Társasházi jog


Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.11. 09:58

Vagy.

társasház # 2012.09.11. 09:43

MILYEN MUNKAJOGI SZABÁLYOK ALAPJÁN LEHET ELLÁTNI EGY TÁRSASHÁZ KÖZÖS KÉPVISELETÉT? (munkaviszony vagy megbízásos jogvíszony)

Köszönöm válaszát!

ragyasdezso # 2012.09.11. 09:25

ÜTK

Elég az összes th. 50+1%-a. A pénzintézet csak a megfelelő számú LTP megkötéséhez ragaszkodik.
A 10 éves futamidő miatt a 2. öt évre 2x annyi a kamat, mivel az állami kamattámogatás 70%-ról 30%-ra csökken.

nandy # 2012.09.11. 07:50

Osmi, az egész épületre nézve a 30% megtakarítás reális!

Más kérdés, hogy az egyes lakók számlájában ez hogyan jelenik meg. Aki bírja a 20-21 fokot, az jól fog járni. Aki szereti a meleget, az viszont sokkal rosszabbul. A csalókról már ne is beszéljünk..

osmi # 2012.09.11. 06:39

Kedves Wers!
"Érdekes", hogy a hungarocell kapcsán a panel ugrik be:)

osmi # 2012.09.11. 06:27

Kedves ÜTK!
Te melyik országban élsz?

ÜTK # 2012.09.11. 06:26

Már kinek a tapasztalatai alapján?
Az enyém alapján, egy műanyag ablakkal is -30% érhető el...

wers # 2012.09.11. 05:15

a közös költség emelkedni fog 8.5000-el, viszont hőszigeteléssel a fűtésköltséged is képes felére csökkenni
Tapasztalatok alapján ez nem így van. Max. a távhőszolgáltató költsége csökkenik, de ilyen-olyan okok miatt a szolgáltatás számlzott értéke csak csekély mértékben bír csökkenni.

ÜTK # 2012.09.11. 04:56

Osmi kedves, már megint hülyeségeket beszélsz.

Külső hőszigeteléshez 4/5 beleegyezés kell, és a hitelintézet is ilyen mértékű szavazatot kér, a hitel felvételéhez.
Az is marhaság, hogy a hitelügyintéző megfejeli a járandósággal. A hitelügyintézőt, a bank fizeti, nem az aki felkéri az ügy lebonyolítására.

Yuice, lehet, hogy a közös költség emelkedni fog 8.5000-el, viszont hőszigeteléssel a fűtésköltséged is képes felére csökkenni. Ergo nem fogsz többet fizetni, csak máshova.
Az már más kérdés, hogy támogatott hitel csak 5 évig jár, én a 10 évet kicsit hosszúnak találom. Inkább azt kellene szorgalmazni, hogy egyenként kössetek LTP-t, amit meghiteleznek, és a Th a kedvezményezett. Azzal előfordulhat, hogy csak 5 évig kell magasabb összeget fizetni.

osmi # 2012.09.10. 20:08

Kedves Yuice!
Nagyon nem szívesen keserítelek, de szvsz minimális
szavazattal is boldogan befogadja a pénzintézet a tház hitelkérelmét.Ha még a k.k. kiszervezi a feladatának ezen részét közvetítőnek, akkor még a legszükségesebbnél több is lesz a hitel, megfejelve a közvetítő "járandóságával".
Nemhogy belekényszeríthetnek, hanem;
2003. évi CXXXIII. törvény a társasházakról
3. § (3) A közösség egészét terhelő kötelezettség teljesítéséért a tulajdonostársak tulajdoni hányaduk - vagy a szervezeti-működési szabályzatban ettől eltérően meghatározott mérték - szerint felelnek az egyszerű (sortartásos) kezesség szabályai szerint.

Yuice # 2012.09.10. 19:41

Tisztelt Fórumozók!
Szeretnék egy kérdésemre választ kapni.
Egy húsz lakásos társasházban lakunk.
Pár lakó kitalálta, hogy szigeteltetni kéne a házat,
ezzel a homlokzati hungarocellel.
30 millióba kerülne, de a háznak nincs tartalék pénze.
Így egy olyan hitelt vennénk fel, ami duplájára emelné
a közösköltséget. Eddig 8000, ezután 16000 lenne 10 évig. Illetve pontosabban havi 8500-al lenne több.
Tehát az évenkénti közösköltség emelésekhez
jönne még hozzá a mindenkori 8500 Ft.
Én ezt nem tudom fizetni.
Amúgy is kitudja mi történik még velem tíz év alatt.
A közös képviselő körbe küldött egy szavazólapot,
hogy ki szeretné.
A kérdésem: ha egyedül én nem szeretném, akkor is
belekényszeríthetnek a többletkiadásba?
Vagy egyáltalán, hány százaléknak kell igent mondania
a beruházásra?
Válaszukat előre is köszönöm!

Mufurc_nagyon # 2012.08.30. 09:11

Kedves ajando!

A kizárólagos használat esetén lehet kérni közös költséget.

DE

ennek feltétele van

  • közgyűlési határozat
  • a többi tulajdonos kizárása

Mivel a th. kapuját és a "rácsot" ugyan az a kulcs nyitja így a kizárás nem áll fenn.

A legjobb a megegyezés.
Szoktam mondani az ütk. azt kér amit akar (udvariasan).
Ön meg azt teljesít amit akar.
Vita esetén ott a kétéves jogorvoslat,-)

--------------------------------------------------- ---------------------------------------------------

http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

ObudaFan # 2012.08.29. 20:16

Véleményem szerint nem kérhet a társasház, ha ezek a lakók nem zárják ki a többi lakót a közös részről, csak egyszerűen azok nem használják, mert nincs miért.

ajando # 2012.08.29. 19:30

15 lakásos társasházunkban a félemeleten függőfolyosók vannak. Ezt csupán egy lakó használja, mert csak ő lakik ott.
Kérhet-e azért a társasház bérleti díjat egy összegben többlethasználat címen, ha máshol ez a lakó nem tud bejutni a lakásába? A függőfolyosót a lépcsőháztól huzatfogó ajtó és rács választja el, mindkettő egységzárral van ellátva( ez a kulcs nyitja a ház ajtaját, pincét, kertkaput is.)
Ha kérhet: az ott lakó jogosult-e éves részlet-fizetésre, ha az egyösszegű befizetés anyagilag veszélyeztetné a megélhetését?
A közös képviselő szerint ez jogos igény a társasház részéről, mert csak azok a lakók használják. Ez tényleg így van?
Ha nem így van, mit lehet tenni?
Sürgős válaszotokat nagyon várom!

Mufurc_nagyon # 2012.08.26. 18:52

Kedves HÜPI!

A javasolt megoldás járható út, de...

Amennyiben a mobilján van képrögzítés min 3Mpix akkor kell egy fotó a háborítóról.
Ha nincs akkor kölcsönkérni egy digifotózót.
Mert ugyi Önnek kell bizonyítani.
A rendszám alapján a kerületi jegyző a tulaj személyét le tudja kérni az adatbázisból

A képre írt dátum nem bizonyító erejű, ezért nem árt, ha egy napilapot is tart magánál;-) ??

>helyezze a gépkocsira a lapot<
Iratminta, részletek alant.

--------------------------------------------------- -----------------------------------------------------

http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

ObudaFan # 2012.08.26. 08:58

Ha ez rendszeres, akkor a jegyzőtől birtokvédelmet lehet kérni.

HÜPI # 2012.08.24. 06:45

Tisztelt Cím!

Milyen jogi lehetőségei vannak a tulajdonosnak, ha nem tölt minden éjjelt a lakásában, viszont ezt kihasználva a teremgarázsban lévő, saját parkolóját időnként ismeretlen autók elfoglalják?
Írásos figyelmeztetés ki van téve a falra, a közös képviselő több alkalommal telefonon fel lett szólítva, hogy járjon utána, ki az, aki elfoglalja a parkolót, illetve ha nem lakó, akkor honnan van garázskapu nyitója, de nem tesz semmit.

Levelet tervezek írni neki, de nem tudom, milyen tartalommal tegyem azt, hogy legyen foganatja.
Kérem segítségét, tanácsát.

Köszönettel

Soma 2 # 2012.08.20. 05:32

Kedves Osmi

Nem lett volna a leolvasással semmi gond, talán még az sem érdekelt volna, hogy miért, ha teszi ezt normális hangnemben, időben.
Pocsék, ha az ember a saját lakásában kiszolgáltatottnak érzi magát.
A díjbeszedős számlákra "háklis" vagyok.2008-2012. idősszakra követeltek rajtam 53 600Ft. a vízóra 2009-ben lett cserélve, így még ellenőrizni sem lehetett utólag. Fizettem, mert muszáj volt. De kaptam már két hónapra 96000Ft. számlát is.
Láttam hogyan "kezelik" a papír fecniket, ezért választottam a netes megoldást, ha tehetem miért is ne. A gondnok szerint ezt meg kell szüntetni, nem szabályos. Persze össze-vissza beírt adatok után a valótlant fizetni, bizonyára az.
A megoldás egyszerű: megkapja az áhított kis cetlit, de marad a netes jelentés is.

osmi # 2012.08.17. 16:47

Kedves Soma!
Feltehetően jól ülsz a lovon, mégsem Te irányítod.
Nyilván a k.k. a hunyó, hátha tájékoztat, mint megbízóját....(vagy nem ).Sztem a m3 melegítés számításhoz neki kell a fogyasztás.

Soma 2 # 2012.08.16. 17:00

Osmi!

A Díjbeszedőnek küldöm az óraállást(hideg-meleg). Igen, távfűtés.Idáig semmi gond nem volt, elfogadták, én meg fizettem.
Jobbnak tartottam ezt a megoldást, mint a papírcédulát, mert azokból bizony származott régebben némi bonyodalom ,és nem csak nálam.

osmi # 2012.08.16. 15:50

Kedves Soma!
Kinek küldi neten az óraállást?
A hidegvizet (csatorna ) a díjbeszedőn keresztűl fizeti a két szolgáltatónak. A felmelegítés ks.-e - feltehetően - a k.k. által kiszámolt összeg. Ez időszakonként változó, az egész tház vizmelegítésre felhasznált energia függvényében./A leírtakból azt vettem ki, hogy távfűtés./

Soma 2 # 2012.08.16. 15:30

Mufurc_nagyon!

Köszönöm!
A "tovább" képzés,igenis rám fért, mert fogalmam sem volt,a miértekről. Persze egyszerűbb lett volna,ha a gondnoknak is lett volna valami segédfogalma, legalább két szó erejéig.A "kell, meg akarok", mémi alkoholos illattal keverve ellenérzést vált ki az emberből, este fél kilenc tájban.
Majd kapom a büntit, figyelmeztető-fegyelmező levél formájában.Ez be van ígérve!

Egy kérdés!
Miért nem hivatalos az interneten leadott óra állás, és miért hivatalosabb a kis papírfecnis megoldás?

Mufurc_nagyon # 2012.08.16. 09:46

Kedves Soma 2!

Egy kis "tovább"képzés.

A levegő és a víz felmelegítése pénzbe kerül.
A köznyelvben az elsőt fűtésnek a másodikat melegvíznek titulálják.

A hőtermelés költségeit "valakinek" ki kell fizetni.

A felmerült költségek elosztási módját közgyűlési határozat/SzMSz(Szervezeti és működési szabályzat) tartalmazza.
A th. többségében ilyen nincs;-)

A költségek leosztásához van szükség a melegvíz fogyasztás mértékére.
Általában a hőtermelés költségeinek egy részét ( hatásfok, sugárzási veszteségek) a th.(tulajdonihányad) arányában a másik részét a tényleges fogyasztás mértékének megfelelően számítják ki.

Az ütk. elérhetőségét és a kk. nevét illik a lépcsőházban kifüggeszteni. Viszont biztos van olyan szomszéd aki tudja. Általában a közgyűlési meghívó is tartalmazza;-)

--------------------------------------------------- ---------------------------------------------------

http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Soma 2 # 2012.08.14. 16:12

Casablanca

Akkor már ketten vagyunk, akik nem értik. Számomra is zavaros ez az egész, mert ezzel az erővel a villanyórát is ellenőrizhetik.
Renitens személyként meg vagyok jelölve, majd kapom az "intőt"!
Pár hónapja felhívtam az új képviselőt, megkérdeztem mikor lesz a házban fogadóórája. Hát nem lesz! Ha valami gondom van, keressem fel őket (nem a "szomszédban" van az irodájuk), vagy tájékoztassam a gondnokot, ők ide, nem jönnek.
Hm..... bizonyára én ülök fordítva a lovon!

C a s a b l a n c a # 2012.08.13. 12:44

Én sem értem!

Mi köze a lakásod melegvíz-használatának a társasházhoz? Nem hiszem, hogy a társasház külön melegvíz díjat fizet, max. hidegvíz van valahol egy tárolóban. Talán a fűtéselszámolásnál még csak-csak... De ahhoz meg nem kell a vízóra állása...

Zavaros.

Mindenesetre annak diktálod be az óra állását és annak fizetel, aki a számlát küldi neked.