gyerektartásdíj


5gyermek # 2015.02.09. 08:22

Tisztelt Ügyvéd úr/Hölgy

olyan kérdésem lenne a gyerektartással kapcsolatban hogy a páromnak van 3 gyermeke az előző házasságából és abból az egyik 20 a másik 22 éves. A 22 éves elvégzett egy okjs képzést és kijelentette hogy menne egy másikra. Közben dolgozik most is. Diák munkán.
A 20 éves gyermek most érettségizett és halasztana egy évet mert rendőr iskolába szeretne menni de az előtt le kell tennie valamit. Ez itt nem tiszta még de persze dolgozna közben.
Kérdésem: meddig jár a gyerektartás? Jár e ilyen esetekbe? És minden féle képpen bíróságra kell adni hogy megszüntessék vagy elég ha csak nem fizet már. De csak akkor ha jogilak is nem kéne majd neki fizetnie a két gyerek után.

Köszönöm a választ előre is.

Lesliee # 2015.02.08. 16:22

Előzmény:

Eleve költségfeljegyzéses az ügy, annak meg része a pártfogó ügyvéd is. Legfeljebb, ha vesztesz, kifizeted.

Tisztelt Ügyvéd Úr !

Akkor ezt kérnem kellett volna, vagy hogyan tudom fel venni vele a kapcsolatot?
Illetve a tárgyalás előtt tudok -e vele találkozni,
egyeztetni az ügyben?

Köszönettel, Leslie

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.07. 08:13

Azt hiszem, megint a valahogy előkeveredett topiknyitóra válaszoltam. Én kérek elnézést.

ObudaFan # 2015.02.07. 07:50

sumi

Az életfenntartás céljára adott és arra felhasznált juttatást jogalap nélküli gazdagodás jogcímén visszakövetelni nem lehet, kivéve, ha a juttatást bűncselekmény útján szerezték meg.

Éppen ezért szerintem nem jogos a követelés.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.07. 04:39

Persze.

sumi # 2015.02.06. 21:42

Tisztelt Ügyvéd Úr / Hölgy !

Érdeklődni szeretnék Öntől,a következő lenne a kérdésem:

Lányom betöltötte a 18-dik életévét,s esti iskolába jár.
Volt férjem ki sajnos a gyerektartásdíjon kívűl semmilyen formában nem támogatta lányomat,nem törődött vele,2014 szeptemberében kérvényezte a gyerektartásdíj megszüntetését október 1-től.

Én az erről szóló idéző végzést melyben közölték,hogy december elején lesz egy bírósági tárgyalás gyermektartásdíj fizetési kötelezettség megszüntetése témában 2014 november 7-én kaptam meg.
Ebben az idéző végzésben szembesültem azzal,hogy volt férjem kérvényezte,hogy (idézem)
"2014 október hó 1.napját követő időszakra esedékes folyamatos tartásdíjat az ítélet jogerőre emelkedéséig vonja le fizetésemből,de azt ne fizesse ki,hanem kezelje letétként."

Mivel ezt az idézést én 2014 novemer 7-én kaptam kézhez,és a gyerektartásdíj minden hónap 2-a és 5-e között érkezik a számlámra,úgy én erről mit sem tudva átutaltam lányomnak,hisz önmagát eltartani akkor még nem tudta,s a tandíjra,illetve bérletre,és a megélhetésre kellett neki a pénz.

A bíróság 2014 decemberében döntött aról,hogy volt férjemnek nem kell gyerektartásdíjat fizetnie 2014 október 1-től.

2015 január közepén kaptam volt férjem munkahelyétől egy levelet,melyben közölték velem,hogy adminisztrációs hiba történt,s tévesen utaltak nekem 3 havi ( 2014 október,november,december) gyerektartásdíjat,melyet fentebb említettem lányomnak én már régen át is utaltam.

Arra kértek,ezt az összeget egyben 8 napon belűl utaljam át volt férjem számlaszámára.
Amennyiben ennek nem teszek eleget,úgy eljárást indítanak ellenem jogalap nélküli gazdagodás jogcímen.

Felhívtam telefonon volt férjem muknahelyét,s kértem a részletfizetés lehetőséget.
Annyit mondtak rendben van,de írjak nekik erről egy levelet,hogy legyen nyoma.
Ennek a kérésnek eleget tettem.
Pár nap múlva jött a válasz melyben tudatják velem,hogy kérésemet elutasítják,s hogy egy összegben 2015 február végéig fizessem vissza az ő adminisztrációs hibájukból átutalt gyerektartásdíjat.
Szintén felhívták a figyelmemet,hogy amennyiben nem teszek eleget kérésüknek úgy
eljárást indítanak ellenem jogalap nélküli gazdagodás jogcímen.

Kérdésem az lenne mit lehet ebben a helyzetben tenni?
Mire eljutott hozzám az idézés,én a tartásdíjat lányomra fordítottam.

Jogos a követelés,vissza kell fizetnem a három havi tartásdíjat?

Ha igen,akkor van e rá mód,hogy mivel én sem egyszerre kaptam meg ezt az összeget,részletekben fizessem vissza?

Ha nem lehet részletekben fizetni,akkor tudok e valamit tenni,hogy egy két hónappal később fizessem vissza?

Ebben kérnék tanácsot,s válaszukat előre is köszönöm!

Tisztelettel:

egy fórumozó

ObudaFan # 2015.02.05. 21:55

Lotusvirag

A jelenlegi valós jövedelmedre kíváncsi a bíróság, nem arra, hogy évekkel ezelőtt mit kerestél Magyarországon és nem is arra, hogy ha Magyarországon dolgoznál hasonló munkakörben, mit keresnél. Ismerni kellene a gyermekek pontos szükségleteit, és mindkettőtök jövedelmét, de azért annyi elmondható, hogy 1. önmagában a gyermekenkénti 60e Ft-os tartásdíj nem elképzelhetetlen, ha a külön élő szülő jövedelme ezt engedi, 2. A gyermeket gondozó szülő jövedelme is nyilván számításba jön, de azért a törvénys zerint a gondozó szülő elsősorban természetben, a külön élő szülő elsősorban pénzben tartja el a gyermeket.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.02.05. 14:28

Eleve költségfeljegyzéses az ügy, annak meg része a pártfogó ügyvéd is. Legfeljebb, ha vesztesz, kifizeted.

Lesliee # 2015.02.05. 13:05

Tisztelt Ügyvéd Úr/Hölgy!

Gyermektartásdíj megszüntetésével kapcsolatban kértem segítséget, kérdésem az ügyemhez létezik -e olyan segítség ami szerény anyagi helyzetem mellett is igénybe vehető, nincs gyakorlatom az ügyben és tartok tőle hogy ügyvédi segítség nélkül kockázatos az ügyem végkimenetele?

Köszönettel Leslie

Lotusvirag # 2015.02.05. 11:07

Tisztelt Ugyved Ur,
Varnam a surgos valaszt januar 30.-i kerdesemre.
Koszonettel,

ObudaFan # 2015.02.03. 13:39

Az érvek jók, csak ezeket bizonyítani is kell.
Ami mindenképpen lényeges, hogy kérje a per tartamára a bíróságtól a végrehajtás felfüggesztését, hogy addig se kelljen fizetni, amíg ítélet születik.

Lesliee # 2015.02.03. 10:16

Tisztelt Ügyvéd Úr/Hölgy!

Az alábbiakkal kapcsolatban szeretnék segitséget kérni, hogy mire számithatok a beadott ügyemmel kapcsolatban?
Illetve mit tanácsolna hogy ne húzodjon el az ügy?

Gyermektartásdij Megszüntetésére való kérelemet adtam be!

2 Gyermekem után kérném a tartásdij megszüntetését.
Tekintettel az alábbi körülményekre:

Mikndkét gyermekem nagykorú, tudtommal a szülöi háztól külön élnek.
Fiam éretségiét követően kiegészitő tanulmányokba fogott, de korábbi
eredményei(többször pótvizsgázott,sok elégtelenje volt)ezt nem indokolták.
Jelenleg Kollégiumban él és tanul, ahol 15000 Ft ösztöndijat kap,elmondása szerint.
Otthoni szobája lakhatási lehetősége felszámolásra került.
A vele való kapcsolattartás akadozik,pár havonta tartjuk a kapcsolatot, saját lehetősége

szerint.
IGAZÁBÓL HA KERES, CSAK A TARTÁSDIJ FELÖL ÉRDEKLÖDIK, hogy mikor adom fel.

Lányom tudtommal évek óta külön háztartésban él, dolgozik, legutóbb esti iskolában tanult.
A Kapcsolattartásunk 5éve nem müködik,az elmult két évben nem láttam.
Még korházi kezeléséröl sem értesitettek.
KAPCSOLATUNK TELJESEN ELHIDEGÜLT

A Tartásdijat a fentiek ellenére rendszeresen fizetem.

Időközben, 2014 február 27.-én jelenlegi páromtól kislányom született, akit szerény

körülmények között, nagyszülöi segitséggel nevelünk.
Párom 2014 február óta gyest(26500.-Ft) és családi pótlékot(12600.-Ft)kap.
Én alkalmi munkából Kb. havonta 30000 Ft keresetre tudok szert tenni.

Fentiek figyelembevételével kérem a tartásdij, megszüntetését, és lehetöség szerint,
amennyiben bizonyitást nyer, az alaptalanul kifizetett tartásdij visszafizetését.

Elöre is köszönöm a segitségét, javaslatait, az üggyel kapcsolatban.

Köszönettel Leslie

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.30. 15:52

Az "életpályára felkészítő képzés" alatt - ha nem alkalmatlan rá az ifjú - az első diploma megszerzését szoktak érteni a gyakorlat. Akkor is, ha ötéves középiskolai képzésben szakmát szerzett.

Lotusvirag # 2015.01.30. 13:07

Tisztelt Ügyvéd Úr/Hölgy!
Két kérdésem lenne:
1.
Idéző végzést kaptam alperesként a bíróságtól, mivel feleségem fel kívánja bontani házasságunkat.
Ebben felhivtak, hogy csatoljak jövedelemigazolást 1 évre visszamenőleg illetve előző évi adóbevallást is. Mivel több mint egy éve külföldön dolgozok, ebben az esetben mit kell benyújtanom? Esetleg az utolsó magyar munkahelyemtől származó igazolást és korábbi utolsó magyar adóbevallásomat? Avagy a jelen munkakörömnek megfelelő magyarországi átlagjövedelmet meghatározzák valahogy?
2.
A kereset szerint összesen 120 ezer havi tartásdíj fizetésére szándékoznak kötelezni két gyermekem után, ami az anya hasonló összegű hozzájárulását feltételezve, családi pótléka és családi adókedvezménye kiegészítésével közel havi 300 ezer forint gyermekekre forditható összeget feltételez. Viszont az édesanya által a keresetben kimunkált kiadások messze nem érik el ezt az összeget egy hónapban sem. Kérhetnek és megítélhetnek mégis ilyen összegű tartásdíjat?
Köszönettel előre is

Tóth Andrea # 2015.01.30. 12:03

Tisztelt Ügyvéd Úr/Nő,

Azzal a kérdéssel fordulnék Önhöz, hogy 21 éves, érettségizett, majd szakmát szerzett gyermeknek a jövőben főiskolán való továbbtanulását is köteles-e a szülő támogatni, amennyiben a választott szakmájával egyáltalán nem illik össze a főiskola választás. Ez a kérdés azért merült fel bennem, mert a BH. 1999. 24. szerint a második szakma megszerzését célzó tanulmányok nem minősülnek szükséges tanulmánynak (kivéve ha az első szakma gyakorlásának eü akadálya van). A főiskolai végzettség ilyen szempontból második szakmának számít?

Köszönettel

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.28. 11:34

Abban az esetben nem köteles az édesapa saját szükséges tartásának korlátozásával tartani a gyermeket, ha szükségleteit a gyermek saját munkával szerzett keresménye vagy vagyonának jövedelme fedezi
Vagy ha a gyermeknek más, tartásra kötelezhető felmenője - praktikusan nagyszüleje - van.
(Csak a pontosság kedvéért.)

drbudavarianna # 2015.01.28. 08:28

Tisztelt banjudit!

Természetesen jogosult a gyermek tartásdíjra, függetlenül attól, hol él. Abban az esetben nem köteles az édesapa saját szükséges tartásának korlátozásával tartani a gyermeket, ha szükségleteit a gyermek saját munkával szerzett keresménye vagy vagyonának jövedelme fedezi, amely 8 éves gyermek esetében nem valószínű.Az érvényesítésre pedig az első fokú bíróságtól való letiltás kérésével kerülhet sor.

www.drbudavarianna.hu

drbudavarianna # 2015.01.28. 07:38

Kedves Bozai76!Esetében a közvetlen letiltás első fokú bíróságtól való kérelmezésének van helye, azzal, hogy a hatályos büntetőtörvénykönyv szerint, a gyermektartásdíj fizetési kötelezettség elmulasztása szabadságvesztéssel büntetendő.

www.drbudavarianna.hu

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.27. 15:47

Az első fokon eljárt bíróságtól lehet letiltást, végrehajtást kérni. Hat hónapra visszamenőleg.

Bozai76 # 2015.01.27. 15:35

T Ügyvéd Nő/Úr.

Jogerősen gyermekelhelyezési pert nyertem 2011 ben. Az anyuka ( Alperes ) nagyon régóta nem fizeti a gyerektartást. Türelmes voltam , de tudtommal az a gyermek kapja és nem én. Mégsem fizeti.Munkahelyén gondolom nem jelezte kötelezettségét. Mikor kilépett , anno akkor a munkanélküli segélyből még küldték. A mindenkori fizetése 20%-át kellene utalni.

Mit tehetek ez ügyben? Hol,kinél jelezhetem ezen mulasztást?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.01.27. 12:58

Persze.
Meg kell kérni, hogy fizessen. Aztán, ha nem hajlandó, akkor végrehajtás.

banjudit # 2015.01.26. 21:38

Tisztelt Jogi Fórum!
Lányom egy másik családban élő férfitól szült gyereket. Az apa elismerte, és nevére vette az unokámat. Bírósági határozat van a gyerek anyjánál való elhelyezésére, és az apa gyerektartás fizetésére. Az apa soha egy fillért nem fizetett, így az Önkormányzat megelőlegezte az apa helyett és átutalta az 5000 ft-os havi gyerektartást. Közben a lányom és az unokám külföldre költözött munkavállalás céljából. Az Önkormányzat által utalt tartásdíj ideje lejárt. Tudomásunkra jutott, hogy közben az apa munkát vállalt, keresőképes. Kérdésem: jogosult-e a 8 éves unokám az apjától tartásdíjra, ha külföldön él? Hogyan lehetne ezt érvényesíteni?
Köszönöm válaszukat!