Kft. - s kérdések


Majordomus # 2023.10.03. 20:45

"Mit javasoltok?"

Fogadj egy ügyvédet aki beleássa magát az ügybe és tőbb információval rendelkezik mint az a pár sor amit leírtál.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.10.03. 18:22

Komolyan gondolod, hogy erre bárki tud neked válaszolni?

ld76au # 2023.10.03. 12:36

Kedves Hölgyek, Urak!
Végrehajtás után az adósom egy Kft. fele tulajdonát nem sikerült eladni. Én megvehetem 1%-ért. Pénzzé tudok tenni bármit is a cégben?
A bejelentett székhelyen az anyja lakik. A másik tulajdonos nem tudom ki.
Mit javasoltok?

Majordomus # 2023.10.02. 19:31

Szóval ne (dugja a hölgy a nyakát a hurokba)!

Szomorú örökös # 2023.10.02. 16:33

drbjozsef

De ennek, továbbra sincs semmilyen köze a törzstőkéhez

Igen, mert abban valóban tévedtem, hogy a törzstőke erejéig...
Ugyanis először a KFT vagyonát fogják elvinni, aztán ha már nincs más, akkor jön a törzstőke.
Ha pedig már abból se tudnak vonni, mert felélték, akkor jön egy idő után a felszámolás, vizsgálat, törvényszéki döntés...és akkor lehet belőle mögöttes felelősség is, amikor már az ügyvezetőre is rákenhetnek sok mindent, így az ő vagyona is simán bekerül(het) a képbe szerintem.

drbjozsef # 2023.10.02. 16:22

Viszont a hölgy aláírása lesz mindenhol, úgyhogy feltehetően nem a férjet veszik elő, ha gáz van.
Persze. Ezért írtam én is azt, amit. De ennek, továbbra sincs semmilyen köze a törzstőkéhez.

Szomorú örökös # 2023.10.02. 16:00

drbjozsef

a kérdezőnél feltehetőleg nem lenne az, hiszen a férje "csinálja" a céget.

Viszont a hölgy aláírása lesz mindenhol, úgyhogy feltehetően nem a férjet veszik elő, ha gáz van.
Ne feledd, ezt is írta a legelején a férjéről:

Nagyon sokszor becsapott már,de segíteni szeretnék neki,mert szeretem.
De félek,hogy megint becsap és pl.nem adózik a bevétel után.

Úgyhogy én magam részéről a hölgynek ezt tanácsolnám, amit már ő is írt:

De ha bármilyen anyagi kárt okoz nekem,akkor nem írnám alá a papírt.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.10.02. 14:47

Ügyvédkényszeres, majd az eljáró kolléga elmondja.

Van valami különös oka, hogy nem új céget alapítatok?

kicsi17 # 2023.10.02. 09:34

Tisztelt Ügyvédek!
Van "A" Kft., melyben van adótartozás és közel áll a csődhöz (a férj az ügyvezető), illetve van "B" Kft., ahol a feleség az ügyvezető, ez a cég elvileg rendben van. Most a férj felajánlotta nekünk, hogy a feleség kft-jét eladja nekünk, hogy őket mint házasok a két céggel ne kapcsolják össze az adótartozás végett. Hogy ha arra a döntésre jutunk, hogy megvesszük a rendben lévő Kft-t, akkor egy pár kérdésre kaphatnánk választ? - vásárlás miatt van e illeték, - csak a betett tőkét veszíthetjük el, ha baj van vagy a magán tulajdonaink is veszélyben lehetnek? szerződés írásnál mire kell odafigyeljünk a legjobban? miket kell átnéznünk, ahhoz képbe kerüljünk a céggel kapcsolatban?
A válaszokat előre is köszönöm.

drbjozsef # 2023.10.02. 06:48

(a nem tag ügyvezetőnek semmi köze a törzstőkéhez, és a kérdezőnél feltehetőleg nem lenne az, hiszen a férje "csinálja" a céget.)

Szomorú örökös # 2023.10.02. 04:42

Majordomus

Úgy tudom az ügyvezető a vagyonával felel a cég kötelezettségeiért.

Összekevered szerintem a betéti társasággal. Ez ugyanis csak akkor igaz, ha a mögöttes felelősséget a törvényszék megállapítja.
Egyébként a törzstőke erejéig felel a kft. tartozásaiért az ügyvezető. Pontosan ezért hívják korlátolt felelősségű társaságnak.

Majordomus # 2023.10.01. 19:40

Mónika

Az épitőipar nehééz pálya!

Hozzáértés nélkül pedig tankcsapda.

Ne fogadd el.
Úgy tudom az ügyvezető a vagyonával felel a cég kötelezettségeiért.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.10.01. 16:02

A jó ember lesz a tulajdonos.
Attól vígan lehetne ügyvezető. Éppen az az általános, különösen kisebb cégeknél, hogy a tag egyúttal ügyvezető is.

monika1982 # 2023.10.01. 08:58

Köszönöm szépen a tanácsokat,válaszokat!

Mónika

drbjozsef # 2023.10.01. 08:54

De ha bármilyen anyagi kárt okoz nekem,akkor nem írnám alá a papírt.

Helyesen esetleg erre gondoltál : "De ha bármilyen anyagi kárt okozHAT nekem,akkor nem írnám alá a papírt." ?

Erre már az a válasz, hogy persze, hogyne okozhatna. Nagyon is. De hogy TÉNYLEG az fog-e történni, azt persze nem csak mi, de te se tudhatod időgép hiányában.
Tehát ha biztosra akarsz menni, elég egyszerű a válasz.

monika1982 # 2023.10.01. 08:47

A jó ember lesz a tulajdonos. Igen,én nem értek hozzá. Én csak aláírok,ő intéz mindent.Éítőiparban fognak dolgozni. Ő azt állítja,hogy a kft saját vagyonával felel mindenért,de szeretnék utána járni. Mert nem szeretnék pofára esni. Köszönöm szépen a válaszokat!

Mónika

Kovács_Béla_Sándor # 2023.10.01. 06:48

van-e a saját vagyonomból bármilyen felelőségem.
Lehet.

De félek,hogy megint becsap
Azt úgy lehet megelőzni, hogy tényleg te vezeted a céget. Persze, ha nem értesz hozzá, úgy nehéz.
A jóember miért nem lehet ügyvezető? El van tiltva?

Kovács_Béla_Sándor # 2023.10.01. 06:23

A nyereség nem. Az osztalék ellenben igen
Az osztalék a tagnak jár.

monika1982 # 2023.10.01. 05:31

Tisztelt Ügyvédek!

Nekem egy olyan kérdésem lenne,hogy a férjem ügyvezetőként szeretne megtenni egy cégben,Kft-ben.Most csinálná a céget.
Kérdésem az lenne,hogy van-e a saját vagyonomból bármilyen felelőségem.
Nagyon sokszor becsapott már,de segíteni szeretnék neki,mert szeretem. De félek,hogy megint becsap és pl.nem adózik a bevétel után. De ha bármilyen anyagi kárt okoz nekem,akkor nem írnám alá a papírt.
Válaszát előre is köszönöm!

Mónika

osztap # 2023.08.16. 07:32

Követelhető-e az elmúlt hat évben (2016-2022) keletkezett, az örökösökre eső adózott nyereség?

A nyereség nem. Az osztalék ellenben igen, már ha a taggyűlés döntött osztalékfizetésről, de nem fizették ki a néhai tulajdonosnak. Akkor most is ott kell legyen a kft. könyveiben mint tulajdonossal szemben fennálló kötelezettség. Öt év alatt évül el. Nézegesd az e-beszámolóra feltöltött jegyzőkönyveket, abból kiderül, volt-e.

Majordomus # 2023.08.15. 21:08

Bár én sem vagyok jogász de azért azt nem hiszem hogy erre az esetre a jogot visszamenőlegesen lehet alkalmazni.

Egy 2019-s szabályozással a 2016-os elhalálozással beállt helyzetet.

Nyilvánvaló hogy az akkugyár épitése során a kisajátítás egy kalap pénzt hozna a kft-nek. Ezért sűrgős nekik.

Vegyétek fel a kapcsolatot a többi tulajdonossal.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.08.15. 16:34
  1. Nem.
  2. Perelni.
  3. Nem.
drbjozsef # 2023.08.15. 13:30

Jogos.
Nyakatekert a megfogalmazás, mert "köteles elidegeníteni"-t ír, aztán meg megváltásról, bár szerintem a tulajdonjoggal rendelkezés ilyetén korlátozása is határeset.

maza # 2023.08.15. 10:48

Kedves drbjozsef,

Lehet, hogy tévedek ebben az elővásárlási jog témában. Az örökösök szempontjából ez nem lényeges. Harmadik személy nem vásárolhat üzletrészt a társasági szerződés alapján abban a Kft ben. Ha így lenne, az örökösök is megtarthanák az örökölt üzletrészüket.

Klassz napot,

M

drbjozsef # 2023.08.15. 09:01

maza,

Ez jó ötlet, ha van másik tulajdonostárs, aki hajlik a forgalmi érték, vagy valamivel az alatt megegyezni, akkor az járható út. Pláne, ha megjegyzik, hogy véleményük szerint a névértékre kikötés jogszabályellenes, ezért semmis, úgyhogy ha így nem sikerül eladni, akkor per lesz belőle, ami az egész cégnek nem lesz jó.

Ezután az elővásárlási jog jogultjai is beléphetnek vevőként, ha ez még akkor is biznisz nekik.
Nem, ebben tévedsz szerintem. Elővételi jog csak harmadik féllel szemben van, másik tulajdonossal szemben nincsen. Legalábbis így van ingatlannál, és bár a cégjogot nem ismerem jól, elég biztos lennék benne, hogy ez esetben is így van.

Megjegyzem, harmadik félnek bármikor eladhatják bármennyiért, velük szemben is csak elővételi joga van a mostani tulajdonosoknak. Ha van, aki hajlandó magasabb árat adni, mint a névérték, akkor eleve nem is hivatkozhatnak erre a mondatra. Hiszen a tulajdonos szabadon rendelkezik a tulajdonával.