, ha idoben nem jelenik meg erte. Ha neked kell elvinni a megegyezes es/vagy itelet szerint, akkor neked el kell vinned, ha akar menni, ha nem.

segítség 11 # 2016.12.22. 07:47

(ObudaFan) Igazán nem szokott megjelenni mert én viszem és hozom a lányom. Az elmúlt egy hónapban kétszer volt vele úgy, hogy az anya ittas volt nyilvános rendezvényen.

ObudaFan # 2016.12.22. 06:01

Ha az anya igazolhatóan ittas állapotban jelenik meg a gyermekért rendszeresen, az megint más eset, akkor a kapcsolattartás újraszabályozására is lehet jogalap. Ha viszont ilyesmiről nincs szó, akkor neked kell úgy felkészíteni a gyereket, hogy megvalósuljon a kapcsolattartás.

segítség 11 # 2016.12.22. 01:45

)ObudaFan) Ez szép! És mit lehet tenni ha nem akar menni a lányom? "gondolom" azért lett így mert ahogy a lányom mondta :Tisztára le járatott anya mert be volt rúgva:

segítség 11 # 2016.12.22. 01:45

)ObudaFan) Ez szép! És mit lehet tenni ha nem akar menni a lányom? "gondolom" azért lett így mert ahogy a lányom mondta :Tisztára le járatott anya mert be volt rúgva:

ObudaFan # 2016.12.17. 13:29

Igen, annak minősül.
Van olyan gyerek, aki például iskolába nem akar menni, aztán mégis a szülőt büntetik, ha nem megy.

alfateam # 2016.12.16. 18:05
segítség 11 # 2016.12.16. 17:54

A kapcsolattartás akadályozásának számít ha a lányom nem akar menni az anyához? Péntekenként szoktam el vinni és ma is mondtam lánykámnak h viszem és azt mondta h nem akar menni. Mondtam neki h meg írom az anyának erre mondta lányom h ne azt írjam h ö nem akart menni mert akkor az anya le cseszi hogy csak velem akar lenni.

segítség 11 # 2016.12.13. 08:56

(alfateam) Köszönöm

segítség 11 # 2016.12.13. 08:55

(lajcsó) Rendben köszönöm

lajcsó # 2016.12.13. 08:26

Ha beadványt írsz akkor a bizonyítási indítványról se feledkezz meg! (Az állított tényt mivel kívánod bizonyítani.)

alfateam # 2016.12.13. 06:04

Megfontoltan, körültekintően,tömören, leírod az eseményeket és egy beadványba eljuttatod a bírónak.Ne legyen hosszú mert azt nem szeretik.De jobb így írásba mint a tárgyaláson jegyzőkönyvezni.

segítség 11 # 2016.12.13. 03:41

(groszfater@gmail.com) Amíg az anyánál volt a lányom eljátszotta többször h már indultunk lovagolni és pont be állított akkor persze lovaglás le mondva, nyaralni voltunk lánykámmal és haza jött külföldről persze a nyaralásnak lőttek. most a kapcsolattartásra én viszem -hozom.

groszfater@gmail.com # 2016.12.12. 08:29
ObudaFan # 2016.12.12. 06:07

A kapcsolattartás akadályozása esik súlyosan a szülő terhére.