Illegálisan céget jelentették be a címemre


ObudaFan # 2018.12.10. 19:35

Ez a te lakásodat maximum annyiban érintheti, hogy ott akarhatnak ingót foglalni, de ha valószínűsíted, hogy az ingóságok nem a cég tulajdonában vannak, nem fognak foglalni. Ha mégis, igénypert indíthatsz.
Egyebekben a cégbíróságon lehet törvényességi felügyeleti eljárást indítani.

Nagy Betti # 2018.12.10. 16:29

Tisztelt Fórumozók! Olyan helyzetbe kerültem, ami elvileg nem lehetséges. Végrehajtási eljárás indult a lakásommal kapcsolatban úgy, hogy még az életben nem vettem fel kölcsönt/hitelt és a rokonaim sem. A NAV értesített, hogy egy totál ismeretlen kínai cég a zuglói tulajdonomra lett bejelentve. Nem fizettek soha adót, és most rajtam végrehajtanak. A telephelyük és a cîmük is az én cîmem. Soha senkinek nem adtunk engedélyt és aláírást telephely bejelentéshez. A kálváriát nem részletezem, nincs annyi hely. Segítségre lenne szükségem. Milyen helyekre kell fordulni, hogy kikerüljenek az adataim a végrehajtható adósok telephely és levelezési cím adatai közül? Állítólag külön ügyvédet kell fogadnom, hogy a cégbíróságon rendet tegyenek az illegálisan használt zuglói telephely ügyében. Ezt én nem kérvényezhetem? Hogy tudom ezt a WU HUI kínait megtalálni, az adószámát tudom. Holnap megyek a Zuglói Rendőrkapitányságra feljelentést tenni. Előre átgondoltan és szándékosan hasznàlják a kínaiak a lakásom címét visszaélés céljából. Ez a fedezet a cégük köztartozására, ami tetemes összeg. Milyen jogcímeken jelenthetem fel a tettest? Ez az illegális címhasználat vajon adatvédelmi előírást is sért? Minden gyakorlati tanácsot nagyon-nagyon köszönök!