Gyermekelhelyezés


Christian # 2018.01.07. 17:41

Tisztelt Fórumozok!

Segítséget szeretnék kérni.

Élettársi kapcsolatban élek 7éve.A Tartózkodási helyünk egy helyen van.
Van egy 6éves kislányunk.

Pár napja hazaérkezés után annyira összevesztünk,hogy a lökdösödés közben a párom megsérült és elvitte a mentő,mert össze kellett varrni a sebét.A gyermek és én eljöttünk otthonról,a nagyszülőkhöz(szüleimhez).
Közben az anyuka hazaért a közös lakóhelyünkre.
A kérdéseim az lenne,hogy:

Köteles vagyok visszamenni hozzá és a gyermeket vissza vinni a közös házunkban ahonnan ő bármikor le tud lépni a gyermekkel,vagy nem?

Illetve a nagyszülők maguknál tarthatják a gyermeket,ha az anyuka az apuka akarta ellenére el akarja vinni a gyermeket?

Ha az apuka haza megy a gyerekkel és az anyuka lelép vele mit tehet az apuka?

Hogyan lehet a gyermek felügyeleti jógát átadni,a nagyszülőknek?

Az anyuka nagynénijének milyen joga van?

Kérem segítsenek!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.01.07. 15:16

Elég - de önkéntes teljesítés híján nem végrehajtható.

Burn Out # 2018.01.07. 14:42

ha meg tudnak állapodni egymás között és közöttük nincs vita, akkor elég.

kilimandzsaro5 # 2018.01.07. 14:26

segitséget szeretnék kérni.Válás után a lányomnál lettek elhelyezve a gyerekek, a szülói felügyeletet közösen gyakorolták.Most az egyik gyerek az apjánál lakik,ezt szeretnék lerendezni.Elég-e az,ha egymás között irásban megállapodnak,hogy az egyik gyerek az apánál,a másik az anyánál marad,és a későbbiekben az apa igényli utána a családi pótlékot és az adónál a családi kedvezményt január 1.-től.Az apa opedig vállalja,hogy a másik gyermek után az anyának 60000 ft gyerektartást fizet.És irásban egymás között megállapodnának arról,hogy kéthetente az Anyánál van hétvégén az Apánál lakó gyermek láthatáson.Elég hozzá az egymás közti megállapodás,vagy birósági papir kell róla?

katinka55 # 2017.12.21. 10:44

Köszönöm szépen. Első körben megpróbáljuk a szép szót.

Burn Out # 2017.12.21. 08:55

ha az indokolt eset meg nem jön be, akkor a gyámhatóság magatartási szabályokat írhat elő a szülőknek, meg a gyereknek :)))

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.21. 08:47

Na, azért nem egészen. Ha a kiskorú kéri a védelembe vételt, akkor legalábbis megindul az eljárás, és indokolt esetben végződhet harmadik személynél elhelyezéssel is.

Burn Out # 2017.12.21. 08:37

ha a törvényes képviselő nem járul hozzá, akkor ennyi volt.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.21. 08:35

Ha jobban tudod, miért kérdezed?

katinka55 # 2017.12.21. 08:06

Nem biztos, hogy járható út, mert az anya bele akarja kényszeríteni, hogy nála vagy az apjánál legyen a gyermek.

Burn Out # 2017.12.21. 07:36

családba fogadást lehet kérni a gyámhatóságon

katinka55 # 2017.12.21. 07:06

Üdvözlöm ügyvéd úr!
Egy 15 éves lány az anyjával, annak élettársával és egy 8 éves lánnyal albérletben laktak, de örökös veszekedések miatt az albérletből el kell menniük. A 15 éves nem akar az anyjával menni, mert az élettárssal utálják egymást, és az meg is fenyegette.Olyanokat mondott neki, hogy még az is megbánja, hogy megszületett, stb.stb. A kislány vér szerinti apja börtönből szabadult nemrég gyilkosságért. Az anya azt mondta, ha nem megy velük, akkor az apjához kell mennie. A kislány még nem is látta az apját, beszélni már beszélt vele telefonon és a Facebookon.Oda se akar menni, és intézetbe se. Az anyai nagymamánál se jobb a helyzet, albérletbe lakik a fiával annak élettársával és 3 gyerekkel. A lány jó tanuló, nincs vele gond. Kérdés: Dönthet-e a kislány úgy, hogy nálunk lenne. 3 szobás házunk van, bár elmúltunk 60 évesek, de mindkettőnknek van jövedelme.
Megköszönném gyors válaszát. Tisztelettel: katyusa55

Zsuzsanna89 # 2017.12.07. 15:16

Köszönöm a gyors választ!
Ez abban az esetben is működik hogyha semmi közöm az ingatlanhoz?

ObudaFan # 2017.12.07. 14:25

Nincs lehetőség a lemondásra.
Ha kidob, a jegyzőhöz fordulhatsz birtokvédelemért.

Zsuzsanna89 # 2017.12.07. 14:17

Jó napot!
Abban szeretném a segitségüket kérni, hogy én egy 7 hetes kismama vagyok!
Van egy párom aki leakar mondani a gyerekről!
Van e erre jogi lehetősége? Én megtartom a picit.
Rám milyen hatással lehet ha ő leakar mondani a gyermekünkről illetve mik lehetnek a lehetőségei?
Illetve jelen pillanatban az apuka házában élek még, de albérletet keresek. Menet közben kidobhat e terhesen az utcára következmények nélkül?
Válaszukat előre is köszönöm:

Kovács_Béla_Sándor # 2017.12.06. 06:13

Gyámhatóság, bíróság. De jobb lenne megegyezni, békülni. Jön a karácsony.

ilderhjem # 2017.12.05. 18:31

Segitseget szeretnek kerni!
Nagyszulo vagyok!
Most 2-eves 5 honapos az unokam.5-honapos koratol nallam laktak szinte en neveltem nagyon szoros a kapcsolatunk.Velem aludt velem kellt az edesanja az en lanyom.Mivel az anyukaja dolgozott.De kethonapja tortent egy csaladi veszekedes es elkoltoztek.Azota csak otszor lattam vagy webcameran vagy ha en elmegyek.Ide hozzank nem engedi a lanyom mert szerinte a gyerek mar nelkule nincs el.Meg hideg van ne utazon a gyerek a buszon. Eddig jo volt itt most hirtelen nem bosszubol nem engedi a gyereket.Hogy tudom ezt torvenyesiteni hogy neha hetvegen is itt lehessen.Itt minden neki van kialakitva hiszen o itt elt.Nagyon hianyzik nagyon sokat sirok mar teljesen kivagyok.Nagyon koszonom a segitseget

ViktóRió76 # 2017.11.17. 09:22

Tisztelt drbjozsef!

Köszönöm hozzászólását, valahogy én is így gondoltam.

drbjozsef # 2017.11.17. 06:22

Hát, nekem viszonylag jelentős körülménynek tűnik az, hogy valaki a reig őrizetét tölti, és emellett - a leírás (megváltoztatás+tartásdíj eltörlése) alapján - magához venné az egyik vagy mindkét gyermeket. Én valahogy úgy érzem, ezt a körülményt azért elég jelentős súllyal venné figyelembe a bíróság - ezért túl sok esélyt nem is adnék neki.

alfateam # 2017.11.16. 12:00

Áruld már el ennek:

Fontos: Jelenleg Reintegrációs őrizetben vagyok, ami 18.08.16.-án jár le.

mi-köze van ehet:
érdemes-e a gyermekelhelyezés megváltoztatásának ügyében (ezzel párhuzamosan a tartásdíj eltörlése ügyében) pert indítanom, vagy várjak a reőr végéig?

ViktóRió76 # 2017.11.16. 10:48

Tisztelt cím!

Volt élettársammal 2 közös gyermekünk van, akik után 5 éve gyermektartásdíjat fizetek és felügyeleti jog is nála van (bírósági határozat alapján), korlátlan láthatásom van.
A gyermekek 13 és 15 évesek.

Fontos: Jelenleg Reintegrációs őrizetben vagyok, ami 18.08.16.-án jár le.

Kérdésem:

  • érdemes-e a gyermekelhelyezés megváltoztatásának ügyében (ezzel párhuzamosan a tartásdíj eltörlése ügyében) pert indítanom, vagy várjak a reőr végéig?

Válaszát köszönöm!

ViktóRió76 # 2017.11.16. 10:44

Hahó!

bubo116 # 2016.11.23. 20:21

Tisztelt Forumozók!
2015 Juliusban elválltam.
2016 juliusában volt egy gyermekelhelyezési tárgyalásom.A kislányomat saját kérésére az édesapjához helyezte el a bíróság.Én sajnos anyagi körülményeim miatt nem tudtam válalni.Gyerektartást fizetek érte 15 ezer forintot.Kiderült hogy bántalmazta a gyereket és a Tegyesz átmeneti nevelésébe került.A gyermekelhelyezés során egyezség született hogy amig a kiskorút neveli ö lakhatja kizárolagosan a kettönk közös ingatlanját (ami 1/2-1/2 arányu tulajdon).
Mivel hogy a kislány a Tegyeszbe került igy az egyességet a volt férjem megszegte.
Mi a tehendöm hogy a közös ingatlant ne tudja tovább lakni vagyis a részem?Kifizetni nem tudom!Söt felhalmozza az ingatlanon az adosságot:pl közösköltség.
Hogy lehetne megállítani hogy ne gyártsa a lakáson az adósságot?Hogyan lehetne értékesíteni ezt az ingatlant?Kérem segítsenek:Köszönettel Bubo116

ObudaFan # 2016.11.19. 13:37

Fellebbezni lehet, amit úgy tűnik, meg is tett az anya.
Nyilván ezt az ügyet egy egyoldalú leírásból lehet itt megismerni, ez alapján nem lehet állást foglalni. Az ilyen ügyekben a bíróságnak nagyon óvatosnak kell lennie, mert legalább annyi a hamis vád, mint a ténylegesen megvalósult zaklatás. A cikk igencsak leegyszerűsíti ezeknek a pereknek a valóságát.

sziro # 2016.11.18. 20:12

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Kérem segítsenek! Hova forduljon, mit tegyen az édesanya ebben a nagyon szomorú, tragikus helyzetben?
Történetük megjelent az alábbi internetes portálon, belinkelem. Személyes ismerőseim a gyerekek és az anyuka.
Nagyon szeretnék segíteni :-(

http://www.privatkopo.hu/…cleShow.aspx?…

Köszönöm a válaszukat.