Felszámolás,végelszámolás


vadász1971 # 2014.08.05. 13:16

A bírónő hibát talált az utolsó papírban amit a felszámoló küldött neki és azt kellett kijavítva visszaküldenie a felszámolónak ahhoz ,hogy az ügyet le lehessen zárni.A bírónő elmondása szerint ha az visszaérkezik lezárja.Az a kérdésem ,hogy mint minden eljárásban gondolom itt is van a visszaérkezéstől számítva egy határidő amit be kell tartania a bírónőnek .Ez remélem nem módosul a költözés miatt.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.05. 11:40

Milyen határidőket?

vadász1971 # 2014.08.05. 11:34

Tisztelt ügyvéd úr!

Az lenne akkor már csak a kérdésem ,hogy befolyásolhatja e az ügymenet határidejét ez a költőzés??? -felszámolási ügyről van szó és sajnos már nagyon régóta húzódik rajtam kívülálló okok miatt.Így most megint tolódni fog vagy a határidőket kell , hogy tartják a hivatalban??

ObudaFan # 2014.08.05. 09:11

Tudomásom szerint augusztus 20. után már az új helyen vannak.

vadász1971 # 2014.08.05. 08:22

Tisztelt Ügyvéd urak fórumozok!

Abban kérném a segítségüket , hogy tudomásom szerint a Budapest Környéki Törvényszék amely a 6. ker. Rózsa u. 79. szám alatt található elköltözik. Esetleg tud valaki róla és ha igen mikor fog ez bekövetkezni ,mert a titkárságon nem tudtak felvilágosítást adni.
Előre is köszönöm.

ObudaFan # 2014.08.03. 06:36

Az eltiltás a magyar törvény alapján Magyarországon érvényes, ami nem zárja ki, hogy más EU ország is a saját joga szerint kizárhassa az illetőt.

frescohu # 2014.08.03. 05:21

A társasági törvény megszabja, hogy a felszámolt Kft vezetője milyen esetben nem lehet 3 vagy 5 évig vezető tisztségviselő más cégben.
1, Ez arra is érvényes, ha már a felszámoláskor cégvezető más cégben ?
2, Ha az ügyvezető nem magyar állampolgár, az eltiltás csak Magyarországra érvényes, vagy az EU-ban ?

Marti_2010 # 2014.07.24. 06:37

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat, de mint mondtam, a könyvelő sem tudja.
Majd meglátjuk, egyenlőre még sajnos a közzététel sem történt meg, pedig már benyújtottuk.
A TB-és igazoláshoz már letöltöttem a formanyomtatványt.
Üdv. Marti

ObudaFan # 2014.07.23. 17:37

A könyvelő értesíti.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.23. 15:10

Én egyszerűsítettben sem értesítem - hacsak a könyvelő meg nem teszi. De nem tudok róla.

A biztosítottak adatai tiszta sor, arról explicit rendelkezik a törvény. De az nem a végelszámolásról való értesítés.

ObudaFan # 2014.07.23. 14:45

Egyszerűsített végelszámolásban kell.
Meg bármilyen végelszámolásban azt még meg kell tenni, hogy a végelszámolónak az összes tb biztosított adatát be kell nyújtania és ennek megtörténtéről igazolást kell kérnie.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.23. 12:25

Az a bizonyos üres c) pont volt az adóhatóság - de azt a pontot már több, mint 2 éve törölték.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.23. 12:22

Ott a törvényszöveg, hogy kit kell értesíteni. Benne van az adóhatóság?

(Talán nem a legjobb ügyvédet választottad.)

Marti_2010 # 2014.07.23. 11:17

Ki mondta, hogy kell ?

  • ügyvéd levélben is
  • NAV ügyintéző telefonon

Állítólag az "általános változásbejelentő" lapon...

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.23. 11:05

Ki mondta, hogy értesíteni kell az adóhatóságot?

Ctv. 102. § (3) „A végelszámoló a végelszámolás közzétételétől számított tizenöt napon belül - szükség szerint - értesíti a végelszámolás megindításáról:

  1. az ingatlanügyi hatóságot a végelszámolás tényének bejegyzése érdekében,
  2. ha a cég valamely vagyontárgya országos közhiteles vagy közérdekből vezetett nyilvántartásban szerepel, e nyilvántartást vezető szervezetet,

c)

  1. a területileg illetékes állami munkaerőpiaci szervezetet,
  2. az illetékes környezetvédelmi felügyelőséget arról, hogy maradtak-e fenn olyan környezeti károsodások, környezeti terhek, melyekből bírságfizetési vagy egyéb fizetési kötelezettség, a károsodások elhárításához, illetve terhek rendezéséhez szükséges kiadás származhat,
  3. a cég pénzforgalmi számláit vezető valamennyi pénzforgalmi szolgáltatót,
  4. a cég vagyoni részvételével működő jogalanyok vezető tisztségviselőit, illetve a cég részvételével működő egyesületeket, alapítványokat,
  5. a cég által vagy ellen indított és folyamatban lévő hatósági és bírósági eljárásokban az eljáró hatóságot vagy bíróságot.

Látod valahol a felsorolásban?

Marti_2010 # 2014.07.23. 10:58

Kedves Fórumozók !

Meg tudná valaki nekem írni, hogy a végelszámolás esetén a NAV értesítése milyen módon történik?
Addig eljutottunk, hogy változásbejelentő lapot kell kitölteni. Sajnos arra - végelszámolás bejelentésére- csak az egyszerűsített eljárásra vonatkozó adatlapot találtuk meg a NAV honlapján. Felhívtuk, de az adott ügyintéző sem tudta megmondani. Nem tudja a könyvelőnk, de az ügyvéd sem...
Már olyan vélemény is volt, hogy talán a cégbíróság autómatikusan jelenti a NAV-nak. Van, aki azt mondja, egyszerűen írjak egy hivatalos céges papíron levelet.
Van valakinek erre információja ?
Nagyon megköszönném.
Üdv: Marti

ObudaFan # 2014.07.06. 20:27

A felszámolás elvileg 2 évig, a végelszámolás elvileg maximum 3 évig.

Marti_2010 # 2014.07.01. 09:26

Köszönöm kedves Obudafan!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.01. 09:15

kérdésem az kinek mennyi jár a kft tulajdonából.
Senkinek semennyi. Az a kft.-é. (Ha azt akarod kérdezni, milyen arányban illet meg az üzletrész valójában, azt meg ennyiből nem tudhatjuk.)

Mi a problémád a végelszámolással? Annak pont az az eredménye, amit te is szeretnél: a cég megszűnik, a vagyonát szétosztják a tagok között.

borcsa67 # 2014.07.01. 06:58

Tisztelt Szakértők!
A férjemtől elváltam (1994-ben házasodtunk össze) van egy 2004-ben alapított Kft-k amiben 25-75%ban vagyunk tulajdonosok és ügyvezetők. Jelenleg házassági vagyonmegosztási perben állunk, egyik kérdésem az kinek mennyi jár a kft tulajdonából. Valamint a volt férjem egyedül végelszámolás alá tette a kft-t április 30-n, amiről én június 23-n szereztem tudomást.Mit tehetek,van valami amit tehetek? köszönettel

ObudaFan # 2014.07.01. 05:41

Ctv. 102. § (3) A végelszámoló a végelszámolás közzétételétől számított tizenöt napon belül - szükség szerint - értesíti a végelszámolás megindításáról:

a)338 az ingatlanügyi hatóságot a végelszámolás tényének bejegyzése érdekében,

  1. ha a cég valamely vagyontárgya országos közhiteles vagy közérdekből vezetett nyilvántartásban szerepel, e nyilvántartást vezető szervezetet,

c)339

  1. a területileg illetékes állami munkaerőpiaci szervezetet,
  2. az illetékes környezetvédelmi felügyelőséget arról, hogy maradtak-e fenn olyan környezeti károsodások, környezeti terhek, melyekből bírságfizetési vagy egyéb fizetési kötelezettség, a károsodások elhárításához, illetve terhek rendezéséhez szükséges kiadás származhat,

f)340 a cég pénzforgalmi számláit vezető valamennyi pénzforgalmi szolgáltatót,

g)341 a cég vagyoni részvételével működő jogalanyok vezető tisztségviselőit, illetve a cég részvételével működő egyesületeket, alapítványokat,

  1. a cég által vagy ellen indított és folyamatban lévő hatósági és bírósági eljárásokban az eljáró hatóságot vagy bíróságot.
Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.30. 12:39

Illetéket tényleg nem. De az adóalapot növeli.

Marti_2010 # 2014.06.30. 11:22

Mint megtudtam, cégek között nem kell illetéket fizetni.
Kérdésem, hogy a végelszámolásról az OEP-et, azaz az Országos Egészségbiztosítási Pénztárat is kell értesíteni?

Akit értesítünk, az APEH, Bank, a többi mint ingatlan stb. esetünkben nem szükséges.
Olvastam valahol,hogy a levéltárat is kellene ???

Köszi a választ gyakorlott szakemberektől.
Üdv: Marti

ObudaFan # 2014.06.17. 19:39

A másik kérdésem, hogy az anya felé van tartozása, melyből egy részt elenged, a többit visszafizeti.

Hát, ha szeretnétek ajándékozási illetéket fizetni.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.06.17. 16:27

Kötelező az ügyvédi közreműködés, úgyhogy a fizetett ügyvédetek majd mindent elmond. Könyvvizsgáló nem kell, könyvelő viszont alighanem igen.