Lakáshasználati díj


ObudaFan # 2013.04.15. 12:15

níva

Ha megegyeztetek a kizárólagos lakáshasználatban, akkor csak valamilyen lényeges körülményváltozás folytán változtatna ezen a bíróság, ilyet nem írtál.
Szerintem minél hamarabb el kellene indítani a pert a közös tulajdon megszüntetése iránt, mert még többet fogsz bukni ezen.
A kifizetett részletek felét is követelheted.

ObudaFan # 2013.04.15. 12:13

Anna301

Nem lehetséges, érvényesítheted a kifizetett részletek felét, vagy majd annak idején levonhatod a megváltási árból. Ha ugyanis ő saját elhatározásból, kényszertől mentesen költözött ki, akkor többlethasználati díj iránti igénye nem lehet.

Anna301 # 2013.04.13. 22:32

Tavaly év végén szétváltunk az exemmel.A lakás tulajdonjoga 50-50% ban oszlik meg.
Viszont ő nem hajlandó fizetn az egész hitelt mivel ő elköltözött, így a 3/4 része rám marad.Úgy fogja fel, fizetek albérletbe egy bizonyos összeget, ha már ott lakok, a többi részt ketté osztja, szóval ő fizet 20.000Ft-to,én 60.000Ft-t.
Viszont lakás eladásakor igényt tart a lakás árának a felére.
Ez lehetséges?

bluejuniper # 2013.02.24. 09:49

Köszönöm válaszát kedves ObudaFan.

BJ

níva # 2013.02.23. 17:22

Tisztelt Szakértők!
3 éve váltunk el,a Bíróságon beleegyeztem,hogy volt nejem kizárólagos lakáshasználati jogot kapjon. Sajnos ezzel visszaél. A Bíróságon megegyeztünk a közös ingatlan eladásában, melyet azóta is én hirdettetem. Vele abban állapodtunk meg, mivel helyben dolgozom, ezért bármikor meg tudom mutatni a házat az ingatlan ügynöknek ill. az érdeklődőknek.Az időpontokról előre értesítem volt nejem, de ő már nem első alkalommal kizár az ingatlanból a megbeszélés ellenére, akadályozza a megtekintést (eladást. Mit tehetek, hogy ne kelljen a Bírósághoz fordulni?
2007-ben még a házasságban felvett személyi kölcsönt egyedül fizetem 2010. tavasza óta. Kérdésem felét köteles lenne-e fizetni?
A kizárólagos jogot hogyan lehetne megvonni tőle?
Köszönöm.

GNapocska # 2013.02.20. 11:36

ÓbudaFan, köszönöm a választ.

ObudaFan # 2013.02.20. 11:01

Hacsak nincs valaki, a jogszabálynál vagy szerződésnél fogva az ingatlan terheinek viselésére köteles, akkor a tulajdonosoknak.

bluejuniper # 2013.02.19. 22:24

Tisztelt Szakértők,

Elnézést egy kicsit off a kérdés, de mivel láttam egy válaszban felmerült a lakásfenntartási költség is, rákérdezek.
A közös költség a tulajdonostársakat tulajdoni hányaduk szerint terheli.
Önök szerint a közüzemi szolgáltatók (villamosenergia,víz,csatorna,távhő) rendelkezésre állási díját is a tulajdonosoknak kell fizetni? ( mint a közös költségnél:függetlenül attól hogy az ingatlanban lakik e vagy sem).
Ezeket akkor is ki kell fizetni ha lakik valaki a lakásban és akkor is ha nem, tehát egy fix. összeg fogyasztástól függetlenül.

Köszönöm,
BJ

ObudaFan # 2013.02.18. 10:39

Ha birtokvédelmi eljárás is volt, akkor lehet, hogy érdemes, mert azért az nem az önkéntességre utal. De látni kellene ehhez a teljes periratot.

GNapocska # 2013.02.18. 08:19

Kedves Tapasztaltabbak!

Az a kérdésem, hogy mikor jár lakáshasználati vagy többlethasználati díj? Hkv felosztása perben a bíróság nem ítélte meg nekem, arra hivatkozva, hogy - szerintük - önként költöztem el a közös tulajdonú lakásból. Az életveszélyes fenyegetéseket és a bántalmazásokat valóban nem tudom bizonyítani (ezeket csak a kk. gyerekek látták, akiket senki nem akart meghallgatni, azóta meg már nagyrészt el is felejtették). Tudok bizonyítani több kizárást, a holmijaim kidobását a szemétbe, és a táskámból az irataim ellopását. Ezek ráadásul évek óta a bíróság előtt is ismertek, ezek alapján ítélték meg nekem a birtokvédelmet. Indirekt (ez alatt azt értem, hogy nem teljesen egyértelműen) van még pár hasonló ügyre bizonyítékom. Az ügyvédem azt mondta anno, hogy amíg nem az összes szomszéd előtt vág fejbe a kisbaltával, addig ott kell(ett volna) maradnom a lakásban. Valóban ennyire rossz a helyzet, vagy érdemes lehet fellebbezni?

ObudaFan # 2012.12.04. 14:51

Legfeljebb arra a pár napra, amíg ő zárt ki téged.

Hlaci11 # 2012.12.01. 17:53

Tisztelt Hölgyem/Uram!!

A következő kérdés megválaszolásában kérném a segítségét!!
2010. február 6.-án a feleségem kizárt a közös tulajdonunkat képező lakásunkból. Én a szüleimhez, majd később albérletbe költöztem. Rá pár napra felhívott, hogy költözzek vissza, de én akkor úgy döntöttem, hogy inkább elválok. Ez idén, november 28.-án történt meg. Eközben a feleségem kb. fél éve elköltözött a közös lakásunkból az új élettársához. Ezért én a 16 éves lányommal, aki már lassan három éve velem él, visszaköltöztem a közös lakásunkba. A kérdésem igazából arra vonatkozna, hogy az egyik ismerősöm azt mondta, hogy én a visszamenő két évre, amíg nem laktam a lakásban, igényt tarthatok-e lakás többlethasználati díjra ? Ha igen, akkor mennyi időre visszamenőleg?
Válaszát előre is köszönöm!!
Tisztelettel!

Hlaci11 # 2012.12.01. 17:53

Tisztelt Hölgyem/Uram!!

A következő kérdés megválaszolásában kérném a segítségét!!
2010. február 6.-án a feleségem kizárt a közös tulajdonunkat képező lakásunkból. Én a szüleimhez, majd később albérletbe költöztem. Rá pár napra felhívott, hogy költözzek vissza, de én akkor úgy döntöttem, hogy inkább elválok. Ez idén, november 28.-án történt meg. Eközben a feleségem kb. fél éve elköltözött a közös lakásunkból az új élettársához. Ezért én a 16 éves lányommal, aki már lassan három éve velem él, visszaköltöztem a közös lakásunkba. A kérdésem igazából arra vonatkozna, hogy az egyik ismerősöm azt mondta, hogy én a visszamenő két évre, amíg nem laktam a lakásban, igényt tarthatok-e lakás többlethasználati díjra ? Ha igen, akkor mennyi időre visszamenőleg?
Válaszát előre is köszönöm!!
Tisztelettel!

Davidp # 2012.11.29. 16:15

Üdvözletem!
A kérdésem az lenne, hogy ha a lakás a különvagyonomat képezi és válás után a volt neje, kiköltözött, van-e lehetősége utólag lakáshasználati díjat követelni?
Köszönöm

ObudaFan # 2012.09.26. 14:25

Többlethasználati díjat kérhet, ha nincs eltérő megállapodás.

aliasz # 2012.09.26. 13:06

Mi a helyzet akkor, ha a férj váláskor elköltözött, nej megkapta a kizárólagost. Férj gyakran végez állagmegóvási, javítási munkákat (pl. gázkazán szerelése, festés, járólapozás).
Az ingatlan tehermentes.

Kérhetne lakáshasználati díjat?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.24. 16:04

Igen.

celeron # 2012.09.24. 15:48

Köszönöm! És visszamenőleg is kérhet?

ObudaFan # 2012.09.24. 13:31

Többlethasználati díjat követelhet. Te meg az általad fizetett hitel és lakásfenntartási költség (de nem a fogyasztásarányos rezsi) felét tőle. És persze ezek egymásba beszámíthatók.

celeron # 2012.09.23. 21:38

Valamint az még ide tartozik, hogy közös hitelünk van a lakáson, amit teljes egészében csak én fizetek, minden felújítási, de legalábbis állagmegóvási munkálatokat én állok. Rendben van, hogy én használom, de mint tulajdonos nem kellene ezek után neki is fizetni?

Köszönöm!

celeron # 2012.09.23. 21:35

Szép napot!

Volt feleségem, önszántából elköltözött lakásunkból, vissza költözni nem akar, válóper során (közös megegyezés)kizárólagos lakáshasználatot állapítottak meg nekem. Lakáshasználati jog-ról lemondott, most lakáshasználati díjat követel rajtam. Kérdésem, hogy ez jár-e neki?

Köszönöm!