Gyermekelhelyezés


ObudaFan # 2015.10.19. 13:57

öbbféleképpen le lehet, attó, függ, miben egyeztek meg. Legjobb a bíóság előtt egyezséget kötni arról, hogy mostantól te gyakorlod a szülői felügyeletet, csak kérdés, hog ebbe ő belemegy-e.

merojuzo # 2015.10.17. 15:22

Tisztelt Szakértők,

Érdekes és meglepő változás történt az életemben. Nagyobbik fiam (9.5 éves)édesanyja hozzáment egy amerikaihoz és ki akar költözni. Az iskolára hivatkozva és mivel gondolom tudja hogy nem egyeznék bele a kiköltözésébe felajánlotta, hogy maradjon nálam még 2 évig -addig Ő kimegy- és utána ha a fiam is úgy akarja kivinné magával. Nagyon örülünk a feleségemmel és a 3 tesóval hogy hozzánk kerül, de én nem szeretném elengedni, majd csak ha elvégezte a 8 általánost és ha tényleg menni akar, szerencsére most is azt mondta, hogy velem szeretne lenni. Félek, hogy elveszítem, mert kint minden nap karácsony van ahogy ő mondta.
Abban kérném a segítséget, hogy hogyan kellene ezt lepapírozni és ilyen esetekben mire kell figyelnem.
Azt sem szeretném ha fél év múlva visszajön visszakövetelje a gyereket.
Segítségeket előre is köszönöm.

merojuzo

ObudaFan # 2015.10.15. 14:59

judiq

Ha sikerül megegyezni az iskolában, a gyermek még mindig próbálkozhat a gyámhivatalnál, de nektek nem kell külön odamenni azért, mert a gyermek nem ezt szeretné.
Az elköltözésnek csak akkor van jelentősége, ha külföldre költözteti a gyermeket. Ebben az esetben lehet kérni a visszahozását.
Gyermekelhelyezési perben majd környezettanulmányra lesz szükség, és munkáltatói jövedelemigazolásra lehet szükség. Adott esetben azt is lehet, hogy igazolni kell, hogy a gyermek egészségbiztosítása és taníttatása megoldott lesz.

piruka # 2015.10.14. 11:10

Van egy 14 éves lányom most lesz 15 hamarosan!Olyan problémám van,hogy 6 éves korától nem én neveltem hanem édesanyám,tehát ő volt a gyámja ..jelenleg is.Tudomásom szerint nem véglegesen,mert én nem mondtam le róla a gyámhivatalnál,csak mivel a szüleim jómóduak voltak,apuka lelépett,én megismerkedtem a férjemmel(10 éve vagyunk együtt)oda nem költözhetett hozzánk a férjem,hanem nekünk kellett albérletbe költözni.A lányomat nem engedte el velünk,mondván előbb ismerjük ki egymást és majd utána,jobb lesz igy a lányomnak.Természetesen mindenbe hallgattam anyámra mondván hogy tapasztaltabb stb.Aztán jött az hogy a férjem vidéken kapott jól fizető állást,én közben terhes lettem,és elköltöztünk vidékre..szerettük volna magunkal hozni a lányomat de anyám és apám szerint nem tett volna jót neki érzelmileg stb,és menjünk el a gyámhivatalba hogy majd ő lesz a gyámja anyagi biztonságot és leki biztonságot tud neki nyújtani.Én sajnos belemetem:(Néztem a lányomat.Most viszont ideköltözött hozzánk,őnszántából.A kérdésem a következő:Tudom hogy el kell mennem a gyámhivatalba,na de nem tudom mi fog történni?Mit fognak csinálni?Mi ennek a menete?Szeretne iskolát váltani mert másfél óra az iskolája tölünk,és én is szeretném magam mellett tudni!Mennyi ideig tart a gyámhivatalnál ez az egész?Tudok addig intézni neki iskolát?előre is köszönöm a válaszokat!

judiq # 2015.10.07. 09:14

Ha az anyukával beszéltünk,
a., és azt mondja, semmi akadálya, hogy velünk éljen a 15 éves lányka, kollégium helyett, akkor is kell a gyámügyi intézés, vagy elég, ha erről írásban nyilatkozunk mindketten? Ebben az esetben a lányka olyan tiltakozása, hogy barátok, barátnők, mennyit nyom a latba? Valamint, ha tudjuk, hogy az anyai nagymama segélyen él, akkor hiába akarja ő magához venni, ugye nem tudja? az apai nagymama kereken elhatárolódik, mondván a kislánynak szülőre van szüksége.
b., abban az esetben, ha az anyuka kiköltözik szintén külföldre, effektíve közelebb élnek majd hozzánk a kisebbik leánykával, akkor az apánál való elhelyezése a nagyobbik lánynak, Magyarországon való kollégiumi elhelyezése ellenében szerintem teljesen logikus.
c., ha az anyuka nem kommunikatív, és azt is elhallgatta, hogy a lánykákkal elköltözött másik lakcímre, jelen esetben az új párjának anyukájához, mit kell lépni?
milyen jogai vannak egy közösen megegyezett válás esetén az apukának? amit ilyen esetben az anyukától elvárhat, mint tájékoztatás...?
d., és ha jogi útra terelődik az egész elhelyezés, nekünk milyen papírokat kell ehhez itt németben beszerezni? lakcím igazoló, munkahelyi kimutatás?

ObudaFan # 2015.10.06. 13:43

Bocsánat, ha nem csak az iskolaválasztás a vitás, hanem az elhelyezés megváltoztatását is szeretnétek, akkor a gyermek lakóhelye szerinti helyi bíróságon pert kell indítani.

ObudaFan # 2015.10.06. 13:42

Magyarországon a gyámhatóság dönt a hasonló vitákban.

judiq # 2015.10.05. 19:10

A férjem előző házasságából két kiskorú lányka van, egyikük 9, másikuk 15 éves lesz novemberben. Eddig a lánykák az édesanyjuknál voltak elhelyezve, kéthetenkénti apás hétvégével. Egy éve mi kiköltöztünk Németországba. A lánykákkal a kapcsolatunk szívmelengetően harmonikus. A probléma, amit felvázolok, most jelentkezett. A két lányka édesanyjának új kapcsolata lett. Azt tervezik, hogy hozzánk hasonlóan, ők is Németországban boldogulnak novembertől. És itt jön, ami mindent megváltoztat, a lánykák édesanyja azt tervezi, és azt meséli a lányoknak, hogy a kicsit viszi magával, a nagyobbikat meg beadja kollégiumba, hétvégente meg az anyai nagyanyja gondjaira bízná. Ezt mi nem szeretnénk. A majdnem 15 éves lánykának van édesapja, és szeretné, ha ebben az esetben velünk élne, itt járna középiskolába. Szerintünk nem egészséges 1000 kilométerre lennie mindkét szülőjétől, és ezért szeretnénk elindítani a gyerekelhelyezés megváltoztatását.
Szeretnénk információt kapni, hogy ennek mi a menete Magyarországon, és itt Németországban milyen papírokat kell ehhez beszerezni.
köszönettel

ObudaFan # 2015.09.29. 17:39

A vizsgálatát akkor tudod elérni, ha kéred azt, hogy a bíróság nálad helyezze el a gyereket.

Zsola81 # 2015.09.28. 17:14

De mint említettem,nekem nem elsődleges célom,elvenni az anyjától a gyereket,csak érdekelne egy szakértő véleménye,hogy biztos jó kezekben van-e.

ObudaFan # 2015.09.27. 16:20

Ha a szülői felügyelet, kapcsolattartás kérdésében vita lesz, akkor a bíróság biztos, hogy kirendel szakértőt mindkettőtök gyermeknevelési képességének a vizsgálatára.

Zsola81 # 2015.09.27. 15:35

Nem kértem. Még csak egy tárgyalásunk volt,de akkor a válás szüneteltetését kértük. Ezek a dolgok utána történtek.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.27. 15:25

Nem kérted, hogy téged jogosítsanak fel a szülői felügyeleti jog gyakorlására?

Zsola81 # 2015.09.27. 14:48

Tisztelt Szakértő!

Válás előtt állok a feleségemmel. Van egy 9 hónapos kisfiunk. Az lenne a kérdésem,hogy a váláson kérhetem-e a bíróságot,hogy kötelezze az anyát valamiféle alkalmassági vagy pszichikai vizsgálatra? Ugyanis nem feltétlenül érzem biztonságban nála a gyermeket. Nagyon "labilis" idegileg. Hirtelen haragú,és olyankor a tettlegességtől sem riad vissza. Történtek ugyanis dolgok,melyek miatt nyugtalankodom. Többször fenyegetett meg már öngyilkossággal,illetve,hogy a kicsit is viszi magával a sírba. Volt rá példa,hogy amikor elmentem a fiam meglátogatni,bezárt a házba,és nem akart elengedni. szorosan ölelt magához én pedig nagy nehezen lefejtettem a kezeit magamról és kiszöktem. a következő nap feljelentett könnyű testi sértés miatt,amit aztán később visszavont,mert megijedt a következményektől,hiszen tudta,hogy hamisan vádol. rengeteget zaklatott szóban és írásban. egyik percről a másikra változtatva a hangnemet. amikor "bekattan" őrjöng. a saját anyjának is nekiment és megtépte a haját. nem áll szándékomban a gyermeket elvenni tőle,hisz én azt vallom,hogy egy ilyen picinek az anyja mellett a helye,de amiket művel,az több mint nyugtalanító. van-e rá mód,hogy szakemberrel is felmérethessem az ő állapotát,hogy alkalmas-e a gyermeknevelésre?
Köszönöm válaszát!

ObudaFan # 2015.09.21. 20:20

Látni kellene ehhez az elsőfokú ítéletet. Anélkül legfeljebb olyan formális választ lehet adni, hogy fellebbezhetsz az elsőfokú ítélet ellen.

ObudaFan # 2015.09.19. 11:25

ebben az esetben is bírósághoz kell fordulni a gyerekelhelyezéssel kapcsolatban?

Minden esetben.

házasoknál van ilyen azt tudom de az ő esetükben van döntés az utoljára használt közös ingatlanról?

Az élettársi kapcsolat megszűnése esetén a bíróság a volt élettársat - kérelmére - feljogosíthatja a másik élettárs kizárólagos jogcíme alapján közösen használt lakás további használatára, ha az életközösség legalább egy évig fennállt, és az élettársak kapcsolatából származó kiskorú gyermek lakáshasználati jogának biztosítása érdekében ez indokolt.

kérhet asszonytartást?

Az életközösség megszűnése esetén volt élettársától tartást követelhet az, aki magát önhibáján kívül nem képes eltartani, feltéve, hogy az életközösség legalább egy évig fennállt és az élettársak kapcsolatából gyermek született.

ObudaFan # 2015.09.19. 11:22

16 betöltése után ha kéri a gyh-ot a költözésre vizsgálja a gyh hogy job less e ott neki vagy egyszerüen engedélyt ad és kész...?

Vizsgálja.

mamamacoka # 2015.09.18. 20:33

igen tudom, de mégis ez lenne a megoldás ;

Bori Bori # 2015.09.18. 16:56

Vannak párok, ahol esélytelen a békés egyezkedés, akkor is, ha a gyerekek érdeke ez lenne.

mamamacoka # 2015.09.18. 16:26

csak a békesség felé érdemes elindulni, - ha ti felülemelkednétek a saját sérelmeiteken, mert a gyermekek szerintem már most nagyon sokat szenvedtek, - szegény gyermekeitek - nem lehetne valahogy egyezkedni az érdekükben, hogy béke legyen ?

Bori Bori # 2015.09.18. 16:11

"Merre érdemes elindulni?"

Egy ügyvéd felé. Van ügyvéded?

Pancsulat # 2015.09.18. 11:16

Sziasztok
A segítségetekre tanácsotokra lenne szükségem. Van egy barátnőm, három gyerekkel. Tönkrement a kapcsolatuk. A lakás ahol laknak a pasié, nem házasok. A fickó nem teljesen ép, lelki terror van kőkeményen. Hol elzavarja otthonról, hol hazaengedi. A gyerekeket persze izzitja az anyjuk ellen. Sajnos anyuka nem dolgozik, főállású anya.
Kérdezem én:

  • ebben az esetben is bírósághoz kell fordulni a gyerekelhelyezéssel kapcsolatban?
  • házasoknál van ilyen azt tudom de az ő esetükben van döntés az utoljára használt közös ingatlanról?
  • kérhet asszonytartást?
  • mit tanácsoltok mit tegyen???

Előre is köszönöm a válaszokat.

sagit-tarius # 2015.09.10. 05:04

Köszönöm Obudafan!
Remélem a Bíróságon is tudják ezt és még a panasznapról is elküldik...
Lenne még egy kérdésem ami felmerült:
'6 betöltése után ha kéri a gyh-ot a költözésre vizsgálja a gyh hogy job less e ott neki vagy egyszerüen engedélyt ad és kész...?

ObudaFan # 2015.09.09. 20:51

Majd ha 16 éves lesz, akkor gyámhatósági hozzájárulással oda megy a gyerek, ahova szeretne.

sagit-tarius # 2015.09.09. 17:22

Tisztelt ObudaFan

Sajnos a helyzet bonyolódik. Anyuka bevitte a gyereket a gyámhatóságra és ott azt mondták nekik hogy írjanak kérelmet hogy a gyerek el akar költözni (anyuka addig szekálja szerencsétlent). Úgy tudom hogy csak bíróságon lehet megváltoztatni az elhelyezést és azt is csak 2 év után, előtte csak nagyon indokolt esetben. Ill. a gyh-nak ilyenkor nincs is jogköre ha nem telt még el 1 év sem a határozat óta. Van esélyük a változtatásra? KöszönetteL.