elektronikus cégeljárás


ObudaFan # 2008.11.11. 17:59

Elvileg olyan értelmezés is lehetséges, hogy vissza, legalábbis akkor, ha eleve nem a 15e-s utalványmintát kérted, mert akkor az utalványmintán nincs rajta, hogy egyszerűsített eljáráshoz.

kalocsayg # 2008.11.11. 14:08

Köszönöm a válaszokat.

Még az volt talány számomra, hogy az egyszerűsítettnél belefér-e, hogy a 3. számú melléklet kötelező mellékletei mellé még odarakjam a tag bejelentését, mert ugye ott se több se kevesebb alapon nézi a bíróság. Vagy küldjem a változásbejegyzést és egyéb iratként külön levélben a tag bejelentését?

Ha egyszerűsített váltbejnél többet fizetek be véletlenül (15.000 közzétételit), akkor is visszadobja a cégbíróság? mert most pl. ezzel találkoztam, írtak mellé egy értelmezhetetelen végzést és persze nem lehet telefonon utolérni őket, hogy tisztázzuk, a 8 nap pedig ketyeg.

Aranysármány # 2008.11.10. 20:10

Az Itv.45. § (4) bek. szerint az illeték mértéke 50 ezer forint.De meg kell különböztetni a változásbejegyzési eljárást,amikor is a társaság jelenti be a minősített befolyást ( ennek az illetéke az 50 e Ft ),és a tagot a Gt. alapján közvetlenül terhelő bejelentési kötelezettséget. Ez utóbbi mint egyéb eljárás szerintem az Itv. 45.-ának (3) bekezdése alapján 15 e Ft,bár a cégbíróságok ebben a kérdésben nagyon méltányosak,tapasztalat szerint.

ObudaFan # 2008.11.10. 18:13

Hiánypótlást biztos nem, mert egyszerűsített cégeljárásban nincs hiánypólás. Vagy bejegyzik, vagy elutasítják.

sessy # 2008.11.10. 11:28

50.000 illetéket kell fizetni. Ha 15-öt fizetsz akkor kapsz egy hiánypótálást 35-re.

ObudaFan # 2008.11.10. 10:58

Szerintem itt a 15e Ft-os illeték a speciális szabály, ezért csak 15e-t kell ekkor is fizetni. De persze nem biztos, hogy az adott ügyben eljáró cégbíró, vagy ügyintéző ezt osztani fogja.

kalocsayg # 2008.11.09. 22:07

Kedves Fórumozók!

Egy kérdés:
Ha a tag minősített befolyásszerzését is be kell jelentenem változásbejegyzéssel egyszerűsített, szerződésmintás eljárásban, akkor azúgy megfelelő, ha befizetek 50ezer illetéket (azon felül semmit) és az egyszerűsített alapmellékletei mellé csatolom a tag bejelentését?

pazs # 2008.09.22. 19:19

Ó, nagy dolog ez!

Miért van az, hogy a szeptember 9-én meghozott (rosszindulatú verzió: szeptember 9-ére dátumozott) végzést csak szeptember 19-én küldik el emailben? Ez még mindig a postázós-iktatós papíralapú rendszer logikája? Nem értem...

ObudaFan # 2008.09.22. 15:24

Kezdenek jönni a végzések! Nagy dolog ez!

De egy szépséget én is mondok. Júl. 1. előtt a cégnél benyújtottunk egy vb-t (csak a tsz módosításának időpontja cégjegyzékadat), amit el is utasított a bíróság hp. nélkül. Ismét benyújtottuk ugyanazt a változást, júl. 1. után, már elektronikusan. Nem volt rá semmi válasz, de közben már egy újabb változásbejegyzési kérelmünket is benyújtottuk ugyanerre a cégre, egy héttel később. Erre sem jött válasz, a mai napig. Ma megjött a végzés, ami a második kérelemben foglalt dolgokat teljes körűen tartalmazza, de a korábbi vb kérelemben szereplőket nem. Megnéztem most az e-cegjegyzek.hu-t, ott viszont minden változást átvezetve látok (pénteken még egyik sem volt), így a korábbit is, egy jóval korábbi időponttal.

Aki ezt érti, az legalább mentalista.

pazs # 2008.09.21. 10:37

Vagy ketten vagyunk hülyék :)

Újabb szépség: szeptember 2-án benyújtott változásbejegyzési kérelmünkre szeptember 19-én augusztus 14-ére datált hiánypótlás érkezik, amely állítja, hogy augusztus 2-án nyújtottuk be a kérelmet. Én akár el is hiszem, hogy csak elírás, no de szeptember 14-e vasárnap volt... Esetleg paranoiás lennék a visszadátumozások kapcsán?

ObudaFan # 2008.09.18. 15:05

Hálás köszönetem. Akkor tényleg nem én vagyok a hülye.

pazs # 2008.09.18. 15:00

Megerősítelek, mi is pont így csináljuk és nálunk július 2-ai a csúcstartó beadványunk, amire még nem érkezett válasz (ja, és van egy június 30-ai papír alapú is, amit még nem bíráltak el).

viszont ma, szeptember 18-án kaptunk egy augusztus 4-én (4-ére?) datált végzést, hát nem furcsa? Nagyon sportszerűtlen megoldásnak tartom kihasználni, hogy a Ctv. a végzés meghozatalának határidejét határozza meg, nem pedig a végzés kézbesítésének határidejét...

ObudaFan # 2008.09.18. 13:27

Erősítsetek meg: ha én elküldtem a fovaros@iroda.e-cegeljaras.hu-ra, majd onnan visszajön e-mailen az igazolás, hogy az irat szabályszerűen lett benyújtva, és sértetlen, meg minden, akkor, ugye nekem már nem kell semmit sehova küldenem? Csak mert nem akarnak jönni a végzések.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.09.05. 20:01

Mi továbbszámlázzuk.

ObudaFan # 2008.09.05. 19:08

Arról ő hogy adna számlát? Az nem az ő bevétele. Kérésedre e-mailben nyilván elküldi azt az elektronikus visszaigazolást, amit az Államkincstár visszaküld. De hogy azzal a könyvelőd mit tud kezdeni, az egy más kérdés.

dada # 2008.09.05. 17:24

Kérdésem az lenne, hogy cégem változásbejegyzése elektronikus úton történt. Az ügyvéd csak a munkadíjról adott számlát, az illeték és közzétételi költségekről nem kell számlát adnia nekem??

ObudaFan # 2008.09.05. 16:46

Nem normális, de én több ügyben másfél-két hónapja nem kapok. Persze ezek nem egyszerűsített eljárásban vannak.

bigdady # 2008.09.05. 11:45

És az normális, hogy 1 hónapja nem kaptunk végzést a társasági szerződés módosításunkról? (tulajdonosok és székhely is változott)

Dr. Bátki Pál (törölt felhasználó) # 2008.09.05. 10:34

Kedves Kollégák!
Nálatok mennyi mostanában (szept. eleje) az 1 órás cégbejegyzés a valóságban? Nálam 1 hónapja a Főváros még tartotta az 1 h-t, most Pest Megye már három napja nem küldi a végzést (a tanusítványt cg számmal megküldte időben)
Köszi

lawkoto@freemail.hu # 2008.08.22. 11:16

nem tudom milyen programot használtok, de elvileg ezt a hibát már kijavították a xml formátumban, tehát nem szabadna hibát jeleznie, ha nem töltöd ki a kezdő dátumot

woodslave (törölt felhasználó) # 2008.08.14. 10:30

most azt mondanám, hogy ez mind az ügyvéd dolga, aki készíti. Ha te vagy az, akkor elég meredek kérdések, de:
A szerződésminta tényét a kérelem nyomtatványon jelzed, egy X az első lapon a megfelelő rovatba.
A TEÁOR számok közül a mintába csak a főtevékenységet írod, a kérelem nyomtatványon pedig törlöd a többi tevékenységi kört.
Az APEH felé be kell jelenteni azon tevékenységeket, amelyekről a társaság számlát bocsát ki.
A szerződésmintában úgy tudod "jelezni", hogy nem írsz be semmit.

ObudaFan # 2008.08.06. 10:59

Itt, a fővárosban nem. Ld.: Főv. Cégb. határidők.

woodslave (törölt felhasználó) # 2008.08.06. 08:23

itt a déli végeken működik a dolog, legalábbis a váltás időpontjában simán megvoltak 1 óra alatt

niamano # 2008.08.06. 07:40

Valaki kapott már vissza xml-ből rendes bejegyzést/módosítást? Mert nekünk az 1-én beadott (tévedés ne essék: JÚLIUS 1.) kft bejegyzésünk is lóg még a levegőben, és az utána beadottak is mind, sorban.... Semmi visszaigazolás nem jött még (tértiken kívül) és a céginfonál is "bejegyzés alatt" vannak.

ObudaFan # 2008.07.10. 16:05

Nem, a fellebbezés papíron megy, és bélyegen kell az illetéket megfizetni.