Társasházi jog


MrWatson # 2012.03.15. 07:00

Személyes kézbesítés megtagadásakor kézbesítettnek kell-e tekinteni egy levelet??? mit gondoltok?

Társasházi közös képviselő arrogáns a lakókkal, nincs meg a képzettsége sem, és a lakók szeretnék ha mielőbb távozna, és minél kevesebb kárt okozna.

A Számvizsgáló Bizottság közgyűlés kiíró kérését az elszámolásról megtagadta márc 30-ra. Ha nincs elfogadott költségvetés és a ház nem tudja elkölteni május 15-ig a felvett Lakástakarék kiutalt összegét akkor jelentős állami támogatásokat veszíthet el és kell visszafizessen.

A lakók 1/10-t meghaladó 70 lakó aláírásával kérte a közgyűlést és a képviselő lemondását.
Ezt 2 tanu jelenlétében és jegyzőkönyvezése mellett személyesen megtagadta átvenni, majd újabb 2 tanúval később ismét. Mindezt az irodájában és fogadási idejében a Számvizsgáló Bizottság elnökétől. (2 tanu aláírásával egy másolati példányát a kérésnek az irodájában is hagytuk az SzB elnök aláírásával.)

Az SzB ki kell írja a közgyűlést a 30. napot követően, de ott a dilemma hogy tekinthetjük-e kézbesítettnek a személyes átvétel megtagadását és onnan számíthatjuk-e a 30 napot?

A képviselő arra játszik hogy postán küldjük meg (azzal a szöveggel hogy úgy hivatalos) amit nem vesz át és a második megküldésig még nyer 2 hetet, és azzal érvel hogy május 31-ig kell neki kiírni a közgyűlést amivel milliós állami támogatást bukhat be a ház május 15-én.

Mufurc_nagyon # 2012.03.14. 05:49

ütk = üzletszerűen folytatott képviseleti tevékenység ;-)

--------------------------------------------------------------------------------------
http://levaltas.5mp.eu/web.php?… _______________________________________________________________

http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

[HUN]zizu # 2012.03.13. 09:42

Tisztelt Obudafan,

köszönöm a válaszát.

Emlékeim szerint a tulajdoni lapomon rajta van, hogy a közös használatú helyiségek valahanyad része.

Utána néztem a birtokvédelemnek, ha nem reagál a lakók közül senki, akkor írok ez ügyben a jegyzőnek.

ObudaFan # 2012.03.13. 09:36

Első körben azt kellene tisztázni, hogy mi alapján tartod a saját használatodba utalt résznek ezt a közös tulajdonú ingatlanrészt. Mert ha van alapja, akkor birtokvédelmi eljárást le lehet folytatni, de először azért ezt tudni kellene.

[HUN]zizu # 2012.03.13. 09:10

Kedves Mufurc_nagyon,

köszönöm a válaszát.

Mi az ütk?

Van esetleg valamilyen paragrafus, amit a közös képviselő orra alá tolhatok, hogy ez és ez jogszabály alapján köteles a közgyűlést összehívni, vagy ilyesmi?

üdvözlette: Zizu, a lakó

ps: az önbíráskodás valóban nem jó dolog, de 5 (öt) év után fogytán a türelmem, ráadásul most a katasztrófavédelem kilátásba helyezett 60000 Ft díjazást a folyosón tárolt cuccokért, nekem pedig - pince híján - akad ilyen.

Mufurc_nagyon # 2012.03.13. 09:00

Kedves [HUN]zizu, lakóóóó!

Az osztatlan közös tulajdonhoz (így a tárolókhoz is) minden tulajdonos egyforma jogokkal rendelkezik alapesetben.
Elméletileg az AO(alapító okirat) határozza meg az osztatlan közös tulajdonok nagyságát és azonosíthatóságát.
Egy közgyűlési határozat átengedheti a használati jogot az egyik tulajdonosnak (általában v.milyen ellentételezés mellett;-) .

Az említett esetben az ütk. nak kell/ene fellépni a törvényes rend érdekében.
Az önbíráskodás (zárcsere önállóan) nem vezet csak konfliktushoz.

Levél tértivevényesen az ütk. nak.
Ha nem reagál a területi jegyzőnél birtokvédelmi eljárás kezdeményezése.
Esetleg közgyűlés kezdeményezés a témában.
Végső esetben pereskedés.

--------------------------------------------------------------------------------------
http://levaltas.5mp.eu/web.php?… _______________________________________________________________

http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

[HUN]zizu # 2012.03.13. 08:48

Tisztelt Fórumozó,

84 lakásos társasházban szeretnék hozzájutni a lakásomhoz tartozó pincerészhez. A korábbi közös képviselőtől annyit sikerült kiderítenem, hogy a lakásomhoz tartozó pincerész melyik helyiségben található, de a közös képviselők semmit nem tesznek, hogy használhassam is (nincs kulcs, azt sem tudják kinek van kulcsa).

Úgy döntöttem, saját kézbe veszem az ügyet. Kitettem egy üzenetet a faliújságra, hogy akinek van kulcsa, az 8 napon belül adja ide, hogy le tudjam másolni, vagy ha nem levágatom a lakatot a közös képviselő jelenlétében és új zárat szerelek fel.

Kérdésem, hogy megtehetem e ezt? Ha nem, mi a helyes út, hogy hozzájussak az engem megillető pincerészhez?

Esetleg a jelenlegi zár levágása nélkül szerelhetek e fel plusz zárat?

Perelhetem e a társasházat, ha semmi nem történik?

Válaszát köszönöm. (néhány oldalt visszaolvastam, de nem találtam hasonló problémát)

ObudaFan # 2012.03.12. 15:49

A közgyűlés dönt a közös tulajdon használata, hasznosítása felől, ezt a tulajdonostárs 60 napon belül támadhatja meg.

lakóóóó # 2012.03.12. 10:25

Tisztelt Uram/Hölgyem!
Érdeklődni szeretnék, hogy társasházban lakom és lakástulajdonosként milyen jogaim vannak a közös tárolóhelység használatával kapcsolatban. Hiszen mint kiderült nálunk 2 lakó bérli akik már 100 éve laknak ott és senki más nem használhatja. Nem is lenne ezzel probléma ha lenne pince vagy bármi más tárolási lehetőség de sajnos nincsen, mivel én 37nm2 élek gyermekemmel és párommal elég nagy problémát okoz számunka a babakocsi és a gyermek egyéb járműveinek elhelyezése is. Azzal sincs problémám, mivel megszavazásra került anno ez a dolog, hogy havi x forintot fizessek érte. Ebben kérném segítségüket, hogy mi az amit tehetnék, illetve milyen jogaim vannak ez ügyben.

Tisztelettel

Mufurc_nagyon # 2012.02.20. 11:00

Kedves Mátéfi Dalma!

Birtokháborítás (leírni mi zavarja)

Segítség az alábbi honlapon

--------------------------------------------------------------------------------------
http://levaltas.5mp.eu/web.php?… _______________________________________________________________

http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Mátéfi Dalma # 2012.02.07. 11:42

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehetne megtiltani, hogy egy társasházi lakásban irodát működtessen a lakó? Az SZMSZ azt írja, hogy jegyzőhöz lehet fordulni az ügyben, de nem találok jogszabályi alapot, ami a jegyzőhöz fordulás lehetőségét megfogalmazza. Valaki tudna nekem segíteni? SOS? Köszönöm

ObudaFan # 2012.01.23. 09:14

Annak még van értelme, ha per előtt közjegyzővel rendeltetsz ki igazságügyi szakértőt. Az ő véleményét az esetleges perben is elfogadják, nem kerül többe, mint ott, ugyanúgy a pervesztes fizeti a végén a dolgot, viszont gyorsabban megvan, és akár meg is előzheti a pert.

ittike # 2012.01.23. 09:05

Ajjaj ! Ez nem jó hír ! Azt hiszem hívok egy statikust , és a szakvéleménye alapján megpróbálom a tulajdonossal megbeszélni .

Köszönöm szépen a gyors , szakszerű választ!

S.K.

ObudaFan # 2012.01.22. 11:58

Pedig ez pont polgári perre tartozik, ha nem sikerül megegyezni. És csak akkor van értelme, ha nem régebbi a károsodás, mint 5 év.

ittike # 2012.01.21. 12:41

Tiszteletem!
Társasházi lakásom alatt lévő helyiségben kávézó került kialakitásra, minden bizonnyal olyan falat bontottak ,minek következtében az enyém végig repedt plafonig .
Ennek már több éve, de nem tulajdonitottam neki jelentőséget , fel sem ismertem a problémát, azt hittem esztétikai hiba , úgymond "felújításra" szorul.
A lakást eladásra kínálom de az érdeklődők ,felhivták a figyelmem a probléma a lehetéges okára. Tulajváltás nem történt azóta sem nálam ,sem a kávézónál.
Kérdésem: Mi a teendő ilyen esetben? Kit keressek meg a probléma kezelésére? Lehet-e kötelezni a kávézót a a lakásom helyreállitására? Pereskedni nem szeretnék.

köszönettel : S.K.

ragyasdezso # 2011.12.27. 11:58

SZK78

Az SZMSZ-ben kell szabályozni.

ragyasdezso # 2011.12.27. 11:57

bandi9499

Igen, van.

SZK78 # 2011.12.27. 09:36

Szeretném tudni, hogy a dohányzással kapcsolatos 2012-es törvény szabályozza-e a nyílt balkonfolyosókon való dohányzás korlátozását is? Amit én találtam az csak az 1999-es szövege. Köszönöm

bandi9499 # 2011.12.09. 16:31

Tisztelt Válaszadó ! Van-e joga a közösképviselőnek név szerint nyilvánosságra hozni a lakók tartozást ?

BajszosErik # 2011.11.29. 07:41

Társasházban új tulajdonosként felújítottam, és feltehetően kikapcsolták a liftet, hogy ne legyen nagyon igénybe véve. Természetesen addig sem volt túlterhelve, a súlykorlátot bőven betartottuk.
A liftszerelőt, ha hívtam, hárított, "nem akarta maga alatt vágni a fát", ahogy fogalmazott.
Dönthet bármilyen esetben úgy a ház, hogy korlátozza a rendeltetésszerű lifthasználatot? Közgyűlést nyilván nem tartottak (és nem is kérdeztek meg mindenkit róla, beszéltem néhány lakóval).
Elvileg a közgyűlés dönthetne úgy, hogy ezentúl nincs lift a házban? Pl. a ház alsó fele megszavazhatja, hogy takarékossági okból kikapcsolják a felvonót?
A közös képviselő ráadásul földszinti lakó, neki csak jó, ha nem megy, addig sem fogyaszt.

ragyasdezso # 2011.11.27. 10:28

stabi

Tényleg sakk matt, ha nem fizeted be. Mivel a k.k.-t perbe fogtad tőle nem várható el, hogy figyelembe vegyen akármit is. Ha 100 e.-t befizetnél a többire kérhetsz részletfizetést, de
ezt már a végrehajtóval kell megbeszélned,

stabi (törölt felhasználó) # 2011.11.27. 07:19

Másképpen kérdezem.

Nekem egy a lényeg: tuli lapra ne kerüljön a tartozás.
FMH ban van 170.000.

Ha befizetek 100.000-et akkor így már nem tudja a tartozást bejegyeztetni a földhivatalban?

És mi van ha a földhivatal nem is ellenőrzi és akármit csinálok bejegyzi?

stabi (törölt felhasználó) # 2011.11.26. 18:48

Erre nem kaptam választ:
Ha a követelt összegből valmennyit rendezek akkor mi van?

Pl 170.000 Ft ból 100.000 befizetek.
Akkor is jogában van végrehalyatani?

stabi (törölt felhasználó) # 2011.11.26. 18:47

Mufurc_nagyon

Köszi a "biztatást".

Sajnos nincs miből - jelenleg!
Akármit is próbálkozom... Gondolhatod eddig hol és hány helyen jártam.

Mufurc_nagyon # 2011.11.26. 18:17

Kedves gumpy!

A lépcsőház fűtéséről a th. közgyűlése dönt határozatban.
A th. által okozott kárért felel!

"csak" bizonyítani kell az okozati összefüggést.
Perben a kár 6%-a illeték + ügyvéd + két év.
A végén esetleg megtérül.

Kedves Stabi!

Sakk matt. Én úgy látom gyorsan fizetni kell, mert a lízingnek annyi.
A fmh. nem kerül a tulajdoni lapra, ha csak nem terhelik meg külön azt. A terheléshez nem kell fmh.


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ