Pszichológiai vizsgálat / bontóperhez


Hejt # 2006.01.12. 07:17

:-))
nem hiszem... a képek mindegyike elmebeteget ábrázol, és a tezst lényege, hogy aki szimpatikus, azzal rokon személyiségvonásokat mutatsz...

mellesleg jegyzem meg, hogy az összes felsorolt tesztet elavultnak tartják (sokszor fals dolgokat hoznak ki), de nincs jobb náluk...

Secret # 2006.01.12. 07:10

A férjem fényképe véletlenül nem lesz közte? :-))

Hejt # 2006.01.11. 14:50

Secret: válasz ment...

jah és még eszembe jutott valami: van még egy teszt, a Szondi. ki kell választani az eléd rakott emberek közül 2 szimpatikusat és 2 nem szimpatikusat... és ezt egymás után 8-10szer (mindig másik 10 képet raknak eléd, amelyekben vannak ismétlődések is), az egészet még egyszer megismételve... remélem érthető voltam.. :-))

Hejt # 2006.01.11. 14:42

Gasko: én mindent megpróbáltam, mellettem vallottak az exem szülei, testvére, keresztszüleje, ellenem meg az új párja, illetve az új párja régi exe... de mivel nő, ezért őt teljesen máshogy ítélték meg, mint engem... én CSAK APA vagyok (ezt leírtam a bírónak is, aki azt mondta igazam van, de a bírói gyakorlat alapján nem hozhat más döntést - érdekes volt hallgatni), és így alapból máshonnan indulok... a pszichológusi véleményről meg nem írok, mert csak felbosszantom magam rajta így, majd háromnegyed év távlatából is...
a per abból a szempontból nekem köszönhető, hogy én indítottam (általában ugye a férjek indítják, mert valamiért úgy érzik, kell)
az elmúlt bő 2,5 év alatt azért sokmindent megtettem, 0 eredménnyel...

Secret # 2006.01.11. 14:33

Priviben ment.

gasko # 2006.01.11. 14:32

Nem biztos hogy én vagyok az az ember, akinek itt tanácsot kell osztogatnia (sőt...), de azért én ezt nem adnám fel ilyen könnyen.

Pontosan ezért érzik (érezzük) a nők, hogy mindent megtehetnek. Ha nálunk van a gyerek, akkor már nyert ügyünk van, hiszen az amúgyis a miénk, úgyhogy nem vehetik el tőlünk... Pedig szerintem ugyanúgy az apáé, mint az anyáé!
Ne hagyd magad, mert később csak saját magadat okolhatod, de ami talán rosszabb, a gyerek is mondhatja, hogy nem tettél meg mindent...

De nem akarlak tényleg semmire buzdítani, nem ismerem a helyzetedet, és tudom, hogy a pereskedés nem jó senkinek, főleg egy gyereknek nem. Csak tudod, (ezt már az előbb említett másik helyen is leírtam) a per nem egyedül neked köszönhető, úgyhogy nem neked kell meghátrálnod a "gyerek érdekében".
Ez a legaljasabb, amit a nők előadnak: a "Miért csinálod ezt a gyerekkel?" Nem csak az egyik csinálja, hanem ketten csinálják, úgyhogy mindenki nézzen jól mélyen magába, és ne sakkozzon a másik érzelmeivel.

Bocs, egy kicsit kiffakadtam... Elnézést mindenkitől, akit megbántottam érzéseiben :-))

Hejt # 2006.01.11. 14:30

na látod, ezt nem lehet tudni... ki lesz az?

Secret # 2006.01.11. 14:26

Nem magyarázta meg, de elismerte, hogy nem fizet.

A mi pszichológusunk férfi lesz. Lehet, hogy ő meg a férjem irányában lesz elfogult?

Hejt # 2006.01.11. 14:21

hm... és a bíróság előtt mit mondott, miért nem fizet? ezt is érdemes megkérdezni, plusz minden egyes tárgyaláson rögzíteni, hogy nem fizet...

gsako: nem fellebbezek, mert a mai magyar jogállás és joggyakorlat szerint semmi esélyem a gyerekekre, és feleslegesnk érzem tovább húzni-nyúzni a pert...

Secret # 2006.01.11. 14:14

Hejt: nálunk most úgy működik a láthatás, hogy a férjem viszi Õket minden második hétvégén és 2* hétköznap vele vannak. A hétköznapi napokon én is abban a lakásban tartózkodom, ahol Õk, a hétvégéken nem. Tehát kb. fele-fele arányban vannak velem és vele. Én önkényesen nem akartam Õket elvinni - bár megtehettem volna -, de nem akartam, mert annak „lopkodás” lett volna a vége. Ki ér oda előbb a suliba? Stb.
Ezért írtam az, hogy a jogait gyakorolja, de a kötelezettségeit nem.
Amikor megkérdeztem tőle, hogy nem érzi úgy, hogy valamit illene fizetnie, azt mondta, hogy miért? Látom, megvan mindenük, tiszta, divatos ruhába öltözteted őket, nincsenek alul táplálva, tehát semmiben sem szenvednek hiányt. Külön órájuk be van fizetve, meleg ételt esznek az iskolában.
Na ekkor dobtam egy hátast.

gasko # 2006.01.11. 14:08

Hááát, az ember reménykedik, az igazságszolgáltatásban, de megértem az indulataidat.
Végülis amit írtál, ezek szerint még nem a végleges állapot, gondolom fellebeztetek.

Nagyon köszi minden segítséget, és azért még olvasd Te is sokat a fórumot, mert biztos lesz még kérdésem... :-))

Secret # 2006.01.11. 14:07

Gasko!

Tuti, hogy egy napra és egy időpontra lettetek beidézve. Férjemnek, nekem és a gyermekeknek és páromnak is ugyanaz minden.

Szerintem az idézéssel ha odamentek köteles - lenne - odaadni. Vigyetek tanút. Hány éves? Nem tudjátok elvinni az oviból, isiből Ti?

Hejt # 2006.01.11. 14:06

Secret: nálunk most az volt, hogy az ex júl 11én önkényesen elvitte a gyereket,és onnantól kérte a tartásdíjat is, és a bíró meg is ítélte volna, de nekem a legelső tárgyaláson (amikor nálam volt a gyerek még), volt egy beadványom, hogy én is kérem a tartásdíjat, de akkor nem ítélték meg, most viszont emiatt nem kellett nekem visszamenőleg fizetnem...

Hejt # 2006.01.11. 14:04

ilyenkor az anyuka ellen természetesen... de ha ellene kéne, akkor a pszichológus, ha nő, "véletlenül" elfelejti majd megemlíteni, ha pedig ezt ti megteszitek, akkor majd azt mondja, hogy miért ne hozhatta volna ő?? pedig hát az is egy végzés, amiben a bíró leírja szerintem, hogy kinek kell vinnie...

Secret # 2006.01.11. 14:04

Csodálkozom, a „bíród” hozzáállásán.
Egy ismerősöm már túl van a vizsgálaton és beidéztették a pszichológust. A bíró megkérdezte őt is, hogy fenntartja-e az eredményét, term. azt mondta, hogy igen. El is ment a tárgyalásra és több jót mondott, mint amit leírt az ügyben.

Tavaly novemberben kértük 6 hónapra visszamenőleg a tartásdíjat, férjem is elismerte, hogy május óta nem fizet. akkor lehetséges, hogy 2005. májusáig visszamenőleg megkphatják a gyermekek a „járandóságukat”?

gasko # 2006.01.11. 13:56

Értem, és akkor mi van, ha aznap a gyerkőc az anyukájánál ébred, és ő nem akarja majd odaadni, mivelhogy úgyis odamegyünk mindketten? (Márha őt is ugyanakkorra hívják)
Ez még nem valósult meg, de tartok tőle. Ilyenkor ez ki ellen értékelhető?

Hejt # 2006.01.11. 13:52

gasko: bocs, elsiklottam a többi kérdés mellett... ha a többi családtag is megy, akkor őket is meghallgatják, de akkor nem lesz egyszerű menet a hosszat nézve... a gyereket annak kell(ene) vinnie, akivel megidézték, ha más viszi, akkor azt is támadólag foghatják fel (mármint arra vonatkozólag, akinek vinnie kellett volna)...

az én ügyem 2005 áplilis 2-a óta ment és most zárult le az első kör...

Secret: valószínűleg új tárgyalás lesz, mert egyrészt a szakértői jelentés nem fog elkészülni, másrészt amikor elkészül, nektek kell, hogy legyen időtök reagálni rá, tehát a vizsgálat után kb 1,5 hónappal lehetne a tárgyalás... ha megfellebbezitek a szakértőit, akkor az még 2-3-4-6 hónap, attól függően, hogy az új szakértő mikor ér rá, vagy a régi szakértő mikorra készíti el a kiegészítést (nálunk ez úgy zajlott, hogy én kértem, hogy a szakértői kmara vizsgálja felül a szakértő döntését, mert enyhén szólva is ellentmondásos volt, erre a bíró telefonon megkérdezte a szakértőt, hogy fenntartja-e a vizsgálat eredményét; erre ő közölte, hogy természetesen és el lettem utasítva)

a bíróság 6 hónapra visszamenőleg szabályozhat tarásdíjat, ám ha ti minden egyes tárgyaláson kértek a tartásdíjat a gyerkőcre, akkor elvileg hosszabb időre és visszamenőleg is meg fogják adni (a visszamenőlegest ráadásul 15 napon belül ki kell fizetnie)...

gasko # 2006.01.11. 13:43

Hejt, sajnálom hogy így alakult!

Nőből vagyok, de a gyerek nem az enyém... úgyhogy izgulunk. Egy másik fórumon, már többet írtam, ha gondolod olvasd el (segítségkérés derilltől)

Tudsz reagálni azokra amiketalább kérdeztem?

Secret # 2006.01.11. 13:28

:-((

Ez faa! 2004. novembere óta húzódik az egész ügy. „Életem párja ”2005. májusa óta nem fizet semmit sem a gyermekek után. Jövedelme az enyém 2-2,5-szerese. Jogai vannak, de kötelezettségei!

Akkor új időpontot fog kitűzni. Nagyon boldog vagyok. :-(

Most nyugtass meg légy szíves, mert nagyon felizgattál.

Hejt # 2006.01.11. 13:25

gasako: ha nálad a gyerek és nőből vagy, akkor tuti nem veszik el tőled, hiába pattog az ex (én is hiába tettem)...

Hejt # 2006.01.11. 13:24

az exnél mindkét gyerek, én fizethetem a szokásos tartásdíjat, de a láthatás az én elképzeléseim szerint alakul (mondjuk nem lesz semmi megoldani a több mint 400 km távolság mellet, de meglássuk)...

Secret: nem fog odaérni, nekünk kb 2 hónap volt a kiértékelés...

gasko # 2006.01.11. 13:20

Király, most jól összecsináltam magam... Remek, hogy ezen múlik minden, mivel erre semmi hatásunk nincs. Tulajdonképpen a fejünk felett ítélkeznek, anélkül, hogy számítanának az érzéseink...
Persze ez nyilván nem így van, de akkor is idegesítő.

Nálatok mi lett a vége?

Secret # 2006.01.11. 13:20

Szerinted a 13-i vizsgálat eredménye oda fog érni a 24-i tárgyalásra?

Nálad mi volt? Ha nem vagyok indiszkrét.

Hejt # 2006.01.11. 13:18

moamoa: nekem a fiam 6 éves volt akkor, de egyik szülő sem mehetett be vele...

Hejt # 2006.01.11. 13:17

az alapkoncepció az, hogy ha a gyerek életkora megengedi, akkor minden további nélkül a pszichológus egyedül vizsgálja meg...

mit szeretnétek még tudni? :-)) bármit elmondok, ha kell... nekem megvolt tegnap az "eredményhírdetés"... minden ettől a pszichológusi vizsgálattól függ egyébként... erre hivatkozik a bíró az ítéletében...