Közös, vagy külön vagyon


ObudaFan # 2010.08.30. 09:10

Akkor ha esetleg jár is, nem lesz fényes szerintem. De az ügyvéded ismeri az ügyedet részleteiben, és nem fogod tudni olyan mélységig leírni itt, amilyen mélységig ő ismeri, így hozzá kellene fordulnod.

frii # 2010.08.29. 15:26

Átlagos családi házról van szó

ObudaFan # 2010.08.29. 12:42

Ő ismeri az ingatlan paramétereit, nem mi.

frii # 2010.08.29. 11:04

Ja az én ügyvédem azt mondta, hogy emiatt legfeljebb kevesebbet ítél a bíróság.
Igaz a semmi is kevesebb

frii # 2010.08.29. 10:53

Az ő ügyvédje azt mondta, hogy a többlethasználat a gyermekek részéről merül fel
gondolom emiatt nem ítélné meg a bíróság

ObudaFan # 2010.08.29. 10:49

Azt nem mondta, hogy ha közös kiskorú gyermek lakik bent, akkor nem fogsz tudni többlethasználati díjat kérni?

MajorDomus # 2010.08.29. 10:49

Az iteletben az szerepel ,,alperesnek a lakashasznalattal kapcsolatban igenye nincs,, pont.

frii # 2010.08.29. 09:46

A jelenlegi ügyvédem mondta, mivel én is tulajdonosa vagyok az ingatlannak és a kizárólagos lakáshasználat az ex-é ezért járhat többlethasználati díj mivel az egész ingatlant ő használja a gyerekekkel együtt

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.29. 09:09

Milyen többlethasználati jog? Mi az egyáltalán?

frii # 2010.08.29. 07:07

Tisztelt kbs!
Köszönöm a választ.
Nem fogalmaztam pontosan, többlethasználati díjért érdemes pereskedni?

crow72 # 2010.08.29. 06:24

Köszönöm a gyors választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.29. 05:55

Ha tudod bizonyítani, vagy elismeri, akkor tehetsz feljelentést, és a vagyonmegosztásban érvényesítheted. De a bontóperben ilyesmi nem számít.

crow72 # 2010.08.29. 05:41

Értem, köszönöm.
Az igazság az, hogy tényleg ő vitte el ezeket a dolgokat.
Még házasságom előtt jutottam hozz, így gondolom ez nem osztatlan közös.

Csúnya történet lesz ez mire 5-6 év múlva véget ér.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.29. 00:35

A válóperben ezzel annyit érhetsz el, hogy ferde szemmel fog rád nézni ab író. Az asszony meg feljelenthet hamis vádért.

crow72 # 2010.08.28. 20:33

Tisztelt kbs!

Az én dolgomban lenne esetleg valami tanács?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.28. 19:25

Hogy illetne meg bármi, amivel kapcsolatban ítéletn mondja ki, hogy nincs ilyen íbényed. Res iudicata. (A lakáshasználati ellenértéke járhatott volna,

Az nem lenne körültekintő eljárás, hogy nem egyeztek meg előre.

frii # 2010.08.28. 17:38

Tisztelt fórumozók!
Egy éve váltam el a feleségemtől, közös megegyezéssel, az akkori ügyvédem nem remekelt (max tart díj, min láthatás, az ex az ingatlan kizárólagos lakáshasználója) eladnánk a családi házunkat, papír szerint 50-50%, az ex többet akar, amit én részben elismerek, de nem tudunk megegyezni ügyvédek segítségével sem sőt azt mondták, áruljuk az ingatlant, majd ha megjön a a vevő megegyezünk.??
más:
a válópér ítéletben az ingatlanhasználattal kapcsolatban annyi szerepel: "Alperesnek (nekem) a lakáshasználattal kapcsolatban igénye nincs"
Valóban két jogom fűződhet a lakáshasználathoz, és ezt a nyilatkozatot nem lehet kiterjesztve értelmezni? Így vagy lakáshasználat ellenértéke, vagy havi lakáshasználati díj illet meg?

crow72 # 2010.08.27. 13:37

sió

A válás előtt című oldalon is írtam a témában, ott van még több információ.
Nem nagy értékekről van szó csak pusztán a tényről.
Nevelt fiamat és közös gyermekünket magával vitte anyósomhoz. Én 8 hónapon keresztül rendszeresen kérleltem őket, hogy jöjjenek vissza. Mindannyiszor nemet mondott. Mostanra kiderült, hogy van egy jó ideje működő kapcsolata.
Nem szeretnék megválni az ingatlantól. Annyi közös tartozásunk van, hogy hiába adnánk el a ház ára nem fedezné. Se ház, se pénz csak törlesztés még pár évig.
Kifizetni egyikünk sem tudja a másikat, újabb hitel felvétele nem lehetséges.

A beadványában az szerepel, hogy nem vihetett el semmit csak személyes dolgaikat.
A valóságban, én fordultam kettőt kocsival majd a sógorom ötöt az övével, plusz egy utánfutó is meg lett pakolva. Most is félre van rakva a mosogatógép stb. amit kért. Nem jön érte holott többször kértem, hogy vigye már el!
Arra gondoltam kell valami amivel támadni tudom a hitelességét vagy bármit. Mert a vége az lesz, hogy foghatom a hátizsákom és mehetek a híd alá.
Ha feljelentem származhat- e "hasznom" belőle?

sió # 2010.08.27. 05:43

crow72

Hacsak nem 3 tonna ezüstékszerről beszélünk, az ügy jelentősége szempontjából, szerintem ez elhanyagolható tényező. Megemlíted majd és kapsz egy strigulát, ha kapsz. Ha eltűnt tegyél feljelentést, ha nem tettél, akkor a válóperben nem fogsz igazságot kapni.

Nagyobb bajnak érzem, hogy két gyerek is van. A válás utáni helyzetükről nem írtál. Ha az anyánál lesznek elhelyezve, és anyának nincs lakása, akkor jó eséllyel kapnak a gyerekek, lakáshasználatot. Ez azt jelenti, hogy a te neveden marad a lakás, de nem te laksz benne. Egy jó ideig nem. Ilyenkor szokták élelmesebbek a legkülönbözőbb módokon lefoglaltatni a ház/lakás rá eső részét. Sokat lehet így bukni, de legalább nem lett másé, a mienk! Ebben az esetben, ha eddig jó kapcsolat volt, akkor most már tuti nem lesz, + a gyerek ezt hallgatja élete végéig. A sok hajléktalan férfit meg kellene kérdezni erről!

Ha viszont visszakanyarodva, első dolgod ügyvédhez menni, akkor van esélyed.
Hivatkozni arra hogy a feleséged hagyta el a lakást, a visszatérés szándéka nélkül, véglegesen. Ha volna erre tanúd, legalább egyel több mint neki az se rossz.
Tehát első kör: ügyvéd!

crow72 # 2010.08.26. 21:56

Tudom, hogy mindegy ki építette.
Közös, 1/2 tulajdonrészem van.

MajorDomus # 2010.08.26. 19:06

Rendben, hogy te epitetted, de kozos tulajdon a haz, vagy csak a te neveden van?

crow72 # 2010.08.26. 17:49

Tisztelt Szakértők!

Feleségemmel több mint 8 hónapja külön élünk, én maradtam a közös lakásunkban. Feleségemnek valamint a két gyermekünknek (az egyik közös a másik feleségem előző házasságából származik) a mai napig is van kulcsuk az ingatlanhoz.
Többször éltek is vele, míg én dolgozni voltam ők bejártak az ingatlanba.
Gondolom a vagyonmegosztás vagy a válás kimondásáig ez normális helyzet.
A közelmúltban azonban feltűnt, hogy az általam még a házasság előtt birtokolt ezüst ékszereim, továbbá az eljegyzési gyűrűm is eltűnt.

Mit lehet ebben az esetben törvényesen tenni?
Nem titkolom, hogy adott esetben ezt a dolgot fel kívánom használni a válóper során.
Mivel házunkat a két kezem munkájával, egyedül építettem, sátorban és autóban lakva az üres telken, nem áll szándékomban földönfutóvá tenni magam.

Előre is köszönök minden segítséget.

ObudaFan # 2010.08.23. 11:19

Célszerű a felek valós ügyleti akaratának megfelelő megállapodást kötni, még akkor is, ha jelen esetben az jár közteher-fizetési kötelezettséggel.

Gabcsi12 # 2010.08.23. 09:56

Kérdésem a következő lenne. Férjem édesanyja elhunyt, s utána férjem és bátyja örökölnek egy fél házrést apósom haszonélvezetével. Férjem bátyja kérésére megváltaná sógorom részét. Úgy tudom, hogy ezt a hagyatéki tárgyaláson célszerú megtenni. Megállapodtak az összegben is. Szeretném megtudni, hogy ellenérték fejében vagy anélkül célszerü ezt megtenni. Továbbá érdekelne, hogyan érintené a különböző változat a mi közös vagyonunkat, mivel az ellenértéket a közös bankszámláról, közös pénzből fizetné ki a férjem. Köszönöm.

ObudaFan # 2010.08.20. 17:29

Legegyszerűbben érvényes házastársi vagyonjogi szerződéssel.