Kft. - s kérdések


norvikane # 2010.05.20. 07:01

Bt. beltagja alapíthat-e egyszemélyes Kft-t, a beltagsági jogviszony mellett?

Barci76 # 2010.05.11. 10:09

Köszönöm a gyors választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.11. 08:06

munkavállalóinak létszáma éves átlagban a 200 főt meghaladja, a munkavállalók - az üzemi tanácsnak a társaság ügyvezetésével kötött eltérő megállapodása hiányában

Ha nincs ÜT, akkor nincs megállapodás, tehát létre kell hozni az FB-t. Ha viszont van ÜT, és vele úgy állapodnak meg, akkor maga az FB létrehozása sem kötelező. Szerintem.

Barci76 # 2010.05.11. 07:44

Köszönöm a választ! :)
Bár előző hozzászólásomban azt írtam, hogy a 200 fős határ világos, de a kollégáimmal kibontakozott erről egy kisebb vita. Többen ezt úgy értelmezik, hogy 200 főtől kell az FB, aztán az már más tészta, hogy van-e ÜT, és hogy lemond-e az FB delegált-jelölt állítási jogáról. A másik csoport meg úgy vélekdik, hogy csak akkor kell 200 fő felett az FB, ha van ÜT és nem mond le a jogáról.
A törvény nagyon kusza ezen a téren :(

ObudaFan # 2010.05.07. 18:49

Nem létezik.

Barci76 # 2010.05.07. 18:34

Sziasztok!

A kérdésem a kft-k felügyelőbizottság alakítási kötelezettségéről szól.

Eddig a következő információkat találtam:
A felügyelőbizottság megválasztása 20 mFt feletti törzstőke vagy 25 főt meghaladó tagság vagy 200 fő feletti alkalmazott esetén kötelező.

A 200 fős rész világos, GT (2006. IV) 38.§ (1), a 25 tag nem érdekes, nekem ez a 20 milliós törzstőke lenne az érdekes. Létezik még ez a szabály? Milyen szankció várható ennek a betartásának elmulasztásakor?

Üdv!

Barci

ObudaFan # 2010.05.07. 13:49

Bárkire bármilyen feltétellel átruházhatod az üzletrészedet, ha meg tudtok állapodni. Más megoldás nincs.

gabci79 # 2010.05.06. 17:58

Üdvözlet!

Nekem egy olyan problémám van, hogy bele kerültem egy kft.-be amiből szeretnék kiszállni, mert sok olyan dolog van a cég körül ami nagyon is bűzös és mint sajnos későn jöttem rá, csak arra kellek nekik, hogy ha idővel kidől a bili akkor majd elvigyem a balhét. Hogyan tudnék minél kisebb veszteséggel kiszállni a cégből? Hogyan tudnám menteni magam? A drága társam apja irányít mindent beleszólásom sincs a dolgokba. Mivel majd egy éve egy fillér se került a zsebembe ebből a nyomorult cégből, így már teljesen le is írtam magam anyagilag, azt nem is bánom ha nem lesz az egészből pénzem, de nem akarom elvinni ezek helyett a balhét, hanem valahogy le akarom nyeletni velük azt amit kavartak.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.03. 20:01

Bírságolhatják a vezető tisztségviselőt. Rövid - de eseménydús - pályafutásom alatt egyetlenegyszer láttam ilyet.

kismukk # 2010.05.03. 18:08

Köszönöm!
Még egy apró kérdés: és mi van akkor, ha kft nem jelenti be, de cégbíróság tudomást szerez róla?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.03. 12:27

Bocs, összekevertem az alapszabály módosításának kötelezettségével. (Tudod, amit nem kell megtenni a tagváltozás miatt, de mivel be kell nyújtani az egységes szerkezetű, aktualizált szerződést, mégis.)

A tagok módosulása valóban expressis verbis bejelentendő.

ObudaFan # 2010.05.03. 12:23

Miért ne következne a törvényszövegből? :)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.03. 12:20

Hogy poénkodjak egyet: nincs, de van.
Ugyanis a törvény szövegéből - szerintem - nem következne, de a cégbírósági gyakorlat mégis megköveteli.

pazs # 2010.05.03. 10:45

van.

kismukk # 2010.05.03. 10:20

Van-e cégbíróság felé változásbejelentési kötelezettség, ha kft-be új tag lép be? (Ctv. 51.§ (2)?)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.27. 08:58

A hozzászólásaim fölötti kék mező jobb oldalán katt az emil-cím feliratra.

Kata1970 # 2010.04.27. 08:48

Kedves Béla!

Megnéztem a honlapon amit kaptam...remélem jó helyen néztem "pipacsban" nem hozott találatot. Mégis nyugodtabban lennék ha egy hozzáértő mondaná azt, hogy valóban nincs...
Nem szeretném ide feltenni a nevet...még a falnak is szeme van és nem szeretnék magamnak már több kellemetlenséget de ha kapnék egy e-mail címet elküldeném és nagyon megköszönném ha megnézné nekem.
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv:
Kata1970

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.27. 07:12

Eddig se voltak. Korlátolt felelősségű társaság.

Panka30 # 2010.04.26. 21:49

Tisztelt Fórumozók!
a következő kérdésben kérem a segítségeteket: több mint 5 éve működő Kft-ben 50%-50% os tulajdonos/ügyvezető vagyok a társammal. Mindketten aktívan közreműködtünk, közreműködünk a cég ügyeiben.
Most el szeretném adni a társamnak az üzletrészem aki hajlandó is átvenni. A kérdésem: lehet-e érvényesen úgy megállapodni, hogy a múltból eredő, visszamenő kötelezettségeket ezután a társam (új 100%-os tulajdonos) viselje?Lesz-e ezek után anyagi kötelezettségem?
Köszönettel:
Panka30

ObudaFan # 2010.04.26. 15:25
Kata1970 # 2010.04.26. 09:57

Ezt én meg tudom nézni valahol?
Amikor a céget alapítottam az ügyvédnő azt mondta, hogy a név szabad...bár azt nem tudom, hogy azt ő látja-e

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.26. 09:32

Védjegyként be van jegyeztetve az a név?

Kata1970 # 2010.04.26. 09:27

Sziasztok!

2008-ban alapítottam egy Kft-t.
Tegnap felhívott egy hölgy, hogy ez a név le van védve 2005 óta. Valójában ez egy honlapnak a címe amit akkor én nem tudtam. Nyilván valahol összfutottam ezzel a névvel ez egy fantázianév.
A cégem neve xy Kft. és a honlap xy.hu
Én a céget meg fogom szűntetni csak mg az APEH levelére várok, hogy elengedik-e a büntetést amit késedelmes bevallás miatt róttak rám.
A hölgy azt mondta, hogy azonnal változtassam meg a cég nevét,mert beperel, ugyanis ez egy lopott név.
Kértem egy kkis türelmet hiszen meg szüntetem...sőt ez a cég egyetlen percig sem működött ez egy kkényszervállalkozás volt amit azért kellett alapítani, hogy megkapjam a pénzemet a cégtől ahol 2 hónapig dolgoztam és arról volt szó, hogy bejelentenek aztán mégsem.
Szívesen megváltoztatnám, mert sem neki sem magamnak és a névválasztásban semmiféle rossz szándék nem volt...csak nem szeretnék kidobni feleslegesen 40-50 ezer forintot ha nem muszáj.
A kérdésem az lenne, hogy beperelhet-e? - vagy alhatok nyugodtan míg végre sikerül megszabadulnom a cégemtől.

Papali # 2010.04.24. 08:36

Ettől féltem... Azért köszönöm!

orangeman # 2010.04.24. 08:29

Papali, sajnos nem biztos, hogy megvan az a hárommillió forint, mert már lehet, hogy rég elköltötték.
Ha megvan, akkor sem csak te kapsz belőle, hanem a többi hitelező is, ha a felszámolás el lesz indítva, ne felejtsd el időben bejelenteni a követelésedet a felszámolónál.
Sajnos ilyenkor nem kell pótbefizetést elrendelni arra, hogy fedezzék a te tartozásodat.
Viszont ha a tagok visszaéltek a korlátozott felelősségükkel, vagy saját javukra használták a társaság vagyonát, akkor a bíróság áttörheti a korlátozott felelősséget. Ez viszont csak egy kivételes eset.


For God and Ulster