Fórum öröklés és családjog régebbi elöl     új hozzászólás

névváltoztatás

monalisa1 #   2011.01.31. 18:54

Eszter

Jobb későn mint soha, mi?! Szóval adj be kérelmet és csatold hozzá az édesapád születési anyakönyvi kivonatának másolatát. Azt hogy az adminisztratív elírásért végül is fizetni kell-e vagy sem, megmondani nem tudom.

Blan

A névváltoztatás költségén kívül, az összes igazolvány és okirat lecserélése időigényes és pár tízezer forint költség biztosan. (A teljesség igénye nélkül: személyi igazolvány, lakcímkártya, TAJ kártya, adóigazolvány, diákbérlet, jogosítvány, útlevél, az iskolai bizonyítványok, diploma, munkahelyi belépő, esetleges könyvtári-, sporttagsági- és egyéb igazolványok stb.)

Ezt nagyrészt akkor is kénytelen végig csínálni az ember ha "csak" ellopják a főbb igazolványait.

Blan # e-mail 2011.01.31. 18:32

Sziasztok! Csak egy kérdésem lenne. Szeretném megváltoztatni a nevemet érzelmi okokból. A két keresztnevem közül csak az egyiket tartanám meg, valamint a vezetéknevemet is megváltoztatnám. Tudjátok esetleg, hogy az összes okmányom lecserélésével együtt körülbelül mennyibe kerülne ez most? Köszönöm a választ!

_eszter_ # e-mail 2011.01.27. 18:18

Tisztelt Fórumozók,

a kérdésem az lenne, hogy akkor is fizetni kell a névváltoztatásért, ha elírták a nevet a születési anyakönyvben? ugyanis így nem Apám nevén vagyok, aki rövid "ö"-vel írja nevét, hanem egy hosszú "ő"-s nevet kreáltak nekem.
tehát ebben az esetben is ugyan az az eljárás, mintha "csak úgy" meg akarnám változtatni a nevem?
előre is köszönöm a választ!

pazs #   2011.01.07. 10:02

Persze.

monalisa1 #   2010.12.11. 15:56

Fontos okmány még a TAJ kártya, az adóigazolvány, az útlevél.

monalisa1 #   2010.12.11. 15:26
monalisa1 #   2010.12.11. 15:25

Okmányirodán keresztül tudsz megszabadulni a nem tetsző másod- keresztnevedtől.

http://www.ugyintezes.magyarorszag.hu
okmányok, személyazonosító igazolvány cseréje - 3.000 Ft illetékbélyeg.

Amikor ez megvan, annak alapján már lecseréltetheted az összes egyéb igazolványodat, okiratodat - el fog tartani pár hétig "a" program az utánjárással, és költséget okoz.

A teljesség igénye nélkül: születési anyakönyvi kivonat, lakcímkártya, általános és középiskolai bizonyítványok + érettségi bizonyítvány, diploma, jogosítvány, bankkártya, esetleges munkahelyi és egyéb belépők stb.

Nekem sem tetszik a második keresztnevem - "nem bánt", valamint az egyik-másik igazolványt- okiratot ritkán veszi csak kezébe az ember.

A mindennapi életben sem a bemutatkozásnál sem az aláírásnál nem használom.

sacc.business # e-mail 2010.12.10. 21:04

Tisztelt Fórumozók!

Második keresztnevemet szeretném "levetetni", mert nagyon nem tetszik, ezzel kapcsolatban a következő kérdésem volna:

• Az alapvető okmányokon kívül (gondolok itt a személyire, tb-re, adó kártyára) kívül például az érettségi bizonyítványt, diplomát is újra kell csináltatni, hogy érvényes legyen, van elég ha csak adnak hozzá egy igazolást, hogy megváltozott a nevem, de ettől még az enyém? Hogy működik ez?
  • Ilyen esetben minden egyes új okmányért fizetni kell?

Nagyon megköszönném a segítséget!

Saci

monalisa1 #   2010.12.05. 16:33

A kérelmet annak tartalma- indoklása alapján döntik el., külön nem indokolják, tehát vagy "igen" vagy "nem" lesz a válasz.

Keresd fel a lakhely szerinti anyakönyvi hivatalt, addig is keress rá ezen címszóval a Google keresőben.

LeilaAnett # e-mail 2010.12.05. 15:29

sziasztok!
Az volna a kérdésem, hogy ha a vezetéknevemet szeretném megváltoztatni, akkor hova kell fordulnom, és mennyibe fog ez nekem kerülni? Indokolt lenne a névváltoztatási kérelem.
Próbáltam itt utána olvasni, csak a felsőket látom, mi alapján döntik el a kérelmet?

monalisa1 #   2010.12.03. 15:52

Ha betöltötted 18. életévedet és anyukád az ő családi nevének felvételéhez hozzájárul, akkor a lakhely szerint anyakönyvi hivatalban kell kitölteni egy formanyomtatványt + 10.000 Ft illetékbélyeg. A kérdésről a Belügyminisztérium illetékes főosztályán döntenek, választ is tőlük kapsz., esetleges nemlegesség esetén a pénz nem jár vissza.

Valószínűleg nincs akadálya a kérdésnek. (Gondolom a két név közt a kötőjelet kiteszed.)

goblinx # e-mail 2010.12.03. 12:24

Szervusztok!

Indokolt esetben az édesapám vezetékneve mellé felvehetem még anyukám vezetéknevét? Keresgéltem a neten sok felé, de erre vonatkozólag nem találtam információt.

Köszönöm a választ!:)

monalisa1 #   2010.11.14. 18:36

Egy jogszabályt nem lehet xy személyre vonatkoztatva meghozni - a rendelkezések általános érvényűek., a kérelmeket mindig egyenként vizsgálják tartalmuk alapján.

monalisa1 #   2010.11.14. 18:03

A megjelenő honlapon a balra található menűsorban:
közérdekű információk/
anyakönyv, névváltoztatás/
tájékoztatás/
anyakönyvi ügyek intézése és a návvlátoztatási eljárás.

monalisa1 #   2010.11.14. 17:57
mazsi1776 #   2010.11.05. 09:46

Köszönöm a segítséget.

pazs #   2010.11.04. 17:36

mazsi1776: jól sejted, mindenütt (bankok, földhivatal, munkahely, cégjegyzék, ha céghez van közöd, sőt összes irat cseréje - forgalmi engedély, személyi igazolvány, tajkártya, útlevél, adókártya, lakcímkártya) be kell jelenteni a változást.

raffi: sajnos -né nem lehetsz, de a vezetéknevének felvételét valószínűleg engedélyezik.

Maya1982: valószínűleg igen. Főleg, hogy nem y-nal írnád :)

mazsi1776 #   2010.11.04. 16:32

Sziasztok!
Nem rég kaptam választ arra, hogy tudok-e nevet változtatni, úgy is, hogy nem váltam még el. A választ köszönöm, de felmerült benne még egy kérdés ezzel kapcsolatban. A házunk közös néven van a férjemmel, vajon az ingatlan tulajdoni lapján is kell nevet változtatni? És ha van közös banki tartozásunk annál mit kell tenni? Kell egyáltalán tenni valamit?
Köszi
Mazsi

raffi # e-mail 2010.09.26. 09:10

Abban kérném segitségüket hogy az élettársam meghalt 1 hónapja,az esküvőt terveztk de már nem sikerült.Én az Ő nevét szeretném elvenni pl.Kissné ...Utólag ez lehetséges?Sokat jelene üdv.Raffi

Maya1982 # e-mail 2010.09.24. 09:36

Üdvözlök Minden kedves Fórumozót!
Én egy középső keresztnevet szeretnék felvenni a hivatalos keresztnevem elé. Ez egy magyaros írásmódú, nem idegen hangzású név: Maja. Gyerekkoromban becenévként ragadt rám, azóta szinte mindenki így szólít, de mivel az eredeti keresztnevemből egyenesen nem következik, hivatalos helyeken, bemutatkozáskor megnehezíti a dolgom a folytonos magyarázkodás. Fentiek miatt szeretném, ha a hivatalos irataimban is ez a keresztnév szerepelne. A kérdésem, mekkora eséllyel hagyhatják jóvá a fenti indoklással e név felvételét.
Köszi előre is a választ,
Maja

mazsi1776 #   2010.09.14. 10:07

Köszönöm agyors segítséget

Üdv. Mazsi

Korall54 # e-mail 2010.09.14. 08:15

Mazsinak

Tehát nem kellett a férjem beleegyezése.

Üdv: Korall (53-as nö)

Korall54 # e-mail 2010.09.14. 08:14

Mazsinak

Én 5 évvel ezelőtt tettem meg ezt a lépést válás nélkül. Bementem az anyakönyvi hivatalba, bejelentettem a szándékomat. Nem kellett hozzá semmi, csak megkérdezték, hogy válás miatt kérem-e.Mondtam, hogy nem, a házasság továbbra is fönnáll.Úgy emlékszem 5 ezer illetékbélyegért csináltak új házassági anyakönyvi kivonatot, amibe az új házassági nevet írták be, azaz a lánykori nevemet.Ezután csináltattam új személyit, majd taj-kártyát, adókártyát. Minden simán és gyorsan ment, kb 6 hét múlva megvoltak az okmányok.

Korall

Üdv: Korall (53-as nö)

mazsi1776 #   2010.09.13. 13:27

Sziasztok!

Én még nem váltam el, de szeretném újra a lánykori nevemet viselni. Lehetséges? Kell a férjem beleegyezése?
Köszi előre is a segítséget.

sagit # e-mail 2010.08.25. 06:01

Hát tudod ha a pénze kell addig legalább kelljen a neve is...