végrendelet


edith76 # 2013.04.21. 14:37

A férjem édesapja újranősűlt több éve és ott is van egy gyerek,már nagykorú.A férjem édesanyjával nem tartják a kapcsolatot és haragban is váltak el.Az apósom kijelentette múltkor,hogy a férjem(aki a fia) ne várjon semmi örökséget,mert mindent a másik gyerekre fog hagyni.Elég nagy vagyonról,több ingatlanról és vállalkozásról beszélünk.Megteheti ezt úgy,hogy a férjem nem követett el ellene semmit,csupán az első házassága kudarcal végződött és ezáltal Őt sem szereti?.A második felesége,akitől a másik gyerek van már nem él.Ilyenkor az számit-e hogy a házát és a nyaralót pl.akkor épitette,amikor a férjem édesanyjával már elváltak?Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.21. 13:17

Nem úgy értettem, Kolléga úr. Sem én, sem te nem láttad azt a "szignót". Vagy te annyira bízol az ismeretlen közjegyzőben, hogy látatlanban elhiszed neki, hogy ami a papír alján van, az semmiképpen nem aláírás?

Azt szerintem te sem vitatod, hogy a határvonal nem éppen éles.

ObudaFan # 2013.04.21. 12:23

Azért a 3/2012. számú PJE határozatból lehet arra a következtetésre jutni szerintem, hogy ez probléma.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.21. 07:05

"Az jogász" - ha ez ügyvéd, akkor van felelősségbiztosítása.
De ez azért nem ilyen egyértelmű, hogy mi az aláírás, az eléggé véleményes dolog, meg kell azt a hagyatékátadó végzést fellebbezni.

nerir # 2013.04.21. 06:45

Az lenne a kérdésem, ha egy végrendelet az jogász hibájából formai okok miatt válik érvénytelenné akkor mi a teendő. Az teljes aláirás csak a végén van a többi oldal szignóval ellátott ezért a közjegyző elutasitotta. Milyen felelőssége van egy jogásznak az elrontott munkájáért?

ObudaFan # 2013.04.08. 12:04

Pert lehet indítani a közös tulajdon megszüntetése iránt.

philips2000 # 2013.04.07. 09:48

Tisztelt K B S!

Özvegy édesapám a múlt héten elhunyt. Nővéremmel ketten
vagyunk örökösök. Az a problémám, hogy ő bejelentette
azt a szándékát, hogy be akar költözni az ingatlanba, a
nagykorú fiával együtt. Az örökség rám eső részét pedig
nem tudja kifizetni. Én szeretnék az örökségemhez jutni,
sajnos ha nem egyezik a ház eladásába, nem tudom mit
csináljak. Kérem szíveskedjék tanácsot adni, hogy ilyen
esetben mit tehetek.

Előre is köszönöm!

ObudaFan # 2013.04.03. 07:41

Jár.

Vicus70 # 2013.04.03. 06:38

Az unokának is jár a köteles rész ha más örökös nincs?

PancsiCocó # 2013.04.01. 15:36

Akkor érdemes utánajárni és frissíteni az információkat!

iSiS # 2013.04.01. 15:35

KBS:
"(Melyik egyház az, amelyik polgári házasság híján is esket? Vagy hogy hívják ezt a krisnásoknál...)”"

Borzalom, ahogy maga kérdezés nélkül ítélkezik mások felett.(a többi fórumtémában is.)
Ismeretek és meggyőződés hiányában okosabb lett volna, ha csöndben marad!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.01. 15:34

Én nem így tudom.

PancsiCocó # 2013.04.01. 15:32

Kedves Kovács_Béla_Sándor!
A nagy egyházak mindegyike esket és nem kérdezik meg, hogy az állam előtt van-e már aláírt papírunk!
Isten hitelesíti a fogadalmunkat míg a másik esetben az anyakönyvvezető!

Törpilla25 # 2013.03.27. 05:48

ObudaFan köszönöm a válaszokat.

ObudaFan # 2013.03.26. 07:14

Mivel az új végrendelettel a régi hatályát veszti (vagy ha az új végrendelet csak egy részkérdést érint, akkor csak ebben a részben), így mindegy, hogy az egyébként érvényes új végrendelet milyen formában születik meg, ha nem vész el, és így biztosan bemutatható lesz a hagyatéki tárgyaláson.

és dátum, akkor még mit lehet elrontani?

Több apróságot, amik érvénytelenséggel járnak, pl. nem csak dátum kell, hanem keltezés helye is. Vagy pl. gyakori hiba, hogy a végrendeleti örökös valamilyen formában közreműködik a végrendelet megszületésénél, stb., stb.

Törpilla25 # 2013.03.26. 07:10

"De ha házilag barkácsoltok, annak nem biztos, hogy jó vége lesz." Ha az örökhagyó saját kezűleg írja a végrendeletet, minden oldalán van oldalszám(pl. 4 oldalas esetében 1/4, 2/4...4/4), és dátum, akkor még mit lehet elrontani?

Törpilla25 # 2013.03.26. 07:00

Kedves ObudaFan!
Bocs, de nem egészen értem.
"Úgy kell elképzelni, hogy nem feltétlenül szükséges újabb közjegyzői iratot csinálni.
Az eredetire is rá lehet elvileg írni.
De ha házilag barkácsoltok, annak nem biztos, hogy jó vége lesz."
Ez azt jelenti, hogy a közjegyzőnél elhelyezett okirat marad az eredeti, viszont készítsünk (készíttessünk ügyvéddel) magánokiratot, amely ennek a kiegészítése,módosítása? A lényeg, hogy ügyvéd lássa?

Azért jól gondolom ugye, hogy az a legbiztonságosabb, ha a közjegyzői példányra ráírjuk, hogy kiegészítése történt, és a kiegészítést mellé tesszük a lezárásra kerülő borítékba. A még biztosabb: új végrendelet, kiegészítéssel, módosítással összedolgozva, közjegyzőnél elhelyezve?

ObudaFan # 2013.03.25. 20:01

Nem. Kötelesrészre oldalági rokon nem jogosult.

Vicus70 # 2013.03.25. 12:47

Sziasztok!!!
Tények
Végrendelet van amiben egy nem családhoz tartozó aki kapja a lakást.
Végrendeletben említik a nevem mivel a vér szerinti örökös én lennék ( de én csak az unokaöcs vagyok, mivel nincs gyerek és én a testvérnek vagyok a fia.)
Kérhetem a közjegyzőnél a köteles részt?
Mekkora lehet ez?

ObudaFan # 2013.03.25. 10:33

Úgy kell elképzelni, hogy nem feltétlenül szükséges újabb közjegyzői iratot csinálni.
Az eredetire is rá lehet elvileg írni.
De ha házilag barkácsoltok, annak nem biztos, hogy jó vége lesz.

Törpilla25 # 2013.03.24. 17:26

Nem lehet ráírni az eredetire, hogy van módosítása?

Törpilla25 # 2013.03.24. 17:25

A módosításban kell hivatkozni az eredetire?
Hogyan lehet biztosra menni, hogy a módosításban foglaltak majd figyelembe vételre is kerüljenek?
Jól értem, hogy nem mindegy hogy módosítás, vagy kiegészítés?!

Idézet:"Tulajdonképpen módosítani is lehet magánvégrendelettel is." Ez hogyan kell elképzelni?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.24. 17:12

Ha valóban csak kiegészítés, akkor nem kell hozzányúlni a meglévő végrendelethez, a kettő együtt lesz hatályos.
Tulajdonképpen módosítani is lehet magánvégrendelettel is.

Törpilla25 # 2013.03.24. 16:56

Kedves Szakértők!
A közjegyzőnél elhelyezett végrendelet hogyan módosítható később?
4 oldalas, a lap mindkét oldalán szerepel szöveg, minden oldalon saját kezű aláírás (a végrendelet is saját kézzel írt), és az oldalszámozás 1/4, 2/4, 3/4 és 4/4 formában történt.
Kérdésem az, hogy újra kell-e írni az egészet, vagy valahogy kiegészíthető? Könnyű lenne a számozást szakszerű javítással(áthúzva, majd "javítva" megjegyzéssel aláírással ellátni) módosítani, és pl. 2 új, kiegészítő oldal esetében átírni 1/6,2/6 és....6/6 formára. Viszont nem szeretné a végrendelkező, ha a halála után ebből probléma adódna. Pl. hogy javított a példány, vagy nem ismernék el a kiegészítést. Kérek egy kis segítséget, hogy ne legyen gond, veszekedés.
Előre is köszönöm a szakszerű válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.14. 12:12

Nem kell ahhoz végrendelet se, gyámnevezésnek hívják. De ilyen tényállással nem lehetséges. Ha van élő szülő, akinek nem szüntették meg a felügyeleti jogát, akkor nincs gyám.

(Melyik egyház az, amelyik polgári házasság híján is esket? Vagy hogy hívják ezt a krisnásoknál...)