Gyerektartás és láthatás


Majordomus # 2022.05.11. 13:35

Pontosan erről van szó.
.
Annak idején hülyeséget csináltál.
.
Kevés esélyét látom hogy a nejeddel meg tudsz egyezni.
.
Kérd a bíróságtól a tartásdij leszállitását.

drbjozsef # 2022.05.11. 13:19

Robiapa,

Nem nagyon van mit ezen állásfoglalni. Jogalapod van változtatni az összegen, mert azt nem tilos, kérheted a bíróságtól.
Hogy etikus-e így elosztani a költségeket, az meg nem jogi kérdés. Ha úgy érzed, hogy ez így nem fair, akkor beszéljétek meg, kérjétek közösen a végzés módosítását, vagy ha nem egyeztek meg, bíróságon kérheted a tartásdíj megváltoztatását.
Esetleg annyi, hogy a tartásdíj elsősorban a gyerek szükségleteihez igazodik, és ha se az, se a te körülményeid nem változtak lényegesen, akkor nem nagyon szokták megváltoztatni a korábbi közös megegyezést.
Talán annak idején nem kellett volna ilyen hülyeségbe belemenni. Ha közös, akkor minden közös, ráadásul az eltartás és annak ideje is feles körüli, akkor mire fel fizettél eddig tartást...

Robiapa # 2022.05.11. 10:37

De megvárnám mondjuk "drbjozsef" úr állásfoglalását a kérdésben.

Köszönöm:
R

Robiapa # 2022.05.11. 10:36

Nem kerültek képbe ügyvédek, gyors megegyezés és a nyugalom motivált.
De a kérdés nem az volt, hogy fejőstehénné tettem-e magam önként, és hogy ez most jó-e vagy sem, hanem hogy ebben az esetben - közös felügyelet, minden kts. megfelezés, mindkét szülőnél azonos időt töltenek a gyerekek,stb - kérhetem-e azt, hogy változtassuk meg ezt a fizetési módot, és térjünk át a tényleg mindent fele-fele arányban fizetésnek, ne legyen számomra kötelező ezen felül még tartásdíj fizetése is.

Ettől függetlenül tanulok belőle (mondjuk, már meg is történt).

R

Robiapa # 2022.05.11. 10:18

De megvárnám mondjuk "drbjozsef" úr állásfoglalását a kérdésben.

Köszönöm:
R

Robiapa # 2022.05.11. 10:18

Nem kerültek képbe ügyvédek, gyors megegyezés és a nyugalom motivált.
De a kérdés nem az volt, hogy fejőstehénné tettem-e magam önként, és hogy ez most jó-e vagy sem, hanem hogy ebben az esetben - közös felügyelet, minden kts. megfelezés, mindkét szülőnél azonos időt töltenek a gyerekek,stb - kérhetem-e azt, hogy változtassuk meg ezt a fizetési módot, és térjünk át a tényleg mindent fele-fele arányban fizetésnek, ne legyen számomra kötelező ezen felül még tartásdíj fizetése is.

Ettől függetlenül tanulok belőle (mondjuk, már meg is történt).

R

Majordomus # 2022.05.11. 07:22

A feleségednek jobb ügyvédje volt.

Okulj ebből és keress egy profi ügyvédet.

Robiapa # 2022.05.11. 06:34

Igen, így működik a gyakorlatban is.
És igen: valüban nem buli, ezért szeretnék változtatni ezen, de van egy bírósági határozat, a kérdéset tehát, hogy van-e jogalapon arra, hogy ezen változtassak - az említett okok miatt.
Megvárnám a jogi szakértő állásfoglalását.

Köszönöm:
R

Majordomus # 2022.05.10. 19:09

Az nagyon nem buli,hogy átlagon felűli gyerektartást fizetsz+a költségek felét és ráadásul a fél hónapban te tartod el a gyerekeket.
.
Bocs ne haragudj,de bika helyett inkább
fejőstehén szerepet töltesz be a csordában....

Majordomus # 2022.05.10. 19:07

És ez így van a gyakorlatban is?
Mármint a költségviselés?

Robiapa # 2022.05.10. 13:18

Annyit még ehhez: közös megegyezéssel váltunk, közös felügyelet van, illetve az egyezség is úgy szólt, hogy tartásdíj+a gyerekek szakköri díjai, táborok, stb-ket közösen fizetjük. Vagyis ez van (kb) a bírósági határozatban.

R

Majordomus # 2022.05.07. 07:37

Hát Németországban nem szabad feleségül venni egy elvált asszonyt 3 gyermekkel.

Szomorú örökös # 2022.05.07. 03:55

Robi76

Szàmomra is igen durva törvènynek hangzott ezèrt voltam kivàncsi hogy mi a helyzet Magyarországon ezzel .

És még ha tudnád, hogy csak Németországban hányféle tartás létezik...de mindez természetesen csakis Németországban. :-O

https://e-justice.europa.eu/…MS_EJN-hu.do?…

Szomorú örökös # 2022.05.07. 03:54

drbjozsef

én tartanék tőle, hogy Németországban sincs, legalábbis ilyen formában.A gyereket a szülőnek kötelessége eltartani, nem a szülő (új) párjának.

Szerintem a kérdező erre gondolt:

http://nemetorszagi-magyarok.de/…-jog-szerint

Szomorú örökös # 2022.05.06. 16:21

Robi76

Az ember azt gondolnà hogy nyugaton sokkal kedvezőbbek a törvènyek ès làm itt a pèlda hogy milyen szemètsègeket tesz egy kèt àllam az àllampolgàrokkal .

Az, hogy Magyarország tele van szociális ellátásokkal, az nem jelenti azt, hogy mindenhol ennek kell lennie. És ez nem szemétség, hanem gondos, nem pazarló elosztása az állam bevételeinek, és nem úgy, mint mondjuk nálunk a választás előtt. Ne feledd, ott keresnek életük során annyit az emberek, hogy ezeket az időszakokat bőven átvészelik munka és kereset nélkül is. Sőt nézzük Németországot, ahol egy ismerősöm épp kb. 1000 euro munkanélküli segélyt kap havonta - és nem csak három hónapig. Ebből habzsi-dőzsi nélkül simán eléldegél, amíg nem talál új munkát magának.

Robi76 # 2022.05.06. 12:50

A baràtom aki Nèmetorszàgban lakik ő kerűlt olyan helyzetbe hogy majdnem vàlnia kellet , aztàn szerencsère mègis eggyűtt maradtak .
De ő a kritikus időpontban űgyvèdnèl volt ès az űgyvèd mondta neki ezt .
Szàmomra is igen durva törvènynek hangzott ezèrt voltam kivàncsi hogy mi a helyzet Magyarországon ezzel .

Köszönöm hogy mevàlaszolta a kèrdèsem

drbjozsef # 2022.05.06. 08:08

Robi76,

Magyarországon nincsen ilyen szabály.
De én tartanék tőle, hogy Németországban sincs, legalábbis ilyen formában.A gyereket a szülőnek kötelessége eltartani, nem a szülő (új) párjának.

Robi76 # 2022.05.06. 08:05

Szomorú örökös

Az ember azt gondolnà hogy nyugaton sokkal kedvezőbbek a törvènyek ès làm itt a pèlda hogy milyen szemètsègeket tesz egy kèt àllam az àllampolgàrokkal .
Én csak arra voltam kivàncsi hogy Magyarországon is lètezik ilyen vagy sem .
Csak megtàmadtak ès megvàdoltak a fórum tagjai ))) . Ami nem baj csak nem akartam túl mèlyen belemenni rèszletekbe .

Űdv .

Robi76 # 2022.05.06. 07:56

Tisztelt drbjozsef !

Köszönöm a vàlaszàt . Semmifèlekèppen nem az a szàndèkom hogy fizessen vagy sem a gyerektartàst . Ahogy eddig meg tudtam tenni úgy a jövőben is meg fogom mivel a gyerekeim fontosak szàmomra .
Èn itt csak egyszerűen annyit szerettem volna megkèrdezni hogy Magyarországon lètezik e ilyen törvèny hogy ha pàrosodik az ex akkor az apa vagy olyan esetben az anya megtagadhatja a gyerektartàst fizetni .
Ès hozàteszem mègegyszer ha lètezik ez a törvèny ha nem engemet nem fog befolyàsolni mert èn apa vagyok ès nem egy spekulàns .

Köszönöm a vàlaszàt drbjozsef

drbjozsef # 2022.05.06. 04:05

Hogy a német szabályok miben különböznek a magyartól, azt nem tudom. Gyanítom, itt sem sokan, sőt.

drbjozsef # 2022.05.06. 04:05

Robi76,

Ptk. XXII. fejezetet olvasd el.

4:220. § (1) A továbbtanuló nagykorú, munkaképes gyermek a rászorultsági vélelem esetén kívül is jogosult a tartásra, ha szükséges tanulmányai indokolt időn belüli folytatása érdekében arra rászorul. A gyermeknek a szülőt a továbbtanulási szándékáról késedelem nélkül tájékoztatnia kell.
...
(5) A szülő a huszonötödik életévét betöltött, továbbtanuló gyermekének tartására rendkívül indokolt esetben kötelezhető.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Igen, 2 éved van legfeljebb, de csak ha továbbtanul, első adott szintű képzésén vesz részt, és nincs önálló jövedelme.

Szomorú örökös # 2022.05.06. 03:54

Robi76

annyira furcsa volt ez szàmomra hogy ilyen is lètezik a vilàgon ès azt szerettem volna tudni hogy ez egy uniós törvèny vagy csak a nèmetek fantàziàjàban jöhetett lètre

És képzeld csak, a németek annyira galádok, hogy ha egy házaspár különválik, akkor asszonytartást kell a férjnek fizetnie.
Igen, ott ez létezik, mégsem uniós törvény.

Mi több a franciáknál pl. mindössze 10 hét az ún. GYES, utána mehet a nő dolgozni, ha megfelelő dadust találnak a gyerkőc mellé.
Igen, ott ez létezik, mégsem uniós törvény.

Robi76 # 2022.05.05. 22:36

Az a helyzet hogy alaptalanul kezdtèl el szàmolgatni . Mert èn azt nem mondtam hogy a gyerekeim szûletèsekor vàltam el az exemtől .
13 évesek voltak ès 10 ève fizetem rendszeresen a gyerektartàst .
Akkor hàny èvem van hàtra a gyerektartàsbol ??

A tàmogatàsom a gyerekeim felè örök èletű csak a kötelező tàmogatàs tart mèg 1-2 èvig .

Majordomus # 2022.05.05. 19:24

Úgy hogy 24 éves lesz mire elvégzi az egyetemet!

Robi76 # 2022.05.05. 18:41

Majordomus

A 14 èv hogyan jött ki önnek ?