Felszámolás,végelszámolás


agota564 # 2013.09.04. 21:25

Igen, az ügyvédi levélben kértük a végelszámoló céget. Azóta csak annyi válasz jött még akkor, hogy beküldték a felszámolás megindításához a kérelmet a cégbíróságra . Ma beszéltem a cégbírósággal is és ugyanezt megerősítette a bíró"szerkesztője", hogy még semmit sem küldtek vissza a végelszámolónak(valami miatt-ezt nem mondta, hogy miért, lehet, hogy csak ülnek rajta). Úgy olvastam, hogy kb. 1.5hónap alatt már ki kellett volna hirdetniük a közlönyben, hogy megindítják a felszámolást.(?)
Tehát senki(végelszámoló, ügyvéd) sem tud semmit.

ObudaFan # 2013.09.04. 21:17

Felszámolási kérelmet nyilván jogi képviselővel nyújtottál be. Akkor pedig szerencsésebb lenne őt megkérdezni, hogy hogy áll az ügy, mert ezt innen megmondani senki nem fogja tudni.

agota564 # 2013.09.04. 21:00

Tisztelt Szakértők!

Az alábbi ügyben kérném a véleményüket:
A cég, melynél dolgoztam jelenleg végelszámolás alatt van. Cég tulaja külföldi lett... tehát nyomon követhetetlen, így kijelölt végelszámolócég van 2012. 08. hó-óta.Én akkor beküldtem az igényeimet(mindez alatt itthon voltam kismamaként) és kértem, hogy vigyék át felszámolásba az ügyet, mert igényem van a céggel szemben. Áprilisig semmi sem történt, ekkor ugyanezt kértem ügyvéd általi levélben, erre jött válasz, hogy elkeveredtek a beküldött papírjaim, küldjem újra, de kérvényezték a felszámolás megindítását április végével. Azóta semmi hír. Ma felhívtam a cégbíróságot, tényleg beért akkor még áprilisban a papír, de a bíró még nem csinált vele semmit, de okt. 20-ig van valamilyen határidő. Nem kellett volna már kihirdetniük az eljárás megkezdését, addigra 6hónap is eltelik a benyújtástól? Mit lehet még ebben az ügyben tenni? A bíróság visszautasíthatja a felszámolás megindítását? Előre is köszönöm a választ!

Maladár # 2013.05.01. 12:43

Kedves Forumozók!

Az alábbi dologban szeretném a segítségeteket kérni:

Végelszámolás alatt végrehajtás során lefoglalták az adós vagyontárgyait, zárgondnokként a vh-t kérő hitelező került kijelölésre. Ezt követően elrendelték a felszámolást, a hitelező ügyvédje meg mindenre való hivatkozással megtagadja a lefoglalt vagyontárgyak kiadását... még a felszámolás miatti vh-t megszüntető végzés ellen is fellebbezni akar, szóval ilyenek vannak.

A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor kinél kell kifogással élnem? Valamint attól, hogy az ügyvéd ennyire hmmm. tudálékos, érheti-e a megbízóját vmi hátrány az eljárás során?

köszönöm előre is

ObudaFan # 2013.01.04. 18:38

Írásban hívd fel teljesítésre, ha nem teszi, állj el a szerződéstől, követeld vissza a kifizetett díjat és bízz meg valaki mást.

Brazsik # 2013.01.04. 18:00

Sziasztok!

Egy fura problémával kerültem szembe - a kft-nket pár hónapja végelszámolással elkezdtünk megszüntetni, vállaltam a végelszámoló szerepét. Az ügyvéd, aki vállalta a folyamatot, a pénzt előre elkérte (első hiba...), majd azóta elérhetetlen. Telefonon kinyom, emailekre nem válaszol. Azaz nem tudom, hogy áll az ügy. Hogyan tovább? Bízzak meg másik ügyvédet? Tegyek panaszt az ügyvédi kamaránál? A békés megoldás híve vagyok, de sötétben vagyok teljesen...kérlek adjatok irányvonalat.

köszönöm!

xdri # 2012.11.06. 14:29

Kedves Bajsze!
A probléma világos. Annak fizessen bérleti díjat akivel bérleti szerződést kötött.
Az "fa" alatti cég nem szűnt meg jogutód nélkül, csak az ügyvezetője a felszámoló.
A megszűnést a cégközlönyben közzé teszik a felszámolás befejezése után.

www.drhalasz.eoldal.hu

ObudaFan # 2012.11.04. 11:55

A szerződés érvényességét ez aztán abszolút nem érintheti, de egyébként a tulajdonos személyének változásával meg sem szűnik a bérleti szerződés.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.27. 08:55

De a díjat összedobhatják.

ObudaFan # 2012.10.27. 08:49

KISZOL888

Elég, ha egyvalaki elindítja.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.26. 12:26

Kiszol, forduljatok ügyvédhez. 23-an csak ki tudtok fizetni egyet.

Alida # 2012.10.26. 08:11

Ha egy egyéni vállalkozónak adóhátralék miatt felfüggesztették az adószámát - értesítést nem is kapott erről, véletlenül tudta meg - az bocsáthat-e ki számlát, és jelenthet-e be alkalmazottat? (Én úgy tudom, hogy csak ÁFA-visszaigénylést nem érvényesíthet, de számlázhat, amíg nem törlik az adószámát.)

KISZOL888 # 2012.10.25. 12:52

Szép Napot!
Azt szeretném kérdezni hogy a munkáltatonk eltünt, az irodahát ma kipakolta az irodákat (ahol dolgoztunk) így ma már nem is tudtunk elkezdeni dolgozni. A vezérigaztgató és a többi vezető telefonja azt mondja be ma reggeltől hogy nincs a szám előfizetőhöz rendelve.
23 alkalmazott nem kapott fizetést augusztus és szeptember hónapra gondolom októberre se. hogy lehet elindítani egy felszámolási eljárást? Beadhatjuk egegyütt vagy külön külön kell megtenni? Milyen papírokat kell kitöltenünk? Van esély arra hogy a a fizetésünket megkapjuk a felszámolják a céget? Köszönöm előre is a válaszokat. Üdvözlettel:
Kiss Zoltán

Boszi29 # 2012.05.29. 11:41

Segítséget szeretnék kérni. Egy Bt. végelszámolás alatt van és el lett küldve a mérleg az APEH iránt. Megvan adva hogy mennyire ideje van az APEH-nak erre reagálni, mármint, hogy ha van gond a mérleggel vagy sem.

Köszönöm!

Bbborcsa # 2012.05.17. 15:06

Tisztelt Goodwitch! Köszönöm a tanácsot, de Kovács Úrral már első e-mail váltáskor megírtam, hogy végelszámoló és nem felszámoló. Éppen ezért javasolta, hogy kezdeményezzük a felszámolást. Sajnos nem lehetek mindenben tájékozott. Borcsa

Goodwitch # 2012.05.16. 13:29

Bborcsa, nem felszámoló az még, hanem végelszámoló. És ha a ti tértis leveleiteket nem veszi át, akkor az ügyvédét sem fogja.

Ettől persze még nem tanácsolnálak el benneteket az ügyvédtől, mert azért rátok fér az ügyvédi segítség.


Goodwitch

Bbborcsa # 2012.05.16. 12:16

Tisztelt Kovács Béla Sándor! Hálásan köszönöm a választ. Most már "csak" pénzt kell szerezzek az ügyvédnek, mert sajna a felszámoló nem veszi át a tértivevényes leveleket illetve nem válaszol rá így csak ügyvéd által tudom a dolgokat rendezni.
Még egyszer köszönöm Borcsa

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.16. 06:15

Hazudnak. Ti meg beveszitek.

(Nyilvános adat, teljesen fölösleges törölni a nevet.)

Bbborcsa # 2012.05.16. 02:31

Hálás köszönet a válaszért. A felszámoló mondta. hogy nem kapjuk meg a pénzünket csak a végén. Van olyan kolléga akinek végkielégítés is járna hisz 15 évet töltött el a cégnél, neki azt mondta max. 1 millió forintot kap, mert dönthetnek úgy is hogy nem kap.
Idézek a céginfóból természetesen a cégnevét kitöröltem.
A jogutód nélküli megszűnés elhatározásának időpontja
25/1. A megszűnés elhatározásának dátuma: 2011. augusztus 5.
A változás időpontja: 2011/08/05
Bejegyezés kelte: 2011/08/17
Hatályos: 2011/08/05 ...

26. A végelszámolás kezdete és befejezése
26/1.
A végelszámolás kezdetének időpontja: 2011. augusztus 5.
A változás időpontja: 2011/08/05
Bejegyezés kelte: 2011/08/17
Hatályos: 2011/08/05 ...
Köszönettel: Borcsa

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.15. 21:04

De miért nem kértek ki felszámolást? Valaki azt mondta, hogy végelszámolás alatt lévő céggel szemben nem lehet? És ki mondta azt, hogy a végelszámolás alatt nem kell kifizetni a tartozásokat? Nem csődeljárás az, hogy moratóriummal járna.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.15. 21:02

Két évig.

Bbborcsa # 2012.05.15. 17:52

Tisztelt Hölgyeim/Uraim! Érdeklődni szeretnék, hogy meddig lehet húzni egy végelszámolást. A volt cégem 2011.július 1.-én elhatározták az ügyvezetők, hogy végelszámolják és jogutód nélkül megszüntetik. Persze azóta tartoznak a munkabérrel, felmondási időre járó pénzzel. Természetesen bejelentettük igényünket, de amíg nem lesz a végelszámolásból felszámolás addig nem láttunk egy fillért sem. Meddig húzhatja a felszámoló persze neki nem érdeke. Borcsa

buszgyuri # 2012.05.14. 10:52

Sajnos lehetséges, mert véletlen hibának elég durva volt...
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.11. 14:33

Nem volt az nyelvtani hiba.
Néha az az érzésem, hogy idomított csimpánzok szövegezik a törvényeket. Magyar Nemzeti Kodifikátorok szevasztok!

buszgyuri # 2012.05.11. 12:11

Igazad van, a nyelvtani hiányosságokról ne is beszéljünk. De ez egy jogszabályban nem lényeges. A csúcs azért az volt, mikor egy "nyelvtani hiba" miatt a földhivatalok egy ideig a bejegyzést elutasító határozatot nem kézbesíthették a jogi képviselőnek, csak a félnek. Vicces.