ajándékozás / örökösödés


Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.17. 09:19

Semmi olyat nem írtál, ami érvénytelenségi ok lenne.

kutyaháza # 2017.03.17. 08:41

T.Fórum!
2010 évben ajándékozási szerződést köttöttem gywrmekemmel.A szerződésben,hozzájárultam visszavonhatatlanul a földhivatali bejegyzéshez. UGYANEZEN SZERZŐDÉSBEN AZ Elajéndékozott birtokában és használatában maradtam maradtam feleségemmel egyutt akinek szintén tulajdona van

Kérdésem, ÉRVÉNYES E a szerződés, jogszerü e aföldhivatali bejegyzés. megtámadhatom e.
tisztelettel Kovács

ObudaFan # 2017.03.14. 05:30

era1995

Kötelesrész ettől még igen.

era1995 # 2017.03.13. 21:03

Sziasztok Szakértök!Az ajándékozási szerzödésben szerepel az a mondat hogy osztálya bocsátási kötelezettség nélkül igy is jár köteles rész?

drbjozsef # 2017.03.06. 07:36

Amíg bent laksz, addig nem koltoztethet be senkit csak ugy.

era1995 # 2017.03.05. 17:39

természetesen én kiszeretném fizetni .de ö addig szeretné idézem "megkeseriteni az életem"

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.05. 17:14

Azért gondolok erre
Inkább arra gondolj, hogy kifizeted.

era1995 # 2017.03.05. 15:53

Köszönöm a választ! Még egy kérdés felmerül- Ö az 1/4 részébe bárkit beköltöztethet az én engedélyem nélkül?Azért gondolok erre ,mert ezzel fenyeget!köszönöm az eddig segitéget!

ObudaFan # 2017.03.05. 15:03

Használati díjat nem kérhet, legfeljebb a mama halála utáni időre, ha be szeretett volna költözni és megakadályoztad. A 93-as ajándékozás után kötelesrészt sem kérhet, a tavalyi után kérhet. Ha a kötelesrész alapjáról nem tudtok megegyezni, majd a bíróság kirendelt szakértőt annak a megállapítására, hogy mi volt az értéke az ajándéknak.

era1995 # 2017.03.05. 14:53

Jó Napot!93 ban 1/4 részt ajándékba kaptam .Októberben a nagymamám nekem ajándékozta 2/4 részét holtig tartó haszonélvezettel!Osztályrabocsájtási kötelezettség kikötése nélkül!A nagymamámmal közösen éltünk ebben a házban ö meghalt . a keresztanyám a mama lánya most köteles részt követel és használatidijat!kérdésem mire számithatok. tartok töle hogy irreális összeget kér a 1/4 részre !ha a mamának holtigtartóhaszonélvezete volt kérheti e visszamenőleg a ha
sználati dijat?

Dr.Attika # 2017.02.26. 18:43

Annak nem látom akadályát, hogy a kötelesrészi igényét a leányára engedményezze.

drbjozsef # 2017.02.26. 18:04

sefi,

ha egyszer tartozásod van, akkor azt kell kifizetni a jövedelmedből, örökségedből, ajándékba kapott vagyonból, bármidből. Ráteszi a kezét ha tudomást szerez róla, és így van ez jól.

ObudaFan # 2017.02.26. 15:45

Azt jelenti, hogy hiába ajándékozod neki, ha a NAV erről tudomást szerez, beperli a lányodat, hogy abból, amit neki ajándékoztál, hajthassa végre a követelését, ha tőled nem tudja.

sefi62 # 2017.02.26. 13:43

Tisztelt ügyvéd Úr !Ezt nem teljesen értem hogy mit jelent

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.26. 08:01

Közeli hozzátartozó esetén törvényi vélelem áll a fedezetelvonó jelleg mellett.

drbjozsef # 2017.02.25. 20:46

Szerintem mindegy, mert ha a NAV tudomására jut, akkor akár utólag is megvizsgálhatják, és hogy ha arra jutnak, hogy az ajándékozás célja a fedezetelvonás volt a tartozások elől, akkor úgyis semmis lesz, és végrehajtják a tulajdonrészedet.

sefi62 # 2017.02.25. 19:41

Tisztelt forumozok !Olyan kérdesem lenne hogy a hagyatéki tárgyaláson az a határozat született hogy köteles rész nem pénzben lesz kifizetve hármunknak,mivel az örökösnek nincs pénze igy az ingatlanra kerül bejegyzésre.Az én részemet szeretném a gyerekemnek ajándékozni,/APEH gond /azt még most 14 napon kell megtennem vagy ráér-e később is hogy ne tudják rátenni hivatalból a kezüket.Köszönöm a tanácsokat.

ObudaFan # 2017.02.24. 05:52

Egy ügyvédet kell felkeresned, ugyanis a földhivatali eljárásban kötelező a jogi képviselet.

Milcsi88 # 2017.02.23. 18:44

Gyermekemnek halálom előtt elajándékoznám ingatlanom.
Milyen teendőim lesznek ez ügyben?Köszönöm a válaszokat!

drbjozsef # 2017.01.17. 06:08

A saját tulajdonrészedet eladhatod bárkinek, a tulajdonostárs engedélye ehhez nem kell, de elővásárlási joga van. Persze csak résztulajdont nem nagyon tudsz eladni normális áron. Az egész lakást nem adhatod el. Ha nem megy bele a tulajdonostárs az eladásba, akkor bíróságon kérheted a közös tulajdon megszüntetését.

jucus006 # 2017.01.16. 21:13

Tisztelt Ügyvéd Úr/Hölgy!
Azt szeretném megkérdezni,hogy ha egy megörökölt ingatlanon tulajdonosi többséget szerzek.Jogomban áll-e ház eladást kezdeményeznem és eladnom,ha azt a kissebb tulajdonhányadú nem akarja aláírni.Illetve letétbe helyezhető-e számára az eladott ház árából az őt megillető rész .Vagy először meg kell szüntetni
a közös tulajdont? Köszönöm válaszát előre is.

ObudaFan # 2016.09.22. 11:19

A közjegyző azokat a követeléseket fogja ismerni, amiket bejelentettek neki, de ha valaki nem jelentette be, attól még nem szűnt meg a követelése.

kdavid # 2016.09.21. 20:25

Még egy kérdés felmerült az öröklés kapcsán. Jövő héten fognak menni a közjegyzőhöz és elvileg az édesapja elég kétes életet élt és régebben titokban vett fel hiteleket amiket lehet, hogy vissza fizetett, de nem biztos, hogy mindet és pár fiatalabb hölgynek aláírt kezességet.

Szegény gyerek engem kérdezget, hogy tudná meg, hogy az apja hagyott-e rá hitelt és/vagy kezességet? A közjegyző ezt fogja tudni valahonnan?

Mondtam neki, hogy keressen bankszámla kivonatokat, azokat megnéztem, ott nem látok hitel fizetésére utaló nyomokat, viszont talált 1-2 éves személyi gyorskölcsönös (nem akarom ide írni a cég nevét, mindenki ismeri a TV-ből) és OTP-s hiteles papírokat. A gond az, hogy ha ezeket még vissza is fizette a kedves apuka, lehet, hogy máshol alaírt kezességet ami még érvényben van, mert a gyerek állítása szerint 4 hónapja még a követeléskezelő kereste az apját, mivel kezes egy hitelen amit nem fizetett az adós.

Szóval, hogy tudhatja meg a gyerek, hogy van-e még kezesség és/vagy egyéb tartozás? Vagy ez úgy van, hogy ahogy a közjegyző lezárja az örökséget utána már követeléssel nem lehet előjönni?

Nyílván vissza is utasíthatja az örökséget és akkor az édesanyja sem zsarolhatná, de mint mondtam, alapvetően szeretné normálisan lezárni ezt a családi zűrzavart.

kdavid # 2016.09.21. 20:10

ObudaFan: Köszönjük a segítséget! Nyílván nem az ajándékozás a cél, sőt, a legutolsó dolog amit tanácsolnék neki. Reményeim szerint, miután elmondom neki, hogy igen, a lakás elajándékozható akkor is, ha nem akarja (tudom, hogy a haszonélvezet megmarad), majd észhez tér az édesanyja és nem akarja tovább zsarolni a gyerekét ilyen marhaságokkal és fizeti tovább maga után a rezsit, ha már a gyerekéről sosem gondoskodott. Nem gondolom, hogy elajándékozná a lakást, kivétel, ha az édesanyja elkezdené nem fizetni a rezsit. Még egyszer köszönöm a választ!

kdavid # 2016.09.21. 20:04

Bea1: Nem hiszem, hogy értetted a kérdést. Az édesanya, aki nem örökölt, csak haszonélvezetet, kezdte el zsarolni a gyerekét azzal, hogy nem fizeti tovább a rezsit, mert úgyis a rokonomon (gyerekén), mint az ingatlan tulajdonosán fogják behajtani a számlákat.

A viszonyukon tudomásom szerint javítaniuk nincs mint, a gyereküket tizen évesen kihajították otthonról minden nélkül, most pedig azt várja el az édesanyja, hogy a gyereke fizesse a rezsit, mert ő neki több pénz kell a jobb élethez.