elutasított cégbejegyzés


aprilismajus # 2019.06.20. 10:51

Tisztelt Csalados, az adózás rendjéről alkotott 2017. évi CL. törvény 38. § (1) szerint az adóhatóság törli azokat a nyilvántartásból, akiknek nyilvántartásba vételi kérelmüket a cégbíróság elutasította. Tehát úgy vélem, nem kell külön eljárást kezdeményezni az adóhatóságnál, főleg nem hármat.

csalados (törölt felhasználó) # 2019.06.20. 09:18

Kérdésem az lenne, hogy létre akartunk hozni egy új céget, a cégbíróságra az ügyvéd benyújtotta az iratokat. A cégbíróság háromszor visszautasította a kérelmet, majd negyedszer bejegyezték a céget. Ezzel csak az a probléma, hogy minden próbálkozásra ennek ellenére, hogy már másnap el lett utasítva az adóhivatalnál képeztek rá adószámot. A NAV-nál most úgy néz ki, hogy van négy ugyanolyan nevű cég más-más adószámmal. Nekem most minden cégre minden bevallást, beszámolót be kell küldenem! Végelszámolnom kell ez összeset? A NAV-nál azt mondták meg kellene nézni a rendszerükben hogy mi történt, mire érdeklődtem hogy mi az eljárása ennek? Utána azt kaptam, hogy igen mindegyikre mindent végig kell csinálni, de én ezt nem akarom elhinni.