Hagyaték


Nufi_ # 2021.03.17. 10:13

Szomorú örökös

"Azt, ami leírtál, hogy az egyik örökös lenyúlta a pénzt, azt pedig a rendőrségen minden kétséget kizáróan bizonyítani kell, vagy hamis vád miatt elbuksz és téged fognak elmarasztalni. Az, hogy elmondod, az még nagyon kevés."

hogyan kell bizonyítani? mit kell tenni pontosa, részletesen?

Szomorú örökös # 2021.03.17. 09:18

És az is ott van a hagyatéki végzés alján, hogy a jogtalanul felvett nyugdíjat is vissza kell perkálni az államkasszába.

Szomorú örökös # 2021.03.17. 09:16

Nufi_

Még mindig nem érted! Ha ők nem tesznek semmit, akkor te ebbe nem avatkozhatsz bele. Az egész hagyatékot vissza kellett volna utasítani. Félek, hogy erről már lekéstek.

Azt, ami leírtál, hogy az egyik örökös lenyúlta a pénzt, azt pedig a rendőrségen minden kétséget kizáróan bizonyítani kell, vagy hamis vád miatt elbuksz és téged fognak elmarasztalni. Az, hogy elmondod, az még nagyon kevés.

Nufi_ # 2021.03.17. 09:09

https://imgur.com/a/emSSDQ0

kb az szerepel adósságként "hagyatéki teher" a lap végén amit az egyik örökös lenyúlt pénzt és amit felvett hitelt a nagyi számlájára a halála után

Nufi_ # 2021.03.17. 09:02

Kovács_Béla_Sándor te helyi troll ha nem tudsz segíteni hasznos válaszokkal akkor inkább ne kötözködj és tartozkódj a flegma, haszontalan megjegyzésektől is.

Nufi_ # 2021.03.17. 09:00

drbjozsef

megtorlásként részletesen mit lehet?

magasra emelve térdet részletesen mit lehet tenni?

papír alapján ha az érintettek fellépnének tudnának pénzt nyerni rajta?

linkelem a papírt 2 kép van linken

https://imgur.com/a/emSSDQ0

Nufi_ # 2021.03.17. 08:57

.

Nufi_ # 2021.03.17. 08:13

Szomorú örökös

"így komolyan félek, hogy bukta lenne belőle. Ha az érintettek nem tesznek feljelentést, mert félnek, hogy az esetleges alaptalan vádaskodás után visszaüt a dolog és ők lesznek elmarasztalva, akkor nem is értem, hogy te mit szeretnél."

nem félnek csak letojják nem reagálnak úgy vannak vele h fizesse az aki lenyúlta az örökséget és a pénzt

az szerepel tartozásként papíron amit az egyik örökös lenyúlt a nagyi halála után

feljelentés esetén mé kéne félniük? 2021-ben nem lehet magyarországon kideríteni h kinyúlt a számlához, pénzhez illetéktelenül?

drbjozsef # 2021.03.17. 07:06

megtorlásként lehet vlmit jogilag csinálni?
Lehet. Legfeljebb nem érdemes.

nem lenne az érintettek érdeke fellépni az illető örökös ellen amé lenyúlta az örökséget, pénzt és amé ilyen jegyző által kiírt papírkát mutogatva akar pénzt kicsikarni belőlük?
Talán. Az ő dolguk.

ha fel akarnának lépni akkor mit kéne tenniük pontosan?
Attól függ hova, de érdemes magasra emelni a térdet.

pénzt nyernének rajta vagy az ellopott örökségnek kampó?
Ha tudnám, nem itt írogatnék, hanem a tv2-n bűvölném a jósgömböt.

a papír lehet humbuk jegyző által?
Nem érdekel, de töltsd fel valahova, és linkeld be.
A jegyzőtöl biztosan nincs semmiféle papírod.
Legfeljebb közjegyzőtől.

Szomorú örökös # 2021.03.17. 04:19

Nufi_

azt állítják 3 örökös van mivel 3 gyereke volt a nagyinak viszont abból csak 2 él így amelyik elhunyt annak a gyerekét nevezték meg a papíron örökösként h meg legyen a 3 örökös

Ezt nem ők állítják, hanem ez a törvényes öröklés rendje.
Ha az örökhagyó gyermeke korábban meghal, akkor annak a gyereke lép a helyébe.

dédnagymama halála után az egyik örökös lenyúlta a pénzt, az örökséget, nyugdíjat és az elhunyt számlájára banki hitelt vett fel + azt a pénzt is lenyúlta ami fedezte volna a felmerűlő költségeket a nagyi halála után

Ha ez valóban így van, akkor nyilván feljelentés a megoldás. De mivel erre mindössze ennyi bizonyíték van:
azt hallottam a helyzetről az érintettektől
így komolyan félek, hogy bukta lenne belőle. Ha az érintettek nem tesznek feljelentést, mert félnek, hogy az esetleges alaptalan vádaskodás után visszaüt a dolog és ők lesznek elmarasztalva, akkor nem is értem, hogy te mit szeretnél.

Nufi_ # 2021.03.16. 20:53

drbjozsef

megtorlásként lehet vlmit jogilag csinálni? nem tudom h a magyar jog mennyivel más az amcsitól ahol kb beperelnek ha leköpsz valakit az utcán így kíváncsi vagyok

annyit tudok h az érintett örökösök morgolódnak de nem lépnek semmit

nem lenne az érintettek érdeke fellépni az illető örökös ellen amé lenyúlta az örökséget, pénzt és amé ilyen jegyző által kiírt papírkát mutogatva akar pénzt kicsikarni belőlük?

ha fel akarnának lépni akkor mit kéne tenniük pontosan? pénzt nyernének rajta vagy az ellopott örökségnek kampó?

gondolom az állam nem tudja h ki nyúlta le a pénzt a nagyi halála után és gondolom ezé szerepel a lenyúlt pénz adósságként a jegyző által

a papír lehet humbuk jegyző által? csak képet tudnék küldeni ha érdekel téged

drbjozsef # 2021.03.16. 20:39

A leírás alapján minek tűnik?

Hát valami izének. Ami lehet baj is meg nem baj is, "azt hallottam", meg papírt mutogattak, mindenesetre nagy a buli, oszt lehet nehéz lesz kijönni belőle jól, mert hát vannak ilyenek, a lenyúlás meg nem szép dolog, figyelni kell, akár nagy svindli is lehet ez a dolog, de lehet hogy nem, de mégis talán.

Egyébként, a tényállás kibogozása nélkül, amit sikerült kiókumulálni belőle :

Ha a hagyaték csak adósság, semmi "pozitív", akkor nincs más teendő, mint visszautasítani a hagyatékot. Majd örökli a tartozásokat a magyar állam, és ha nem tetszik neki a helyzet, majd ő intézkedik.

Nufi_ # 2021.03.16. 20:26

Kovács_Béla_Sándor te mit tennél ha veled történne ez?

te mit tanácsolnál mi ilyenkor a teendő te szerinted?

próbálok tanulni másnak a kárából mivel még soha nem hallottam ilyen ciki helyzetről

Nufi_ # 2021.03.16. 20:15

drbjozsef

"Ha véleményed szerint ez lopás és csalás, akkor a teendő : feljelentést tenni a rendőrségen.

Ők bizonyára érteni fogják ezt."

az 1 dolog h nekem minek tűnik, de ebben bizonytalan vagyok mivel nem vagyok jogász így nem értek hozzá ezé kerestem fel a fórumot h válaszokat kapjak

leírtam mi a helyzet

drbjozsef neked minek tűnik ez a leírtak alapján? kíváncsi vagyok a te véleményedre

jogászként neked minek tűnik?

ebben a helyzetben mások mit tennének? mi ilyenkor a teendő 1 jogász szerint?

drbjozsef # 2021.03.16. 20:05

Ha véleményed szerint ez lopás és csalás, akkor a teendő : feljelentést tenni a rendőrségen.

Ők bizonyára érteni fogják ezt.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.03.16. 16:31

Ahhoz értelmes tényállás kellene. Ha eddig nem lett volna világos.

Nufi_ # 2021.03.16. 15:57

Kovács_Béla_Sándor érdemi, hasznos választ tudsz adni a helyzettel kapcsolatban? ha igen akkor válaszólj légyszíves h mi a teendő

leírtam a sztorit amit hallottam

értelmes választ szeretnék kapni hozzá értő embertől időpocsékolás nélkül

szerintem minden világos

Nufi_ # 2021.03.16. 15:28

mi nem világos számodra Kovács_Béla_Sándor?

nem fejtetted ki h mit nem értesz így nem tudom hogyan magyarázzam el neked

Nufi_ # 2021.03.16. 13:37

"Hogyan nevezett egy ügyeskedő család örököst?"

helyi jegyzőhöz mentek a papír alapján amit az érintetteknek továbbadtak 1-1 kép formájában h itt van nézd, olvasd

"Nekem meg ez a tényvázlat egy nagy katyvasznak tűnik."

azt hallottam a helyzetről az érintettektől h a dédnagymama halála után az egyik örökös lenyúlta a pénzt, az örökséget, nyugdíjat és az elhunyt számlájára banki hitelt vett fel + azt a pénzt is lenyúlta ami fedezte volna a felmerűlő költségeket a nagyi halála után

az egyik örökös amit lenyúlt pénzt a nagyi halála után az hagyatéki adósságként szerepel az általuk felkerestt jegyző által egy papíron

az egyik örökös a pénzt lenyúlta és ezt ki akarja fizettetni a dédnagymama többi örökösével erre megy ki a játék

azt állítják 3 örökös van mivel 3 gyereke volt a nagyinak viszont abból csak 2 él így amelyik elhunyt annak a gyerekét nevezték meg a papíron örökösként h meg legyen a 3 örökös

ha megkérsz küldhetek papírról képet ha a helyzet nem tiszta; privibe vagy adj emalcímet

szóval mi ilyenkor a teendő? nekem ez ügyeskedésnek, csalásnak tűnik és az általuk felkeresett jegyző vagy benne van a buliban vagy nincs tisztában a családi titokról h az egyik örökös mit csinált titokban a nagyi halála után a pénzzel

drbjozsef # 2021.03.16. 12:06

Hogyan nevezett egy ügyeskedő család örököst?

Nufi_ # 2021.03.16. 11:06

van 1 kedves rokonság

elhunyt a dédnagymama

3 gyereke volt abból 2 él

egyik gyerek a családjával a nagyi halála után lenyúlta jogtalanul a nyugdíj pénzt és az elhunyt bankszámlájára hitelt vett fel

emiatt hagyatékként ez adósságként szerepel az elhunyt után és a hagyaték csak negatív semmi pozitív

amit lenyúlt pénzt az ügyeskedő örökös azt a többi örökössel ki akarja fizettetni mivel az adósságként lett felírva az elhunyt után a hagyatékban

az elhunytnak 3 gyereke volt abból 2 él és amelyik elhunyt gyerek annak az utódját nevezte meg örökösnek az ügyeskedő család

nekem ez csalásnak és lopásnak tűnik a szitu az ügyeskedő család által aki ki akar cseszni a többi örökössel és kifizettetni velük azt amit az ügyeskedő lenyúlt pénzt

remélem a helyzet világos, de ha nem akkor bátran kérdezzél

mi ilyenkor a teendő?

drbjozsef # 2021.03.16. 06:25

Egyébként, ha Béla nem tart igényt semmire, akkor akár fel is szólíthatod A-t, hogy 8 napon belül vigye el a holmiját, különben kihajítod az utcára. Béla adja írásba, hogy beleegyezik mindennek a kiadásába A. részére, A. pedig mindent elvihet ekkor lista alapján, átvételi elismervénnyel.

drbjozsef # 2021.03.15. 21:27

gedus,

Röviden : akár mindent el is adhatnál, ajándékozhatnál, elégethetnél, ha olvastad odaát a lényeget, teljesen esélytelen lenne az igénylő.
Bizonyítania kellene az ingóságok létezését, hogy az az örökhagyóé volt, és azt is, hogy te vitted el. Elég, ha akkor viszed/adod/dobod el amikor nem látja.

De persze ne tedd. Legyél jóhiszemű, de ne balek. Listázd, pakold el, ne foglalkozz a hisztijével.

Pereskedjen, ha akar. Esélye zérus, nyema, nyista, nulla.

gedus # 2021.03.15. 18:49

Kovács Béla, köszönöm a választ Önnek is, engem leginkább az érdekelt, hogy amíg nincs meg ez a leltári lista, addig kipakolhatok-e, hogy felújítsak. Érdeklődni fogok az önkormányzatnál, hogy mikorra várható? Addig azt hiszem várok, nem szeretnék gondot magamnak.

A két örökös megérdemli egymást

Ezt megkérdezhetem miért írta? Én teljes mértékben Bélának adok igazat, mert Aladár lopott, mire ez kiderült már mindent amit kért tárgyakat odaadott neki Béla, s ezek után még ő fenyeget. (Engem is, hogy nem mehetek be a lakásomba, nem érhetek semmihez és Bélát is a követelőzéseivel) Bélát nagyon megviselték a történtek (engem is), nem csak a mama halálát de még ezt is ki kellett állni, pedig alapvetően Béla semmire sem tartott igényt, csupán azt tudta, hogy a temetésre félre tette a pénzt a mama.

fehérfelhő # 2021.03.15. 18:22

Szomorú örökös! Én ott nem találtam ere a választ. Hogy tudom megnézni minden válaszomat? Nem tudom . Láttam hogy van 25 válasz., de csak 6 ot találtam meg Azokban pedig ere nem volt válasz