Lízing - kérdés


wers # 2020.01.08. 09:13

oligaliga, köszi, azért is ? volt a végén. csak sejtettem „az eladó jövedelemszerzési időpontja ugyanaz

oligaliga # 2020.01.08. 09:06

wers

Azért ne keverjük az adót az illetékkel.

A hatályos szabályok szerint egyébkétn tök mindegy, hogy lízinggel vagy részletre veszek ingatlant, az eladó jövedelemszerzési időpontja ugyanaz.

Ezért nem értem, minek sz*ik valaki magánszemélyként lízinggel, amikor tökéletesen megfelel a részletre vétel is.

wers # 2020.01.08. 08:31

(Mert azt hiszik, a lízinggel az eladó megtakarítja a jövedelemadót.)

Ez valahogy úgy van, ahogy a gépjárműnél? Ott a vevő fizeti a lízing kezdetekor a vagyonszerzési illetéket az akkori szabályok szerint, és nem a lejártakor.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.01.08. 08:04

(Mert azt hiszik, a lízinggel az eladó megtakarítja a jövedelemadót.)

oligaliga # 2020.01.08. 07:48

Még mindig nem értem, miért nem megoldás a részletre vétel.

Szomorú örökös # 2020.01.08. 07:33

KBS

Köszönöm, ez már így korrekt és teljes(ebb) válasz volt.
A tényen nem változtat viszont, hogy ez engedélyköteles,
még ha nagyon nem is büntetik érte a lízingbeadót.
Az már más kérdés, hogy bolond az, aki ilyen szerződést aláír.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.01.08. 07:24

Bizonyára ugyanezt írják az üzletszerű kölcsönnyújtásról is. Ami nem jelenti azt, hogy nem pénzintézetek nem adhatnak kölcsönt.
Eseti jelleggel minden további nélkül adhat lízingbe ingatlant bárki. (Sőt, még ha üzletszerűen teszi is, azzal jogszabályt sért, de maga a szerződés ettől még érvényes marad. Például épp a lízingbe vevő érdekében.)

Szomorú örökös # 2020.01.08. 06:57

KBS

A PSZÁF tájékoztatója jogszabály?

Ezek szerint az engedélykötelezettséget, amit kifejezetten leírnak hozzá, mint pénzügyi szolgáltatási tevékenység, magasról le lehet sz@rni? Kétlem. Bár nyilván ebből élnek az uzsorások, őket se bírják megfogni soha.

Szomorú örökös # 2020.01.08. 06:54

prof laikus

Egy alkalommal mért ne tehetné? Köt egyrészt egy bérleti szerződést, másrészt egy előszerződést az adás-vételre.

Aztán úgy jársz, mint a másik topikban azok, akik hitelt vettek fel egy szóbeli megállapodásra, hogy 10 évvel korábbi áron megvehetik a házat, aztán mikor már felvették a hitelt hozzá, az eladó meggondolta magát. Megéri? Kétségtelenül szíved joga. Bár ahogy elnézem, te úgysem fogod ezt a választ elfogadni, mindenkivel vitatkoztál. Mint ha szándékosan túráztatnád itt a válaszadókat. :-)

Kovács_Béla_Sándor # 2020.01.08. 06:53

A PSZÁF tájékoztatója jogszabály?

Szomorú örökös # 2020.01.08. 06:51

Bárki adhat lízingbe. Ptk. LIX. Fejezet, 6:409.§ - 6:415.§

Vagy lehet, hogy méggsem:

A pénzügyi lízing a hitelintézetekrõl és a pénzügyi vállalkozásokról szóló 1996. évi CXII. törvény szerint pénzügyi szolgáltatási tevékenységnek minõsül, melyet a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) engedélyével pénzügyi vállalkozások nyújthatnak. (Listájuk a www.pszaf.hu honlapon a Piaci szereplõk menüpontban található.)

drbjozsef # 2020.01.08. 06:27

Bárki adhat lízingbe. Ptk. LIX. Fejezet, 6:409.§ - 6:415.§

prof laikus # 2020.01.08. 04:30

Egy alkalommal mért ne tehetné?

Köt egyrészt egy bérleti szerződést, másrészt egy előszerződést az adás-vételre.


Bármikor hívjon, visszahívom: +36 20 498 30 98
E-mail: a.s.gellertberger@gmail.com

Szomorú örökös # 2020.01.08. 02:54

prof laikus

Az én kérdésem az volt, hogy a földhivatali szemszögéből, a jog szemszögéből egy ilyen lízing rendben van-e.

Az a gáz, hogy tudtommal ilyen tevékenységet csakis engedéllyel rendelkező cég vagy vállalkozás végezhet.

wers # 2020.01.07. 10:55

ez az egész rémségesen kényes és érzékeny téma

Ez igaz, és sok a buktató. Egyébként akkor jártam magam körül, persze ügyvéd tanácsaival, mikor ilyen vevő jelentkezett egy eladó házunkra, de nem mentünk bele. Akkor sem, ha tudtam, jó ügyvéd áll mellettem. Isten ments! De neked lehet, hogy szerencséd lesz. Sok sikert.

prof laikus # 2020.01.07. 10:51

amúgy ha valakit érdekel az eset, írjon a már megadott e-mail címemre:

igazitgato@freemail.hu

ugyanis már holnap délelőtt megyek az illetékes földhivatal vezetőjével tárgyalni, és ez az egész rémségesen kényes és érzékeny téma


Bármikor hívjon, visszahívom: +36 20 498 30 98
E-mail: a.s.gellertberger@gmail.com

wers # 2020.01.07. 10:51

Ahhh, szóval mikor bejelentkezel egy igénybe, akkor igénnyel állsz elő. Ma is tanultam.

prof laikus # 2020.01.07. 10:46

igen neked valóban van

ez a szó itt annyit jelentett, hogy "előállok egy igénnyel"....ami amúgy lehet jogos és méltányos is


Bármikor hívjon, visszahívom: +36 20 498 30 98
E-mail: a.s.gellertberger@gmail.com

wers # 2020.01.07. 10:43

utána bejelentkezhetek

Akkor ez mit jelent? Hova? (úgy tűnik már a szövegértéssel is gondom van)

prof laikus # 2020.01.07. 10:41

a részemről nem volt szó lakcímbejelentésről....

de mivel az eladó rég óta nem lakja az ingatlant, tervben van a vevő birtokba kerülése, azonnal, a szerződés megkötésével egyidejűleg


Bármikor hívjon, visszahívom: +36 20 498 30 98
E-mail: a.s.gellertberger@gmail.com

wers # 2020.01.07. 10:32

prof laikus, akkor korrepetálj légyszi, milyen igényei lehetnek az eladónak, hogy bejelentkezhess arra a címre, ahol laksz (mert gyanítom a vevő beköltözne a lizingelt ingatlanba)?
Mert nagyon nem vágom ezt a lakcímbejelenési bizét.

prof laikus # 2020.01.07. 10:26

kedves wers, ha nem érted, nem tudod értelmezni, akkor abból arra következtess, hogy neked van szükséged korrepetítorra


Bármikor hívjon, visszahívom: +36 20 498 30 98
E-mail: a.s.gellertberger@gmail.com

wers # 2020.01.07. 09:56

ezt nem értem:

követhetem az eladó elvárásait, utána bejelentkezhetek némi igényekkel azzal, hogy ha nem teljesíti, bebuktatom az egészet

Elég zavaros, mit nem teljesít az eladó? Milyen némi igénnyel jelentkezhetsz be?

Tényleg keress jó ügyvédet, vagy másik ingatlant.

wers # 2020.01.07. 09:54

aki nem erkölcsi tanmeséket akar előadni, hanem tanácsadóként név nélküli minőségben segítené az ügyet, akkor szívgesen beszélgetnék vele.

Tolongani fognak érted.

Szerintem neked kellene ügyvédet keresned.

Elsőre egy nem ügyvédi tanács, semmi esetre se menj bele olyanba, hogy az ingatlanra jóval a tényleges ár alatt köttök szerződést. (vagy, ha igen, erre ne várj jogi tanácsot) Az "okosba" szerződések ritkán kötnek ki a jó oldalon.

prof laikus # 2020.01.07. 09:33

Az adott helyzetben felmerülnek lehetőségek:

követhetem az eladó elvárásait, utána bejelentkezhetek némi igényekkel azzal, hogy ha nem teljesíti, bebuktatom az egészet

A kérdés, hogy amikor egy ilyen szerződés beomlik, akkor az ember hol, hogyan álljon, hogy ne rá essenek a romjai.

Ha tudtok,vagy közületek valaki olyan ügyvéd aki nem erkölcsi tanmeséket akar előadni, hanem tanácsadóként név nélküli minőségben segítené az ügyet, akkor szívgesen beszélgetnék vele.

A teljes tényvázlatot persze nem adtam itt elő, az valamivel összetettebb.

igazitgato@freemail.hu

címen elérhető vagyok

üdv.


Bármikor hívjon, visszahívom: +36 20 498 30 98
E-mail: a.s.gellertberger@gmail.com