elektronikus cégeljárás


Iwettke # 2009.06.05. 13:45

Köszönöm szépen.
Bár nem örülök a hírnek... :(

Kovács_Béla_Sándor # 2009.06.05. 10:15

Kell bizony. Irány egy ügyvéd.

Iwettke # 2009.06.05. 07:20

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy kell-e módosítani a társasági szerződést, ha a BT beltagja férjhez ment és megváltozott a neve? Illetve, ha igen, akkor mi ennek a menete?
Sürgős lenne...
Köszönöm szépen, ha válaszoltok.
Üdv.

drodoka # 2009.05.28. 12:35

vagymi:

Én úgy szoktam csinálni, hogy minden iratot aláíratok, mint a rendes módosításnál, de még nem adom (nem is adhatom) be. Megrendelem a közzétételt, és közben a cégbíróságra "egyéb iratként" a Gt. 162. § (1) bekezdése szerint beadok egy bejelentést, - ha gondolod, elküldöm priviben - azzal, hogy a Gt. 162-163.§-aiban foglalt hitelezővédelmi eljárás lefolytatását követően csatolom a cégbíróság részére a Ctv. 1-2. sz. mellékletében felsorolt iratokat, és igazolom a 162-163. §-ban foglalt szabályok betartását.Ennek melléklete a taggyűlési jgyk és az ügyvédi meghatalmazás.
Aztán bejönnek a cégközlöny lappéldányok, és ha letelik a hitelezőknek rendelkezésre álló 30 nap, akkor a Gt. 164. § (1) szerinti igazolással együtt beadok mindent.
Ezt eddig minden bíró elfogadta és bejegyezte, akkor is, ha egyéb módosítások voltak benne.
De nem működik akkor, ha S.O.S be kell jegyeztetni pl. ügyvezető megbízás meghosszabbítást, mert pl. lejárt.

ObudaFan # 2009.05.28. 10:42

Én még ilyesmiért bírságot életemben nem láttam, de ha a 30. napon bejelented az egészet, akkor kapsz egy hiánypótlást a cégközlönyös dolgokra, amit időben teljesíthetsz, így minden határidőt meg lehet tartani.

vagymi # 2009.05.28. 09:57

Segítséget szeretnék kérni:

Kft-nél tőrzstőke leszállítást csinálok. A cégbíróság felé a bejelentési kötelezettségemnek eleget tettem. De az elküldött taggyűlési jegyzőkönyvben a tőrzstőke leszállításon kívül más változás is van. Míg a törzstőke leszállítást kétszer meg kell jelentetni a cégközlönyben ami kb 60 nap. Addig várhatok-e a többi módosítással vagy probláma lesz belőle, bírságolnak-e? Mivel azok akkor kicsúsznak a 30 napos határidőből.

Előre is köszönöm.

Kiszi # 2009.05.21. 21:29

Kedves Rite Csillaggal!

Hol láttad, hogy egyszemélyessé válásnál elég a 15-ös illeték? Megnézetm a honlapjukat, de nem találtam erre való utalást. Netán telefonon mondták? Hasznos infó lenne... Mi ha valkinek pl. az 50%-a felmegy 100-ra, akkor ilyet kértünk, mert ilyenkor túllépi a 75-öt. Tényleg ilyen nagyvonalúak? Szinte el se bírom hinni! :))

Előre is köszi!

alovererus # 2009.05.19. 20:49

A 50/2007. (XI. 14.) IRM rendelet alapján lehetőség van a közzétételre a cég honlapján.
A gyakorlatban alkalmazta már valaki? Szeretnénk megnézni néhány weboldalt, hogy hogyan valósították meg a közzétételt a weboldalon.
Kérem ha valaki találkozott ilyennek akkor jelöljön meg néhányat.
Köszönöm!

ObudaFan # 2009.05.19. 17:05

A cégbíróság helyesen járt el: először át kell tenni az ügyet, aztán a másik cégbíróság dönt a többi változás felől. Amit lehet tenni, az az áttételt elrendelő végzés elleni fellebbezésről lemondás, amit nem tudom, hogy megtett-e a jogi képviselő. Az 15-20 napot tud faragni a dolgon.

meshi # 2009.05.19. 16:15

Kedves ObudaFan! köszönöm, a lehetősége fennáll (korábbi üzletmenetben már megtörtént váratlan és önkényes nagy összegű pénzfelvét), úgyhogy felkészülök. Ami kérdéses, hogy a Cégbíróság miért ilyen határidőkkel dolgozik (egyébként milyenekkel kell neki?) és miért nem módosították az ügyvezető- és tulajdonosváltást még Budapesten, ha egy székhelyáthelyezés ilyen sokáig tart? Van-e ennek törvényi szabályozása, hogy mit kell ilyenkor előrevenniük? Sajnos hiába az elektronikus ügyintézés lehetősége, ha 2 hónap kell ehhez... Vagy nekem kellett volna ügyesebbnek lennem és egymástól függetlenül, csak pár nap eltéréssel beadni a változtatási kérelmeket?

Ami mostani akadály, hogy egy sima folyószámlahitelt sem tudok elindítani, mert mindkét tulaj aláírása kell, amihez pedig a volt házastársnak már semmi köze és kedve/hajlandósága sincsen aláírni, amit meg is értek. manka

ObudaFan # 2009.05.19. 11:23

A korábbi ügyvezetővel szemben léphetsz fel kárigénnyel, ha ezt megteszi.

meshi # 2009.05.19. 11:02

Tisztelt Fórumozók!

a következő ügyben kérném a segítségeteket. Házasság felbontáshoz kapcsolódóan a közös cégünket, mint vagyontárgyunkat én váltottam (váltanám) magamhoz. A tervezett változások:

  • volt házstárs tulajdonrészének egy része az enyém lesz, illetve bevonásra kerl egy harmadik személy (minimális tul.résszel)
  • volt házastárs ügyvezetői megbizatása megszűnik
  • egyik telephely törlése
  • új székhely (Budapestről vidékre)

2009. március 27-én elektronikusan beadta a megbízott ügyvéd a változáskérést. Máj. 5-én (!) került át Bp-ről az új székhely szerinti Cégbíróságra, közben az említett többi változással érdemben nem foglalkozott senki. Lassan eltelik 2 hónap, de sem a bank felé (hitelfelvétel elindításához), se az APEH felé semmit nem tudok igazolni, mert csak az ügyvédnél aláírt papírjaim vannak, ami nem számít egyik hivatalban sem.
Ilyen esetben mi a teendő, próbáltam beszélni a cégbíróval, aki azt mondta neki 30 napja van. Nekem meg károm származik ebből, hogy két hónapig ülnek a változtatásokon. A régi ügyvezető még simán beroboghat a bankba az aláírási címpéldányával, mivel nincs semmi bizonyítékom arra, hogy ő már nem ügyvezető, és garázdálkodhat a számlán. Mit lehet ilyenkor tenni? tudnátok tanácsot adni?
Ügyvédem türelemre int és széttárta a kezét.
köszönöm, manka

ZSZSZS # 2009.03.31. 12:00

Igen, végül erre jutottunk mi is. Köszönöm.

Egyébként ezt milyen jogszabályhely tiltja, mert az átalakulásnál tudom.

Van más eset amikor még nem ildomos ikszelgetni a "szerződésminta alapján készültet"?

ObudaFan # 2009.03.31. 11:53

Csak beikszelni nem kell.

ZSZSZS # 2009.03.31. 11:28

Felhívtak a Cégbíróságtól, hogy mivel beikszeltem és mivel szerződésmintás a cég: egyszerűsített eljárásnak minősül, így pedig nem lehet végelszámolást kérni. Szerintük.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.03.31. 11:10

Miért kellene áttérnie; és miért ne ikszelnéd be?

ZSZSZS # 2009.03.31. 11:06

Segítséget kérnék:

Szerződésmintával alapított társaságnak végelszámolás előtt át kell térni nemszerződésmintára?

Vagy elég ha nem ixelem be, hogy szerződésmintával készült a létesítő okirat?

ObudaFan # 2009.03.17. 18:16

Szerintem 15e, de nem csodálkoznék, ha lenne cégbíró, aki szerint nem.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2009.03.17. 17:29

igen
de közben sikerült ke kellet tölteni a net keretrendszer frissitést

sztem tegnap meg eleve halott volt

az illeték mértékéről mi véleményed?

ObudaFan # 2009.03.17. 13:59

Explorerrel próbáltad? Vagy mivel?

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2009.03.17. 13:55

köszi

de nektek sikerült lekérni?

nekem nem telepíti a netlock programot... amásik gépen is van valami hiba...

ObudaFan # 2009.03.17. 08:47

Hátha valakinek nincs meg:

T Á J É K O Z T A T Ó

A 25/2006. (V.18.) IM rendelet az illeték és a közzétételi költségtérítés elektronikus úton történő megfizetéséről a cégeljárásban és más cégügyekben

A Magyar Államkincstár által vezetett IRM és a bíróságok cégbírósági számláira az illeték és a közzétételi költségtérítés (banki úton való) megfizetéseiről a Kincstár – kérelemre – elektronikusan igazolást küld ki. 2009. január 30-tól az igazolási kérelmeket közvetlenül a Magyar Államkincstár e-mail címére kellett megküldeni.

A Magyar Államkincstár 2009. március 16-tól beindítja webes szolgáltatását, amely az igazolásokat automatikusan adja ki.

Az új szolgáltatás az alábbi honlapokon keresztül érhető el:
IRM http://ceginformaciosszolgalat.irm.gov.hu/
Magyar Államkincstár http://www.allamkincstar.gov.hu/
http://e-cegjegyzek.hu (utalványminták: illeték, költségtérítés; Elektronikus fizetés útmutató)

Az utalványminta lekérésének módja nem változott a korábbi évekhez képest, továbbra is a honlapokon lévő „ÚTMUTATÓ” alapján kell eljárni.
Az igazolási kérelem Kincstárhoz való megküldésénél történt változás: nem kell az aláírt igazolási kérelmet a Kincstár e-mail címére megküldeni, mert az automatikusan megjelenik a Kincstárnál igazolási kérelemként!

Ha 2009. március 16-a előtt az igazolási kérelem beérkezett a kincstárhoz, de az átutalás még nem történt meg, azt a fenti dátumtól számított 5 napig még befizethetik, utána már csak az új rendszerben kiadott ügyazonosító számokra adunk ki igazolást.

Ha 2009. március 16-a előtt az utalványmintán lévő ügyazonosító számra hivatkozva a befizetés megtörtént, de az igénylési kérelmet a Kincstárhoz még nem küldték el, arra átmenetileg lehetőséget biztosítunk, hogy az aláírt igazoláskérelmet a Kincstár részére az illetékigazolás@allamkincstar.gov.hu e-mail címre megküldjék.

Igazolás kiadása:
A Magyar Államkincstár igazolást kiadni csak arra a kérelemre tud, amelyre az átutalás (banki úton) az utalványmintán lévő cégbírósági illetve IRM számlára megtörtént, valamint az átutalás hibátlanul tartalmazza az utalványmintán lévő 16 jegyű ügyazonosító számot és az átutalt összeg megegyezik az utalványmintán lévő összeggel. Az igazolás kiadása a kincstári jóváírást követő munkanapon történik.

A cégbírósági illetve az IRM számlákra átutalt összegek visszaigénylésének folyamata:

1.„Cégbírósági számlára befizetett összeg visszaigénylése (10032000-0101XXXX):
A fel nem használt illeték visszaigénylése: az illetékes cégbíróság igazolást ad ki a számlára érkezett fel nem használt (tévesen utalt) összegről, majd a cégírósági igazolással az illetékes APEH RIG illeték főosztályát kell felkeresni.” („A fel nem használt illetékről a cégbíróság a 25/2006. IM rendelet 9. § szerint papíralapú igazolást állít ki. Ezzel az igazolással az ügyfélnek a rendelet 3. § szerint az APEH Illetékhivatalához kell fordulnia”).

2. „ IRM számlára befizetett összeg visszaigénylése (10032000-01810039):
Elektronikus úton a költségtérítés visszaigénylési kérelmet az IRM e-mail címére (szolgalat@im.e-cegjegyzek.hu) kell megküldeni, aláírt e-aktában, céginformáció kérés sémával (ugyanis az informatikai vizsgálatot ezekre a kérelmekre is elvégzi a rendszer). Kérjük, ügyeljen a kérelem benyújtásánál a megengedett fájlformátumok használatára (TXT, PDF). Bővebb információ a www.e-cegjegyzek.hu honlapon található.”

Budapest, 2009. március 13.

Magyar Államkincstár

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2009.03.16. 17:22

tudott valaki ma lekérni utalványt?

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2009.03.16. 16:41

Befolyásszerzésnél 15.000 Ft az illeték
2008. december 08

Az Itv. 45. § (4) bekezdése szerint minõsített többséget biztosító befolyás szerzése esetén a változásbejegyzési eljárás illetéke 50 000 forint, ami magában foglalja az összes további díjat. Az ügyvédi kérdés arra irányult, hogy ez az 50.000 forintos kötelezettség a gyakorlatban akkor is fennáll-e, ha egy személy szerzi meg valamennyi üzletészt (i) több különbözõ tulajdonostól, és ezzel a társaság egyszemélyessé válik (ii) vagy egy már egyébként is egyszemélyes társaságban történik tulajdonosváltozás.

Az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium Céginformációs Szolgálata megerősítette, hogy amennyiben egyszemélyes társaság keletkezik az üzletrészek megszerzésével, úgy az illeték mértéke 15.000 Ft.

KÉRDÉSEM HOGY NÁLATOK BETARTJÁK EZT A KAMARAI HÍRLEVÉLBEN FOGLALT SZABÁLYT?

Ariana # 2009.03.09. 13:43

Köszönöm a válaszokat!