Társasházi jog


guba" # 2013.03.10. 19:04

Feltételezem, hogy nem a kk., hanem a társasház fog pert indítani és nem kártérítés tárgyában, hanem a közös költség elmaradásod miatt. Ha kellően precíz a közös képviselő nyilvántartása, akkor ilyen perekbe nem érdemes beleállni.

anadolu # 2013.03.10. 17:02

Kérnék egy választ. A közös képviselő kártérítési perrel fenyeget. Azt szeretném megkérdezni, hogy ehhez nem kell a közgyűlésnek a jóváhagyása??? Hiszen a perekre be kell fizetni az illetéket. Azért nem vagyok ideges, hogy nyer, mert semmi jogalapja nincs.

Mufurc_nagyon # 2013.02.27. 06:49

Kedves Palabe!

Érdemes volna először tisztázni, hogy tényleg társasházról van szó.
Ajánlom olvassa el ismét, ha van az alapító okiratot.


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Palabe # 2013.02.24. 14:38

Üdvözletem Mindenkinek!

Lenne egy kérdésem, ha valaki tudná rá a választ megköszönném!
Adott egy négylakásos társasház melynek egyik lakását nemrégiben eladták. Az új tulajdonos megkérdezésem nélkül fogta magát és a régóta nem használt, de közös tulajdonban lévő wc-t elkezdte felújítani, mondván ha senki nem használja akkor az jó lesz neki. Már kicserélte a régi ülőkét, új ajtót tesz rá, lelapoztatta a padlót. Mivel négylakásos a ház nincs közös képviselő, nincs közös költség, semmi. Egyszerűen szinte lehetetlen összehozni egy gyűlést is, mivel az egyik lakást nyaralóként használják és nagyon ritkán vannak itt. A fent említett adásvétel előtt a régi tulajdonossal meg lehetett mindent beszélni ezekkel az újakkal meg semmit, úgy gondolják megjöttek és az lesz amit ők kitalálnak.
A kérdésem az, hogy milyen joga van elbirtokolni azt a közös helyiséget?

Mufurc_nagyon # 2013.02.22. 07:25

Kedves tothviki72!

Hát ezt elszabták;-)))))

Az alapvető hiba az volt, hogy levezető elnöknek és jkv. vezetőnek megválasztották a régi ütk.t.

Tudni illik a levezető elnök felelőssége a megbízások hitelességének elbírálása.

Mivel a th. tulajdonosai megosztottak, nincs más lehetőség, mint egy újabb közgyűlés összehívása "sürgősséggel".
Indok az előző közgyűlés többszörösen jogszabályt sértett.

Amennyiben a SzVB a leváltás mellett van, akkor egy írásbeli szavazással elfogadott határozatokkal le kell váltani a régit és választani egy új közös kedvencet.

A megosztottság miatt, lehet, hogy egy tulajdonos megtámadja a határozatot, de a határozat a jegyzőkönyvezés (szavazat számlálás) után hatályos.
A bank átvétele.

részletes forgatókönyv és iratminta az alábbi linken.


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

tothviki72 # 2013.02.21. 10:27

Tegnap volt társasházunk közgyűlése. A napirendi pontok között szerepelt a közös képviselet visszahívása, majd ezt követő pontként új közös képviselő megválasztása.
Több "érdekességgel" volt tarkítva az összejövetel:
Rögtön az elején a közös képviselet nem fogadta el azokat a meghatalmazásokat, melyet nem esetiek, hanem állandóak voltak, azért, mert szerintük állandó meghatalmazás nem adható:-) Ennek ott rögtön utána néztünk: de adható (TT.33.§(3)bek, mely irányadónak a Ptk.222.,223§), viszont ők még erre is azt mondták, hogy ők akkor sem fogadják el:-)))) Így buktunk is vagy 10 szavazatot, amely után már feladtuk annak lehetőségét, hogy leváltsuk a közös képviselőt.
Eljött a pont a visszahívást illetően, és meglepő módon ekkor társasházunk jelenlévő és érvényes meghatalmazással rendelkező tagjainak többsége úgy szavazott, hogy visszahívásra került a közös képviselet.
Ezt követően a visszahívott közös képviselő, aki ezen a közgyűlésen egyben a levezető elnök is volt, a közgyűlést berekesztette. Hazamentek.-) Távoztak azok is, akik nem akarták őket leváltani. Maradtak az új kk-t kérők. A közgyűlésről végig hangfelvétel készült, ezt már az elején tisztáztuk, mindenki beleegyezett. Miután elmentek a leváltottak és velük együtt a mellettük álló lakótársak, az ott maradottaknak elmondtuk, hogy mi alapján választottunk új kk-t, be is mutattuk az urat, szavaztunk is a megválasztásáról, választottunk új lev.elnököt és jk. vezetőt és még egy hitelesítőt (mert az egyik szintén távozott). Azt nem tudjuk, hogy így mennyire volt hiteles, mindenesetre megtettük.
Amikor távozott a visszahívott kk, csak annyit mondott, hogy a közgyűlést berekeszti. Slussz.
Innen hogyan tovább????

Mufurc_nagyon # 2013.02.19. 14:40

Kedves adazo11!

Úgy tűnik, ha nem tudja fizetni a kk. akkor el kell adni a lakást.

Az elképzelésével egyedül fog maradni.

Az egyéni lehetőségek választékát az alábbi link tartalmazza.


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

osmi # 2013.02.19. 11:09

Bármely igényeddel a közös képviselőhőz fordulhatsz, aki közgyűlés elé viszi azokat (vagy nem).
Minden variációt a tulajdonosok döntenek el. Sztem ne éld bele Magad ...

adazo11 # 2013.02.18. 12:28

Kedves Fórumozók!
Nagyon örülnék annak ha valaki tudna nekem segíteni.
Vidéken van egy lakásom,egy társasház negyedik emeletén.A lakásban nem tartózkodik senki és volt hogy évekig üresen állt.Ennek ellenére eddig ugyanúgy fizettem mindent(pl. közösköltség,fűtés,kuka)mintha lakott lett volna.Mivel mostanra már már havi 26000 Ft-ot tesznek ki a költségek télen-nyáron ,nem bírom már fizetni.Felmerült bennem ,hogy le kellene válnom a fűtésről. A közös képviselőt megkérdeztem,hogy milyen lehetőségeim vannak arra,hogy csökkenteni tudjam ezt a havi kiadást.A válasz az volt,hogy semmilyen.Ha jól tudom a fűtést a közös képviselő családjához tartozó vállalkozás nyújtja a lakótelep részére.A kérdésem az lenne,hogy leválhatok-e a fűtésrendszerről,mivel a negyedik az utolsó szint,tehát elméletileg kivitelezhető.Ha ez semmiképpen sem kivitelezhető,lehet-e felszereltetni fűtés mérő órát?Hol és hogyan kellene ezt kezdeményezni,kihez kell fordulni??

Válaszukat előre is köszönöm!

Mufurc_nagyon # 2013.02.14. 11:01

Kedves MaTe193!

Van lehetőség "közgyűlési" határozat meghozatalára írásbeli nyilatkozat alapján is.

A gond az, hogy az ütk. "kezében" van, mert "jogszerűen" csak az ütk. indíthatja.
Amennyiben az aláírt papírt a képviselet elfogadja írásos szavazásnak, akkor nincs akadály;-)

Ha nem, akkor a tulajdonosok 10+1th% kell indítani a kérelmet.

Így kétszer kell talpalnia;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

MaTe193 # 2013.02.11. 19:34

Kedves fórumozók!

Adott egy viszonylag egyszerű felvetés: antenna-telepítés a tetőn. Van viszont egy bökkenő: én "csak" főbérlő vagyok, az ingatlan a Cívis Ház tulajdona. A tulajdonosokat megkérdeztem a témáról, sőt, még aláírást is gyűjtöttem. 50-ból 36-an írták alá, senki nem zárkózott el, akik hiányoznak ott albérlők vannak vagy nem volt otthon. Kérdésem az lenne, hogy szükséges-e ezt a kérdést a közgyűlés elé terjeszteni vagy egyszerűen elég az aláírásokat a közös képviselőnek megmutatni? Amennyiben az első a járható út, úgy azt is kérdezném, hogyan tehetem meg, tekintve, hogy bérlő vagyok?

Válaszokat előre is köszönöm!
Máté.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.31. 16:57

Sehogy.

hunyó # 2013.01.31. 15:57

Már írtam itt a társasházunkkal kapcsolatban. Röviden 8 lakásos társasház 3-an a közös fűtésről már leváltunk. Az alapító okiratban külön tételként nem szerepel a fűtési rendszer. Le szeretnénk mondani a fűtési rendszer tulajdoni hányadáról. Ezt hogyan tehetjük meg, és formailag hogyan kell kinéznie ennek a lemondó nyilatkozatnak? Kinek kell aláírni, és kinek kell átadni? Segítségeteket előre is köszönöm.

Mufurc_nagyon # 2012.11.30. 08:33

Kedves Maj!

A lényeglátása mindig lenyűgözött

________________________________________

http://levaltas.5mp.eu/web.php?…

---------------------------------------------------------

http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

MajorDomus # 2012.11.29. 19:46

a lőfegyverhasználatot kétszer is elolvastam

MajorDomus # 2012.11.29. 19:43

lassan kabaréfórum leszünk.
lám-lám, mire jó egy muff

Mufurc_nagyon # 2012.11.28. 21:38

Igen veszélyes ÜTK-nak lenni.
Mint az űzött vad;-)
Főleg, ha megszegi a foglalkozás szabályait;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

nandy # 2012.11.28. 12:02

Mindig jó ide benézni :) Jót mosolyogtam megint :D

ÜTK # 2012.11.28. 10:32

Anyám! Borogass!!!!! Ilyet???
Muff! Javasolnám nézz már bele egy liftaknába. Sőt nem javaslom, könyörgöm nézz bele egybe! Javasolnám, nézd már meg a vízvezeték csövet nálatok vajon mi tartja össze? A dilettantizmus magasiskoláját űzöd ezzel a feljelentősdivel. Mi a tök voltál Te előző életedben? 3/3 as, vagy hóhér?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.11.28. 08:29

Medveanyám!

Mufurc_nagyon # 2012.11.28. 07:44

Kedves ragyasdezso!

Bocs

foglalkozás körében elkövetett

1978. évi IV. törvény - a Büntető Törvénykönyvről
Foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés
171. § (1)393 Aki foglalkozása szabályainak megszegésével más vagy mások életét, testi épségét vagy egészségét gondatlanságból közvetlen veszélynek teszi ki, vagy testi sértést okoz, vétséget követ el és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés

  1. három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást,vagy tömegszerencsétlenséget,
  2. egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény halált,
  3. két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény kettőnél több ember halálát okozza, vagy halálos tömegszerencsétlenséget okoz.

(3) Ha az elkövető a közvetlen veszélyt szándékosan idézi elő, bűntettet követ el, és az (1) bekezdés esetén három évig, a (2) bekezdés esetén - az ott tett megkülönböztetéshez képest - öt évig, két évtől nyolc évig, illetőleg öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(4) E § alkalmazásában foglalkozási szabályok a lőfegyver használatára és kezelésére vonatkozó szabályok is.


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

ragyasdezso # 2012.11.27. 20:27

Mufurc_nagyon

Milyen munkakörben elkövetett?

Mufurc_nagyon # 2012.11.27. 18:19

Kedves Oladi-lakótelepi!

Amennyiben úgy gondolja, hogy a helyzet ember életet veszélyeztet.

  • munkakörében elkövetett veszélyeztetés

A felújítás anyagi kárt okoz a társasháznak

  • gondatlan kezelés

alapos gyanúja miatt feljelentés a helyi rendőrkapitányságon

segítség alant

__________________________________________
http://levaltas.5mp.eu/web.php?…
-----------------------------------------------------------


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

MajorDomus # 2012.11.19. 21:05

oladi
ezek szerint nálatok a szigetelés tartja össze a csöveket? ??

ÜTK # 2012.11.19. 20:18

De ahogy nézem, csőtörést sem. :) Ááááááááááááááááááááááááááááá! Ez már tényleg fáj!