névváltoztatás


newszika # 2011.03.01. 21:58

Egy nem szokványos kérdésben kérek segítséget, vagy tanácsot. 47 éves koromban derült ki, hogy a nevemet nem dupla hanem szimpla V-vel kell írni. Ugyanis többszöri költözködés folyamán elveszett a születési anyakönyvi kivonatom, így újat kellett csináltatnom. Lassan 4 éve, hogy elvesztettem a fél V-met, de egyszerűen képtelen vagyok megszokni ezt az "új nevet". Az általános iskolai bizonyítványomtól a bankszámlámig mindenhol duplával van írva. Tudom, most sokan azt gondolják, hogy ez nem egy nagy dolog, de higgyétek el lelkileg feldolgozhatatlan. Évek óta próbálom megszokni de nem sikerül. Mit lehet ilyen esetben tenni?
Köszönöm ha valaki válaszol.

kicsianyus24 # 2011.02.22. 17:49

köszönömminden honapban utalásal fizetem a pénzt de a lány 4 éves lessz és nem 20%ot fizetünk hanem 50 talán mert mni jot akartunk s egy megadot öszeget mondtuk ami 12ezer ft
de az anya hajthatalan fenyegetstb álitolag már beszélt vmi ügyvédel h kivigye az életünkböl a lányt sa párom feladta nekünkmár csakegy fiunkvanaki másfél éves.féltékenység nagyur!zért nem ment az apa alányához 1.5 éves volt mikor kértük hozael elmegyünk értestb de nem most4lesz s azt hazudja nem kerestük a lány nem ismeri utalja a sose látot lányát ez az igazság.sezért jobb ha nem is ha nem lenne a nevén.nics veszekedés tartsa meg maganak.köszönöm

monalisa1 # 2011.02.22. 16:38

A párod legyen bűszke hogy van egy lánya, az anyával meg próbálja rendezni a láthatás/kapcsolattartás dolgát. (Ha az anya eltiltja az apát a lányától tegyen panaszt a gyámügynél, végső soron a bíróság rendezheti a problémát megnyugtatóan.)

Nem írtad de remélem a párod havonta rendszeresen fizeti a t.díjat?! (Egy eltartott gyermek esetében a mindenkori nettó jövedelem 15-25%-a, általában a 20%.) Legjobb számlára utalni vagy postán keresztüli fizetés, mert a pénz átvétele utóbb sem tagadható le.

Te egy kicsit most vonulj hátrább, vagyis ne "közösen" akarjátok látni a gyermeket hanem az elsősorban az apa joga, lehetősége. (Nem írtad mennyi idős a kislány de ha 2-3 éves lesz úgyis elhozható lesz rendszeresen, így már te is foglalkozhatsz vele.) Szóval lehet hogy az anya miattad "fúj" az apára...

kicsianyus24 # 2011.02.22. 13:04

jo napot!mindenkinek! a mi kérdesünk az lene hogyapz apa hogy vetetheti le a lányárol a nevét.mer a párom elözö futó kapcsijabol gyermekszületett de az anya nem akrja hogy láthausuk tiltja és mostansag fenyegetözik is.az ésa legfontosab hogy a lány gyamja nem az édes anyja hanem a mamája!segitséget szeretnénk kérni ezzel kapcsolatban elörebis köszönjük.

kicsianyus24 # 2011.02.22. 13:04

jo napot!mindenkinek! a mi kérdesünk az lene hogyapz apa hogy vetetheti le a lányárol a nevét.mer a párom elözö futó kapcsijabol gyermekszületett de az anya nem akrja hogy láthausuk tiltja és mostansag fenyegetözik is.az ésa legfontosab hogy a lány gyamja nem az édes anyja hanem a mamája!segitséget szeretnénk kérni ezzel kapcsolatban elörebis köszönjük.

monalisa1 # 2011.02.03. 08:56

A kiskorú gyermek dolgaiban mindenkor a szülő jár el hivatalosan., előzőekben, hogy a te nevedet kapja, a te döntésed volt, most hogy ezen változtatni szeretnél úgyszintén a tiéd, illetve hát az apjáé is.

Minden jót.

erzsebetkocsis # 2011.02.03. 07:09

még egyszer köszi :) a gyerek még 6 éves, tehát ez inkább szülői döntés.... :)

monalisa1 # 2011.02.02. 13:54

Az esetleges névváltoztatás dolgában az Anyakönyvi Hivatalon keresztül a Belügyminisztérium illetékes főosztálya jár el. Ha a gyermek fel akarja venni az apja nevét és ehhez az apa hozzájárul, nincs akadálya a dolognak.

erzsebetkocsis # 2011.02.02. 12:17

monalisa, köszönöm,
akkor nem a gyámhivatalhoz kell menni?

monalisa1 # 2011.02.01. 11:43

A lakhely szerinti Anyakönyvi Hivatalt kell felkeresni, a várható költség pár ezer forint.

erzsebetkocsis # 2011.02.01. 11:21

gyerkőcöm eddig az én nevemen volt. de mostmár szeretnénk az apukája nevét adni neki. az anyakönyvi kivonatban mindketten benne vagyunk, annak idején lett apasági nyilatkozat téve.

mi a teendő?
mi az anyagi vonzata?

monalisa1 # 2011.01.31. 17:54

Eszter

Jobb későn mint soha, mi?! Szóval adj be kérelmet és csatold hozzá az édesapád születési anyakönyvi kivonatának másolatát. Azt hogy az adminisztratív elírásért végül is fizetni kell-e vagy sem, megmondani nem tudom.

Blan

A névváltoztatás költségén kívül, az összes igazolvány és okirat lecserélése időigényes és pár tízezer forint költség biztosan. (A teljesség igénye nélkül: személyi igazolvány, lakcímkártya, TAJ kártya, adóigazolvány, diákbérlet, jogosítvány, útlevél, az iskolai bizonyítványok, diploma, munkahelyi belépő, esetleges könyvtári-, sporttagsági- és egyéb igazolványok stb.)

Ezt nagyrészt akkor is kénytelen végig csínálni az ember ha "csak" ellopják a főbb igazolványait.

Blan # 2011.01.31. 17:32

Sziasztok! Csak egy kérdésem lenne. Szeretném megváltoztatni a nevemet érzelmi okokból. A két keresztnevem közül csak az egyiket tartanám meg, valamint a vezetéknevemet is megváltoztatnám. Tudjátok esetleg, hogy az összes okmányom lecserélésével együtt körülbelül mennyibe kerülne ez most? Köszönöm a választ!

_eszter_ # 2011.01.27. 17:18

Tisztelt Fórumozók,

a kérdésem az lenne, hogy akkor is fizetni kell a névváltoztatásért, ha elírták a nevet a születési anyakönyvben? ugyanis így nem Apám nevén vagyok, aki rövid "ö"-vel írja nevét, hanem egy hosszú "ő"-s nevet kreáltak nekem.
tehát ebben az esetben is ugyan az az eljárás, mintha "csak úgy" meg akarnám változtatni a nevem?
előre is köszönöm a választ!

pazs # 2011.01.07. 09:02

Persze.

monalisa1 # 2010.12.11. 14:56

Fontos okmány még a TAJ kártya, az adóigazolvány, az útlevél.

monalisa1 # 2010.12.11. 14:26
monalisa1 # 2010.12.11. 14:25

Okmányirodán keresztül tudsz megszabadulni a nem tetsző másod- keresztnevedtől.

http://www.ugyintezes.magyarorszag.hu
okmányok, személyazonosító igazolvány cseréje - 3.000 Ft illetékbélyeg.

Amikor ez megvan, annak alapján már lecseréltetheted az összes egyéb igazolványodat, okiratodat - el fog tartani pár hétig "a" program az utánjárással, és költséget okoz.

A teljesség igénye nélkül: születési anyakönyvi kivonat, lakcímkártya, általános és középiskolai bizonyítványok + érettségi bizonyítvány, diploma, jogosítvány, bankkártya, esetleges munkahelyi és egyéb belépők stb.

Nekem sem tetszik a második keresztnevem - "nem bánt", valamint az egyik-másik igazolványt- okiratot ritkán veszi csak kezébe az ember.

A mindennapi életben sem a bemutatkozásnál sem az aláírásnál nem használom.

sacc.business # 2010.12.10. 20:04

Tisztelt Fórumozók!

Második keresztnevemet szeretném "levetetni", mert nagyon nem tetszik, ezzel kapcsolatban a következő kérdésem volna:

  • Az alapvető okmányokon kívül (gondolok itt a személyire, tb-re, adó kártyára) kívül például az érettségi bizonyítványt, diplomát is újra kell csináltatni, hogy érvényes legyen, van elég ha csak adnak hozzá egy igazolást, hogy megváltozott a nevem, de ettől még az enyém? Hogy működik ez?
  • Ilyen esetben minden egyes új okmányért fizetni kell?

Nagyon megköszönném a segítséget!

Saci

monalisa1 # 2010.12.05. 15:33

A kérelmet annak tartalma- indoklása alapján döntik el., külön nem indokolják, tehát vagy "igen" vagy "nem" lesz a válasz.

Keresd fel a lakhely szerinti anyakönyvi hivatalt, addig is keress rá ezen címszóval a Google keresőben.

LeilaAnett # 2010.12.05. 14:29

sziasztok!
Az volna a kérdésem, hogy ha a vezetéknevemet szeretném megváltoztatni, akkor hova kell fordulnom, és mennyibe fog ez nekem kerülni? Indokolt lenne a névváltoztatási kérelem.
Próbáltam itt utána olvasni, csak a felsőket látom, mi alapján döntik el a kérelmet?

monalisa1 # 2010.12.03. 14:52

Ha betöltötted 18. életévedet és anyukád az ő családi nevének felvételéhez hozzájárul, akkor a lakhely szerint anyakönyvi hivatalban kell kitölteni egy formanyomtatványt + 10.000 Ft illetékbélyeg. A kérdésről a Belügyminisztérium illetékes főosztályán döntenek, választ is tőlük kapsz., esetleges nemlegesség esetén a pénz nem jár vissza.

Valószínűleg nincs akadálya a kérdésnek. (Gondolom a két név közt a kötőjelet kiteszed.)

goblinx # 2010.12.03. 11:24

Szervusztok!

Indokolt esetben az édesapám vezetékneve mellé felvehetem még anyukám vezetéknevét? Keresgéltem a neten sok felé, de erre vonatkozólag nem találtam információt.

Köszönöm a választ!:)

monalisa1 # 2010.11.14. 17:36

Egy jogszabályt nem lehet xy személyre vonatkoztatva meghozni - a rendelkezések általános érvényűek., a kérelmeket mindig egyenként vizsgálják tartalmuk alapján.

monalisa1 # 2010.11.14. 17:03

A megjelenő honlapon a balra található menűsorban:
közérdekű információk/
anyakönyv, névváltoztatás/
tájékoztatás/
anyakönyvi ügyek intézése és a návvlátoztatási eljárás.