elektronikus cégeljárás


ObudaFan # 2009.02.10. 19:53

Ha csinálod. Nem különösebben bonyolult, rá fogsz jönni, itt meg kérdezhetsz.

újonc # 2009.02.10. 19:04

Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni, hogy az elektronikus cégeljárás fortélyait hogy tudnám a legkönynebben elsajátítani?Jogtanácsosként kellene a cég ügyeit intéznem, de egyelőre nem sok tapasztalattal rendelkezem...
A segítséget előre is köszönöm..

barnaszemű # 2009.02.05. 11:42

Kedves ObudaFan, Dr. Szaszi!

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket.

ObudaFan # 2009.02.05. 10:05

Szerintem teljesen felesleges igazolvány-másolatot csatolni. Az igazolványt a jogi képviselő ellenőrzi, nem a cégbíróság. Úgyis módosítod a társasági szerződést, a szerződésmódosításba írd bele ezt az indokot, és a szerződésnek ezt a pontját is módosítsd.

Dr. Szaszi # 2009.02.05. 09:45

@barnaszemű:

Hasonló volt.

Az egyik cégünk beltagja elhunyt. Kértük a törlését, becsatoltuk a jogerős hagyatékátadót, a megfelelősen módosított okiratokat, de a végzésben még mindig tagként lett feltűntetve.
Írtunk egy kijavítás iránti kérelmet, megfelelően kitöltöttük a formanyomtatvány vonatkozó részeit, (illeték és közzétételi költség sem kellett) beküldtük.

Lehet, hogy neked is egyszerűbb lenne két kört futni.

De szerintem hívd fel az ügyintézőt, és beszéld meg vele. Ki tudja, hogy az egyes bíróságok között milyen jogértelmezési eltérések vannak...

(Esetleg becsatolhatod a személyi okmányok másolatát, de ez bennem adatkezelési problémákat vet fel pl.)

barnaszemű # 2009.02.05. 09:20

Sziasztok!

Segítségetkeket szeretném kérni, hogy anno a cégbíróság egyik cégem esetén ugyanazt a nevet az ügyvezetőnél leánykori névvel használta míg a tagoknál a férjezett nevet használta.
Mivel a cég most szeretné a székhelyet változtatni ezért szeretném ha most a cégbíróság a fent említett hibáját korrigálná amiről szeretnék az e-aktában egy levelet belerakni. Ilyen vagy ehhez hasonló levelet van aki már csatolt?? Vagy lehet hogy elutasítják mert létezik rá valamilyen külön speciális adatlap??

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2009.02.04. 16:03

majd ha kapsz választ akkor tedd közzé...

AMÚGY SZÁMLÁT azt lehet e-mailben kérni?

ObudaFan # 2009.02.04. 15:11

Pontosan ez utóbbira irányult az előző kérdésem. Én várok most egy-két 7-8 napos befizetést. Az egyik ügyében már írtam e-mailt a MÁK-nak, semmi válasz, pedig sürgős lenne a dolog.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2009.02.04. 14:56

javaslatok:

az évezred igazságügyi minisztere

netán megfontolható a gyurcsány-kormány legjobban teljesítő minisztere cím is

amúgy én is kértem le ma pár illetéket... remélem jó lesz

a kérdésem az hogy amit még januárban kértem le azokat befizethetik e? vagy nem? lehet ha befizették akkor hiába várjuk az igazolást?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.02.04. 12:42

drazsét elő kell léptetni

Ahogy Igor kérdezte a transzszibériai vasút építésén: innen? Hova?

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2009.02.04. 12:30

drazsét elő kell léptetni fantasztikus amit csinál, csak szuperlatívuszokban lehet róla beszélni, sőt az égész igazságügyi gárda megérdemli az ügyvédi kar gratulációját.... fantasztikusnak tartom... és, hogy e lényegtelen butácska dolog helyett a miskolci rendőrkapitánynak adtak publicitást az zseniális! javaslom külön extra februári prémiumot minden irm-s alkalmazottnak !!!!!!!!!!!!!!!!

Dr. Szaszi # 2009.02.04. 11:15

@pmd_:

Egy lépéssel lett hosszabb, és annyira nem is bonyolult, de két napunkba telt, mire el tudta mondani egy illetékes...

Szóval:
A www.e-cegjegyzek.hu-ról lekéred az illetéket, és közzétételt, ahogy eddig. Miután beírtad az e-mail címet is, következik egy oldal, ami más, mint az eddigiek. Eddig utalványminta volt, most igazolási kérelem; ezt szoktuk kinyomtatni, és odaadni az ügyfeleknek.

Itt lesz egy e-akta, mai maga a kérelem, automatikus aláírással- ezt egy linkre kattintva tudod letölteni. Mentsd le a gépére, és küldd el a MÁK megadott e-mail címére.

Aztán nyomtasd ki az oldalt, és add oda az ügyfélnek, hogy tudjon utalni. (Így lesz ügyazonosító - én ott akadtam el az elején, hogy jó-jó, hogy van a MÁK oldalán kérelemminta, de honnan lesz ügyazonosító?!) Természetesen előbb kinyomtathatod, és utána is lementheted, fakultatív.

Aztán megjön az igazolás, és megy minden tovább a maga rendjén. Hogy mennyi időn belül jön meg az igazolás, ne kérdezd, mert én is csinálom így először...

Azt azért hadd tegyen hozzá, hogy ez egy fantasztikusan előkészített módosítás volt, és rendkívül körültekintő és kimerítő tájékoztatást kaptunk az illetékesektől.

Nálunk pl. a Cégbíróságon sem tudtak segíteni, ők sem tudták a menetét...

bigdady # 2009.02.03. 15:26

gyed még nem jött. ha ez segít :)

ObudaFan # 2009.02.03. 13:50

Azt még csak értem, de hogy a jan. 30. előtti befizetésekről miért nem jönnek az igazolások, azt nem. Várunk vagy ötöt, abból több is holnap lesz egyhetes befizetés. Valakinek van valami információja, hogy be van halva az Államkincstár?

pmd_ # 2009.02.03. 11:16

Ti értitek ezt az új befizetési igénylés-módit?

Miért van az, hogy itt soha nem lesz semmi egyszerűbb, csak bonyolultabb?

ObudaFan # 2009.01.25. 13:48

Ezt meg tudjátok erősíteni, hogy ha van egy fel nem használt befizetett ileltékem, amit változásbejegyzésre fizettem 15e-t vidéki cégbíróságnál, akkor azt a fővárosin egyszerűsített cégbejegyzésre fel tudom használni?

judy1981 # 2008.11.19. 12:58

Informatikai szempontból tényleg nincs szükségem könyvre. Engem inkább a protokol érdekel, maga az eljárás (kevésbé szárazon, mint a jogszabályban). Ha egyszer rászámon magam, majd készítek jegyzetet róla. Tény, hogy a gyakorlat alapján írt könyvnek több hasznát fogom venni, mint a jelenleg kaphatónak.

Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy ugyebár sikerült HB-i aktához csatolni egy fővárosi cb-nek megfizetett illeték igazolását. Ma megkaptuk a változásbejegyzési végzést. Most a CB volt figyelmetlen, vagy lekérte a fővárositól?

judy1981 # 2008.11.19. 12:17

Így jártam el. És olvastam a rendeletet.

Mázlika # 2008.11.19. 11:57

elírt=leírt

Mázlika # 2008.11.19. 11:56

Sziasztok! Köszi a válaszokat. Nálam a bankok el szokták fogadni az ObudaFan által elírt hasonló szövegű záradékolt aláírás mintát.

Judy! A 25/2006 (V.18.) IM rendeletet nézd meg. Gondolom egyéb beadványként írsz egy kérelmet, csatolod mellé az elektronikus igazolást a fel nem használt befizetésről, és a cb papír alapon küld róla igazolást, hogy visszaigényelhető. Azzal mehetsz az illetékhivatalhoz, vagy a MÁK-hoz. M.

ObudaFan # 2008.11.18. 20:47

Én sem, de a kívánságuk parancs. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2008.11.18. 20:35

:)
Az más. Viszont a banki ügyintézőkre - de még a jogászaikra sem nagyon - hivatkoznék jogértelmezési vitákban.

ObudaFan # 2008.11.18. 20:29

Nem a cégbíróságnak, hanem a bankoknak volt baja a záradék nélküli mintákkal.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.11.18. 20:09

A záradék igazolja, hogy nem utólag lett pótolva, hanem az eredeti stócban lett elkészítve. A jelenlegi közmegegyezés szerint ugyanis így kell értelmezni azt a jogszabályszöveget.

Nem túl széles az a közmegegyezés. Adtunk be aláírásmintát Fejérben és Hajdúban is a cégbíróságnak. Egyiknek sem volt gondja vele, hogy ilyen záradékot nem tettünk rá.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2008.11.18. 20:06

judy1981

nem vagy olyan idős hogy ilyen könyvekre hagyatkozz

amúgy az illeték visszaigénylés valamelyik im rendeletben van szépen leírva....

először a cb-t kell megkeresni aztán az apehot és az utalja vissza

de nézd meg az im rendeletben keresd meg