Időszakos láthatás


elfmage999 # 2015.12.04. 22:27

ideiglenesben csak láthatást és tartásdíjat határoztak meg?

gyerekek el sincsenek helyezve (ideiglenesben)?

így akkor közös szülői felügyelet van, és sem a tartásdíj sem a láthatási rend nem él.

iboly4 # 2015.12.04. 22:20

Kedves SzemeZsoka,

mint írtam, csak egy ideiglenes intézkedésünk van. A gyámhivatal nem illetékes, amíg folyik a per, csak végrehajtatja az ideiglenes intézkedésben leirtakat.

A bíróság gondolom előbb-utóbb dönteni fog, 3 éve erre várunk.

A barna kabátnál sokkal több minden nem a gyerekek érdeke.

iboly4 # 2015.12.04. 21:46

Kedves Groszfater,

pontosan melyik az a rész, ahol én csesztetném a másikat?

Szívesen veszem a kritikát is, főleg ha építő jellegű, de ez így nekem most nem világos.

Amúgy a helyzet nálunk idén január óta minimálisan javulni látszott, gyerekek mentek láthatásra (szó szerint bármi áron), ha jött értük. Idén egy tárgyalás volt, januárban, azóta semmi. Lassan közeledik a következő tárgyalás, (remélem legalábbis, időpont még nincs kijelölve) , a mostani (amúgy nem példa nélküli) otthagyós eset után volt az ig. ügyi pszich vizsgálat. És hát így lett előtte bejelentenivaló ismét.... Tudom, cinikus, de jelen pillanatban nincs más ötletem, akkor miért hagyta ott akkor a gyerekeket. 3 éve tart a per, egy ideiglenes intézkedésen kívül (csak láthatás, tartásdíj) nincs más azóta sem.

De a téli szünetes kérdésem továbbra is fennáll. Gyámhatósághoz be fogok menni, állásfoglalást kérek, de soha semmit nem adnak írásba, hivatkozni így nem lehet rájuk(lehetni lehet, de nem érdemes) . Max beszélgetünk, elmondják, szerintük hogy kell értelmezni, aztán ha valamelyik fél bejelent valamit, vagy az alapján döntenek, amit elmondtak előzetesen, vagy nem. Vagy leginkább sehogy ...

groszfater@gmail.com # 2015.12.04. 21:17

Jön a karácsony és ez évek óta így megy. A különélő szülők itt kérnek segítséget ahhoz hogyan lehet csesztetni a másikat!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.12.04. 21:00

Istenem...

iboly4 # 2015.12.04. 20:31

Azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz, hogy az idei téli szünetet hogy kell felosztani egyezség hiányában a végzés szerint?

A végzés azt tartalmazza, hogy a különélő szülőt megilleti minden páratlan hétvége szombaton 9-től vasárnap 18-ig, karácsony 2 napja 10-18-ig és az őszi, téli tavaszi szünet 2. fele.

Ez az idén pontosan mit jelent?
A kérdés 2 okból fontos. Az édesapa értelmezésében én 5 napot, ő 11 napot lenne a gyerekekkel, majd január 9-10 szerinte megint az övé lenne . Ez pedig azért rossz, mert az egyik gyereknek lesz egy előre tervezett műtétje január 11-én, ami miatt 10-én du be kell feküdnie akórházba. Amikor ezt egyeztettem, úgy gondoltam, hogy ha jan 2-3 az apáé, akkor január 9-10 -én nálam lesznek a gyerekek. Tudja a műtét időpontját, ennek ellenére ragaszkodik ehhez, ami szerinte így jár neki.
A konkrét javaslata:
"December 5, 9:00 – 6, 18:00 (49. hét)
December 12, 9:00 – 13, 18:00 (47. heti kapcsolattartás pótlása)
December 19, 9:00 – 20, 18:00 (51. hét)
December 26, 10:00 – Január 3, 18:00 (karácsony második napja,téli szünet második
fele és 53. hét összevonva)
Január 9, 9:00 – 10, 18:00 (1. hét)"

Amennyiben nem tudunk megállapodni másban, úgy a bírósági végzés szó szerint betartása marad csak, mely jelen esetben a gyerekeket teljesen értelmetlenül rángatja (délután vissza, reggel el).

Mielőtt belemennék bármibe, szeretném tudni, hogy mi jogos, mi nem.

A másik kérdésem, ha 47. héten eljött a gyerekekért, akiket elkészítettem, majd elment nélkülük, jogosan kéri-e a pótlást? (Konkrétan kimászott a bezárt kapun és elhajtott. Gyerekek kabátban, minden hétvégére összecsomagolt holmival futottak utána - iskolatáska, hangszer, sportcucc, alvós, kinek mi- hívtam én, a gyerekek, küldtek neki a nagyok sms-t, viber üzenetet, hogy jöjjön vissza, semmire nem reagált, majd írt nekem, hogy szerinte az én hibámból maradt el a kapocsolattartás és igényt tart a pótlásra. Feldühödött és egyszerűen elment. Ott volt édesanyám, de a kicsi szólt, hogy apa átmászott a kapun és most ül be a kocsiba, akkor futottak utána)

A beszéljük meg nem opció nálunk sajnos. Eddig a végzés szerinti működött, már ha...

Ideiglenes végzésünk van még csak, bár ez nem számít ebben az esetben.

Han Solo # 2015.10.26. 22:20

Egymás között meg lehet egyezni akár hogyan is. A baj akkor van, ha nincsen betartva az egyezség. Ugyanis a Gyámhivatal csak a jóváhagyott egyezséget, illetve a bíróság ilyen irányú döntését veheti alapul bármilyen számonkérésben.

Sammrita # 2015.10.15. 07:48

Próbáljátok meg ésszerűen tömbösíteni a hétvégéiteket a szünetfelével, így mind a ketten jobban jártok, és főleg a gyerek, nem kell neki ide-oda mennie.

Tündérbogár # 2015.10.15. 05:26

Köszönöm!
A gyámhatóság azt mondta a szünet fele az 2,5 nap, egész napok határidejére vonatkozik a 18 óra. Törtnapokat felezni kell, szerintük.

Scales # 2015.10.14. 09:38

Szammrita! A szünet előtti és utáni hétvégék tekintetében teljesen igazad van, ezt valóban figyelmen kívül hagytam! :-)

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.10.14. 09:08

Elnézéseteket kérem, bevallom felületesen olvastam végig. Szóval nem láttam a leírásokból, hogy a gyerekek hány évesek.

Ha ovisok, akkor az óvodai nevelési program lesz irányadó a szünet szempontjából, ha az oviban nincs őszi szünet, akkor a bírósági ítélet nem lesz irányadó.

Sammrita # 2015.10.14. 08:53

Szerintem a másik kompetenciájának a megkérdőjelezésével egyikünk sem fog előbbre jutni, neked sem sikerült erről meggyőzni :):). Mondhatni van némi gyakorlatom a szövegértelmezésben:):), mint ahogy verbális agresszió figyelmen kívül hagyásában is, még ha azt értelmiségiként feltüntetve kívánja azt valaki lenyomni a torkomon. A szünet előtt és után folyamatos kapcs.tartás van,amihez csapódik többletként a szünet, tehát a kapcsolattartó szülőt is megilleti valamelyik hétvége a kettőből, míg a szünetből csak a fele.

A kérdezőnek pedig annyit, hogy legegyszerűbb az illetékes gyámhivatalt telefonon megkérdezni, mint félnapon idegeskednie, hogy ott mi a trendi jelenleg, így megnyugszik, hogy nem fölösen engedi át a gyermeket előbb, vagy megállapodnak, hogy összevonják az őszi és a téli szünet félnapját a kettőből valamelyik alkalommal.

Scales # 2015.10.14. 08:05

Elárulok egy titkot, gondozó szülő vagyok, de a válaszomat nem ebben a minőségemben írtam. :-) Bár a rutin meg az évek... Akkor nézzük ezt az ominózus őszi szünetet. A tényleges iskolai őszi szünet ugye október 23.-án kezdődik és általában (bár iskolánként lehet változó) november 1-ig tart. De a kapcsolattartónak ebből csak a Magyar Közlönyben kihirdetett szünet fele jár. Ez jelen esetben 2,5 nap. Nekem ebből úgy tűnik, hogy a valós szünetből kevesebbet kap pár napocskával a kapcslattartó szülő. A dolgos hétköznapok mellett azért némi örömből is több jut a gondozó szülőnek, nem mellesleg vannak esetek, amikor a később kapcsolattartó szülővé átértékelt egyed ugyanúgy szerette volna azt a szenvedést ami egy vagy több gyermek nevelésével jár, de valahogy dönteni kellett, mindezt bármikor rá lehet testálni és el lehet cserélni felhőtlen 4 napra havonta és a maratoni szünetek felére.
A bírósági határozatot viszont szó szerint kell értelmezni és azt kell betartani ami oda le van írva, a szövegértés az általános iskolában a kompetencia mérés része kétévente. Zárónap 18 óra pont!!! Ha nincs ott leírva egyébb kitétel erre vonatkozóan akkor az nincs. Egy napokat a páros ünnepek egyik napjára határoznak meg általában, az is adott esetben egy töredék nap, de ez most nem része az adott estnek...
A gondos óraszámlálást nem én kezdtem, hanem éppen te értelmezted úgy, hogy a kapcsolattartó szülő nehogy már 5 órával többet legyen a gyerekkel, mert a fél nap mikor végződik, bármit mond is ki a határozat?!
Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy a kapcsolattartás a gyermek joga, nem kegy a gondozó szülő részéről. Nem a gyermek válik el a másik szülőtől...

Sammrita # 2015.10.14. 07:09

Tehát a gondozószülőt tehát csak a dolgos hétköznapok illetik meg, a szünetekből már kevesebb jár neki, mert szegény kapcsolattartó szülő.... Egyszerű az 1x1, 5/2 (és most pontos voltam)az 2,5 nap. A 18 órai záró időpont teljes napra vonatkozik. A gondos óraszámolgatás egyébként a kapcsolattartó szülői szokás, itt a fórumon pedig próbálják terjeszteni a helytelen értelmezésüket, hogy az terjedjen. :):) Már nem először találkoztam ilyennel.

Scales # 2015.10.13. 14:32

Kedves Sammrita!

Akár igazad is lehetne, ha a kezdőnap 00.00 órájától kezdődne a kapcsolattartás. De értelem szerűen nem így van. A zárónap 18 órája az 18 óra és nem 13, 12, 16:30,... Lehetne lefelé is kerekíteni, de ha már annyira szeretnéd ki lehet számolni órára kinek mennyi jut. Nyugi, így is a lapcsolattartó szülő jár rosszabbul. :-)

Sammrita # 2015.10.13. 14:13

juj de vicces és milyen alaposak vagyunk:) A lényeg átment. Az előző logika mentén akár lefelé is lehet kerekíteni és 2,5 nap helyett 2 napot kap.

Rexor # 2015.10.13. 14:05

"Az 5 osztva hárommal az 2,5" : ezt szerintem gondold át mégegyszer :)

Sammrita # 2015.10.13. 13:25

Ez badarság. Az 5 osztva hárommal az 2,5 és nem 3. tehát a gyerekeket 13 órakor kell visszavinni, ahogy a kérdező mondja.

Scales # 2015.10.13. 11:08

Kedves Tündérbogár!

28.-án 18.00-ra kell visszavinned a gyermeket. A bírósági határozatban foglaltakat kell betartani. Ha páratlan nap a szünet akkor a középső nap a zárónap, a határozat szerint pedig 18 óra a záró időpont.

Tündérbogár # 2015.10.13. 08:53

Tiszteletem! Ha az őszi szünet okt 26-30ig van, és az első fele az enyém, akkor az 26.-a 8 órától 28.-a 13:00 , mivel az a fél nap, vagy 18 órára kell hazavinni a gyerekemet? (kezdőnap 8-zárónap 18 van a végzésben?
De az 5 nap fele 2,5.
Ragaszkodunk a végzéshez, nagyon nincs jogviszony.
Előre is köszönöm a segítséget!

Sammrita # 2015.10.07. 07:47

Kizártnak tartom, hogy a bíróság szerint minden 2. évben nem ad az anyának karácsonyi napot. Ez abból a szempontból is hibásnak tűnik, hogy az apát csak minden 2.évben illeti meg a dec 26.?
Utána kellene nézni az ítéletben, hogy nem rendelkezik-e külön a kettős ünnepekről, mert ez esetben más lenne a tényállás.

Tordesillas # 2015.10.07. 07:37

Igazságosabb lenne a töredéknap elszámolása, akár bírósági döntés nélkül is, még talán a gyermek érdekében állna is, talán a gyámhivatal is belemenne, de akkor jelen esetben a szenteste és karácsony mindkét napja az apáé lenne. Nem hiszem, hogy lenne gyámhivatal, amelyik kifejezett bírósági rendelkezés nélkül ezt bevállalná.

ObudaFan # 2015.10.06. 13:48

Én már láttam olyan, végrehajtásról szóló gyámhatósági végzést, amelyik ilyen ítéleti rendelkezés nélkül is megállapította a töredéknapot. Erőltetni kell.

Palladin75 # 2015.10.05. 18:13

Köszönöm a választ!
Nem rendelkeztek töredéknapról. Ez akkor azt jelenti, hogy a napot nem lehet felezni és lefelé kerekítünk?

Tordesillas # 2015.10.05. 11:32

A bíróság nem rendelkezett a töredéknapról?

Ha nem, akkor a bírósági végzés szó szerinti értelmezése, és az anya kompromisszumképtelensége esetén a téli szüneti kapcsolattartás rendje a következő:

December 21-én reggel 8 órától viheti el a gyermeket és köteles december 25-én este 19.00 órára visszavinni.
Aztán december 26-án reggel reggel 8 órától december 27-én 9.00 óráig.

Javaslom aludjon a településen a 25-éről 26-ára virradó éjszakán. Ha az anya netán nem adná oda a gyermeket 26-án önhibájából, akkor a szállásköltséget anya köteles megfizetni Önnek.