egyéni vállalkozás indítása


wers # 2018.03.19. 05:23

Egyéni vállalkozásnál a "cégnév" ugye adott, a vállakozó neve. De a különféle tevékenységeknek lehet fantázanevük. Pl. T.Józsefné üzemeltetheti a Katica Fagyizót és a Masa Mosodát is. De minden számlán T.Józsefné szerepel.
Könyvelő nélkül tényleg ne vágj bele. Előzetesen csak annyit épp az szja és az áfa nem fix havi díjas.

ujalapitvany # 2018.03.18. 20:28

Tisztelt Fórumozók!

Egyéni vállalkozásba szeretnék kezdeni, többféle tevékenységet végeznék, általam készített fotókkal ellátott termékek, kézműves alkotások, kiállításszervezés, saját könyvem kiadása/értékesítése. Egy webshopra gondoltam, mely minden említett területet felölel. Illetve a kiállításszervezésnek lenne külön honlapja. Kérdésem lenne, hogy mindezen különféle tevékenységeknek egy cégnév alatt kell futnia?
Ha nem KATA adózási formát választok (főállásom van), hanem tételes elszámolást, akkor milyen havi fix költségekkel kell számolnom(szja,áfa,stb)?

wers # 2018.01.09. 12:46

na de ezért fájjon a kérdező feje :)

wers # 2018.01.09. 12:44

ha bankgaranciával oldja meg a forgalom fedezetét, az el is tudja vinni a kb. 4% jutalékot

nonolet # 2018.01.09. 12:13

Nem baj az ha csekélyke rész, csak elég legyen...

Havi (400)-500-600 eFt jutalék már OKÉ! lehet.

wers # 2018.01.09. 12:02

Mindehhez viszont a bevétel nagyon csekélyke része marad az üzemeltető zsebében.

wers # 2018.01.09. 12:00

A lottózó nyitásnak komoly feltételei vannak, első sorban nem kevés fedezet, vagyonbiztosítás stb.

nonolet # 2018.01.09. 11:49

Azért egy érettségivel (pláne diplomával) a zsebben... Elvárható a képbe kerülés ennyi idő alatt.

Pláne, hogy a legfontosabb útjelzőket le is raktam már hozzá.

Rexor # 2018.01.09. 11:34

"Lásd internet és 8-10 hosszú este alatt képbe kerülsz."

Na ez az amit hozzá nem értőnek nem javaslok.

nonolet # 2018.01.09. 11:24

year07

Lásd internet és 8-10 hosszú este alatt képbe kerülsz.

Amik fontosak..

ÁFA törvény
SZJA törvény
KATA törvény
Számviteli törvény
PTK vállalkozói részei
Adó eljárásról szóló törvény

- -

Kezdőként vélhetően "Egyéni Vállalkozás" a jó neked.
Olcsón (ingyenesen) és gyorsan indítható
(online az interneten is 10-20 perc alatt)
Gyorsan meg is szüntethető, illetve szüneteltethető is.

HA nincsenek jelentős költségek, akkor KATA adózás
(ennél a 75 eFt/hó az ésszerű, mert mert az 50 eFt/hó az csak bő félév nyugdíjat ketyegtet évente)

Egyébként normál vállalkozói SZJA adózás.

A havi létezés minimum költsége 85-95 eFt/hó
a (kötelező) MINIMÁL bérrel is.
(közterhek, IPA, kamra, bank, könyvelés)
Ekkor még CSAK NULLA kivett jövedelmed!!!
Ez a (főállású) létezés-működés minimuna...

- -

A jövedelem költsége:

Normál adózóként cirka 50% !!!!
Azaz 100 eFt/hó adózott jövedelem 200 eFt/hó (nettó, áfa nélküli) HASZONBÓL lesz.

KATA esetén 15-25% a szokásos eset költség aránytól függően.

Azaz 100 eFt/hó adózott jövedelem 115-125 eFt/hó (nettó, áfa nélküli) HASZONBÓL lesz.

- -

Az egyéni vállalkozó és a bt is a KORLÁTLANUL felel a vállalkozás tartozásaiért!

A bt alapítása akár 2 Ft kezdő tőkével is megy.
De máshoz vagy kötve.
Az lapítás pénzbe kerül és ügyvéd köteles is.
A megszüntetés sem egyszerű ...

(a kft már nem korlátlanul felelős, alapban, de az 3 millió alaptőke és ezt is nyűgös alapítani és pláne megszüntetni, lehet egy fős is)

- -

Szóval kezdésnek...
Egyéni vállalkozás és a megfelelő adózási forma (KATA/SZJA)

- -

Igen erősen célszerű egy ÜZLETI TERV!!!!
Legalább 2 évre előre végig gondolva...
A költség/bevétel/haszon számokat.

Mert húzós dolog a (főállásban) szükséges
cirka havi 100 eFt minimum haszon igény
már CSAK a NULLA jövedelemhez is...

Avagy 250-300 eFt/hó adózatlan netto haszon alatt nem éri meg.
Ennyiért pedig elég sok lottót és mást kel eladni...

wers # 2018.01.09. 10:35

Én a Szerencsejáték Rt-t kérdezném. Tudomásom szerint nem szerződnek bárkivel. Ill. aminnyiben igen, nem biztos, hogy azonos feltételekkel. Előbb ezt tisztázd.

year07 # 2018.01.09. 10:17

Ilyenekre gondoltam, hogy egyéni vállalkozóként főfoglalkozásban járulékok, iparűzési adó, illetve vállalkozói és osztalék alap utáni SZJA stb. Szívesen olvastam volna egy összefoglalót. Ki mit ajánlana egy lottózó indításához.

Rexor # 2018.01.09. 09:51

Ez az amit nem lehet két mondatban megválaszolni. Röviden alapíthatsz céget, lehetsz egyéni vállalkozó is, mindegyik esetben van elég sok adózási lehetőség. Mielőtt belevágsz ülj le beszélgetni egy szimpatikus könyvelővel.

year07 # 2018.01.09. 09:28

Tisztelt Fórumozok!

Érdeklődnék, hogy lottózó nyitását milyen gazdasági formában megfelelő indítani. Illetve adózással kapcsolatban milyen költségek merülnek fel? Előre is köszönöm a válaszokat!

Rexor # 2017.12.04. 12:02

Igen, alkalmaznod kell valakit, akinek megvan a szükséges képestíése.

Demetriosz # 2017.12.04. 10:56

Kedves Fórumozók

11 évet dolgoztam üvegező-képkeretezőként,( 4 év alkalmazott, 7 év egyéni vállalkozó) A vállalkozást megszüntettem, mert több volt az adó, mint a bevétel.
Most nyugdijas lettem és szerettem volna mint nyugdijas mésodállásban ujra kiváltani az engedélyt.Nem kaphatok engedélyt mert az eu-szabvány szerint nincs szakképesitésem.Létezik megoldás? Köszönöm a választ.

wers # 2017.10.25. 08:18

Ezzel mindenképpen a jegyzőhöz kellene fordulni. Én láttam már mobil gumiszerelőt parkolókban is működni. Engedéllyel.

minimi75 # 2017.10.25. 08:04

Gumiszerelő műhely nyításához megfelelő egy sorgarázson lévő garázs, kaphatok rá engedélyt a működéshez? Végzettség van hozzá!

acridity # 2017.06.19. 13:31

Köszönöm lajcsó a segítségedet.
Munkajogviszonytól? Közalkalmazott vagyok, tanító, a kinevezésem határozatlan idejű, és gyeten vagyok egy ideje a fizetés nélküli szabadság mellett.
Ha így dolgozom a heti munkavégzés ideje meghaladhatja e a 30 órát? Vagy ez ilyen esetekben nem vonatkozik és dolgozhatok akár 36ot is egy héten?
köszönöm.

lajcsó # 2017.06.19. 09:58

"Lehetek vállalkozó?"
Igen.
"1es adószám kell hozzá, vagy hogyan működik ez?"
A válsztandó adózási mód többtényezős. Függ a tevékenységtől, a költség aránynak a bevételhez viszonyítva, stb.
"A főállású munkáltatómtól kell engedélyt kérnem?"
Ez a munkajogviszonytól függ.

acridity # 2017.06.19. 08:29

Kedves hozzáértők!
Jelenleg fizetés nélküli szabadságon vagyok.
Lehetek vállalkozó? 1es adószám kell hozzá, vagy hogyan működik ez?
A főállású munkáltatómtól kell engedélyt kérnem?
Köszönöm a segítségeket.

nonolet # 2017.06.01. 17:28

"fizetem a havi 7.110,- Ft.az
egészségügyi szolg.járulékot ."

Nyugdíjasként ...minek-miért?!

A nyugdíjas BIZTOSÍTOTT!
Jár neki a TB ellátás alapban, ingyen.

Vállalkozóként ezért nem is fizet ilyesmiket.

Csak baleset biztosítást a bevétele alapján.

  • * -

Nagy a kavar a fejedben ... beszélgess egy értelmes könyvelővel!

Vagy okosodj pár hosszú estét az interneten.

zabojanosne # 2017.06.01. 15:19

Tisztelt Szakértők!
Nyugdíjas vagyok. Mellette egyéni vállalkozást kezdtem. Most lehetőségem lenne megbízási díjasként dolgozni napi pár órában,ahol fizetnék utánam a járulékokat.Nem KATA-s vagyok, fizetem a havi 7.110,- Ft.az egészségügyi szolg.járulékot .Kérdésem az lenne, hogy ha nyugdíj mellett megbízással dolgozom kell-e vállalkozóként a 7110 Ft-ot fizetnem. (Így sem érem a minimálbér 18-szorosát.)
Köszönöm válaszukat: Kati

Gabor1982 # 2017.02.24. 15:38

Tisztelt Hozzáértők!
Szándékomban áll a lakóházunk területén álló 28 négyzetméteres kis ház kiadása óradíjba. Egy úgynevezett szórakoztató szoba(külön álló épület fürdőszobával) kialakításán gondolkodom amiben egy projektor(3 méteres kivetítő vászonnal) kerülne elhelyezésre, X-box+házi mozi+tv+internet-el kiegészítve. Baráti társaságoknak szeretném kiadni óradíjban, maximum 8 főnek. Kényelmes fotelek,illetve egy kihúzható kanapé lenne elhelyezve benne(ezzel szeretném az ott alvást is biztosítani ha esetleg pároknak igénye lenne rá.)Semmi más szolgáltatást nem nyújtanék,azaz italt és ételt nem lehetne igényelni ezekről maguknak kellene gondoskodni. A kérdésem az lenne,hogy ezt végezhetném-e magánszemélyként adószámmal, mint magánszállásadó(vagy ehhez hasonló tevékenységként), tételes átalány adózási formában?Milyen pontos tevékenységi körbe sorolható ez? Az idegenforgalmi adót személyenként kellene megfizetnem(tehát ha 8-an lennének akkor 8 x az adó alkalmanként)? Várhatóan többnyire nem maradnának egész éjszakára,4-5 órás lenne az átlag bérlési időtartam. Az idegenforgalmi adó abban az esetben is fizetendő ha csak pár órára bérlik ki? Az a ház aminek a telkén a kiadandó épület van 2/3 részben az én tulajdonomban van, 1/3 részben a páromén. Az épületben egy szoba és egy kicsi fürdő lenne.
Előre is nagyon szépen köszönöm a választ. Tisztelettel:Gábor

Bea1 # 2017.02.17. 06:21

Én úgy tudom, a kormánynak sikerült kijárnia, hogy 4, azaz 4 db ilyen cég kapjon csak engedélyt a fővárosban, bár tény és való, hogy a terveikben csak 1 cég szerepelt, de a maradék 3 kijárta, hogy idén még működhessenek.

Mindezt a híradókban láttam, akkoriban eléggé kiverte ez a kormánydöntés az ebből élőknél a biztosítékot, úgyhogy én most arra tennék, hogy ez a szolgáltatási szegmens a fővárosban államilag szabályozott.