Főv. Cégb. határidők


thomas567 # 2014.11.14. 19:20

A következöt szeretném kérdezni, hogy valaki egyszemélyes kft-t alapit és én mint csendestárs beszálnék akkor milyen felelősség hárulna rám jogilag. Pl ha ő felhalmoz egy csomo adoságot akkor engem is elővesznek? Köszönöm a választ

Kovács_Béla_Sándor # 2008.08.15. 08:46

Ja, hogy július. Akkor sztorno.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.08.15. 08:45

ObudaFan: én adtam be egyet június 02-án, 20-án itt volt a végzés.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2008.08.15. 06:31

egy ismerősöm kapott egy ilyen alapítást nem rég és az automatikus bejegyzés volta a hivatkozási alap ... szóval neki szerencséje lehetett hogy kapott...

ObudaFan # 2008.08.12. 09:34

Van valakinek új információja arról, hogy a július elején beadott nem egyszerűsített változásbejegyzésekről mikor várható a végzés?

Aranysármány # 2008.08.06. 18:34

Egyet kell,hogy értsek Ritével abban,hogy a jelen cégeljárás tényleg egy nagy zagyvasz lett,pedig a kilencvenes évek végére meglehetősen jó és gyakorlatias szabályok alakultak ki.
No és az ügyintézési határidők is viselhetővé váltak.Igazán nem értem ,mi tette szükségessé az egy órás ügyintézési határidőt ?? ( a kérdés természetesen költői!!DD)
Az intelligens nyomtatvány nyilvánvalóan nem "figyelmeztethet " mindenre Woodslave, pl. nem "tudhatja ",hogy mely rovatok törlését felejtetted el kérni avagy helyes-e a megjelölt változás időpontja,etc.VAlamennyi szakértelem tehát szükséges és persze józan ész is!:-)
A jogi képviselők szerepe pedig megnőtt. Rite nem "sok " esetben de minden egyszerűsített eljárásban bírósági feladatot lát el az ügyvéd,a jogalkotó által szándékoltan,a jogi képviselők eddigi munkájának,tapasztalatainak elismeréseként! ( dddddd )Más kérdés az,hogy sokan nem érdemelték ki ezt az elismerést!:-((
Vitatkoznék veled abban is Rite,hogy a társasági jog valóban "sosem volt-e plafon"?Egy sematikus,szabvány társaságalapítás vagy változásbejegyzés ( pl. TEÁOR-változás) persze nem az.De akad számos törpölős eset, s néha nem árt elmélyedni is a Gt.-ben! S ne felejtsük el,milyen indukáló hatása volt más jogágak fejlődésére!

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2008.08.06. 07:31

az az érdekes hogy egyazon irányból hallani azt hogy az ingatlannyilvántartás mennyivel jobb lenne ha visszamenne bírósági hatáskörbe... és mondják azt, hogy mennyire nem bírói feladat a cégbírósági eljárás...

nehéz igazságot tenni... persze érezni hol döcögnek ezek a dolgok..

csak mondjuk jó lenen ha flottul működne a rendszer...

ObudaFan # 2008.08.05. 12:21

Inkább az a kérdés, hogy kell-e így, hogy már elsőfokon is bírósági hatáskör legyen. NEm elég-e, ha csak oda lehetne fellebbezni.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2008.08.05. 10:43

azért szerintem még így is jogi munka ez... csak abból indulj ki hogy a laikusoknak egy nyomtaványt is nehéz kitölteni... nincs tiszában sok gt-s fogalommal, nem tudja mi az a kézbesítési megbízott, fióktelep telephely között sem tudja mi a különbség, soroljam még?

ismerek 1-2 ilyen vadbarmot aki aztán olyan műveket hozna létre... aztán ez tényleg lassítaná a cégeljárást... sztem pusztán irigység motiválja azokat akik szerint nem kell ügyvéd (ez hasonló megítélt perköltség összegekhez)... persze sok mindenhez nem kell feltétlenül ügyvéd vagy jogi képviselő azonban tudjuk hogy egy jó jogi képviselő sokat számíthat...

a társasági jog sosem volt a plafon most ezzel pláne nem lett az de azért sztem jogi munka az osztályozását másra bízom...

az meg más kérdés hogy ezzel a minősített aláíráshoz hasonlatos biztonsági funkciókhoz (e-akta archiválás, iratok örrzése, tv-ségi ellenőrzése stb) meg kifejezetten komoly sok esetben bírósági feladatot lát el az ügyvéd...

amúgy még nem volt kötelező ügyvéd az ingatlan ügyleteknél abból az időből láttam olyan adásvételi szerződést amiben a szomszéd megvesz egy 2 méter széles sávot a szomszédjának a telkéből amit szépen lekerített... még mindig nem értik, hogy ezzel közös tulajdon jött létre és hogy ez mennyire nem jó....

woodslave (törölt felhasználó) # 2008.08.05. 07:16

ehhez az új rendszerhez tényleg nincs szükség ügyvédre. Egyetlen mentsvárunk egyelőre a minősített aláírás marad :-)
A nyomtatvány kitöltése meg nem szakértelem kérdése, illetve nem jogi szakértelem. Az internetes nyomtatványkitöltő nem is enged nagyon hibázni, legfeljebb emberi mulasztás, ha kihagysz valamit.
Nekem pl. sikerült nem megjelölni, hogy minta, ugyanazon ügyfél két cége közül az egyiknél. Onnan meg már nincs visszaút, jöhet a hp természetesen, mert az akta egyszerűsítettként lett összeállítva. Az egyik be lett jegyezve 1 óra alatt, a másik meg 3 hét hp-vel. Blama, de az én hibám.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2008.08.04. 21:32

groteszk de különben az jutott az eszembe amikor mondták hogy most már csak kellene valaki aki leírja a végzést hogy jelentkezem szívesen leírom és küldjék vissza....
amúgy azt hallottam a múlt héten hogy az irigy köztisztviselők az tervezték a minisztériumban hogy a bt és kkt-nál majd megszüntetik a jogi képviselet kötelezőségét...

akkor most mit mondjak aranysármánynak... ha így is káosz van hogy szakértő ügyvédek viszik az ügyeket akkor mi lenne akkor ha a sok laikus küldözgetné az okosságokat...

egyébként ez az egész cégeljárás olyan nagyon böszme lett... végül is büszkék lehetünk rá...

ObudaFan # 2008.08.04. 20:25

Konkrétan? Hadd okosodjunk, hátha akkor legközelebb nem okozunk problémát. :)

Aranysármány # 2008.08.04. 19:01

Talán azért nem,mert a program ugyan intelligens,ám a nyomtatvány kitöltése nem intelligensen történik!.-))))))))))

ObudaFan # 2008.08.04. 16:58

Azért egyet nem értek. Eddig a leírók a papírról körmölték be az adatokat. Most állítólag azért küldünk xml-formátumot, mert ezekre csak rá kel klikkelni, és a cégbíróságokon működő intelligens végzés- és cégjegyzék-szerkesztő program automatikusan megoldja a többit. Ha viszont ez így van, akkor nem értem, hogy ami eddig hellyel-közzel működött, az most miért nem.

ObudaFan # 2008.08.04. 14:11

Gyönyörű.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2008.08.04. 13:54

a múlt héten beszéltem a cb-vel az info vonalon
mondták ha lejárt a határidő azt automatikusan bejegyzik nem lesz hp.. szerintem hívd fel és kérdezz rá hogy minden ok...
de azt mondja nincs ember a dologra hogy leírja és az érdekes hogy amit most adsz be arra előbb megkapod a végzést mert nem akarják hagyni azt hogy az is a a határidő túllépés folytán automatikus bejegyzés legyen... mikor kérdeztem hogy mégis mikor írják meg a végzést akkor nem mertek mondani semmit... szóval az újaknál abban bízhatsz hogy azt nem akarják majd hogy ilyen sorsra jusson a "régiek" meg ráérnek mert nincs benne érdemi ügyintézés...

ObudaFan # 2008.08.01. 17:17

Mekkora csúszások vannak nem egyszerűsített változásbejegyzésnél? Mikor kezdjek el tényleg aggódni? :)

Aranysármány # 2008.08.01. 16:14

Persze,hogy neked kell Obudafan,ez cáfolhatatlan,de nem is azért írtam azt,amit. A "végzések visszadátumozására ",mintegy "csalásra!
S még nem is az OITH-ra kell ujjal mutogatni,hanem az IM-re,de rá nagyon!!

ObudaFan # 2008.07.31. 17:26

Ez az OIT dolga. De nekem kell az ügyfélnek megmagyarázni, hogy ha egy hete letelt a határidő, miért nincs még végzése.

Aranysármány # 2008.07.31. 16:14

Ne keress ott,ahol nincs !:-)
Szerintem a megoldás sokkal egyszerűbb: tömeges,többszörös érkezés, kapacitáshiány (főként leíró ),gyakran csődöt mondó,agyon bonyolított technika és eljárási szabályok ,kimerülő emberek..........ennyi!

ObudaFan # 2008.07.30. 11:42

Közben az egyik cégre már a második vb-t nyújtottam be, úgy, hogy a júl. elején benyújtottra nem jött vissza a végzés. Ez nekem sehogy sincs rendben.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2008.07.28. 12:08

Obudafan

érdekes dolog ez amit kérdezel... van aki mondjuk avégzés meghozalatlától számitott 2 napon belül megküldi az iratot... de van olyan is hogy 2 héttel korábbi a végzés kelte... ekkor nem értem hogy mi az ok... nyílván visszadátumozás...
amúgy nekünk rendületlenül jönnek végzések... de érdekes hogy a június végén benyújtottak -ugye ott még pdf-s nyomtaványkitöltőt használtunk- nem igen érkeznek pedig lejárt már a határidő... de még nyíregyházáról sem jött meg... biztos amúgy az lehet a háttérrben hogy sok munka volt és megviseli őket az átállás... de ez nem vígasztal mert várjuk mi is.. nem tudjuk mi van... amúgy van egy információs vonalamin lehet érdeklődni mi a helyzet... a múlt héten még bíróval is tudtam beszélni...

amúgy csak érdekesség hogy van olyan végzés amit többször elküldtek mert az új kézbesítési rendszer elején nem működött a végzés átvétele funkció azért ha aláírás nélkül hívtuk le a végzést többször kiküldik...

szóval összeségben hogy a júluis-i átállás óta a júliusban illetve a pár nappal előtte megküldött változásbejegyzésikre még nem kaptam végzést csak a korábbiakról... szóval akadhat a rendszer... torlódások lehetnek...

pazs # 2008.07.25. 15:37

Természetesen nem indokolták :)

mondjuk én a régi rendszerben sem értettem, hogy a végzés meghozatalától miért telik el 10 nap, amíg kézhez kapjuk a végzést, holott a cégbíróság és a mi irodánk is Budapesten van.

No meg az sem világos, mi az oka annak, hogy néha arra az emailcímre küldik a végzést, ahonnan kiküldtük a kérelmet, néha a kérelemben megjelölt emailcímre (ez nálunk azért különbözik, mert e-szignó csak egy gépen van).

ObudaFan # 2008.07.25. 12:02

Mondjuk ebben az e-mailes rendszerben nehezen indokolható, hogy miért nem lehet azonnal kézbesíteni a végzést.

pazs # 2008.07.25. 11:05

Én azt tapasztalom, hogy ugyanúgy tartják a határidőket, mint eddig: van, aki teljes mértékben, van, aki visszadátumozva a határozatot. Azaz kaptam már olyan végzést július 17-én emailben, ami július 7-ére volt dátumozva... mondjuk simán megtehetik, mert ugye a határidő a végzés meghozatalára vonatkozik, nem a kézbesítésre, sajnos.