Gyermekelhelyezés


ObudaFan # 2015.09.09. 12:38

Ha bármelyik fél magyar állampolgár, akkor a magyar bíróság a bontópert lefolytatja. Amennyiben van jelentősége, hogy a többi államban ezt elismerik-e, vagy ott is külön meg kell csinálni, akkor ezt egy ottani jogásztól meg kell kérdezni.

Abu Dhabi # 2015.09.09. 07:06

Udvozlom.

2 eve mentem ferjhez, az eskuvo az USAban, Nevadaban volt. Amerikai allampolgar a ferjem, en magyar vagyok. A hazassagunkat az Emiratusokban es Magyarorszagon is anyakonyveztuk.
Szuletett egy lanyunk, aki amerikai-magyar allampolgar.
Mar hat eve az Egyesult Arab Emiratusokban elunk.
Az lenne a kerdesem, hogy ha valasra kerul a sor hol kell beadnom a valokeresetet? Ahol elunk vagy ahol osszehazasodtunk? Esetleg Magyarorszagrol is lehet valni?
Kislanyom egy eves. Csak akkor valok, ha o velem maradhat.
Varom a valaszat.
Koszonom.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.08. 13:21

Ha nincs per, akkor nem kérdezik meg. :)

lajcsó # 2015.09.08. 13:18

Egyébként, mi a fiad álláspontja? Ő melyik szülővel szeretne lenni? Ez is egy lényeges szempont!

sagit-tarius # 2015.09.08. 08:51

Köszönöm a megnyugtató választ!

ObudaFan # 2015.09.08. 08:48

Ilyen esetben is.

sagit-tarius # 2015.09.07. 11:10

Kedves ObudaFan vagy KBS!
Tudnának segíteni?
Köszönöm!

sagit-tarius # 2015.09.07. 05:49

Tisztelt Hozzáértők!
A kérdésem a következő lenne:
Épp egy éve hogy fiam (15) hozzám költözött költözött, bíróságon intéztük a gyerekelhelyezés megváltoztatását. Most került fel szakközép iskolába amit annak köszönhet hogy fél év alatt 1,5 jeggyel volt job az átlaga mint előtte. Most a a nyáron édesanyja elkezdte presszírozni hogy cask vissza kellene költöznie hozzá mert "már" Ő is tudna vele foglalkozni... A kérdésem az hogy ilyen esetben is érvényes az hogy 2 évig csak indokolt esetben lehet megváltoztatni az elhelyezést? Nem szeretném hogy a most megszerzett kis "előnyt" a fiam elpazarolja azzal hogy újra visszakerül a régi közegben ahol nem tudtak vele foglalkozni sem...
Előre is köszönöm a válaszokat!

ObudaFan # 2015.08.30. 12:00

A KEKKH díját előlegezned kell, pernyertességed esetén perköltségként tőle követelheted.
Annak, hogy nem fizetett tartásdíjat nincs köze a kapcsolattartáshoz. Annak, hogy évekig nem látta a gyereket, lehet, mert a gyerek elszokott tőle, így a kapcsolattartás szabályozása vélhetően fokozatoslesz, az elvitel joga valószínűleg nem azonnal indokolt.

Dent # 2015.08.29. 10:48

Jó napot,

Értem, lenne még további kérdésem: ilyenkor a felmerülö költségeket nekem kell fedezni? Pl a lakcim kikérésének is van egy dija, perköltség..
A másik ha eljön a tárgyalásra, (ha nem) kapcsolattartás tekintetében milyen jogok illetik meg? Tekintve a két év kihagyást és hogy soha nem fizetett gyerektartást.
Dent

ObudaFan # 2015.08.28. 08:46

Dent

Első lépésként a KEKKH-től meg kell kérni a lakcímet. HA a KEKKH leigazolja, hogy nincs bejelentve lakcím, vagy az ott bejelentett lakcímen nem elérhető, akkor kérheted, hogy a bíróság hirdetményben idézze és rendeljen ki neki ügygondnokot.

Dent # 2015.08.27. 17:12

Jó napot!
Gyermekelhelyezéssel kapcsolatban lenne kérdésem. A történet röviden: lányom 4 éves volt mikor szétmentünk (élettársi kapcsolat)Ő másik városba munka nélkül. Igyekeztünk jó viszonyban maradni ez azt jelentette hogy a lányával való kapcsolattartást én finansziroztam elég sokáig néha többet is.Többször probálkozott külföldön ilyenkor ritkultak a találkozások. 2 éve megismert valakit azóta nem tudni merre van. Most szeretném elinditani a gyerekelhelyezést mert egyre több problémát okoz az elérhetetlenége (pl kéne az aláirása az iskolába..stb).A birósági panasznapon azt mondták hogy a kérelembe meg kell adni az elérhetöségét, de ha nincs mit tehetek? Utolsó ismert lakcime közös albérletünk volt.
Addig nem lehet elinditani amig nincs meg?
Köszönöm a válaszukat!

ObudaFan # 2015.08.27. 05:09

A pert azt el kellene indítani hamar, igen.

banosb # 2015.08.26. 16:25

Köszönöm a választ!
Azzal a lépéssel tettem magamnak rosszat,hogy a gyerekem ott hagytam?Mit tehettem volna?A barátnőmnél vagyok,nem pasizok.Ügyvédhez nem tudtam menni ma.Gyermekelhelyezési pert kellene indítanom?Az a baj,hogy ma egész délelőtt a fiammal voltam,ma már hagyta,hogy négyszemközt legyek vele.A kisfiam velem akar elköltözni azt mondta.A férjem ki van fordulva önmagából,szenved.Egyik szavával bánt a másikkal pedig azt mondja próbáljuk meg,menjünk messzire ahol nem ismernek.Én azonban már nem szeretem.Megromlott a viszonyunk,véglegesen.

ObudaFan # 2015.08.26. 13:27

Természetesen arra azért jó az esély, hogy amennyiben sürgősen bírósághoz fordulsz és ideiglenes intézkedést kérsz, legalább a kapcsolattartásod normálisan rendezve lesz.

ObudaFan # 2015.08.26. 13:25

banosb

Megteheti, az ő gyereke is. Amit most tudsz tenni, az az, hogy a lehető leghamarabb beadod a keresetet és kérsz egy ideiglenes intézkedést. Mindenesetre az esélyeid arra, hogy a gyerek nálad legyen elhelyezve, ezzel a lépéssel jelentősen romlottak.

banosb # 2015.08.26. 05:27

Tisztelt fórumozók!
Remélem jó helyre írok és valaki tud nekem érdemben segíteni a következő problémában:
2008 óta vagyok házas.Van egy 6 éves fiam.A férjem munkahelye Bp-en van,én vidéken lakom a férjem szüleinél a kisfiammal.Mivel a férjem munkahelye nincs közel így jó ideje ment az,hogy a férjem nem járt haza,hivatkozva az anyagi megterhelésre stb.2013 novemberében derült ki,hogy 2 éve szeretője volt-akkor szakítottak és a férjem teljesen ki volt borulva,így tudtam meg-akinek,mint utóbb kiderült még gyermeket is csinált,de azt elvetették.A bizalmam,a lelkem mindenem odalett.Mégis megpróbáltuk együtt folytatni a gyerek miatt.Azonban nem változott semmi.A férjem továbbra sem jött vidékre dolgozni,kiderült,h lefektette az egyik kolléganőjét,velem nem foglalkozott.Maradtam mégis vele,azt hiszem féltem az egyedülléttől.Idén áprilisban rajta kaptam,hogy az egyik volt szeretője hívta,akiről nem sokkal előtte kaptam egy üzenetet a facebookon egy csak miattam regisztráló illetőtől,hogy másfél éve a férjem szeretője.Persze én kaptam,a telefonját kicsavarta a kezemből.Támadott.Ott abban a pillanatban kijelentettem neki,hogy befejeztem vele.Nem hitte el.Ez volt áprilisban,nem sokára rá közöltem vele-kb.2 hét-el szeretnék válni tőle.Ő nem hitt nekem.2x voltam a panasznapon,sajnos egyszersem tudtam beadni a keresetet.Június óta beszélgetés szintjén van egy férfi akihez vonzódom.Semmi nem történt köztünk,telefonbeszélgetéseken kívül,és egyszeri -ami augusztusban volt-találkozón kívül.Július 31-el sikerült beadnom a válópert.Sajnos idézést még nem kaptam.Szerettem volna elköltözni a fiammal tőlük,de ebben a kisvárosban,ahol a munkahelyem is van nem találtam albérletet.Kb.2 hete pedig teljesen megváltozott.Erőszakosan viselkedik-fellökött a folyosón,összetörte a telefonom.A kisfiunk előtt pedig mindennek elmondott,mert én mást szeretek és nem akarok vele maradni.Szerintem ez nem tartozik egy 6 éves gyerekre.2015.aug.24.-én este utasított,hogy takarodjak el a szülei házából.Én nem tiltakoztam,de hülyeséget csináltam azzal,hogy a gyermekem ott hagytam náluk.De nem engedték el velem.Nagymama,nagypapa,férjem teljesen ellenem fordult.A gyermekemmel tegnap találkozhattam egy rövid időre ami alatt nem lehettem vele kettesben,mert az apja mindig ott volt és nem hagyta.Megint mindennek elmondott.A kérdésem,hogy megteheti e ezt a férjem?Elveheti e tőlem a gyerekem?Van fedél a fejem felett,talán csak ez ami ellenem szólt,hogy nincs hová mennem.Telefonon sem beszélhetek vele úgy hogy ne legyek kihangosítva.Pedig nem mondtam soha a gyereknek olyanokat róla amiket most ő tesz ellenem.Elmegyek ügyvédhez,ez nyilvánvaló.Csak addig is!Valaki adjon nekem tanácsot!Kérem!Köszönöm!

agyasztaltv # 2015.08.05. 12:07

Hát, ez így tényleg rosszul hangzik. Köszönöm a válaszokat, a legjobb lenne, ha el sem jutnának a pereskedésig.

agyasztaltv # 2015.08.05. 05:39

Azert még a gyilkosságoknál is vannak enyhítő és súlyosbító körülmények. Az ügyvéd éppen ezért védi a vádlottat. Nem a társadalmi elítélések a fontosak most, mi dannyian követünk el hibákat, ki kisebbeket, ki nagyobbakat. Nem gonosz dolgot tett, de mindenkeppen felelotlen volt. Jogász esetleg tudna válaszolni, hogy milyen esélyekkel indulna egy ilyep perben?

groszfater@gmail.com # 2015.08.04. 20:03

"és még sorolhatnám az enyhítő körülményeket"
az nap esős idő volt,
ahelyett, hogy megpróbálna segíteni az anyukának.
arra gondolsz, vehetne egy üveg piát?

Ha emiatt az Apa pert indít azt jól-teszi...

agyasztaltv # 2015.08.04. 19:51

Kedves Fórumozók! Újabb kérdés, de ez már nem saját, egy közeli női ismerős került bajba. Ittasan vezetett (nem rövid italt fogyasztott, és nem sokat), de ezután a kicsi gyerekeivel autóba ült, és vezetett. Egyszeri alkalomról volt szó, nem bűntetett előéletű, nem él züllött életet, és még sorolhatnám az enyhítő körülményeket. Nehéz időszakon ment keresztül, hibázott, tudja jól. Mennyire súlyos ez a helyzet? Rég megromlott apukával a kapcsolatuk, elperelheti ezek után a gyerekeket? Csak mert ezzel fenyegetőzik ahelyett, hogy megpróbálna segíteni az anyukának.

ObudaFan # 2015.08.03. 11:48

Csak annyiban vizsgálják, amennyiben a gyermeknevelési képességre lehet következtetni belőle.

agyasztaltv # 2015.07.31. 19:05

Köszönöm a válaszokat, közben felmerült bennem egy újabb kérdés, de ez már konkrétabb lesz. :)
Ha élettársi kapcsolatból született gyermekek elhelyezéséről van szó, abban az esetben mennyire vizsgálják, hogy miért romlott meg a kapcsolat?
Ez azért fontos, mert a mi esetünkben nyilván az én felelősségem (is), hogy idáig jutottunk, de nem tudom, hogy ez mennyiben határozza meg azt, hogy szülőként hogy állok helyt...? Egyébként nem félrelépésről van szó, inkább arról, hogy nem tudtuk kezelni a konfliktusainkat. Az apuka lépett félre, de ahhoz, hogy beférjen egy harmadik, valaminek el kellett romlania....vagy sosem működött. Valószínűleg inkább az utóbbi volt nálunk. Előre is köszönöm a válaszokat!

Dr.Attika # 2015.07.29. 18:29

A bírókat is kötik bizonyos szempontok, így az alább hivatkozott PK vélemény.
Olvassa el kérem és ez alapján készüljön fel a tárgyalásra.

http://nokjoga.hu/…iranyelv.pdf

ObudaFan # 2015.07.29. 14:42

A bírók a bizonyítékokból szűrik le. Ilyen ügyekben elsősorban a felek személyes maghallgatásából, a tanúk elmondásából és a pszichológus szakértő szakvéleményéből.