Kft. - s kérdések


ObudaFan # 2009.12.18. 11:31

Ja. Bocs, korán keltem ma. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.18. 11:09

De ő az egyetlen tag.

ObudaFan # 2009.12.18. 10:46

Mármint a céggel kötöd, csak célszerű a tagokkal aláíratni.

ObudaFan # 2009.12.18. 10:45

Az összes taggal célszerű.

goodman # 2009.12.18. 09:24

Sziasztok!

Ha KFT egyszemélyes tulajdonosa vagyok, akkor mint ügyvezető, kivel kötöm az ügyvezetőségre vonatkozó megbízási vagy munkaszerződést?

ObudaFan # 2009.12.14. 10:26

Nincs mit.

tunde65 # 2009.12.14. 07:09

Köszönöm a választ.
Tünde

ObudaFan # 2009.12.11. 17:15

Amíg nincs meg a hagyatéki eljárás, jogerős végzés, hogy a gyerekek az örökösök, lehet-e taggyűlést összehívni, felszámolást kezdeményezni?

Lehet, csak nem biztos, hogy már most érdemes.

Ki az aki ügyvezetőként a nyakába vesz egy veszteséges céget, amiről gyakorlatilag semmit nem tudunk?

Hát, ezt ti döntsétek el. Ha felszámolni kell, akkor azt felszámoló végzi, és nem ti választotok.

Gyakorlatilag az érdekelne, hogy hogyan lehetne a dolgozók jogviszonyát mielőbb rendezni.

Azzal nem ártana megvárni a döntést, hogy megszüntetitek-e a céget, mert a cég megszűnésével a munkaviszony megszűnik.

tunde65 # 2009.12.11. 14:10

Amíg nincs meg a hagyatéki eljárás, jogerős végzés, hogy a gyerekek az örökösök, lehet-e taggyűlést összehívni, felszámolást kezdeményezni? Ki az aki ügyvezetőként a nyakába vesz egy veszteséges céget, amiről gyakorlatilag semmit nem tudunk? Hol vannak a tárgyi eszközei, hol van a pénztárban kimutatott egyenleg, mennyi pénz van a bankszámlán? (A bank csak a közjegyzőnek fog felvilágosítást adni) Gondolkozunk azon, hogy visszautasítjuk az örökséget.
Gyakorlatilag az érdekelne, hogy hogyan lehetne a dolgozók jogviszonyát mielőbb rendezni.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.11. 13:46

Válasszanak ügyvezetőt a tagok, vagy határozzanak végelszámolásról - ha fizetésképtelen a társaság, akkor kezdeményezzenek felszámolást.

tunde65 # 2009.12.11. 12:36

Szeretnék segítséget kérni az alábbiakban.
Volt férjem a közelmúltban elhunyt. Anyósommal együtt tulajdonosa volt egy kft-nek 70-30 %-ban. Az ügyvezetői feladatokat ő látta el, anyósom személyesen nem vett részt a társaság ügyleteiben. A 70 %-os üzletrészt a gyermekeink öröklik. Az egyik 18 elmúlt, a másik még kiskorú. A cég jelentős adótartozást halmozott fel. Sem anyósom, sem a gyerekek nem kívánják a társaság tevékenységét folytatni. Ezt be is jelentettük a cégbíróság felé, ahonnan válasz még nem érkezett. Jelenleg nincs ügyvezető, aki a cég nevében eljárna. A társaságnak volt (van)néhány alkalmazottja akiknek fel kéne mondani, illetve kilépnének maguktól is, de ki írja alá a kilépési papírokat, ki jelentsen az APEH felé? (Az APEH felé is megküldtük a halotti anyakönyvi kivonat másolatát) A cégbíróságot képtelen vagyok elérni telefonon, hogy megtudjam kijelölnek-e ügygondnokot (felszámolót)vagy egyáltalán mi ilyenkor a teendő. A hagyatéki eljárás még nem folyt le. Milyen joga, illetve kötelezettsége van a gyerekeimnek?
Hogyan nem sértjük a dolgozók érdekeit?

ObudaFan # 2009.12.10. 11:41

Nincs mit.

dopeman # 2009.12.10. 11:15

Köszönöm, nem készítettem, megnyugodtam:)

ObudaFan # 2009.12.10. 11:10

Nem.

dopeman # 2009.12.10. 10:10

Kedves Kollégák!

Az alábbi kérdésben kérném segítségeteket:

(Egyszemélyes) Kft. szerződésmintára tér át. Erről az alapító határozatot is hozott.

Kötelező-e külön mellékletként - a szerződésminta, az alapító határozatai, stb. mellett - az alapító okirat módosítást is benyújtanom?

Segítségeteket előre is köszönöm.

D.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.10. 07:51

Pontosítani kellene, mi az, hogy "elküldtek"? Azt mondták, "menj haza"? Vagy írásban felmentettek a munkavégzés alól? Rendes felmondással éltek? Esetleg rendkívülivel? Szóban? Írásban? Mi van a felmondási időddel?

Etc.

fedex # 2009.12.09. 21:29

hali!
nekem olyan problémám van hogy, ez év december 1-vel a munkahelyemről engem és 9 munkatársamat elküldtek. Ez még nem is volna olyan nagy probléma, csak a novemberi fizetést nem adják ide és ráadásul a munkaviszony megszűnésével kapcsolatos papirokat sem, és így munkanélküli segélyt sem tudom kérelmezni.
Állításuk szerint még állományban vagyunk., de ugye én még ettől nem fogok jól lakni.
Kérdésem az lenne hogy én mit tudok lépni a fizetésem és a papírok megszerzésének ügyében?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.09. 21:09

Két ügyvezetője van, 90–10% arányban.
Nem, kérlek szépen, ügyvezetők nem lehetnek "arányban". Ha ketten vannak, akkor mindegyik százszázalékig ügyvezető.

De milyen felelőssége lehetne itt bármyilküknek is?

DB605L # 2009.12.09. 21:03

Sziasztok,

Adva van egy Kft. Két ügyvezetője van, 90-10% arányban. A cég fizetésképtelenné válik, mert egy nagyobb munkát elvállalva a fővállalkozó mindenféle indokkal nem fizette ki a teljes munkadíjat, a hitelezők elkezdték a felszámolási eljárást. A ki nem fizetett munka miatt a cégpénztár nagyjából üres. A kérdésem az, hogy ilyen esetben az ügyvezetők felelőssége a 90-10%-nak megfelelő, vagy egyenlő mértékű?

Köszi a választ.

ObudaFan # 2009.12.09. 10:22

Nem, ilyenkor nem sikerült határozatot hozni az ügyvezető személyéről.

vadvirág (törölt felhasználó) # 2009.12.08. 21:00

Mi van akkor ha 50-50% -s a szavazás eredménye? ilyenkor az ügyvezető zavazása dönt?

József

vadvirág (törölt felhasználó) # 2009.12.08. 20:51

Elnézést,de azt nem irtam hogy az ügyvezető mandátuma már több mint egy éve lejárt. Most a taggyülés összahiváskor akkar a lányom férje ügyvezető választást.Mi van akkor ha én nem szavaza meg,mivel a leirtak alapján nem jól végezte a munkáját,de Ő sem akkarok ügyvezető lenni.Sőt a kft -t sem akkarja.Viszont a férje meg ragaszkodik hozzá tudom hogy válás után egy kiss odafigyeléssel tudna belöle profitálni. Jól teszi ha megszavazza? vagy maga ellen cselekszik, Mit csináljon és hogyan?

Köszönöm a válaszokat.József

ObudaFan # 2009.12.08. 19:31

A legbiztosabb, ha a taggyűlésen nemmel szavazol, de egyébként elég kellene, hogy legyen az is, hogy a lakás társtulajdonosaként ehhez nem járulsz hozzá.

vadvirág (törölt felhasználó) # 2009.12.08. 18:51

Tisztelt Fórumozok.

A kft tagja 50-50 % ban a férjem és én. A kft céghelye a férjem szüleinél van bejelentve. Most válófélben vagyunk és a férjem a kft céghelyét a lakásunkra akkarja átteni. Én semmiképp nem szeretném ,mivel valószinűl enyém marad a lakás ,és ha elváltunk a kft a férjemé lessz. Az lenne a kérdésem hogy ha a férjem taggyűlést hív össze és fele fele arányban vagyink tulajdonosok ,milyen formában tudom kivédeni hogy a kft céghelye ne kerüljön a lakásunk cimére ,ami szintén 50-50% os tulajdonban van. A kft ügyvezetője a férjem. El-e kell mennem a taggyülésre? mi van akkor ha fele-fele arányban van a szavazás a céghely áthelyezéséről?
Minden tippet megköszönök
Zsuzsa

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.07. 07:45

Tegyük hozzá, hogy teljesen felesleges - és nem is bátorságos - lenne azért új, ráadásul fiktív ügyvezetőt választani, hogy a mostani, tényleges nyugdíjba mehessen.

Általában ellenjavalt valótlan tartalmú okiratok kiállítása, aláírása.