Válás, vagyonmegosztás


CHIP84 # 2017.11.22. 05:17

A gyermektartásdíj nem fizetése mennyi idő alatt évül el?
Mivel az exférjnek van saját tulajdonú (örökölt) ingatlana, erre kérhető-e végrehajtás?

nonolet # 2017.11.21. 16:07

CHIP84

KÖZÖS a tulajdon éppúgy joga van használni, mint neked...

HA kitiltod onnan,
akkor lakáshasználati díjat szedhet tőled
a túl használatodért.

- -

A tartásdíj elmaradás egy másik FÜGGETLEN ügy.
Rajtad múlik, hogy behajtod-e tőle, kamatostul...

- -

Nos,
jobb, ha felkészülsz az 50% kifizetésére.
lehetőleg per nélkül, közös megegyezéssel.

vagy te veszed meg a részét
vagy ő veszi meg a részed
vagy eladjátok és felezitek pénzt
vagy per lesz és akár árverésen adják el
(ez naaaaaagy pénzügyi szívás lenne)

Szóval alkudjatok meg, mielőbb békésen!!!

- -

Az alku során, akár az elmaradt tartásdíj is beszámolható lehet. (ha még behajtható, nem évült el)

lajcsó # 2017.11.21. 15:55

Egyik megoldás sem járható. A gyermektartásdíj vonatkozásában a végrehajtási eljárás lenne a járható út.

CHIP84 # 2017.11.21. 14:30

Tisztelt Szakértők!
Egyik rokonom került a következő helyzetbe:
17 évi házasság után 2007-ben elvált a férjétől. A vagyonmegosztás alapján a 3 szobás közös lakásuk tulajdonjoga 50-50%-ban oszlott meg, de a férj elköltözött a szüleitől örökölt lakásba. A 3 akkor még iskolás korú közös gyermekük után a megállapodás ellenére 2008-2015-ig egyetlen fillér tartásdíjat nem fizetett. Most 2017-ben visszaköltözött az egykori közös lakásukba, 1 szobát elfoglalt, és közölte, hogy vagy kifizetik az 50% tulajdonjogát, vagy ő ott marad, mert ehhez joga van.
Kérdésem, hogy megítélhető egy bíróságon, hogy a volt férj a tartásdíj nemfizetése miatt veszítse el az 50% tulajdonjogát?
Ha ez nem járható út, ki lehet-e tenni valamilyen módon a lakásból? Vagy egy zárcserével megakadályozható-e, hogy ő oda bejusson, és akkor neki kellene pereskednie?

ObudaFan # 2017.11.11. 13:23

Ha én fordulok a bírósághoz a gyerektartás ügyében,az mennyibe kerül kb?
Nem járnánk jobban,ha az anya adná be a kérelmet?

Mivel egyezséget szeretnétek kötni, egyezségi kísérletre idézést érdemes kérni, annak az illetéke a pertárgyérték 1%-a.

ObudaFan # 2017.11.11. 13:21

Jani1987

Amíg néhány kis értékű ingóságról van szó, addig rendben van. Bonyolultabb kérdésekre nem érdemes ezt a megoldást választani.

Jani1987 # 2017.11.10. 21:11

ObudaFan!

Nonolet által készített leírás mennyire lehet hiteles,hogy elismertessem az anyával,hogy a hitelből vásárolt cuccok,az enyémek,mikor miket viszek el,mik maradnak és,amikre igényt tart,azt hogyan is rendeznénk..
Ez így jó,vagy még ki kellene egészíteni valamivel?
Vagy ehhez is ügyvéd kell???

EGYEZSÉG

Alulírottak a mai napon
az 199.... óta fennállt élettársi közösségünk megszűnése miatt a közöttünk létrejött EGYEZSÉG alapján az alábbiak szerint rendezzük a tulajdonjogi és pénzügyinket.

Lista, hogy

mi, kié lesz-marad
ki fizet és kinek, ha fizet, mikor és mennyit
ki költözik ki és mikorra
stb. stb.

Minden, amiben megegyeztetek.

A felek nyilatkoznak, hogy ezen egyezséggel MINDEN a fennállt élettársi közösséggel kapcsolatos vagyoni és pénzügyi kérdést lezártnak tekintenek.
A jövőben újabb igénnyel annak kapcsán nem állnak elő.

Kelt....
Aláírások...

Jani1987 # 2017.11.10. 20:59

Kedves ObudaFan!
Természetesen nem akarom azt csinálni,hogy egy fillért sem fizetek,mint gyerektartás.
Mindössze annyit akartam elérni,hogy pl: megegyezünk 15 - 20%-ban,és abból vonnánk le egy fix összeget minden hónapban,amivel úgymond az otthagyott cuccokat törlesztené nekem.
Ami azt jelentené,hogy pl: 15% = 10% ,az 5% meg a törlesztése lenne...

Nos az új történetem.....

Keresek átlag kb 180.000
75-öt ki kell adnom a hitelekre...
marad 115
60 ezer albérlet egymagamra,míg nem találok bérlőtársat
marad 55
min. 30 ezer rezsi
marad 25,és nem lenne hülyeség enni sem...
így hogyan fogok gyerektartást fizetni?

Ha én fordulok a bírósághoz a gyerektartás ügyében,az mennyibe kerül kb?
Nem járnánk jobban,ha az anya adná be a kérelmet?

ObudaFan # 2017.11.09. 05:51

Jani1987

Azért nem lehet a bíróságot kihagyni, mert a tartásdíjról való lemondás csak gyámhatósági vagy bírósági jóváhagyással érvényes.
És a bíróság azért nem fogja jóváhagyni azt, hogy gyerektartás helyett te a hitelt fizesd, mert abból a gyerek nem fog megélni.
És ha jóváhagyja, akkor is ha az anya pert indít ellened, hogy mégis fizess gyerektartást, mert nélkülöz a gyerek, sikerrel járhat.
Tehát célszerű lenne valamilyen olyan megoldást kitalálni, ami jogilag is megállja a helyét. Na, ezért kellene ügyvédhez fordulnod.

nonolet # 2017.11.08. 14:02

Mindent intézhetsz ügyvéd nélkül is...
Amíg betartjátok semmi gond nem lesz!

HA nem tartjátok be, akkor is

1.
A vagyoni kérdésekben az egyezségetek SZENTÍRÁS lesz kb.
Mert azt kb. csak akkor tudja sikeresen megtámadni bárki közületek, ha bizonyítja!!!, hogy kényszer/erőszak hatására írta alá.

Ezért fontos, hogy az iromány címe
és tartalma is "EGYEZSÉG" legyen...

2.
A tartásdíj is OKÉ így alapban.
Annál azonban a körülmények változása
indokolhat egy későbbi jogos módosítást.
Ami, ha perré fajul, mert nem egyeztek meg újra,
akkor abban a perben keveset fog számítani
a mostani tartásdíj alkutok...

Jani1987 # 2017.11.08. 13:31

ObudaFan

Az igényem az volna,hogy amit otthagyok a hitelből vásárolt cuccok közül,ismerje el papíron,tanúkkal,hogy az én tulajdonom.
Mivel az ő jövedelme kevés,így a gyerekre való tekintettel úgy sem kapálózhatok,hogy márpedig azt ketten költöttük,éltük fel.
Most akkor még is mit csináljak?
Mik a lépései ennek az egésznek?
Miért nem lehet a bíróságot kihagyni ebből egy közös megegyezéssel?
Elsőnek mikor 1 évig külön voltunk,megegyeztünk szóban a fizum 20%-ában.
És rózsaszín csekken minden hónapban feladtam,a bizonylatot meg eltettem (máig megvannak)
Most mindent papír formában akarnék elintézni tanúkkal!
A vagyonunkat,a gyerektartást,a láthatási és "elvihetési" jogot...
Mindenképp kell ügyvédet fogadnom?

ObudaFan # 2017.11.07. 11:13

Amennyiben megegyezünk az anyagiakról; hogy a hitelekre való tekintettel, és amiket otthagyok a hitelből vásárolt bútorokat,műszakicikkeket,amikre igényt tart,ezeket mind beleszámolva megegyezünk egy összegben,arról milyen papírt írjunk így mindent belevéve?
Meglehet csinálni ügyvéd nélkül két tanúval?

Formálisan meg lehet csinálni. Hogy megfelelő lesz-e, és azt éred-e el vele, amit szeretnél, az már más kérdés.

Egyébként élettársi jogviszonyban éppen a közösen felélt hitelek vonatkozásában az egymás közti viszonyotokban ez aligha csak a te sarad, tehát ha te fizeted egyedül, lesz vele szemben igényed valószínűleg.

A gyermektartásdíjba való beszámításhoz bíróság előtt kötött egyezség kellene és erősen kérdés, hogy a bíróság ehhez hozzájárul-e.

Jani1987 # 2017.11.06. 10:33

Rendben.
Akkor kikérem a véleményét.

Sammrita # 2017.11.06. 09:46

Jani1987

nonolet válaszát nem köszönd, mert sületlenségeket írogatott le. Csak azt érte el, hogy hozzáértőnek még válaszolnia sincs kedve. Nonolet nem jogász, de még csak józan paraszti ésszel sem rendelkezik.
Inkább célozd meg Kovács Béla Sándort, vagy Óbudafant, akik ügyvédek.

Jani1987 # 2017.11.06. 08:16

Köszönöm szépen ismételten a fáradozását!! :-)

A gyerektartással kapcsolatban kérdeznék.
Amennyiben megegyezünk az anyagiakról; hogy a hitelekre való tekintettel, és amiket otthagyok a hitelből vásárolt bútorokat,műszakicikkeket,amikre igényt tart,ezeket mind beleszámolva megegyezünk egy összegben,arról milyen papírt írjunk így mindent belevéve?
Meglehet csinálni ügyvéd nélkül két tanúval?
Előre is köszönöm.

nonolet # 2017.11.05. 07:58

Ami a tiéd azt el is viheted, ha úgy adódik.
Legfeljebb pert indít ellened...

Erősen javasolt a megegyezés, még némi veszteség árán is.
Mert a per ilyen ügyekben hosszú (több év) és főleg drága!!!

Ezért jobban megéri
még némi veszteség is az alku során, mint egy per....

Ha létrejön az egyezség köztetek, mint már írtam
leírjátok, aláírjátok, két tanú tanúsítja.

- -

Valami ilyesmi ...

EGYEZSÉG

Alulírottak a mai napon
az 199.... óta fennállt élettársi közösségünk megszűnése miatt a közöttünk létrejött EGYEZSÉG alapján az alábbiak szerint rendezzük a tulajdonjogi és pénzügyinket.

Lista, hogy

  • mi, kié lesz-marad
  • ki fizet és kinek, ha fizet, mikor és mennyit
  • ki költözik ki és mikorra
  • stb. stb.

Minden, amiben megegyeztetek.

A felek nyilatkoznak, hogy ezen egyezséggel MINDEN a fennállt élettársi közösséggel kapcsolatos vagyoni és pénzügyi kérdést lezártnak tekintenek.
A jövőben újabb igénnyel annak kapcsán nem állnak elő.

Kelt....
Aláírások...

Jani1987 # 2017.11.04. 20:30

Még azt feljetettem el megkérdezni,hogy az anyagiakat addig kell letudnunk,amíg el nem sikerül költöznöm,igaz?
Ezt utána már nem lehet?
Ha igen,akkor milyen papírt kell írnunk erről?

Jani1987 # 2017.11.04. 19:33

Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ!
Sokkat segített!

Annyiban javítanám az előző leírásom,hogy igen,így gondoltam volna,hogy amiket a hitelből vettünk a házunkba,bútorokat,műszakicikkeket stb azt összeszámolnánk,és abban az esetben hagynám itt,ha meg tudunk ezáltal egyezni.
És így már tiszta,hogy a ~ 3 évet kell csak néznem.
Mivelhogy pont az utolsó 3 év leforgása alatt vettem fel a hiteleket,így akkor minden egyes tárgy,amit a hitelből vettünk az 100%-ban az én tulajdonomnak minősül.

A következő nagyon fontos kérdésem...

Jelenleg még velük lakom,amennyiben nem hajlandó elismerni,hogy,amiket a hitelekből vettünk az én tulajdonom,még is mit tehetek ezügyben?
Akkor már muszály lesz ügyvédhez fordulnom,vagy van más lehetőség is?
Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!

Mazsi67 # 2017.11.04. 19:12

Köszönöm a válaszokat! Felkeresem az ügyvédem.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.04. 18:01

Ja, hogy azt állítanátok a perben, hogy elfogadta emilben az egyezséget?
Nos, ez egyrészt nem egy egyszerű egyezség - mert te is benne vagy. Ingatlan adásvételi szerződést (így előszerződést is) pedig csak írásban lehet érvényesen kötni.

Mazsi67 # 2017.11.04. 16:46

Nem a bírósággal akarunk emailezni. Az ex emailben írta le, hogy mennyit kér a fél ház áráért. Erről meg is van az email. Az volt az egyik kérdés, hogy ezt elfogadja-e a bíróság? A másik kérdés pedig az volt, hogy felboríthatja-e azt a megegyezést, miszerint én vásárolom meg a házrészét, azzal, hogy inkább ő fizeti ki a párom fél házrészét?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.04. 16:41

Nem értem. Azt az egyezséget, amely nincs, és ahogy kinéz, nem is jön létre, nem mindegy, hogy jóváhagyná-e a bíróság, ha e-mailben jelentik be? (Egyébként nem is lehet emilezni a bírósággal.)

Mazsi67 # 2017.11.04. 16:12

A válás közös megegyezéssel történt. Másfél éve megegyeztünk a fél ház vételárában is. Most mégis felrúgja a békés megállapodást az ex. Tulajdonképpen azért adtam el a lakásomat, mert megegyeztem vele a fél ház vételárában. Össze is pakolta az ingóságait a ház egy szobájába mondván, ha kifizettem a neki járó összeget, akkor elviszi a holmiját. Most, amikor arra kerülne a sor, hogy szerződést kötnénk, már több pénzt követel. Ráadásul 500 ezer Ft-ot már beleinvesztáltam a ház felújításába. A kommunális adót is én fizetem már két éve, a párom pedig minden költséget a házra (állagmegőrzés, fűtés e miatt, villany, kertgondozás stb.).

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.04. 15:54

Az emailben való megegyezést elfogadja-e a bíróság,
Nemigen. De miért nem elég a peren kívüli egyezség?

Mazsi67 # 2017.11.04. 15:39

Még annyit hozzátennék az előző bejegyzésemhez, hogy a 3,5 millió Ft jelzálog alapú hitel felvételénél az exe az adóstársa. A közös gyermek taníttatására lett elköltve.