egyszerűsített cégeljárás


alovererus # 2008.07.15. 14:33

Van egy Bt, amelynek a társasági szerződése már az új 2006-os törvény szerint készült el. Most a TEÁOR számok miatt módosítani kell. Egyúttal meg akarjuk változtatni a székhelyét, valamint a beltag és a kültag személye megcserélődik.
A kérdésem, hogy ezt lehet-e egyszerűsített eljárással módosítani? Hogy célszerű, hogy minél egyszerűbb és olcsóbb legyen az eljárás.
Vagy esetünkben a rendes eljárást kell alkalmazni?

Segítségüket előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.03. 20:32

OFF
Nagyon szívesen. Nincs miért elnézést kérned.
ON

anyegin # 2008.07.03. 20:26

Köszi. És elnézést!

Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.03. 19:56

Gt. 336. § (3)

anyegin # 2008.07.03. 19:53

" Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2008.07.03. 20:46

„az is változásnak számít, ha csak az új tv. számát kell átírni”

Nem.

kbs "

Miért?

ObudaFan # 2008.07.03. 19:39

Egyszerűbb társasági szerződések esetén előfordulhat, hogy a 97 előttit sem kell módosítani. Bár picit hihetetlen számomra, hogy azóta ne lett volna módosítva. Ha más miatt nem, a 2003-as TEÁOR számok miatt kellhetett.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.03. 18:46

az is változásnak számít, ha csak az új tv. számát kell átírni

Nem.

anyegin # 2008.07.03. 17:36

Kedves teglaska!

A társasági szerződésük '90 óta nem módosult? Mert ha nem, akkor az új Gt. alá helyezkedést nem elegendő megoldani egy nyilatkozattal, nagy valószínűséggel módosítani kell a szerződést, módosító okirat, egységes szerkezetű okirat, miegymás. (Sajnos az is változásnak számít, ha csak az új tv. számát kell átírni, ha az előzőben említve volt... és mint módosítás, illeték és közzétételi költségtérítés-vonzata is van.)
Másik kérdésem: Teljesen bizonyosak abban, hogy az összes TEÁOR kód átfordult a cégjegyzéken?
Mindehhez még az is társulhatna, hogy a tagi jogviszonyadatok kérik átvezettetni a cégjegyzéken, ami a kérelemnyomtatvány megfelelő oldalainak kitöltésével lehetséges pl.
üdv.: anyegin

teglaska # 2008.07.01. 15:00

Köszönöm szépen!!!!!!

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.06.26. 20:30

A Budapesti Ügyvédi Kamara hírlevelében arról tájékoztatott engem ( és valamennyi budapesti ügyvédet), mint az ügyvédi kamara tagját, hogy a cégbíróságra 2008. dec. 31.-ig kell az adatváltozást bejelenteni, de az APEH-nak 2008. július 01.-ig be kell jelenteni a TEÁOR '08 szerint besorolt tevékenységi köröket.

teglaska # 2008.06.26. 19:55

Kedves Tanácsadók!
Még mindig nem tudom, hogy a bejelentést a Cégbíróságra be kell -e adni , hogy a társaságunk a 2006. évi IV. törvény rendelkezései szerint működik.
Valaki azt mondta be kell.
Másvalaki azt mondta nem kell, automatikusan úgy működik, ha nem adunk be.
Társasági szerződés módosításra feltehetően nincs szükség, csak a Teáorok a zavaró körülmények.
Help.. mindjárt elseje...
köszi :)

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.06.25. 15:02

Ez humor volt.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.06.25. 14:59

Igaz.
A megerősítésem nélkül már nem bízol magadban, Mohos doktor? :)

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.06.25. 14:56

Azt kel módosítani, ami kifejezetten a hatályos törvénybe ütközik, igaz Béla?

teglaska # 2008.06.25. 14:52

hát persze, hogy volt azóta módosítva :)
5 évenként az üv miatt...
de most kell-e, ügyvédet hivtam, azt mondta nem kell.
nyilatkozni sem kell, mert ha nem nyilatkozik, akkor automatikusan vonatkozik rá az új GT és kész.
Barátnőm ügyvédje szerint kell nyilatkozat...
Most július 1-ig az új Gt miatt.
Teáor miatt majdcsak dec. 31, ez most más...
Tudja valaki pontosan, mi az igazság?
köszi

Kovács_Béla_Sándor # 2008.06.25. 08:38

Hmm. 1990 óta nem módosított társasági szerződés mindenben megfelel az új Gt-nek? Meg kellene azért nézetni egy ügyvéddel.

teglaska # 2008.06.25. 08:28

Kedves Tanácsadók!
Szeretném megtudni, hogy ha a 1990 óta működő Kft-ben semmiféle változás nincs, a Teáor-t átfordították, akkor azt a nyilatkozatot, hogy megfelel az új Gt-nek meg kell-e tenni július 1-ig.
Ha igen, akkor mit kell bele írni?
Köszönettel Ági

zetzet # 2008.06.16. 17:07

Egy cégbírósági beadás kapcsán tettem fel az előző kérdést, hogy megússzam az esetleges tévedés következményeit.
Érdeklődésemre a többségi vélemény az volt, hogy egyszerűsített eljárásról lévén szó nincs közzétételi díj. Már éppen megynyugodtam volna, amikor a könyvesboltban kezembe akadt, a "Cégjogi kalauz 2008." hvgorac kiadvány, melyet megvettem, ennek 263.oldalán az áll, hogy "az egyszerűsített változásbejegyzés közzétételi díjai az általános szabályok szerint alakulnak".
Mivel nem kívánok vitába szállni dr. Gál Judit és dr. Vezekényi Ursula szakirodalmi állásfoglalásával, a magam részéről fizetem a közzétételi díjat, és jelen levelemmel tájékoztatom a t. Kollégákat.

Köszönet Tarczay kollégának a privátban küldött válaszért.

zetzet

zetzet # 2008.06.16. 07:58

Tudna arra valaki válaszolni, hogy ha változásbejegyzés kapcsán, szerződésmintára tér át a társaság (amire ha jól értem a jogszabályt, az egyszerüsített eljárási szabályok vonatkoznak - a határidő kivételével - és a beadás elektronikus úton történik, ahogy az egyszerűsitettnek mennie kell)akkor van-e közzétételi dj fizetési kötelezettség? Eddig azt úgy értettem, hogy egyszerűsített eljárásban - bejegyzés és változásbejegyzés esetén is - nincs közzétételi díj. Ugyanakkor a 22/2006.IM 5.§ /3/bek csak a cég bejegyzésének ingyenességét mondja ki. Változásbejegyzése ???
Kissé belezavarodtam.
zetzet

ObudaFan # 2008.01.14. 18:00

Pénzügyi vállalkozás legalább ötvenmillió forint jegyzett tőkével alapítható.

Tinó # 2008.01.13. 16:33

Most mekkora minimum alaptőkével lehet pénzügyi tevékenységet ( Lízing ) folytató ZRT.-t alapítani ?

woodslave (törölt felhasználó) # 2007.10.22. 21:07

télleg, .... kivan már ezzel a ctv módosítgatással. Ezt a 2008-as dátumot tudtam én is, de mondom megnézek a biztonság kedvéért egy napi hatályos tv-t, hátha ezt is megkavarták. Beugrottam na...:-)

ObudaFan # 2007.10.22. 20:51

Azt honnan lehet vajon kiolvasni a jogszabályból, hogy júl. 1-ig szerződésmintával nem lehet céget alapítani? :) Az Országos Cégbírói Értekezlet állásfoglalása szerint az ilyen kérelmet el kell utasítani.

Barbicsek567 # 2007.10.22. 20:27

Most hatályos a 2 nap.
Ctv legeslegvégén a legeldugottabb sorokban megtalálod, hogy a határidők csak asszem januártól élnek, most még a 2nap van érvényben. Megint a szupi törvénymódosítás... nem értem miért kell így csinálni.
A 48.§-al kapcsolatos elektronikus beküldést is úgy eldugták a Ctv-t módosító törvény zárórendelkezései között, és ide dugták azt is hogy júliustól lesz 1 órás a bejegyzés...

Szeretem ezt a megyénként eltérő joggyakorlatot azzal kapcsolatban mit kell kötelezően csatolni. :)

ObudaFan # 2007.10.22. 20:24

Nem ez a hatályos. Július 1-ig 2 munkanap a hatályos. (2007. évi LXI. törvény 28. § (6) bek.)