Kft. székhelye


kovacsz # 2010.11.05. 10:39

Nem védve az ügyvédett pl. kapott egy kamu bérleti szerződést.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.05. 10:37

Kicsit fakenek tűnik a dolog. Az ügyvédi közreműködés kötelező, az ügyvédnek pedig ellenőriznie kell a székhelyhasználat jogosultságát. A praxisát kockáztatja az az ügyvéd, aki ezt nem veszi komolyan.

kovacsz # 2010.11.05. 10:36

Ui: A cégbíróság helye szerinti illetékes rendőrkapitányságon.

kovacsz # 2010.11.05. 10:35

Nyugodtan akár reendőrségi feljelentést is lehet tenni. Min. valaki magánokirat-hamisítást követett el a valótlan székhely bejelentéssel, de cégbírósági bejegyzés esetén ez már közokirat-hamisítás is történhetett, a többiről nem beszélve.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.05. 10:31

A cégbíróságon jelentsd be.

eeandi # 2010.11.05. 10:29

Hol jelentsem be? Rendőrségi feljelentést tegyek?

Közben sikerült felhívnom a Cégbíróságot, azt mondták, hogy ha tudom a cégek nevét akkor azokat töröltethetem a lakcímemről. De azt nem nézik meg, hogy vannak-e más cégek is bejelentve hozzám...

Egyébként nem értem, hogy a hozzájárulásom nélkül hogyan lehetséges, hogy céget jegyezzenek be a lakcímemre??

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.05. 10:25

Bejelented, hogy hamisítás történt.

eeandi # 2010.11.05. 10:14

Üdvözletem!
Segítséget szeretnék kérni.

Rájöttem, hogy a lakásom címét legalább 6 kínai tulajdonú cég jegyeztette be a Cégbíróságon székhelyként. (Folyamatosan kapom a postától a bedobott Tértivevényeket különböző Hatóságoktól.)
Mit tudok tenni?

Segítséget köszönöm.

ObudaFan # 2009.10.12. 16:45

Kft-nél 500e a minimális törzstőke.
115. § (1) A társaság bejegyzésére csak azután kerülhet sor, ha a bejegyzési kérelem benyújtásáig minden egyes pénzbeli hozzájárulásnak legalább a felét a társaság javára befizették.
(2) Ha a pénzbeli hozzájárulások teljes összegét a társaság alapításakor nem fizették be, a fennmaradó összegek befizetésének módját és esedékességét a társasági szerződésben kell meghatározni. A társaság cégbejegyzésétől számított egy éven belül valamennyi pénzbeli hozzájárulást be kell fizetni.
(3) Egyszemélyes társaság alapítása esetén a cégbírósághoz történő bejelentés előtt a nem pénzbeli hozzájárulást a társaság rendelkezésére kell bocsátani, illetve a pénzbeli hozzájárulás tekintetében a 115. § rendelkezéseit azzal az eltéréssel kell alkalmazni, hogy az alapító okirat ilyen rendelkezése esetén elegendő százezer forint pénzbeli hozzájárulásnak a cég javára történő befizetése.

Tottoro # 2009.10.12. 15:27

Még valami: Az ügyvéd titkárnője akit felhívtam cégalapítási kérdéseimmel, egyből 500 ezer törzstőkét mondott. De olvasom hogy van már 100000 ft is önrész is.Van valami különbség a cégek között emiatt???Változott esetleg az alapítás,hogy ezt nekem nem ajánlották?

Tottoro # 2009.10.12. 15:17

A kérdés még az lenne,hogy milyen gyorsan reagálnak egy ilyen kérésre,mert sürgős lenne....

ObudaFan # 2009.10.12. 14:37

Nem engedélye kell, hanem eseti gondnokot kell, hogy kirendeljen az aláíráshoz.

Tottoro # 2009.10.12. 13:41

Ez rendben van , ha ő hibázott, de engem inkább az eleje érdekelne. Kell -e gyámhatósági engedély ha kiskorúnak is van tulajdonhányada!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.10.12. 13:39

Ismerős alapított kft,de tőle nem kértek tulajdonlapot sem.
Hibázott az ügyvéd.

Tottoro # 2009.10.12. 13:01

Segítséget szeretnék kérni!

Kft alapításán gondolkodom.A székhelye a házam lenne.
Nem 1/1 es tulajdonosa vagyok.
(válás után a volt férjem 2 kiskorú gyermekünk részére lemondott a lakrészéről,formálisan,mert a házat apám építette,de az építési engedélyek a nevünkre szóltak.)
Azóta a lányok megnőttek a kisebbik viszont még csak 16 éves.
Az alapításhoz szükség van földhivatali tul. lapra. (?)Ebből kiderül a tul. része.Hozzájárulhat -e,illetve mivel én vagyok a gyámja aláírhatom-e a hozzájárulást, vagy mivel nem egyezik az érdekünk ebben az esetben a gyámhatóság engedélye kell-e?
Ismerős alapított kft,de tőle nem kértek tulajdonlapot sem.

Tottoro # 2009.10.12. 13:00

Segítséget szeretnék kérni!

Kft alapításán gondolkodom.A székhelye a házam lenne.
Nem 1/1 es tulajdonosa vagyok.
(válás után a volt férjem 2 kiskorú gyermekünk részére lemondott a lakrészéről,formálisan,mert a házat apám építette,de az építési engedélyek a nevünkre szóltak.)
Azóta a lányok megnőttek a kisebbik viszont még csak 16 éves.
Az alapításhoz szükség van földhivatali tul. lapra. (?)Ebből kiderül a tul. része.Hozzájárulhat -e,illetve mivel én vagyok a gyámja aláírhatom-e a hozzájárulást, vagy mivel nem egyezik az érdekünk ebben az esetben a gyámhatóság engedélye kell-e?
Ismerős alapított kft,de tőle nem kértek tulajdonlapot sem.

ObudaFan # 2009.03.31. 17:26

Nincs mit.

jogoska1 # 2009.03.31. 12:04

Köszönöm a megnyugtató választ! :)

ObudaFan # 2009.03.31. 09:20

Nem.

jogoska1 # 2009.03.30. 17:15

Tisztelt Jogtudorok!

Abban kérném segitségüket, hogy egy kft székhelyéül szolgáló ingatlanra ráterhelhetik-e a kft adósságát? Az ingatlan kizárólagos tulajdonásának semmi köze nincs a kft-hez.

Köszönöm a választ előre is.

süty # 2009.03.29. 16:51

Köszönöm a gyors válaszukat!

ObudaFan # 2009.03.29. 14:13

A Gt. új szabályai már lehetőséget adnak arra, hogy a székhely és a központi ügyintézés helye ne ugyanaz legyen. Ha a te ingatlanod csak a székhely, de a központi ügyintézés helyének más ingatlan van bejelentve, akkor a problémák túlnyomó részét ezzel megoldottad.

Grád András # 2009.03.29. 13:40

Kedves Süty!

Ha a cég székhelye az Ön ingatlana lesz, annak az a veszélye, hogy ha valaha a cégnek adóssága keletkezik, és ne adj isten kijön a végrehajtó foglalni, akkor Ön majd magyarázhatja, hogy ez csak formailag székhely, a valóságban nem is ez az! Ha a végrehajtó egy kicsit is kételkedik ebbben, szépen lefoglal mindent, és Ön majd pereskedhet pár évet egy végrehajtási igényper keretében, mire jó esetben bebizonyítja pl. számlákkal, hogy ezek a valóságban az Ön ingóságai, mert a bizonyítási teher Önön lesz. Az ingatlant nem fenyegeti veszély, az nem kerül ezzel a cég nevére. Az APEH viszont firtathatja, hogy a cég részére történt átengedésből Önnek mennyi eltitkolt jövedelme keletkezett. És majd magyarázhatja nekik, hogy ez csak barátságból volt, ők is barátságból vetnek ki adóbírságot. Szóval én nem tenném, mert a szakmámból fakadóan eleve defenzív vagyok, azt nézem, elvben milyen probléma fordulhat elő, de Ön dönt. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

süty # 2009.03.29. 13:29

Üdvözlök Mindenkit!
Egy közeli hozzátartozóm szeretne egy kft-t alapítani, és székhelynek a házamat szeretné megjelölni. A későbbiek folyamán ha a céggel bármi történne, rajtam lehetne-e behajtani bármiféle adósságot, vagy történhetne-e olyan dolog ami hátrányosan érinthet?
A választ előre is köszönöm!

ObudaFan # 2008.06.24. 15:32

És akkor itt hívnám fel a figyelmet a gazdasági adatszolgáltatás elmulasztása vétsége új tényállására is.