Gyermekelhelyezés


Bori Bori # 2016.11.11. 18:11

Ezt én nem értem. Ha sem testileg, sem lelkileg nincsenek biztonságban a gyerekek az apánál, miért hagytad ott őket nála? Óvodába, iskolába hordja őket, programokat csinál hétvégén. Mi a gond? Ez nem jogi kérdés, csak nem értem.

groszfater@gmail.com # 2016.11.11. 17:57

Ááá, valóban ! bocs !

Burn Out # 2016.11.11. 17:51

élettársi kapcsolatot ír az elején

groszfater@gmail.com # 2016.11.11. 17:47

( itt inkább válóperről van szó)

Burn Out # 2016.11.11. 17:40

Az utolsó végzés a bíróságról azt tartalmazta, hogy a felperes, és az alperes között nincsen per! ” Szerintem inkább az volt ott, hogy nincs közvetítői eljárás folyamatban!

Burn Out # 2016.11.11. 17:36

10 db felkiáltójel...

Ha folyamatban van a per, akkor majd a bíróság dönt! Környezettanulmány is lesz! Jó lenne, ha ügyvéddel járnál el! Ha nincs ügyvéded, akkor a területi megyei kormányhivatal gyámügyi és igazságügyi osztályán érdeklődhetsz, hogy milyen feltételek mellett kaphatsz pártfogó ügyvédet! Nincs minden bíróság illetékességi területén pártfogó ügyvéd és van, hogy kirendelni sem lehet!

groszfater@gmail.com # 2016.11.11. 17:31

Hú-ha K.Ildikó82, alaposan keversz mindent. Jó lenne ha tájékozódnál egy kicsit, legyen némi fogalmad mi történik veled...

ObudaFan # 2016.11.09. 21:58

Közös tulajdon megszüntetése iránt pert indíthatsz és kérheted, hogy ő váltsa magához a te részedet, vagy a bíróság rendeljen el árverési értékesítést.
Egyébként a közös költség az kettőtök közös tartozása, mert te is tulajdonos vagy.

bubo116 # 2016.11.08. 17:18

Tisztelt Forumozók!
2015 Juliusban elválltam.
2016 juliusában volt egy gyermekelhelyezési tárgyalásom.A kislányomat saját kérésére az édesapjához helyezte el a bíróság.Én sajnos anyagi körülményeim miatt nem tudtam válalni.Gyerektartást fizetek érte 15 ezer forintot.Kiderült hogy bántalmazta a gyereket és a Tegyesz átmeneti nevelésébe került.A gyermekelhelyezés során egyezség született hogy amig a kiskorút neveli ö lakhatja kizárolagosan a kettönk közös ingatlanját (ami 1/2-1/2 arányu tulajdon).
Mivel hogy a kislány a Tegyeszbe került igy az egyességet a volt férjem megszegte.
Mi a tehendöm hogy a közös ingatlant ne tudja tovább lakni vagyis a részem?Kifizetni nem tudom!Söt felhalmozza az ingatlanon az adosságot:pl közösköltség.
Hogy lehetne megállítani hogy ne gyártsa a lakáson az adósságot?Hogyan lehetne értékesíteni ezt az ingatlant?Kérem segítsenek:Köszönettel Bubo116

lajcsó # 2016.10.28. 07:05

"Azt mondta a volt feleségem a gyereknek, ha az apját választja, hozzá többet nem mehet."
"idegileg teljesen tönkre teszi a kislányt"
Szakértői vélemény kell arra, hogy alkalmas-e a gyermek nevelésére!?
No meg ügyvédi is (nagyon) kellene!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.28. 04:57

Közös szülői felügyelet csak egyezséggel lehetséges, azt a bíróság ítélettel nem rendelheti el.
Egyébként meg rég meg kellett volna bíznod egy ügyvédet.

Szmoka # 2016.10.27. 21:35

Üdvözlök Mindenkit!
Segítséget szeretnék kérni az alábbi témában.
10 év házasság után feleségem úgy döntött, hogy el akar válni. Este mire hazaértem 3 karton dobozba bepakolta a holmimat, és mehettem is... Ez 2 éve volt. Egy közös kislányunk van, és egy fiú, aki az előző házasságából született. Közösen építettük a házat, melybe 5 éve költöztünk be. A második tárgyaláson mondtam, hogy szeretnék 3 millió Ft-ot. Erre a válasz az volt, hogy akkor többet nem találkozhatok a gyerekemmel. A 2 év alatt a kislányom minden nap velem volt. Én fizettem neki az iskolai ebédet, mert az édesanyja nem főzött. Csak aludni járt haza. Most, holy benyújtottam a kérésem... nem láthatom.... Belepusztulunk! Azt mondta a volt feleségem a gyereknek, ha az apját választja, hozzá többet nem mehet. Folyamatosan lepasszolta a gyereket, az új párjaival utazgatott. Nekünk jó volt, mert együtt lehettünk. Mindkét gyereket itthon hagyta felügyelet nélkül.... Tisztelt Ügyvéd Úr! Mit tehetnék, hogy legalább a közös szülői felügyeletet megszerezhessem?! Hogy értessem meg vele, hogy kicsinálja a gyereket?! Én nem számítok, de idegileg teljesen tönkre teszi a kislányt. A fiúvál ugyanezt eljátszotta. ..Köszönöm előre is!

kulika # 2016.08.06. 08:01

Beküldte amit irtam?

ObudaFan # 2016.07.28. 21:32

Pedig az iskolaválasztás kérdésében a vitát a gyámhatóság döntheti el. Esetleg még a bíróságtól lehet kérni, hogy a szülői felügyelet kérdésében ideiglenes intézkedésben döntsön, de azt a kérelmet nagyon meg kell indokolni, hogy esélyes legyen.

anitascher # 2016.07.28. 12:11

És akkor mit lehet tenni? Nézni ölbe tett kézzel, ahogy az egy éve működő kapcsolattartást, a megszokott környezetet az egyik fél önkényesen, bármilyen hivatalos dokumentum hiányában megváltoztatja? És akkor az a tárgyaláson nem lesz majd ráutaló magatartásként értékelendő, hogy hagytuk így ezt az egészet?

Neki mennyivel van több joga a gyerekekhez, mint annak, aki kénytelen eltűrni mindezt?

A gyámhivatalt megkérdeztem, semmit sem fog tenni. Ugyanúgy, mint a rendőrség sem tud.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.28. 10:35

Az meglehetősen hátrányba hozza magát a perben.

anitascher # 2016.07.28. 08:54

És mi van akkor, ha valaki még ebben a bírósági döntés előtti állapotban - lévén közös felügyelet van még - nem adja ki az eddig jól bevált gyakorlat szerint a másik szülő részére a gyereket?

Mi van akkor, ha a gyerek nem akar elköltözni?

Mit tehet az, aki el akarja vinni?

Szerintem a rendőrség nem intézkedik, a gyámhatóság szintén nem lép az ügyben, mert polgári peres eljárás van folyamatban...

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.27. 10:33

Ha a szülők valamely közös döntést igényló kérdésben nem tudnak megegyezni, akkor a gyámhatóság dönt helyettük. Kérelemre.

anitascher # 2016.07.27. 09:51

És ha nem közös a döntés? Sem a lakhelyváltozás, sem ennek hozadéka? Mit tehetünk?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.27. 09:06

Az iskolaválasztás közös döntést igényel.

anitascher # 2016.07.27. 08:16

Üdvözlet Mindenkinek!

A következő ügyben szeretnék tanácsot, útmutatást kérni:
Párom közös akaratból tavaly elköltözött az exétől és gyermekeiktől, hátrahagyva nekik a házat, autót stb.. Hogy továbbra is egymás közelében legyenek, ő albérletbe költözött. Azóta is minden támogatást megad/megadunk nekik.

A gyerekeket jelenleg is heti rendszerességgel vannak nálunk, hétközben és hétvégéken egyaránt. Ez a rendszer az elmúlt egy évben nagyszerűen működött.

Az ex idén tavasszal beadta a gyermekelhelyezéssel kapcsolatos keresetlevelet a bíróságra, ősszel lesz a tárgyalás. Vagyis még közös felügyelet van elviekben.

Sajnos most tudtuk meg, hogy a jövő héten elköltöznek albérletbe, elég messze. A gyerekek még az itteni iskolába vannak beíratva pl., de így másik suliba kell őket íratni.

Ilyenkor van valamilyen eszköz a kezünkben, vagy kénytelenek vagyunk megvárni a tárgyalást?

Hálásan köszönöm előre is a válaszokat!

mamamacoka # 2016.07.10. 08:07

Balsors, válaszoltam neked a másik fórumban, ahol feltetted a kérdést, nem tudom, mi értelme van azonos kédést feltenni több fórumban...

http://www.jogiforum.hu/forum/35/42849

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.10. 05:49

Az azért nem úgy megy. Védelembe vétel, aztán esetleg családba fogadás.
Az örökbefogadásra semmi esély a szülők beleegyezése nélkül.

ArpArp # 2016.07.09. 20:02

Tisztelt ügyvéd urak!

Elméleti kérdésem lenne. Egy 14 éves lány az apai terror elől elmenekülne otthonról egy idegenhez, aki apjaként nevelné. Az illetőnek van érvényes örökbefogadási engedélye, letette a vizsgát stb.

Ha az apa a lányát rendőrséggel kerestetné, akkor a befogadóra, ez milyen jogi, büntetőjogi stb következménnyel járna? Volna-e esélye ezek után a lány örökbe fogadására, ha az apa alkalmatlansága bebizonyosodik?

Üdvözlettel: Arp Arp

csakén88 # 2016.07.05. 19:09

Köszönöm szépen.
Bár reméltem valami bíztatóbb választ kapok... De azért tényleg köszönöm