Válás, vagyonmegosztás


Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.30. 08:37

Nincs ügyvéded? Kellene...

bodnarpetra # 2015.09.30. 07:14

Még mindig a válás előtt állunk a férjemmel (3 kiskorú gyerek van). Közös megegyezéssel szeretnénk válni. Én a gyerekekkel itt szeretnék maradni a közös házunkban. Férjem el akar költözni, nem is akar visszajönni, és ő is alapvetően azt szeretné hogy mi maradjunk itt. De válaszút elé állított, mert minél több pénzzel akar elmenni:

  1. Vagy kevesebb tartásdíjat fizet mint amit kéne (100 ezer az 50%), 35 ezret(én úgymond így fizetnék neki 40 ezret + hitel rá eső felét is, 25 ezer 10 évig) De a hitel miatt csak 10 év múlva íratná a gyerekekre a részét
  2. Itt marad, kéri a nappalit, beköltözteti a nőjét, és kicsinál engem
  3. Bíróságon kérni fogja a vagyonmegosztást, és hogy a bíróság arra kötelezzen minket, hogy eladjuk a házat. De így csak egy két szobás lakást tudnék venni. (hitel levonva, felezve a maradék, és én még fizessek ebből 3 milliót neki, mert ő ennyivel többet tett a telekbe amin építkeztünk).

Kérdésem az lenne, hogy a bíróságon végig tudja-e vinni bármelyik verziót, ha mégsem sikerül a közös megegyezés.
Ez pontosan mit jelent?: "a lakáshasználati jog ellenértéke a lakás beköltözhető és lakott forgalmi értékének a különbözete." Én fizetnék neki, pl a hitelt + még egy kicsit, de max csak annyit amennyit a bíróság megítélne. 65 ezer ft-t sokallom. Még fél évig gyeden vagyok, utána 1 év gyes, és csak utána mennék vissza dolgozni.

ObudaFan # 2015.09.28. 15:00

Elvileg lefolytatják.

klau22 # 2015.09.27. 18:19

Köszönöm, ezt tudom. Én arra gondoltam, hogy az 1. tárgyalást le sem folytatják, ha nem tudom bemutatni a kért papírokat. Nagyon kevés időt adott erre a bíróság.

ObudaFan # 2015.09.27. 16:15

klau22

Első tárgyaláson bontést kimondani eleve csak akkor lehet, ha nincs közös kiskorú gyerek. Ha van, akkor eleve halasztani kell.

ObudaFan # 2015.09.27. 16:09

Kakukk39

A válás egyféleképpen intézendó, a bíróságon indítható bontóperrel. Ennek az illetéke 30.000 Ft.

Követelheti, a közös vagyon ráeső része erejéig.

klau22 # 2015.09.27. 14:05

Elnézést az újbóli bejegyzésért, a holnapi nappal kapcsolatosan kérek tanácsot, nagyon fontos lenne, ha valaki válaszolna.

Holnap, 2015. szeptember 28-án lesz a közös megegyezéses bontóperem 1. tárgyalása.
Az Idéző végzésben a bíró ezt írja:
"Saját jövedelemigazolását 2014. okt.01-jelen időpontig, havi bontásban, illetve előző évi adóbavallását ügyszámra hivatkozással csatolja."
Az idézést 5 napja kézbesítette volna a postás, de csak 3 napja, csütörtökön tudtam átvenni.
A munkáltatóm ennyi idő alatt nem tudta elküldeni a kért iratokat.
A holnapi tárgyaláson ez nagy gond lehet? Lehet hogy emiatt elnapolják?
köszönöm.

TGRita # 2015.09.27. 13:20

Tisztelt Fórumozók!
Az alábbi ügyben kérnék segítséget.

Férjemtől egy éve külön élek, két kisgyermekkel költöztem a szüleimhez. A férjem jelenleg a családi házunkban él, melynek 50-50%-ban vagyunk tulajdonosai. A házon két építési hitel van. Az egyiknél Ő az adós, én az adóstárs. Ezt a hitelt Ő nem fizeti. A másik hitel az én nevemen lévő dolgozói hitelem, melyet én törlesztek a munkaadómnak. A gyermekekre tartásdíjat többé-kevésbé fizet, de jelenleg sincs munkahelye. Gyermektartást úgy szeretne fizetni, hogy minden hónapban egyeztessem a költségeket vele, melynek a felét utólag fizeti. Ezt engedélyezi a bíróság?

A gyermekekkel gyakran kiabál, rendszeresen fogyaszt alkoholt, munkahelyein pár havonta felmond. Rossz példát mutat a gyerekeknek.
A kérdésem emiatt az lenne, hogy amennyiben közös megegyezéssel kerül sor a válásra /Ő is el szeretne válni/, az automatikusan azzal jár, hogy közös felügyelet kapunk a gyerekekre? Amennyiben közös felügyeletet kapunk, de a gyerekek életvitelszerűen velem élnek, elviheti-e a 160 km-re élő rokonaihoz a gyerekeket egyeztetés nélkül?

A házzal kapcsolatban tud döntést hozni a bíróság közös megegyezéssel történő válás esetén, vagy ekkor azt nem vizsgálja? A házat eladni régóta nem tudjuk, én hiába fizetem a hitelt, nem élek az ingatlanban /és nem is szeretnék/ Ő nem tudja és nem is akarja fizetni a hitelt.
Ebben az esetben milyen döntés születhet?
Az építési hitelen kívül több tartozása van, ezeket válás esetén beterhelhetik az ingatlanra?
Ha az ingatlan eladásra kerülne, akkor a hitelek rendezését követően egyenlően részesülünk a fennmaradó vételárból? /hiszen én fizetem a nevemen lévő hitelt/

Nagyon köszönöm válaszukat!

Rita

andrebori # 2015.09.27. 12:24

Tisztelt fórumozók!

Segítséguket, tanácsukat szeretném kérni!

Elváltam 5 évvel ezelött, a közös ház a vagyonmegosztásban fele-fele arányban szerepelt. A válás után késöbb visszaköltöztünk a gyerekekkel a közös házba és továbbra is együtt éltünk a volt férjemmel, tehát ujra megprobáltuk.

Fél évvel ezelött a volt férjem elköltözött egy másik nöhöz és ott lakik. Ezt kovetoen mikor én is probáltam más férfival barátkozni ö folyamatosan zaklatott ugy hogy váratlan idöpontokban megjelent a házban, és fenyegetozott hogy oda más nem teheti be a lábát.
A megbeszélés során addig jutottunk hogy eladjuk a közös házat. De jelenleg ugy néz ki hogy o nem hajlando az ingatlanosokkal tárgyalni és akadályozza az eladást.

Kérdezném milyen jogi lehetöségeim vannak arra hogy rákényszeritsem a ház eladására vagy arra hogy a felét kifizesse mert igy terrorban kell leélnem az életem.
A gyerekeim kozben felnottek, tehát egyedul vagyok.

Segítségüket elöre is köszönöm!
André Borbála

klau22 # 2015.09.27. 11:06

Holnap, 2015. szeptember 28-án lesz a közös megegyezéses bontóperem 1. tárgyalása.

Az Idéző végzésben a bíró ezt írja:
"Saját jövedelemigazolását 2014. okt.01-jelen időpontig, havi bontásban, illetve előző évi adóbavallását ügyszámra hivatkozással csatolja."

Az idézést 5 napja kézbesítette volna a postás, de csak 3 napja, csütörtökön tudtam átvenni.

A munkáltatóm ennyi idő alatt nem tudta elküldeni a kért iratokat.

A holnapi tárgyaláson ez nagy gond lehet? Lehet hogy emiatt elnapolják?

köszönöm.

Biocska # 2015.09.26. 14:14

Tisztelt Fórumozó szakértő!!
Elváltam, most lenne a vagyonmegosztás. A volt férjem elköltözött de visszaszeretne jönni és hozná a barátnőjét!!!A fiam akkor nem marad velem mert ki van idegileg a lányom is. Mit tehetek? De ha én elköltözöm sosem lesz a házból pénzem ettől félek és a ház nagyobb része engem illet.Kérem segítsenek. Köszönöm

Kakukk39 # 2015.09.26. 11:57

Tisztelt Főrumozók!
Adott egy közös akarattal válni szándékozó házaspár. Egy éve külön élnek, közös vagyon nincs, a gyerekek felnőttek. Hogyan bonyolítható le a lehető legegyszerűbben a válás és milyen anyagi vonzata van?
Még egy kérdésem lenne. Ha a különélésük alatt az egyik félnek egyéni vállalkozóként tartozása keletkezett a NAV felé (ÁFA vagy SZJA), az követelhető a - papíron még - házastárstól?
Köszönöm, ha kapok infót ezekről.

ObudaFan # 2015.09.25. 14:01

Általában nincs jelentősége. Két esetben lehetséges, hogy van. Egyrészt ha valamilyen ajándékozás történt a "vétkes" fél részéről a "vétlen" felé, akkor a házasság megszűnése ellenére meghiúsult várakozás címén sem lehet az ajándékot visszakövetelni.
A másik, hogy a ygermekelhelyezés kérdésében akkor van jelentősége, ha arra lehet következtetni ebből, hogy a "vétkes" fél a családja elé helyezi a saját igényeit.

bodnarpetra # 2015.09.25. 12:02

Milyen jelentősége van? Tudok én emiatt pozitívabban kijönni az egészből ha tudnám bizonyítani? Férjem akar főleg válni.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.25. 11:11

Valószínűleg van. Vagy nem azért akarsz elválni?

bodnarpetra # 2015.09.25. 06:11

Válás szempontjából van valami jelentősége, hogy a férjem megcsal?

Bori Bori # 2015.09.24. 17:23

Kitűnő mondás!

mmp1971 # 2015.09.24. 10:42

Köszönöm! ügyvéd előtti jognyilatkozatnak minősül, ha ide leírom, hogy: soha többé, senkivel közös lovat?

ObudaFan # 2015.09.24. 10:22

Ha teljes egészében közös vagyonról van szó, senkinek semmi különvagyoni hányada nincs, akkor annyi.

mmp1971 # 2015.09.24. 10:18

Bocsi elütöttem. 15 M Ft a fele. Előre is köszi

mmp1971 # 2015.09.24. 10:16

Üdv! Kellene nekem egy kis segítség: Bíróság által kirendelt ingatlanszakértő felértékelte a házat (30 M Ft - egyéb vagyon nincs.) amelyben maradt az egyik fél a (válóper alatt nagykorúvá vált) három gyerekkel, akik még tanulnak. Megváltási árat kellene beírni a beadványba. 25 M? És ezt meg is szokták itélni 15 napon belüli kifizetéssel?

ObudaFan # 2015.09.21. 18:14

A bíróság az első tárgyaláson felhívja a feleket, hogy három hónapon belül írásban kérhetik az eljárás folytatását, ellenkező esetben a per megszűnik. A bíróság a tárgyalás folytatására csak a kérelem benyújtását követő 30 nap eltelte után tűzhet határnapot.

klau22 # 2015.09.21. 17:59

Tehát az 1. tárgyalási nap után 8 napon belüli időpontra tűzi ki a másodikat?

Lehet kérni az első tárgyaláson, hogy a 2. időpontja később legyen?

Vidéken dolgozom, nem tudom megoldani ilyen hamar a pótlásomat. (A tárgyalás Budapesten van)

köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2015.09.21. 17:06
  • Mert arról azért meg kell győződnie, hogy az egyezség a gyerekek érdekeivel nem ellentétes.
  • Gyorsan be akarja fejezni a bíró a pert.
klau22 # 2015.09.21. 16:53

Válás közös megegyezéssel. 2 gyerek, utolsó közös lakásból az apa kiköltözött. Leírtuk a beadványban, hogy a gyerekek az anyánál maradnak, az utolsó közös lakás lesz a lakóhelyük (a lakás az anya tulajdona). Leírtuk azt is, hogy a gyerektartásdíjat közösen állapítottuk meg, amit az apa önkéntes befizetéssel (nem munkabérből levonással) teljesít.
A bíróság most tűzte ki az első tárgyalást.

  1. Miért kéri a bíróság visszamenőleg a fizetéskimutatásokat és az adóbevallást?
  2. Miért kéri a bíróság az eredeti tulajdoni lapot?
  3. mit jelent az, hogy a bíróság a tárgyalási időközt 8 napban állapítja meg?

Köszönöm