Tagi kölcsön


tofifi # 2020.02.19. 13:40

Ha saját magamnak nyújtok egy egyszemélyes saját tulajdonú kft-nek magánszemélyként tagi kölcsönt, értelmezhető e...

  1. a kamat fogalma
  2. a biztosíték fogalma

(köszönöm a választ)

lewho # 2020.02.19. 13:59

Igen.

lewho # 2020.02.19. 14:03

Kicsit bővebben:

Nem saját magaddal fogsz szerződni, hanem két külön jogalany köti a megállapodást, és bármelyik oldalon bekövetkezhet olyan változás, pl. jogutódlás, felszámolás, amely esetén óriási jelentősége lehet a biztosítéknak, kamatnak.

Gondolj bele pl. a cégtől kapsz kölcsönt 20 évre, de felszámolás alá kerül, a felszámoló felmondhatja a kölcsönt, és vissza kell fizetned, nagyon nem mindegy, h van-e ügyleti kamat és biztosíték.

tofifi # 2020.02.19. 17:07

Igen, értem, ez egy skizoid állapot, az egyik ringben "én" mint magánszemély a másik ringben "én" mint jogi személy. Én a haláltól félek, ha meghalok akkor a gyerekeim öröklik a céget, akik még kiskorúak, és attól tartok egy ilyen helyzetben a gyámhatóság nem tolerálná az ilyen jellegű adósságot, nem is tudom hogy ilyenkor mi a gyakorlat. De nézzük az alapállást, mivel magamnak adok kölcsön, nagyon rövid távra, megkockáztatom hogy nem kérek magamtól kamatot, az a hatályos jogszabály szerint elfogadható? (Biztosíték ua a kérdés)

Kovács_Béla_Sándor # 2020.02.19. 18:50

Ez egy szabad ország. De elsőre nem ezt kérdezted.

Szomorú örökös # 2020.02.20. 05:41

tofifi

Én a haláltól félek, ha meghalok akkor a gyerekeim öröklik a céget

Nem csak a céget, hanem a cég felé az adósságodat is örökölni fogják.

Rexor # 2020.02.20. 08:18

Szomorú örökös: A cég felé nincs adóssága, szerintem félreérted. Ő nyújt kölcsönt a Kft-nek, tehát a Kft. tartozik neki, de a kérdés nem ez volt :)