Nemzetközi válás


Dr.Attika # 2018.10.03. 08:41

Hogyne változtatna. Magyar bíróság, magyar anya esetében biztosan nem fog egy harmadik országban élő, az Unióba is csak ingázó apának ítélni a gyermek elhelyezés kapcsán. Nem időigényesebb itthon válni, mint Ausztriában. A költségek is jóval kisebbek.

Tirol77 # 2018.10.03. 08:34

Kovács Béla Sándor, te az ügyfeleiddel is így beszélsz?? Nem lennék a helyükben...

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.03. 08:28

Tirol77, mit értetlenkedsz? Melyik kérdésedre nem kaptál még választ? (Azt ne várd, hogy valaki megígéri neked, hogy biztosan te kapod a szülői felügyeleti jogot, és azt se, hogy van olyan út, amelyen az apának - ha ő kapja a szülői felügyeleti jogot - megtiltsa, hogy "hazamanjen" a gyerekkel.)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.03. 08:26

A lényegen semmit nem változtatna, ha Magyarországon indítja meg a pert, hiszen ha az apát jogosítják a szülői felügyelet gyakorlására, a magyar jog szerint is "hazaviheti" a gyereket.
A per viszont lassabb, nehézkesebb lesz.

Dr.Attika # 2018.10.03. 05:12

Írta a kérdező, hogy mind a két házasfél magyar állampolgár is, ezért korlátozás nélkül beadható a bontó kereset magyar bíróságon és joghatósággal is rendelkezik.

Tirol77 # 2018.10.03. 04:55

A férjem hivatalosan nem él harmadik országban, pontosabban van címe, ahol együtt éltünk, cége van harmadik országban, ingázik: de van Ausztriában hivatalos lakcíme, van TB száma, tartózkodási engedélye (a BH-nál az uniós állampolgároknak is be kell jelentkezni). Magyar állampolgár is.

ObudaFan # 2018.10.03. 04:43

Így biztos, hogy nem vihetik el a kisfiút harmadik országba.

Elvihetik, ha az a szülő alkalmasabb a bíróság szerint, aki harmadik országban él.

Akkor is Magyarországon adjam be, ha soha nem éltünk ott? Mármint együtt. Én nyilván igen, de a kisfiam és a férjem soha.

Jelenleg nem tudod Magyarországon beadni. Akkor tudnád, ha már egy éve Magyarországon élnél.

Tirol77 # 2018.10.03. 04:33

Köszönöm! Akkor is Magyarországon adjam be, ha soha nem éltünk ott? Mármint együtt. Én nyilván igen, de a kisfiam és a férjem soha. A kisfiamnak és nekem hivatalosan csak tartózkodási helyünk van otthon, oviba is Ausztriában jár.

Dr.Attika # 2018.10.03. 03:00

Nem Ausztriában kell beadni a bontó keresetet, hanem Magyarországon. Így biztos, hogy nem vihetik el a kisfiút harmadik országba. Ráadásul olcsóbb is.

ObudaFan # 2018.10.02. 19:21

Szinte biztos, hogy igen, de egy osztrák ügyvédet lenne célszerű megkérdezni.

Tirol77 # 2018.10.02. 15:56

Köszönöm, nyilván engem senki nem vihet sehova, de a gyereket annál inkább. Róla van szó, nem rólam.
Ha esetleg az apánál helyeznék el a gyereket, elvihetné magával a hazájába?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.02. 15:42

Az Isten áldjon meg... Nem ismerem az osztrák családjogot, de jelentősen nem különbözhet a magyartól. Ha nem tudtok megegyezni, hogy ki gyakorolja a szülői felügyeleti jogokat, akkor a bíróság egyikőtöket fog feljogosítani rá. Ha téged jogosítanak, akkor a gyerek ott fog lakni, ahol te. Ha nem téged jogosítanak, akkor se fognak arra kötelezni, hogy elköltözz bárhova is.

Tirol77 # 2018.10.02. 15:24

Nyilván az a gond, hogy nem akarok visszamenni, a gyerekkel maradni akarok a válás után Ausztriában.
Akkor is dönthet úgy, ha az életvitel központja Ausztriában van?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.02. 15:19

Dönthet úgy, de miért döntene? Nem is értem, mi a problémád.

Tirol77 # 2018.10.02. 15:02

Következő kérdésben szeretnék véleményeket meghallgatni: magyar állampolgár vagyok, férjem is (de másik országé is, ahogy mi is a 4 éves kisfiammal, nem uniós).
Több, mint egy éve Ausztriában élünk, én itt dolgozom, férjemnek van itt lakcíme, de nem dolgozik, hazájában van egy cége,ott is él és Ausztriában is, ingázik.
A kisfiam itt jár oviba, de a férjem hazájában született, ott éltünk 7 évet.
Ha Ausztriában beadom a válópert, dönthet-e úgy a bíróság, hogy vissza kell/lehet vinni a gyereket a férjem hazájába, úgy, hogy én nem akarok oda visszamenni, nyilván szeretném, ha a fiam velem maradna Ausztriában.
Köszönöm előre is!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.09.25. 11:51

De még mennyire!

Maria54 # 2018.09.25. 11:34

Köszönöm! Mindekinek ez a véleménye? Az apa kérésére csakugyan visszavihetik svájcba a gyereket, ha a gyerek és én is és az apa is magyarok vagyunk, van közös bejelentett magyarországi címünk, csak a gyerek Svájcban élt 7 évet és itt járt ovodába/iskolába? Köszönöm!

ObudaFan # 2018.09.25. 11:24

Hacsak a svájci jog kifejezetten nem engedi meg (amit nem igazán hiszek), akkor nem teheted meg és a Hágai Egyezmény alapján visszaviszik a gyereket, ha ezt kéri az apa.

Maria54 # 2018.09.25. 10:35

Kedves Fórumozók
Az alábbi kérdéssel fordulok Önökhöz. Adott az alábbi felállás: apa, anya magyar, magyarországi házasságkötés 2010-ben, majd már 1 éves gyerekkel svájcba költözés, de maradt bejelentett közös lakcím Mo-on, de az életvitel központja 2011 óta Svájc. Megtehetem -e, mint anya, hogy visszaköltözöm Magyarországra a 8 éves gyerekemmel, aki már Svájcban járja a 2. osztályt? Hozzávetőleges információ, hogy, gyerekem mint magántanuló a svájci iskola mellett párhuzamosan végzi a magyar iskolát is.
Előre is köszönöm.

ObudaFan # 2018.09.09. 16:06

A legsürgősebbnek egy Hágai Egyezmény szerinti eljárást tartanék a gyermek hazahozatala érdekében.

vsartory # 2018.09.07. 19:49

Kedves Fórumozók!

Feleségem anyjának egy hete agyvérzése volt, ami miatt az asszony fogta magát és az egy éves gyerekünket, hazament, majd kitalálta, hogy nem tud többé itt és velem élni. Szülés utáni depressziója volt, ami aztán teljesen elvette az eszét, de erről persze nincs semmi papírom, csak az én és a környezetem észrevétele.
Nem tudok róla, hogy beadott-e volna kint Grúziában válókeresetet, de nem lepődnék meg.
Abban szeretnék javaslatot kérni, hogy mit tegyek, próbáljak minél előbb beadni én egy keresetet, hogy itt legyen a tárgyalás, vagy végül is mindegy?

Én és a fiunk magyar állampolgárok vagyunk, a feleségem grúz. A házasságot kint kötöttünk de itt éltünk Budapesten. Én dolgozom, és tartom el a családot, jó körülmények között élünk.

Milyen eséllyel láthatom újra a gyerekem, ha elvesztek egy ilyen ügyet?
Anyagilag neki lehet valami követelése velem szemben, a gyerektartáson kívül?

Elég váratlanul ért a helyzet, így teljesen tanácstalan vagyok, és azért lenne szükségem segítségre, vagy esetleg egy ügyvédre is, hogy ha gyorsan kellene cselekednem, legyen rá esélyem.

Köszönöm előre is a segítséget!

wers # 2018.07.24. 12:42

Oóó ez a bölcselet KBS-től elkerülte a figyelmemet.
Hát, ez nálam nem működne.

SaireyVMK # 2018.07.24. 12:12

(Egyébként meg nem kellene kapkodni. Duzzogsz egy kicsit, pár napig nem szólsz hozzá. Aztán kapsz virágot, esetleg valami komolyabb ékszert is, és megbocsátasz.)

KBS te kis huncut :D

wers # 2018.07.24. 09:31

A volt házastársad nem jelenti be?
Egyébként saját érdekedben jelentsd be.

wers # 2018.07.24. 09:25

Inkább Törökország Magyarországi Konzulátusát ketesd meg. Szerintem oda kell(ene) bejelrnteni.