Gyermekelhelyezés


ObudaFan # 2018.10.22. 11:59

Ahogy írtam, amíg nincs ideiglenes intézkedésben sem szabályozva a szülői felügyelet és kapcsolattartás, ugyanolyan joggal viszi el és tartja magánál a gyereket, mint te. Tehát minél hamarabb el kell indítani a pert és ideiglenes intézkedést kérni, hogy a kapcsolattartás rendje pontosan szabályozva legyen.

weekii # 2018.10.22. 11:53

Mert a páromék olyan család akik megtámadnak olyan dologért amiben nem ök nyernek,képesek le.nének elranolni tölem a gyerekeket,söt nem egyszer bántalmazott a gyerekek előtt

ObudaFan # 2018.10.22. 11:10

Miért ne lehetne kivinni a gyereket utcára?

weekii # 2018.10.22. 10:53

És mot lehet tenno h ne zaklasson utána apuka üinket,utcárra iskolába óvodába ki lehessen vinni nyugodtan a gyerekeket

ObudaFan # 2018.10.22. 10:49

OK. Minél hamarabb add be a keresetet és az ideiglenes intézkedés iránti kérelmet. Így sem lesz könnyű olyan okot találni, amely alapján a bíróság szakvélemény nélkül is ideiglenes intézkedéssel neked odaadja a felügyeletet, de enélkül tényleg rosszak az esélyeid.

weekii # 2018.10.22. 10:45

Igen én.költöztem el mert kidobott a párom

ObudaFan # 2018.10.22. 10:32

Adjam be a kerestet és kérjem az ideiglenes elhelyezést magamhoz?

Azt mindenképpen.

Biztos van olyan jogszabály ami szabályozza,.em tarthatja önkéntesen magánál a gyerekeket,nem veheti el sz anyjuktól

Amíg a bíróság nem dönt a kérdésben, addig ugyanolyan joga van neki magánál tartani a gyerekeket, mint neked lenne. (Sőt, te költöztél el, tehát nagyon szigorú értelmezés szerint a gyerekek lakóhelye jelenleg éppen ott van.)

weekii # 2018.10.22. 10:23

Biztos van olyan jogszabály ami szabályozza,.em tarthatja önkéntesen magánál a gyerekeket,nem veheti el sz anyjuktól

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.22. 10:13

Ez jogi kérdés?

weekii # 2018.10.22. 10:10

És h tudom elhozni őket??

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.22. 10:08

Mert nála vannak a gyerekek. Status quo - ha érted.

weekii # 2018.10.22. 10:07

Miért csökken jelentősen az esélyem ha nála vannak a gyerekek?

weekii # 2018.10.22. 08:38

Még nem inditottam el a pert
De nála vannak a gyerekek és nem engdi h lássam v beszéljek velük.
Mit tudok akkor tenni?
Adjam be a kerestet és kérjem az ideiglenes elhelyezést magamhoz?

ObudaFan # 2018.10.22. 07:26

Egy 4 és egy 6 éves gyerek véleménye még csak kevéssé számít, mert igen befolyásolható. Ha a per alatt az élettársadnál vannak, azzal jelentősen csökkennek az esélyeid.

weekii # 2018.10.22. 05:51

Üdv.
Engem 6hete kidobott az élettársam két közös gyereket neveltünk.Azóta viszont h elköltöztem onnan,nem engedi h lássam őket,teljesen ellenem forditotta a gyerekeket,utcán ha látnak a nagy lányom(6éves) nem mer odajönni.
Ha beadom a bíróságra a gyermekelhelyezést de a gyerekek azt mondanák h nem jönnek velem akkor milyen esélyeim vannak arra h megkapjam őket?megkérdeznek egy 4és 6éves gyereket erről?

Timbus # 2018.08.22. 14:38

Köszönöm a válaszokat. Igen, egyelőre érdeklődöm, külföldön élünk 3eve, decemberbe megyünk haza,akkor tudok érdeklődbi

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.22. 12:48

Előre bocsátva, hogy nem fog menni az apa egyetértése nélkül.

Timbus # 2018.08.22. 12:05

Tisztelt Ügyvéd Úr!
A helyzetem a következő: 2010ben született gyermekem. Édesapja 2014 óta nem keresi. fél évente egy telefon,ami nem több 5percnèl. Apasági nyilatkozatot írtunk annak idején (2010ben). Tartás díjat nem fizet, bíróság által sem lett kérvényezve. Szóbeli megállapodásban volt 10.000 Forint megbeszèlve,de ennek sem tett eleget.
Én azóta férjéhez mentem, született közös gyermekünk is. A férjem szeretné örökbe fogadni a gyermekem,aminek ő is nagyon örülne. A kérdésem az, hogy mi lenne ennek a menete?

pufó75 # 2018.07.31. 05:42

Nagyon köszönöm a megnyugtató szavait ügyvéd Úr !
Tiszteletem

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.30. 12:02

Nem szoktam ilyesmit nyilvánosan megírni, de a bíróságok elsődleges szempontja - szerintem - a gyerekelhelyezésnél a fennálló helyzet. Ha nincs nyomatékos ok a megváltoztatására, akkor nem változtatják meg.
Mind közönségesen: ha te gyakorlod a szüői felügyeleti jogokat, akkor valószínűleg a bíróság is téged fog rá jogosítani. Minél hosszabb ideje gyakorlod te a szülői felügyeleti jogokat, annál kisebb az esélye, hogy ezt a bíróság megváltoztassa.

Mindezeket nem tőlem hallottad. Nem is beszéltünk soha.

pufó75 # 2018.07.30. 11:53

Tisztelt Kovács Béla Sándor Úr !

Van amit a netről olvastam van amit én gondoltam el rosszul
De akkor ezek szerint én vagyok
nagyon negatív a jövőt illetően ?
Nagyon remélem egy esetleges per vesztese
nem én lehetek..
Üdvözletem !

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.29. 15:34

Mondtam, hogy tévúton jársz. Szinte mindent rosszul tudsz. Hogy aztán valakitől hallottad ezeket a szamárságokat vagy magad ötlötted ki, az nagyjából mindegy.

pufó75 # 2018.07.29. 13:45

Kovács_Béla_Sándor#e-mailJelentem! 2018

Tisztelt Kovács Béla Sándor Úr !

Először is köszönöm a válaszát !
Sajnos a gyermek anyja külföldi prostitúcióból szerzi vagyonát (ezt nem hinném hogy bizonyítani tudnám)
Ezáltal szert tett egy vidéki házra, megvásárolta pár hónapja
Talán azt tudnám bizonyitani (fénykép által) hogy alkalmi kábítószer használó, és azt is hogy erőszakos bűncselekmény miatt szabadságvesztését töltötte még a gyermekünk kb. 8.-9. hónapjába
(Így került hozzám a gyermek akkoriban)
Szintén tanúk által bizonyítást nyerne talán, hogy nem látogatja gyermekét
Szóval mint hogy sokak számára ismeretes,
a magyar bíróság általában az anyák részére kedvez, és tartva attól hogy egy fogadott ügyvéd is lehet harcba
száll velem, pert veszitenék
(pedig ismerem a jogi nyelvet úgy ahogy

  • volt élettársam nem képes beilleszkedni a tarsadalomba, stb stb)

Szóval szeretném inkább ily, vagy valami
módon megelőzni inkább gyermekem anyját
A gyermek tartásról pedig azt hallottam ha valaki nem fizet, tán szabadságvesztéssel is sújtható
Azzal pedig nem sokat ernék, csak a
gyermekem esne el a gyér gyerektartásrtól
És gonosz ember sem vagyok
Viszont ha jól gondolom ha csak nekem lenne
szülői felügyeleti jogom, akkor életvitelszerűen nem lennék
Magyarországhoz kötve tán...
És minek is szülői felügyeleti jog
olyas valakinek, aki nem gyakorolja azon jogát

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.29. 13:18

Nincs. De egyébként is tévút ez. Amit te akarsz, az az, hogy a szülői felügyelet gyakorlására téged jogosítsanak fel. De most is te gyakorlod a szülői felügyeletet, tehát nem túl sürgős, hogy erről ítélet is legyen.

Amúgy egyik per olyan mint a másik. Mi az oka, hogy egyiket nem akarod megindítani, a másikat pedig igen?

pufó75 # 2018.07.29. 11:14

Üdvözletem újra mindenkinek !

Gondolkodtam, az előző hozzászólásom után, mivel én nem adok be keresetet elhelyezés ügyében, gyermekem anyja pedig ki tudja mikor
szándékozik eszközölni azt.
Szóval csak a gyámhatósági határozat alapján nevelem gyermekemet, és elkezdtem nézelődni
hátha találok bármi a számomra kedvezőt
Dr. Tausz Judit ügyvédnő oldalán a következőket találtam :

"Ugyancsak megszünteti a bíróság a szülői felügyeletet, ha a gyermeket más személynél helyezték el, vagy átmeneti nevelésbe vették és a szülő felróhatóan gyermeke érdekét súlyosan sértő módon nem működik együtt a gyermekét gondozó nevelőszülővel vagy intézménnyel, GYERMEKÉVEL NEM TART KAPCSOLATOT, továbbá magatartásán, életvitelén, körülményein az átmeneti nevelés megszüntetése céljából nem változtat

a Önök szerint a szövegben NAGYBETŰKKEL KIEMELT rész esetén van remény arra, hogy megszüntessék a szülői felügyeleti jogot ?
A gyermekem édesanyja igen gyatrán látogatja gyermekét Volt eset, hogy fél évig dem jelentkezett
Persze életmódba se fog változni tán soha
Egy születésnapján sem volt jelen, a gyermek négy éves
Gyerektartásba sem jeleskedik,
4-5 havonta küld némi pénzt, jellemzően
15-20 ezret, pedig lefényképezem akár a számlákat is, mire költök
Gyámhatóságra sem mentem még hogy ezek miatt
jegyzőkönyvet vetessek fel
Engem a nagybetűs rész azért foglalkoztat, mert legjobban csak erre van biztos tanúm arra hogy erre se dugja az orrát az anya
Köszönöm válaszukat !
Nagy tiszteletem !
Szép napot