ugyvezeto felelossege


oligaliga # 2019.12.16. 12:01

drbjozsef

Kártérítést csak a károkozótól lehet kérni életében. A holta után már nem. A bírságot is csak még életében lehet kiszabni. Csak személyi jövedelemadó esetén fordulhat elő, hogy az elhunyt halála után még adót állapítanak meg.

drbjozsef # 2019.12.15. 10:55

oligaliga,

Én nem értek a cégjoghoz (sem), és igen bírságolni nyilván nem fogják az elhunytat, de a kérdésben benne volt a per és a kártérítés is. Ha az ügyvezetői munkájával kapcsolatban személyesen marasztalják el, mondjuk kártérítésre, akár a halála után, akkor az szerintem még lehet hagyatéki teher, amit az örökösnek meg kell fizetnie. Például.

oligaliga # 2019.12.15. 07:35

Nakita
drbjozsef

Ehhez csak annyit, hogy a hagyatékba az tartozik, ami az örökhagyó halálakor megvolt. Egyetlen esetben lehet más a helyzet: a személyi jövedelemadónál.

Alfateam helyesen mutatott rá: halottat nem bírságolnak. Halott személy ellen nem indul eljárás.

Szóval ha előjön valami édesapád idejéből, főleg olyasmi, mont ami a kérdésben van, arról csak a cég kaphat bírságot.

drbjozsef # 2019.12.14. 16:41
drbjozsef # 2019.12.14. 16:39

Nakita,

Öröklés esetén főszabály, hogy a hagyatéki terhekért legfeljebb a hagyaték vagyonának értékéig - elsősorban annak tárgyaival - felelsz.

Ez igaz akkor is, ha a tartozások később kerülnek elő, vagy később állapítják meg. A lényeg, hogy a saját vagyonod nincs veszélyben - legrosszabb esetben is csak az örökség úszhat el.

alfateam # 2019.12.14. 16:37

Halottat nem szokás bírságolni.

Nakita # 2019.12.14. 16:27

Edesapam utan altalanos orokos lettem es orokoltem egy ceges reszesedest is, ahol o volt az ugyvezeto. A kerdesem arra vonatkozna, ha esetleg egy kesobbi vizsgalat barmilyen hiannyossagokat (szamlaadas, barmilyen szabalyzat megsertese (elelmiszerrel foglalkoznak), karteritesi per, stb ) feltarna a morabbi idoszakra, amikor edesapam volt az ugyvezeto es ami kimondana az ugyvezeto felelosseget es esetleges penzugyi birsagot hatarozna meg azt en orokolnem?

Gondolom , hogy nem, de azert jo lenne biztosan tudni.