névváltoztatás


Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.04. 07:41

Nincs kötött szöveg.

gytt # 2012.06.04. 06:10

köszönöm a választ.Mondták, hogy úgy legyen a szövege, hogy nem sért semmilyen...ezt felejtettem el,erre lennék kíváncsi.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.03. 17:49

De ha ragaszkodsz, hozzá, akkor két tanúval.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.03. 17:48

Miért, annyira ritka? Vagy történelmi?

gytt # 2012.06.03. 12:36

Tiszteletem!
Az lenne a kérésem, hogyan kell meg írni a beleegyező nyilatkozatot a hozzá tartozóknak, akik azt a nevet viselik amit én is akarok.
Tehát mi legyen a szövege.Köszönettel!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.21. 09:00

Ki mondta, hogy egyszer lehet "próbálkozni"?
Az indoklásnak szvsz a legjobb lesz, ha a mostani vezetéknék gyakoriságára hivatkozol, arra, hogy érzelmi kötődésed nem a biológiai, hanem a nevelőapádhoz volt, rokoni kapcsolatot ezekkel a féltestvéreiddel tartod csak. Hasznos, ha csatolod a névviselők nyilatkozatát is, hogy nem ellenzik.

gytt # 2012.04.21. 08:20

Köszönöm a válaszát!, de az a baj csak egyszer lehet próbálkozni,nem akarom elszúrni.inkább mellé beszélek, de tudna valami elfogadható indokot adni?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.21. 08:17

Meg kell próbálni. Valószínűleg teljesítik.

gytt # 2012.04.21. 08:09

Szögedi néven születtem ANYÁM FÉRJE VEZETÉK NEVÉT KAPTAM.
8ÉVESEN hercehurca-apasági-majd névváltoztatás,és megkaptam a biologiai apám nevét.
35éves vagyok.
szeretném visszakapni a nevem.
elutasítanak ha az igazat írom?van 4féltestvérem,akik nem ellenzik.1988ban meghalt a fater,Hagyaték már nincs.
Csak a nevem akarom,van rá mód?

gytt # 2012.04.21. 08:08

Szögedi néven születtem ANYÁM FÉRJE VEZETÉK NEVÉT KAPTAM.
8ÉVESEN hercehurca-apasági-majd névváltoztatás,és megkaptam a biologiai apám nevét
35éves vagyok.
szeretném visszakapni a nevem.
elutasítanak ha az igazat írom?van 4féltestvérem,akik nem ellenzik.1988ban meghalt a fater,Hagyaték már nincs.
Csak a nevem akarom,van rá mód?

gytt # 2012.04.21. 08:02

Üdv!
Kérem a segítségét hozzáértőnek.
Röviden:
Születtem Szögedi néven,anyám férje nevét kaptam.8évesen herce-hurca,apasági-elvették a vezeték nevem,és megkaptam a biológiai apám vezeték nevét.Legyen Tóth.
Visszaszeretném kapni,és megváltoztatni a nevem Szögedire.
Hivatkozhatok e Szegedre,mert ott lakom és mennyire szeretem...?És régi szép magyar név a Szöged?
Vagy ha leírom az igazat, hogy miért, a halottra való tekintettel nem utasítanak el? 1988ban meghalt.semmilyen hagyatéka nincs.De van 4 gyereke,akik féltestvéreim.
Kérem válaszoljanak,nem szeretném ha elutasítanának a belügyminisztériumból.Köszönöm!

verziok # 2012.02.23. 12:44

Tiszteletem!

Szeretném megtudni van-e arra mód, hogy a volt férjem vezetéknevét megtartva a keresztnevemet hozzáadva változtassam meg a nevem.pl.Kovács Zoltán Árpádné vagyok jelenleg, és most szeretném Kovács Jolánra változtatni, volt férjem ehez hozzájárul, ha szükséges.(a Jolán név a születéskori keresztnevem)
22 éve váltunk el,nem tudom ez számít-e bármit is,akkor nem kértem névváltoztatást.
Az Okmányirodában kell ezt a fajta névváltoztatást intéznem?
Nehezen kiejthető és leírható a születéskori családnevem, ezért nem azt szeretném vissza venni.
Köszönöm előre is a választ

Ellinida # 2012.02.09. 10:16

Discipline, nem valtoztat a vizum ervenyessegen. Amikor megerkezik a hatarozat a nevvaltoztatasrol, el kell menned a nagykovetsegre, ahol uj utlevelet fognak neked kiadni. De mivel a regiben van benne a vizumod, ezert az is nalad fog maradni es a ketto egyutt lesz ervenyes vizum szempontjabol. De ezt az ottani nagykovetsegen fokjak intezni, en azt gondolom, hogy amikor megerkezel, eressz meg egy telefont ezugyben.

cuper77 # 2012.02.08. 16:55

pazs köszönöm szépen a választ:)

pazs # 2012.02.08. 16:29

Nincs. Majd 18 éves korában megváltoztathatja a vezetéknevét, addig csak mindkét szülője hozzájárulásával, de ha az apja nem járult hozzá, hogy örökbefogadd, akkor nem hiszem, hogy a vezetéknévcserébe beleegyezne.

cuper77 # 2012.02.08. 16:10

Sziasztok!
Egy elég kényes és kacifántos dologban szeretnék tanácsot kérni hátha van valakinek valami ötlete:)
A következő a gondom van egy 10 éves nevelt lányom akit már hosszú évek óta én nevelek és nagyon oda vagyunk egymásért:)Természetesen Apunak hív:)A biológiai Apja egyáltalán nem törődik a gyerekkel évente 1 szer a születés napján ír egy emailt de ennyibe meg is áll az Apa szerep ami nem is baj mert nem szeretném a gyerek közelébe tudni!Természetesen már többször próbáltuk kérni hogy mondjon le a gyerekről hogy a nevemre vehessem de erről még csak hallani sem akar igazából mindig azt mondja majd ha a lány elég nagy lesz hozzá eldönti mit akar!Ezzel nem is lenne baj ha nem a gyerek akarná hanem mi erőltetnénk rá a dolgot de erről szó sincs egy nap oda állt elénk és azt mondta az én vezeték nevem szeretné:)Értelmes gyerek nagyon és nem is nagyon lehet becsapni és nem is szeretném:)
A kérdésem az lenne van valami jógi kiskapu akár mi hogy nevet változtathasson a gyerek?Az Apa nem fizet gyerek tartást nem él a látogatási jógával sem így nincs semmi kapcsolat közte és a gyerek között!

cuper77 # 2012.02.08. 16:09

Sziasztok!
Egy elég kényes és kacifántos dologban szeretnék tanácsot kérni hátha van valakinek valami ötlete:)
A következő a gondom van egy 10 éves nevelt lányom akit már hosszú évek óta én nevelek és nagyon oda vagyunk egymásért:)Természetesen Apunak hív:)A biológiai Apja egyáltalán nem törődik a gyerekkel évente 1 szer a születés napján ír egy emailt de ennyibe meg is áll az Apa szerep ami nem is baj mert nem szeretném a gyerek közelébe tudni!Természetesen már többször próbáltuk kérni hogy mondjon le a gyerekről hogy a nevemre vehessem de erről még csak hallani sem akar igazából mindig azt mondja majd ha a lány elég nagy lesz hozzá eldönti mit akar!Ezzel nem is lenne baj ha nem a gyerek akarná hanem mi erőltetnénk rá a dolgot de erről szó sincs egy nap oda állt elénk és azt mondta az én vezeték nevem szeretné:)Értelmes gyerek nagyon és nem is nagyon lehet becsapni és nem is szeretném:)
A kérdésem az lenne van valami jógi kiskapu akár mi hogy nevet változtathasson a gyerek?Az Apa nem fizet gyerek tartást nem él a látogatási jógával sem így nincs semmi kapcsolat közte és a gyerek között!

Ellinida # 2012.02.06. 14:39

Üdvözlet!
Mennyi idő alatt bírálják el körülbelül a kérelmet vezetéknév változtatására?
Köszönöm

haragszom # 2011.12.18. 10:56

Egy kérdésem lenne a hozzáértőkhöz. A férjem 3 éve meghalt. Szeretném visszavenni a leánykori nevem. Hol tudom ezt elindítani, és ennek vannak-e költségei?

végrehajtó1 # 2011.12.09. 10:50

Googlizd le.Mindent megtalálsz a neten e témában.

paxy # 2011.12.09. 09:11

Sziasztok!

Bocsi a zavarásért, kissé furcsának tűnhet a kérdésem, de nekem fontos, így ha van pozitív válasz, az nagyon jó lenne. Az a helyzet, hogy egy ostoba döntés után börtönbe kerültem és miután kikerültem azt vettem észre, hogy a nevem nem túl nyerő a börtönévek után. Minden kapcsolatom az addigi életemmel megszakadt, jobb is így, de én még tovább mennék és még a teljes nevem is lecserélném. De lehetséges-e ez, vagy nem? Mert teljesen tiszta lappal akarok kezdeni, teljesen más alapokkal, s ehhez a nevem eldobása az egyik lépés.

Köszönöm válaszotokat!

Bozó Csaba # 2011.11.09. 06:51

Tisztelt Mindenki!

Olyan kérdésem lenne, hogy párom Nov. 06.-án szült. Harmadik közös gyermekünket, de 8 héttel korábban a vártnál igy nem sikerült elintéznünk az apasági nyilatkozatot, emiatt nem az én nevemet kapta hanem az anyja család nevét. Ilyenkor mik a lehetőségeink.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Tisztelettel:

Bozó Csaba

sutyera # 2011.11.06. 22:04

Értem, köszönöm szépen. Akkor ez egy tökéletes kiskapu arra, hogy ha 2 ugyanolyan nevű ember van a családban, akkor az visszaélés lehetőségre adjon okot. Sok esetben elég a személyit felmutatni, ha a név egyezik már halad is tovább a dolog. Mint mondtam a hölgyeménynek nem tiszták a szándékai, és többek között ez is előny lesz a számára. Sajnálatos.

szikecske # 2011.11.06. 21:57

Ha ezt úgy érted, hogy a leendő feleség és az első házasságból származó lány neve azonos lesz, akkor nem tehetsz semmit. A házassági névválasztást külön jogszabály szabályozza, de ilyen esetre nem tér ki.
Egyébként lehetősége van mindenkinek névváltozási kérelmet benyújtani keresztnévre és a vezetéknévre is.

sutyera # 2011.11.06. 21:53

Üdv mindenkinek!

Egy olyan kérdésem volna, hogy a párom családjánál egy kisebb viszály alakult ki azon okból kifolyólag, hogy az elvált szülei közül az apuka újranősülne, és a leendő, egyébként a családi értékekre utazó hölgyemény mindenáron felakarja venni a párom nevét, mivel a keresztnevük egyforma. Ez a későbbekben bizonyos szempontból visszaélésre adhat okot, és a kérdésem az volna hogy valamilyen módon lehet-e ezügyben tenni valamit? Párom már nyagykorú, ha ez számít.
Köszönöm a választ előre is.